Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 108 comments

 1. Škoda odstoupení UAE (virus ?). Debilní období.

 2. Možná si to Roglič prohrál i příliš těžkým převodem.

 3. Přišlo mě že Roglič nevěděl že ho má za sebou…a su štastné za Alejandra na bedně při poskední účasti. {good}

 4. Alex forever

  Tak jsem Juliana tipnul na vítěze správně {devil} Sakra, proč netipuju víckrát? {scratch} {yahoo}

  • Alex forever

   A Valverde je stejně furt King! Bravo, jmenovče Alejandro {good} {heart} {rose}

   Příloha: TOP 10

   • Začal kopec dost vzadu. Pěkně se dopředu ale prodral po chodníku všiml sis?

    • Alex forever

     Ani ne, koukal jsem pořád, kde je Roman a pak už jen na špici, jak se to vyvine… Ale můžu kouknout zpětně {beer}

    • Tak pred chvilkou jsem si dal rychloreview finale Sipu…
     Roman se s formou bohuzel jeste nepotkal a je ve hvezdach, zda ho jeste jednou uvidime neco predvest :(
     Valverde od zadu po chodniku, ale zaslouzene bedna!
     Rogla – jak jste psali – sympatickej no bullshit a gratulace vitezi.
     Julian dnes nechytatelny!

    • @Alex – drzim pesti, at jsi rychle cajk a muzes na kole zabrat! Dej si vsak bacha, at to neuspechas. Souseda jsem musel po covidu krotit, aby se neodpalil (prilis soutezi) a drzel se par tydnu v nizke tepovce… Tak vydrz, at se neodstrelis a jezdi to {beer}

 5. Alex forever

  No, Romana už z helikoptéry nevidím… {cry} Nebo?

 6. Alex forever

  Hurááá! Viděl jsem v balíku Křižáka na Mur de Huy {yahoo}

  Příloha: Mur de Huy

 7. Alex forever

  Zhruba 100 km před cílem – a Pepa přebírá jako první z podlahářů občerstvení! Motá se furt ve špici balíku, úkoly jsou jasné ;-)

  Příloha: Pepa Černý

 8. Koho dnesk tipujete? Asi nejlepší aktuální formu má Pidcock, ale zatím nevíme nic o jeho předpokladech pro Huy (nikdy zatím nejel). Že by letos Cosnefroy?

 9. Valonský šíp 2021-ceny (https://storage-aso.lequipe.fr/ASO/cycling_fwh/rules-2021.pdf):
  1.místo 16.000 €
  2.místo 8.000 €
  3.místo 4.000 €
  4.místo 2.000 €
  5.místo 1.600 €
  6.místo 1.200 €
  7.místo 1.200 €
  8.a 9. místo 800 €
  10. až 20. místo 400 €
  celkem 40 000 €
  Speciální finanční cena pro jezdce, kteří vyjedou vybraná stoupání (celkem 12) jako první: 250 € (250 x 12 = 3.000 €).

 10. Tour od Alps, 2.etapa – Pinot a Froome dnes opět fiasko. Pro Chrise na 99.9% definitivní konec jeho snů.
  Na Giru bude bohužel chybět hodně silných „koňů“. Hodně se těším na Evenopoela, Bernala a Simona Yatese, možná někdo překvapí. Těžko říci, jak se bude dařit Janu Hirtovi, snad něco předvede.

  • Mě opět dneska potěšil Sivakov. Ta jeho bojovnost a zarputilost je úžasná. Jinak Simon Yates to dobře očesal. {thumbup}

   • PavelK, 20.4.2021 at 16:25:
    Simon Yates by na Giru měl být hodně nahoře. Sivakov má taky jet Giro, kdyby Bernal selhal, pak by asi mohl jet na sebe. Bohužel asi jako skoro vždycky někdo z favoritů předčasně skončí kvůli smůle. Zatím mi není jasné, kdo bude lídrem týmu DSM, zda Bardet či Hindley. Papírově asi Francouz. Jumbo nestaví své největší hvězdy, takže Foss nebo Harper budou mít výjimečnou příležitost jet na sebe. I ty nejbohatší týmy těžce shánějí vynikající borce. Hodně to jde DQT, Jumbu a INEOSu, taky UAE zalovilo moc dobře B-) .

