Home » Ostatní zajímavosti » Přestup do Saxo Bank-Tinkoff Bank!
roman-head.jpg

Přestup do Saxo Bank-Tinkoff Bank!

Romane, co rozhodlo, že jste s manažerem nakonec vybrali Saxo Bank-Tinkoff Bank? Zvažoval jsem všechna pro a proti. Tým mě chtěl už v době, než jsem podepsal do Astany. Ale tenkrát jsme se nedohodli. Teď jsem vybíral asi z pěti nabídek a vzhledem k dalšímu růstu i budoucnosti byl Saxo Bank-Tinkoff Bank nejlepším řešením. Proč byla jednání tak dlouhá? Nabídky jsem měl na stole nějakou chvíli, ale potřeboval jsem si všechno promyslet. Nakonec rozhodla i osoba Bjarneho Riise. Kdo pod ním pracoval, zvedl se a byl dobrý. Tým má navíc hlavu a patu, vše tam funguje dobře. A já po dvou letech potřebuju někoho, kdo mě srovná a uvede na správnou lajnu. Měl jsi možnost mluvit třeba s Contadorem? Párkrát jsme si spolu volali. Chtěl jsem taky vědět, jak se na to dívá on a byl rád, že tam jdu. Tušíš, jak budete mít rozdělené role? Zatím jsme se o programu bavili jen rámcově. Je jasné, že s Albertem pojedeme nějaké závody společně. Dohoda je taková, že bych jel Tour na Contadora a ostatní závody na sebe. Chtěl bych do programu zase zařadit klasiky, protože mi chyběly. Dva roky jsem je nejel. V tuhle chvíli nevím, jestli pojedu ještě další Grand Tour, ale jsem přesvědčený, že mi program bude sedět. Pořád jsem ještě poměrně mladý a chci jít nahoru. Jet Tour jako domestik pro tebe bude něco úplně jiného, na to jsi nebyl zvyklý. Ono je tohle dost relativní. Froome dělal letos na Tour domestika Wigginsovi a skončil na skvělém druhém místě. Alberto je nejlepší na světě a pro mě bude ctí jet Tour na něj. Tour je jasný cíl týmu a chce tam poslat to nejlepší. Já budu mít dost prostoru v jiných závodech. Co říkáš na Saxo Bank-Tinkoff Bank jako tým? Těším se do něj hrozně moc, možná nejvíc ve svojí kariéře. Má skvělé závodníky a podepsal další dobré lidi jako jsou třeba Roche nebo Bennati. Tým je hodně mezinárodní, úřední řečí je angličtina, kterou musím pořádně vylepšit, protože mám jen základy. S Bjarnem zatím komunikujeme italsky nebo německy. Jak budeš vzpomínat na Astanu? Byla to dobrá zkušenost, které nelituju. Určité věci byly super, určité míň. Mrzí mě, že se na největších závodech nepovedly úplně podle představ výsledky, kvůli kterým jsem tam šel.

41 comments

 1. Teda to se Romane v TDF hodně zapotíš, vyvést AC do těch kopců to teda bude dřina. Doufám že tě pak za odměnu nechaj jet alespoň Vueltu na umístění. {thumbup}

 2. Ale vubec jsme se nedozvedeli jake jine nabidky byly ve hre a proc se to porad tak natahovalo? {thumbup}

 3. Zatím není k čemu gratulovat, ale věřím, že bude {thumbup} !! Každopádně držím palce do další sezony..!!! Těším se na spoustu krásných zážitků a budu zase hrdý na to, že jsem Čech, stejně jako při etapě na G di T..!! Navždy budu mít jako cennost ve své sbírce vydražené tvoje hodinky z OH London!! A těším se na tvůj nový dres. Come on Roman !!!!!!!!

 4. Romane paráda!! Moc gratuluju, skvělý rozhovor. Je vidět, že víš co chceš a uvědomuješ si nedostatky. Věřím, že s Bjarnem na to kápnete a vidět tě po boku Contadora je z říše snů!!

 5. Parádní potvrzená zpráva. Nejlepší rozhodnutí pro 1 z top týmů. A s BR a Contíkem určitě Roman může jít výkonostně nahoru. Těším se na klasiky, menší etapáky a 100.Tour, která s Romanem je pro nás ještě víc. A případně jeho podstatné podpory pro Albertovo možné vítězství.

  Souhlas se všemi, prostě super očekávaná zpráva…. {thumbup}
  A těšme se i na MS {thumbup}

  Doufám, že ti borci v Astaně dají Romanovy prostor jet třeba i Lombardii.

 6. zdenda_hobík_

  Jsem zvědav, zdali už je připraven redesign tohoto webu

 7. BOBO-20: Na serveru SAXO to fandové vidí podobně optimisticky: „Welcome Kreuziger!! A rider of that Quality is the best we could get and With Saxo-Tinkoff Bank, Imagine the scenaria if R. Kreuziger wins the Giro and A. Contador wins The Tour…

 8. Romane MOC MOC gratuluju. Těším se na novou sezonu. SAXO a růžová to ti bude slušet.

 9. I když se o tom už dlouho šuškalo a lidi to brali jako hotovou věc- přestup do SAXO – potvrzený samotným ROMANEM je skvělý!!! {rolleyes}

 10. barrachson – promiň, ale nesouhlasím. Peter je jistě skvělý závodník, ale s Romanem jako aspirantem na Top 5 GT nejde srovnat. Vuelta byl super úspěch, ale je velmi pravděpodobné, že už se další takový stěží podaří a myslím, že bude velký problém se jen přiblížit k 10 na GT. Roman je podle mě daleko komplexnější, a to opravdu nesnižuji kvality Velitse. Podle mě by to bylo stejné, jako v případě Saxa, akorát že Roman leadr a Peter kvalitní domestik. Prostě jen chci říct, že případ Velits neukazuje, že by Omega měla být hrob. Jdou prostě jinou cestou a až opravdu budou mít jezdce na celkové pořadí, tak to můžem znovu probrat. Velits to prostě není.

 11. zdenda_hobík_

  Jsem rád, že se to konečně bylo zveřejněno a rovněž blahopřeji. Chápu, že v tuto chvíli Roman nemůže hovořit o nějakých GT, ale jsem přesvědčen, že jednu ročně na sebe pojede, protože je ve stáji podle mně číslo dvě pro tento typ závodů, což samozřejmě bude muset potvrdit.

 12. Určitě je to momentáně krok vpřed. Po boku Contadora s z Romana určitě stane útočnější typ. Riise je zase záruka solidního jednání. Takže, ať mu to šlape.

 13. Blahopřeju a snad to bude ve stínu Contadora cesta ze současné stagnace. Pokud bude Contadora doprovázet v závěru etap, musí sním i měnit tempo. Doufám, že to s ním natrénuje. Chytat nástupy byla Romanova největší slabost. Přeji zlepšení.

 14. Paráda! Rovněž gratuluji a přeji v nové stáji hodně zdaru a nezbytné zdraví! {thumbup}

Leave a Reply