Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

978 comments

 1. Divoké karty Giro d’Italia (6.–28. května):
  Corratec (Karel Vacek)
  EOLO-Kometa
  Green Project-Bardiani CSF-Faizané
  Israel-Premier Tech

  takže Lotto to vypustilo

 2. Alex forever

  Konec dohadů a spekulací, zloprcek bude fakt jezdit za Kazachy {wacko}

  Příloha: Cav v Astaně

  • Mr. Ventoux

   Za mě logická volba. Sice dřív nemyslitelné spojení, ale nyní se nabízí. Cav zůstane v top týmu World Tour, který mu dá špičkové vybavení/ trénink, jistě ne špatné peníze a úplně na pána jedničku sprintera a někoho k sobě na TdF (to určitě jeho agent říkal jedním dechem za „Dobrý den…“) Uvidíme, co způsobí ztráta vítězné aurory od Vlčí smečky.. Nic moc zpráva pro Belgii. :-D Vím, že ho nesnášíš, ale já zase mám rád, sorry jako :-D

   • Mr. Ventoux

    + jestli bych hledal v profipelotonu někoho, kdo se fakt neposere z Vinova tlaku na výsledek… Cav sám nic jiného neuznává.. {unsure}

   • Alex forever

    Asi takhle, Michale: „Nesnášíš“ je silné slovo. To u mne platí např. v případě Babiše, Zemana nebo Okamury…
    Ale pravda je, že je mi krajně nesympatický zejména pro to, jak se nedokázal přiznat k pravé příčině svého pádu na TdF, který zapříčinil diskvalifikaci Sagana.
    A pak také pro to, za co vlastně nemůže: Tím, že stále ještě existuje možnost získání rekordu v počtu vítězných etap na Tour, ho zejména jeho fans, ale bohužel i někteří nevědomí novináři, srovnávají s Eddy Merckxem. Což je sice u znalců cyklistiky komické, ale mnoho troubů na to slyší…
    Na druhou stranu má pro mne celá tahle „kauza“ paradoxně jeden velmi kladný výsledek: Díky slovům Wouta van Aerta před posldení etapou předloňské TdF, že se postará o to, aby Cavendish Eddyho nepřekonal a následnému vítězství Van Aerta na Champs Élysées, jsem si toho chlapíka (vzdor jeho neskrývané averzi vůči Saganovi) neobyčejně oblíbil ;-)
    Takže asi tak to mám {beer}

    • Alex forever

     Napsal jsem to dost komplikovaně, když to tak po sobě čtu :-D Tak snad je ale jasné, že „nemusím“ Cavendishe a naopak mám rád Van Aerta… Sorry {beer}

 3. V neděli začne Vuelta a San Juan Internacional, na startu Evenepoel, Sagan a hvězdy z Jižní Ameriky, Hirt potvrzen, dle rozhovoru měl by jet i Matthias a někde jsem, myslím, četl, že i Karel, jehož tým je také na „startovce“, ale na PCS zatím nepotvrzeni.
  https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-ciclista-a-la-provincia-de-san-juan/2023/startlist
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-nejvetsi-talent-ceske-cyklistiky-muj-sen-je-vyhrat-monument-a-duhovy-dres-222051

 4. začíná sezona Velogames …nevšiml jsem si že by někdo založil ligu..tak jsem si dovolil já
  League Name: Roman Kreuziger
  League Code: 686063915

 5. Alex forever

  Dnešní český mistrák v cyklokrosu kat. Elite byl jedna velká nuda {negative}
  O vzruch se staral jen několikrát chybující a padající devatenáctiletý (!) Matyáš „Kopejda“ Kopecký, který nakonec přesto dokázal vybojovat stříbrnou medaili! {bomb}
  Holkám vládla s přehledem Kristýnka Zemanová a druhá byla, světe zboř se, Julča „Kopejda“ Kopecky, Matyášova ségra!
  V juniorech překvapivě prohrál náš suverénně nejlepší borec Václav Ježek s Jakubem Kubou (fajn přesmyčkovité jméno, rodiče jsou evidentně vtipálci). Nominaci na MS to podle slov trenéra Kloučka příliš neovlivní, Ježek do Holandska pojede i když nebude vozit mistrovský dres. A Kuba jako mistr jede automaticky.

  • Alex forever

   Jinak jak jsem tak koukal na výsledky mistráků ostatních zemí, tak je pozoruhodná jedna skutečnost: Všichni tři „králové“ start vypustili a přenechali tak možnost jezdit celou sezónu v triku národního šampiona jiným!
   V Belgii pak porazil ve spurtu Vanthourenhout o 2 vteřiny Sweecka a v Holandsku velmi podobně získal titul Van der Haar o 3 vteřiny před Nieuwenhuisem.
   Pro úplnost ještě: Ve Velké Británii vyhrál při neúčasti mistra světa Cameron Mason…

 6. Nezačína teton rok bohvieako, začiatkom týždňa umrel Jeff Beck, dnes sa objavila táto správa
  Bývalý holandský cyklista Lieuwe Westra zomrel vo veku 40 rokov po dlhom boji s depresiami. Westra počas kariéry štartoval na siedmych Grand Tours a celkovo získal 13 víťazstiev. Kariéru ukončil nečakane v roku 2017.
  Westrovo telo našli v sobotu v jeho obchodných priestoroch neďaleko mesta Enkhuizen. „Lieuwe Westra zomrel v sobotu popoludní. Počas posledných rokov zvádzal boj sám so sebou a prehral,“ uviedol jeho životopisec Thomas Sijtsma.
  :-(

 7. Nikola Nosková je by měla jet první World Tour závod letošní ženské sezóny – Tour Down Under v Austrálii za Zaaf Cycling Team … nějaký restart kariéry bych jí fakt přál, tak uvidíme.