    • Zdá se, že Simon Yates udělal stejnou chybu v přípravě, jak před léty a forma přišla příliš brzy. Vůbec bych se nedivil, kdyby zas v třetím týdnu Gira rupnul. Rád bych se pletl, fandím mu.

    • U Jumba jsem zvědav na George Bennetta, letos zatím nenápadný oproti loňsku, kdy dostal šanci jet jednorázovky na sebe v srpnu v Itálii, tak jednu vyhrál a na Lombardii druhý. Vueltu, kterou jel po Tour, dojel jako domestik dvanáctý.

     Emiráti mají papírově hodně silný tým zítra na Valonský šíp.

    • vilimator, 20.4.2021 at 20:30:
     Na George Bennetta jsem taky dost zvědavý. Letos pojede Giro teprve potřetí, v r. 2018 byl osmý. Letos by mohl zaútočit na top 5.

    • tvs91, 20.4.2021 at 19:55:
     Myslím, že Simon Yates neudělá stejnou chybu, jako v r. 2018, kdy po 18ti etapách vedl, ale nakonec se propadl až na 21. místo.
     Mám docela obavu, že se pojede jen o druhé místo. Evenopoel bude nadržený jako ďas {devil} . Na druhou stranu mě „uklidňuje“, že se velmi často netrefím {wacko} :-) {bye}.

   • Alex forever

    No, chlapi, daleko víc, než výkon Yatese nebo Sivakova mne zajímali Vackové. Co říci? Opět nezklamali…
    Já v nich tedy ten potenciál, nota bene skrytý poklad české cyklistiky stále nevidím {scratch} {cry}

    Příloha: Vackové

    • Však vzpomeňte co jsem zde tvrdil od začátku roku a opakovaně!! Dál už to komentovat nemá cenu. Teď myslím zejména staršího Vacka.

    • Mathias jel dnes v úniku, což bylo letos podruhé.

    • Jo to jsem viděl bohužel mu těžce došlo a na 35 km(etapa 120km čili taková juniorská vzdálenost) ztratil 20 minut. Je hodně mladej ale je to mistr evropy a když vidím jak jezdí a jak okamžitě přejdou jiné národnosti z juniorů do mužů tak co dělají naši špatně, nemusí být každej jak Evenpoel ale když vidím mladý nory a porovnám je z našima tak nevycházíme dobře přitom v juncích třeba nebyli úplně top.

    • O našich sportovcích se často traduje, že dozrávají do světové špičky později.
     Takový Ondra Moravec začal sbírat medaile skoro až před třicítkou.
     Leo König v mladém věku také nějak nevyčníval.
     Radek Štěpánek se dostal do singlové špičky také někdy kolem 25. věku, to stejné Šlesingr.
     Spíš taková „anomálie“ mezi českými individuálními sportovci z pohledu křivky výsledků v porovnání ke svému věku je Křižák.

    • Alex forever

     @vilimator: V tom se tedy vůbec neshodneme, sorry. Spousta mladých českých sportovců totiž uspěla hned po přechodu mezi dospělé:
     1.) v biatlonu uvádíš Moravce, který začal zářit až jako třicátník – ale opomíjíš skvělé juniory a juniorky, kteří vlétli mezi seniory jako rakety a začali hned sbírat úspěchy (Krčmář, Vítková, Davidová…)
     2.) mezi cyklisty jsi zvolil jako příklad Lea Königa, ale nebyl to vůbec jen „anomálie“ Křižák! Co třeba Šimůnek? Oba byli juniorskými mistry světa a také mezi dospělými byli od začátku štikami v pelotonu
     3.) v tenise jsi uvedl výjimečného Štěpánka, ale stačí se podívat, jak řádí obě sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy, které už jako „mladší“ dorostenky porážejí hráčky z TOP 50 světového žebříčku – a je jasno, jak je to s naším mládím v tomto sportu
     A našli bychom ještě celou řadu úžasných Čechů a Češek, kteří ohromovali sportovní svět už od útlého mládí: v hokeji jednoznačně Jarda Jágr (a s ním ostatně jeho spoluhráči Kameš s Klímou), ve fotbale byl tahounem Sparty i reprezentace třeba mladičký Rosický (dnes ve Spartě excelují ještě junioři Adam Hložek a Christian Frýdek), na zasněžených svazích válcovala celou světovou elitu už mezi juniorkami Ester Ledecká…
     Atd., atd., atd.

