Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 035 comments

 1. Tom Pidcock má tento týden klidový režim po pádu v nědělní etapě T-A a otřesu mozku, takže vynechává San Remo

  Příloha: Tom Pidcock 12.3.2022

  • Když si nebude vystupovat má velkou šanci na skvělé umístění, protože nepředpokládám, že Remco bude ujíždět v horách které budou klasické pro Giro a tím pádem bude Honza s Remcem do konce těchto etap a když s Remcem budou chtít vyhrát nebude Honza zaostávat či vystupovat. A rozdíl bude z časovek, tedy prvních dvou. Ty tři časovky je eufemismus jsou dvě a jeden intervalový výjezd kopce v 20.etapě, kde nejdříve nakloněná rovina s 2% a pak krpál 7,3km a 12,1’% přičemž 4 kilometry za sebou nad 15% ! dva úseky 22% Pro Honzu jak ušité {devil}

   Příloha: T18_S03_ZoldoAlto_alt

 2. Tak mi došlo, že Peťo Sagan pojede poslední San Remo a i ostatní jarní klasiky, začíná jeho dlouhý rozlučkový mejdan, závodem, který nevyhrál, i když k tomu měl několikrát kousíček, ovšem letošní forma mu vítězství v podstatě znemožňuje. Jedině nějaký zázrak…

  … a propo, kolik borců se lotos spustí z Poggia do 3,5km dlouhého klesání vstříc možným vavřínům s nastavitelnou sedlovkou stejně jako Matej Mohorič loni? {devil}

  Příloha: Mohorič 2022

 3. Bredene Koksijde Classic, zítra, na startu 4 Češi, Černý, M.Kopecký, T.Kopecký a M. Vacek
  https://www.procyclingstats.com/race/bredene-koksijde-classic/2023/result/startlist

 4. kolemjdoucí

  Mám takovej pocit, že na kostkách a bahně se nepříjemně vyválel Mathias Vacek, vypadal dost potlučeně, v cíli byl 57. +3min cca, další z Treku až 9 min.takže to na 99% byl on. :-( Jestli to teda někdo sledoval.

 5. Kristen Faukner, která jela velkou část Strade Bianche sama v úniku byla diskvalifikovaná ( v cíli byla třetí). UCI ji podezírá z nepovoleného senzoru pro monitorovaní glukózy. Sama závodnice vinu popírá.

 6. Matthews nepojede Primaveru kvůli covidu. Groenewegen je zapsán na Milán – Turín a další středu už na belgické klasice. Takže Štyby možná bude mít poprvé v životě při dojezdu v San Remu volné ruce.

  • Letos vůbec máme velké šance vidět naše na Top klasikách, Štyby je první volba, ale mám ten pocit, že si připravují i Pavla Bittnera mimo Primavery i na Paris – Roubaix, podle výsledků na Samynu, kde dojel 12. a Krystýna Burlová 13. Terka Neumannová by měla jet jak Ronde tak P-R a Krystýna Burlová Ronde ( P-R její tým nejede) Navíc někde se může zjevit Mathias Vacek, a mohlo by na jedné klasice jet až pět našich {thumbup} {devil}
   Takže vše začne již v sobotu souboj MVDP x Tadej x Wout x Štyby x Pája Bittner {devil}

 7. Tak kolik udela letos Pogacar vyher? 15, 20, 25? {devil}

  • Alex forever

   @Marcany: Taky si může při pádu zlomit klíční kost nebo něco ještě horšího a nevyhrát letos už vůbec nic…
   Cyklistika nejsou kuličky, jak jsme vždycky říkali, když jsme si „lízali“ odřeniny ;-)

  • Alex forever

   Nedalo mi to a znovu jsem si pustil na Eurosportu včerejší rozhodující nástup Pogačara (v sedle, absolutně v klidu, jakoby bez námahy) v nejprudším úseku legendárního Col d´Éze, tedy tradičně v posledním stoupání etapáku Paris-Nice.
   Neskutečný výkon, maně jsem si vzpomněl tak akorát na Armstronga nebo Pantaniho, kteří to takhle v minulosti dělali…
   A tohle srovnání je možná trochu varovné, nebo? {scratch}

