Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 433 comments

 1. Na iDnesu hodně zajímavý rozhovor se Štybym. Očividně má perfektní fazónu a věřím, že to letos ještě zhodnotí.

  • Škoda, že ho stiahli k Alaphilippovi, keby vtedy neminul sily, mohlo to byť zaujímavé. Dúfam, že na Roubaix bude Štyby na vrchole formy a zažijeme krásne preteky s krásnym koncom {thumbup}

  • Alex forever

   @Hun: Díky za tip – po dlouhé době si člověk přečte s hrdostí a pýchou slova českého cyklisty {good}

   Líbí se mi zejména tato:
   Tím víc si můžete cenit, že jste i v takových podmínkách prodloužil sérii a pošesté v řadě dokončil Strade Bianche v Top 10. Je to tedy „váš“ závod?
   Vypadá to tak, i když dnes jsem si chvílemi myslel, že moc dobře nedopadnu. V průběhu závodu jsem chvílemi odpadal, jel jsem na hraně a nemohl se dostat do tempa. Až na posledních 50 kilometrech jsem se konečně rozjel, skákal jsem z jedné skupiny do druhé a nakonec šlapal sám, protože každý, kdo se mnou jel, postupně odpadl.

   Nebo tato:
   Když došlo k úniku zmíněné šestice, prohodil jste pár slov s Mathieuem van der Poelem. Přesvědčoval jste ho, abyste se o stíhací jízdu pokusili spolu?
   Jo, říkal jsem mu: Pojď, jedeme za nima. Věděl jsem, že se v těch místech sjíždí po silnici, kde by skupina před námi nemusela spolupracovat. Neměl jsem už u sebe nikoho dalšího od nás z týmu a potřeboval jsem si s někým vypomoci. Jenže z Mathieuova výrazu tváře jsem hned vyčetl, že tentokrát s ním nic nebude.

   A samozřejmě tato:
   Bylo pak aspoň trochu příjemné, když jste dostihl Grega Van Avermaeta, s nímž jste v minulosti svedl tolik klasikářských bitev a který tentokrát odpadl z vedoucí šestky?
   Na Grega jsem taky houknul, ať jedeme spolu a na chvilku se protočíme. Greg mi odpověděl: Jenže já odpadnu v příštím kopci. Ten už byl úplně hotovej. Tak jsem mu řekl: Sorry, já tedy jedu sám, protože jakmile bych čekal, úplně bych se zastavil.

   Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/rozhovor-zdenek-stybar-strade-bianche.A200801_210559_cyklistika_tm2

   • Zajimává je informace o redukci závodníků na 6 (jak zmiňuje Štyby), díky tomu se dostane na Androni a Bardiani. Teoreticky v závěru budou mít spurteři méně pomocníků..Ale pochybuju že rovna Štybyho z nominace vyndají ikdyž bych si to i přál aby mohl jet třeba v repre týmu u nás.

 2. Strade Bianche – FAKTA: Alaphilippe a Mathieu van der Poel píchli, Nibali byl v pádu. Závod byl extrémní – prach a vedro +30 až +36°C, nejlepší bylo letošní ročník úplně zrušit, dojeli jen ti nejodolnější. Kreuziger nevzdal, dojel po limitu se ztrátou 25:58 min. na vítěze.

 3. Rozřešeno! Zlatý klasiky na sněhu {yahoo} B-) {devil} {beer} Neskutečný maso.
  Před závodem bych Štyboho dával asi za MVDP, Alaphilipa, dumal bych nad POgačarem a Zdenda jede furt neskutečné výšiny on má průměr na tomhle závodě snad pod 4. to nemá nikdo jiný, tak alespoň že to již vyhrál {thumbup} {devil} Jinak bych byl smutnej.
  Roman OTL ! 42 klasifikováno. No comment {devil}

 4. Rozřešeno! Zlatý klasiky na sněhu {yahoo} B-) {devil} {beer} Neskutečný maso.
  Před závodem bych Štyboho dával asi za MVDP, Alaphilipa, dumal bych nad POgačarem a Zdenda jede furt neskutečné výšiny on má průměr na rtomhle závodě snad pod 4. to nemá nikdo jiný, tak alespoň že to již vyhrál {thumbup} {devil} Jinak bych byl smutnej.
  Roman OTL ! 42 klasifikováno. No comment {devil}

 5. No daleko větší masakr než bývá na jaře, klasifikováno 42 jezdců,10.místo přes skoro 8 min.ztráta dalších 8 včetně Romana mimo limit zbytek DNF.

 6. Štyby šestý. A to není vůbec špatné. {beer}

  • 6.misto sice výborné, ale zase ve skupině o vítězství o kousek nebyl.
   Snad se nebude opakovat loňský rok a příští závod mu to vyjde na 100%!

  • Alex forever

   Měli jsme doma od časného odpoledne do pozdních nočních hodin merendu s kamarády, takže jsem se k milované Strade Bianche dostal až hluboko po půlnoci. Skouknul jsem to narychlo, hodně pasáží přeskákal, ale to hlavní jsem viděl…
   Šestej flek Zdeňka je vynikající a jsem moc rád, že se v závěrečném stoupání zbavil „zašíváka“ {bomb} Jsem si totiž jistý, že je z téhož důvodu velmi spokojený i samotný Štyby. Tutovka je mezi nimi obrovská rivalita a každá porážka toho druhého těší možná víc, než samotné umístění (samozřejmě krom vítězství).
   No a Roman? Proč mne asi nepřekvapuje, že ten závod zabalil? {scratch}

 7. Remco.
  Letos jel 3 etapové závody a to bylo celkem 17 etap.
  3 x 1. v GC a 4 x 1. v etape, z toho 2 x 1. v ITT 🤔
  https://www.procyclingstats.com/rider/remco-evenepoel

 8. Štyby by je ještě mohl sjet. Otázka je, kolik mu pak ještě zbyde sil.

 9. No jestli se tam Štybar opravdu stahoval a teď tam vlaje někde za skupinkou tak fakt bez komentáře…

Leave a Reply