    • Alex forever

     A to jsem, nevím proč, úplně zapomněl na Zdeňka Štybara, který už jako dítě exceloval v bikrosu (byl dokonce mistrem světa) a po přechodu k cyklokrosu porážel na hlavu celý svět už jako třiadvacítkář {beer}

    • Alex forever, 20.4.2021 at 18:45 + 21.4.2021 at 09:18:
     Apropó Alexi, jak se Ti daří zdravotně? Pevně doufám, že se zlepšuješ a brzy budeš v „plném tréninku“.
     K tématu „věk českých sportovců v okamžiku jejich prvních výraznějších mezinárodních úspěchů“ bych doplnil jednu rychlobruslařku – myslím, že se jmenuje Záblíková nebo tak nějak.
     ad sestry Fruhvirtovy: ne že by Linda nebyla nadějná, ale je naprosto předčasné vidět v ní „světovou tenistku“, zatím je stále „jen“ nadějí a to nejtěžší má před sebou. Víme, jak dopadla Nicole Vaidišová.
     ad bratři Vackové: prohlédni si prosím přílohu, tam je moc zajímavý výsledek „jakéhosi“ Španěla (červeně orámovaný). Skvělé výsledky vznikají kombinací mnoha faktorů, buďme trpěliví. Když jim to nevyjde, nedá se nic dělat, je to loterie a štěstí je přelétavé.

     Příloha: TdF 1987 - GC (97. Indurain, 23 let)

    • Alex forever

     Díky za optání, Orle, zotavuji se (snad) úspěšně. V pátek jsem byl na angioplastice zbylých dvou tepen – proběhlo to rychle a po zákroku mne nechali pár hodin na kapačce v tzv. „stacionáři“ (což není v nemocnici oddělení pro důchodce, ale pokoj pro ty pacienty, kteří nebudou hospitalizováni), a pak mne manželka odvezla domů.
     Dnes jsem tedy pátý den po zákroku, zápěstí pravé ruky (kudy mi skrz tepnu zaváděli ty stenty) mám fialovozelené a trochu bolí – ale právě jsem se vrátil z třicetikilometrové vyjížďky na kole ;-) A žiju {devil}
     Doktory by asi omývali studenou vodou, kdyby se to dozvěděli, ale já už to po třech nedělích nečinnosti prostě nemohl vydržet!

    • Alex forever, 21.4.2021 at 12:46:
     Díky za info, jsem rád, že se vylepšuješ. Musí to být dost nápor na psychiku. Předpokládám, že fyzické zatížení si ohlídáš a že to nepřeženeš. Držím palečky. Pro úplnost – řekl Ti doktor, za jak dlouho můžeš začít jezdit?

    • Alex forever

     Řekl mi, že za týden po zákroku se mohu tak dvacet kiláčků volně projet.
     No tak jsem holt tu lhůtu o dva dny zkrátil a trasu o 10 kilometrů prodloužil {devil}
     Už se na sebe totiž nemůžu dívat, jak jsem vyměklej a špekatej {cry}

    • Alex forever, 21.4.2021 at 13:17: Když vezmeme v úvahu, že doktoři často řeknou lhůtu včetně „rezervy“, tak bys měl být v toleranci :-) . Po třítýdenní nečinnosti trvá návrat na původní úroveň kondice ~6-8 týdnů. Hodně zdaru {beer} .

    • @ Alex forever – Ano, máš pravdu Alexi. {good} Je plno našich, co vylétlo v útlém věku. Kromě připomínky Vaidišové od Orla tak byla ještě i Bedáňová. Asi bychom u piva našli plno případů pro zářící mladíky, tak pro ty, co se prosadili později.

    • Dovolím si upozornit na řadu Rosol, Kameš a Klíma. A o několik let nato Jágr, Holík a Reichel. {bye}

 11. O víkendu jsem jel, na silnici parta cyklistů ve dvou vedle sebe, za nima už kolona, silnice úzká, předjet je se nedalo, kašlali na to a jeli si takhle dál ještě pěknou dobu, povídali si, kolona aut za nimi je vůbec nevzrušovala.