   Příloha: Pogačar v nástupu

  • Pogacar má letos již 7! vítězství za 12 závodních dnů jako jednotlivec {devil}
   Celkem jel letos 13 závodních dnů, ale 1 den byla TTT na PN.
   54 ZD v 2022, 60 ZD v 2021, 43 ZD v 2020, 62 ZD v 2019, 55 ZD v 2018, 39 ZD v 2017, 27 ZD v 2016 a 21 ZD v 2015, v UAE má podepsáno do 2027 včetně, stále teprve 24 let neb narozen 21.09.1998.
   K otázce, když se mu něco nestane, tak 15 vítězství letos vypadá jako jasná věc, 20 možná, 25 nedá.
   https://www.procyclingstats.com/rider/tadej-pogacar

 8. Alex forever

  Po pravdě jsem dal dnes přednost sledování biatlonu – a nelituju, jak Markéta, tak zejména Michal Krčmář mé naděje nezklamali {good}
  Rovinatou etapu T-A jsem v klidu vynechal úplně, vůbec mě tyhle dojezdy nebaví. Jó, když na rovinách řádil Svorada, Sagan a někdy i Štybar, to bylo jiný kafe! Ale koukat na tyhle nabouchané terminátory? K čemu?
  A tak jsem v rychlosti skouknul jen posledních 50 km Paris-Nice a smekám před Pogačarem – i když ho asi nikdy nebudu mít rád. Je skvělej a to, jak dneska ani na dlouhé rovině nedal šanci přiblížit se silné čtveřici pronásledovatelů, to bylo fenomenální…

  Příloha: Suverénní Pogačar

  • Mrknul jsem jen na pětiminutový sestřih ze záznamu. Zatímco loni na Giru van der Poel jako rozjížděč nic moc (i když loni to bylo pro Mareczka na jinak perfektním Giru pro Alpecin, kde slavili třikrát vítězství díky třema různým jezdcům), tak nyní dvakrát perfektní práce pro Philipsena.

   Ještě mne zaujalo, že Roglič vyhrál díky 30 bonusovým vteřinám za vítězství v etapách; jinak by celkově vyhrál o 8 sekund díky časovce jinak celkem nenapádný Almeida. Pořadí bez bonifikací by bylo: 1. Almeida, 2. Roglič +8 sekund, 3. Hart +11 sekund, 4. Kämna +12 sekund (zbytečně ztratil 5 sekund v jednom dojezdu, kdy tam byla menší mezera před ním). Díky povětrnostním podmínkám nakonec rozhodovaly časovka a bonusové sekundy.

   Jak Roglič, tak Pogačar posbírali dnes tři trikoty. Podle TOP 15 je patrné podle jmen, že více top GC jezdců dalo letos přednost Itálii před Francií; netuším, zda tam třeba u některých stájí nehrál faktor, že nechtěli dávat své nejlepší cyklisty proti duu „Pogačar a Vingegaard“ na P-N.

   Gaudu po loňském čtvrtém místě na Tour vyhlásil, že letos míří na pódium. Své ambice tento týden potvrdil. Tak že by Frantíci ušili trať letošní Tour jemu na míru… (tak jako se předtím snažili mírně vyhovět Alaphilippovi, Pinotovi a Bardetovi).

 9. Dnes to byla na obou frontách super podívaná, ale nic nového pod Sluncem.
  Výhry si pořád střídají Jumbo, UAE, Ineos a Quickstep.

 10. Alex forever

  Dnešní Tirreno bylo z mého pohledu zajímavější než P-N a souboj početné skupinky favoritů v závěrečném stoupání byl prima!
  No a kdopak nám to zase vyhrál? {yahoo}

 11. Alex forever

  Takže tady je TOP10 dnešní etapy – v GC Tadej svůj náskok na skvěle jedoucího Gaudu zvýšil na 12 vteřin, Vingegaard je třetí skoro s minutovou ztrátou.

  Příloha: TOP10

 12. Alex forever

  Tak dnes sice dělalo Jumbo na trase 7. etapy Paris-Nice doslova psí kusy a snažilo se porazit Pogačara…

  Příloha: Wout

 13. Na Paříž – Nice dnes hrozí opět silný vítr. Na Tirrenu by měly v Osimu a okolí být během dne přeháňky. To není moc příznivé.
  No u nás je taky hnusně, co si budeme povídat.

Leave a Reply