 8. Giro se vrací závěrečnou etapou do roku 2018. Inspirace Paříží je zjevná, ale Paříž nemá z hlediska koukání šanci, pokud dokáží italové změnit TV přenos. Poslední etapa bude totožný okruh. Jen si myslím, že z pokoukání okolo čeho se bude kroužit vytěží mnohem více. To ukázali již loni Budapeští i třeba Neapolí, kde pojedou opět jen na zcela jinou stranu města.
  https://mapy.cz/s/panapesahe

 9. Novinky od Honzy Hirta:
  -vysokohorský kemp před Ománem nebude
  -Giro plánováno jako superdomestik
  -kalendář UAE Tour – hory – Katalánsko – hory – LBL=jen Remco – Giro
  -Vuelta bude Honzova
  -nyní piloval posez a časovku na dráze na Mallorce
  -Cykling Weekly jej označil za Topp 3 nejvýznamnější přestup zimy a také nejvíce přehlíženého jezdce do hor
  více Macek zde: https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/jan-hirt-soudal-quick-step.A230108_184948_cyklistika_ald

  • Četl jsem tištěný článek v Mladé frontě, ale nedočetl jsem se tam vůbec, že by v týmu počítali s Hirťákem na Vueltu jako lídrem, to je jen spekulace pana Macka. Podlaháři v minulých sezónách posílali své jezdce málokdy na dvě grand tour v jedné sezóně; rozhodně to není jejich „tradice“.

   A mají ještě další vrchaře, některé si také Evenepoel vybere pro Giro, a někteří zbydou pro Vueltu – Cattaneo, Knox, Masnada, van Wilder, „polovrchaři“ Vansevenant a Bagioli. Část z nich stejně jako část jejich klasikářů byla loni zdecimována respiračními onemocněními a jezdila pod svými schopnostmi. Ale určitě si hned jejich spolupráci i z lidského hlediska chtějí odzkoušet na prvním závodě (navíc mimo Evropu, kde na ně nebude žádný tlak).

   Přeji všem mnoho ujetých kilometrů bez zdravotních problémů v novém roce.

   • Alex forever

    @vilimator: {beer}
    Díky za přání, nápodobně ode mne.
    Co se týká zdravotních problémů, tak ty jsou rok od roku plíživě horší a v mém věku to už nebude lepší ani náhodou. Kde jsou ty časy, kdy mě někde píchalo nebo „táhl sval“ a já věděl, že to za pár dní zmizí. V současnosti je to v drtivém počtu případů tak, že jakmile se cokoliv v těle ozve, už se to ozývat nepřestane.
    Stáří je prostě hnus a kdo tvrdí, že i na něm je něco pěkného, ten zoufale kecá {cry}
    Nicméně asi takhle: Dokud mohu jezdit na kole (byť často s limitujícími obtížemi), je to pořád OK ;-)

 10. Alex forever

  Novoroční GP Svena Nyse v belgickém Baalu vyhrál mezi muži (při neúčasti svaté trojice) Eli Iserbyt a ženám (bez Puck Pieterse) dominovala Fem Van Empel.
  Zmiňuji se o tom hlavně proto, že jak Eli tak Fem vypadali po svých pádech na sněhu ve Val di Sole tak bídně, že se spekulovalo o vážných zraněních a možném konci sezóny.
  A vida, za pár dní oba zase vyhrávají {rose}
  Jinak mezi muži „porazil“ patnáctý Boroš devatenáctého Štybara – první ovšem s více než 5 minutovou ztrátou na Iserbyta (Štyby chytil skoro 7 minut). Rozdíl mezi těmi dvěma je ale hlavně v tom, že zatímco pro Boryho je cyklokros hlavní disciplína a zdroj obživy, pro Štybyho je to jen zábava a zpestření zimní přípravy ;-)

  Příloha: Cyklokros 1. ledna

 11. Alex forever

  Geo, Horvi, Mellon, rotki, radim78… Čím to, že PF do nového roku posílají právě ti, se kterými je vždy dobrý pokec? {scratch}
  Trollům, hejtrům a dalším podobným chytrolínům se empatie v tomto směru nedostává… Jak příznačné ;-)

 12. – Všem zde: Ať to lítá ! {bye}
  – vítězové posledních 9 MS v CX jsou Pidcock. MVDP, WoutvA a Štybar {devil}
  – Okolo San Juanu v Argentině by mohl pro nás být extrémně zajímavý etapáček Peťo + Mathias + Honza s Remcem {devil}

 13. Alex forever

  Jinak jsem se snažil v posledních dnech asi 5x něco vložit, a to jak postřehy a fotky k cyklokrosovým soubojům MvdP x WvA, tak PF 2023 – ale vůbec se to nedařilo, stále to hlásilo jakýsi ERROR…
  Tak snad až teď – posílám PF za sebe i manželku, která vás sice nezná, ale je s tím srozuměna :-D

  Příloha: PF 2023

Leave a Reply