  Jednou je ten blbec automobilista, podruhé cyklista.

 12. Na Tour of The Alps (dříve Trentino) dnes ve 2. etapě (121.5 km) 2640 výškových metrů, to nebude sranda. A navíc dost chladno.

 13. Alex forever

  A taky jsem si uvědomil, že jsme vůbec nezmínili čtvrté, řekl bych nejvíc „kavendyšovské“ vítězství v Turecku ;-)
  1.) pár desítek metrů za „flame rouge“ se Cav opět cpal podél levého mantinelu a svým typickým boxovacím způsobem atakoval Phillipsena – nikdo jiný to tak často a nebezpečně nedělá, jako on
  2.) na lajně ovšem fantasticky Phillipsena přespurtoval, to se musí uznat! Byl rychlej jako zamlada!
  3.) za cílem k němu Phillipsen přijel a velmi přátelsky, řekl bych až dojemně se objali… Asi holt to ti rychlíci mají v hlavách všechno úplně jinak, zejména pak pud sebezáchovy {scratch}

  Příloha: Cav

  • Ale tak mohli by ho vzít na Giro. Přál bych mu nějaký pořádný vítězství.

   • Cavendish (zatím) v sestavě DQT není. Potřebují hlavně pomocníky pro Remca a Almeidu, kteří budou určitě chtít skončit na bedně.

    • Poslou ho na Tour! On tam dorazi REKORD! {devil}
     Jako to by byla hezka pohadka… {yahoo}
     Nebo mozna jeste lepe – 3x 2. A pak vitezstvi v posledni etape {devil} {beer}

    • Nerad bych ho podcenil, ale na Turecku ta konkurence nebyla moc velká, jediné větší sprinterské jméno je Philipsen. Na Tour bude takových 10. Ale rozhodně udělal velký pokrok oproti posledním sezonám, to zas jo {yes} {thumbup}

    • Ironfist, 20.4.2021 at 23:00: {thumbup}
     Je fakt, že Cavendishův vzestup po jeho příchodu do DQS je „úžasný“. Kladu si už dlouho otázku, jak to ta stáj dělá, že kdo tam přijde, často je mnohem lepší než předtím. Určitě hraje značnou roli celková atmosféra v týmu a osobnosti. Tím to doufám končí, ale červíček hlodá … ;-) .
     Do TdF zbývá hodně času, když bude Manxman poctivě dřít, možná nějakou tu bednu na velkých závodech ještě udělá {rolleyes} . Pokud se dostane na Tour, může ale dostat jen roli rozjížděče pro Sama Bennetta. Možná se do Tour ještě dál zlepší a stane se v DQS jedničkou {yahoo} . Nikde není napsané, že Bennett bude před Tour v maximální formě a Cavendishova přítomnost v týmu je pro něho možná nepříjemnou komplikací a konkurencí (jen můj dohad {bye} ). CEO DQS Lefevere je chytrý.

 14. Thomas Pidcock podobně jako MvdP nyní silnici na několik měsíců opouští, přesedá na MTB. Program: https://mtbs.cz/clanek/thomas-pidcock-si-i-letos-odskoci-na-biky-podivejte-se-kam/kategorie/bleskovka-zavody
  Na silnici se má vrátit 26.6. (Österreich Rundfahrt, 6 etap), pak až Vuelta (14.8. až 5.9.).
  V juniorech jsme měli naději v podobě Richarda Holce (*23.1.199, https://www.procyclingstats.com/rider/richard-holec/2016), i on kombinoval silnici s MTB. Na silnici měl dost nadějné výsledky, v posledních třech letech se mu bohužel nedaří.

 15. Dnes na Trentinu se Karel Vacek zviditelnil na posledním kopci, dlouho útok netrval, ale snaha se cení. Ještě 2x jsem ho asi zahlédl na špici mezi prvními.
  {good}

  Příloha: Výstřižek

 16. No ale ten Pidcock v 21 letech je neskutečný talent vycházející z toho cyklokrosového prostředí. To jsem opravdu nečekal že se takto rychle prosadí.

Leave a Reply