Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 108 comments

 1. Teprve včera jsem se podíval na Flandry a obě superhvězdy udělali fatální chyby, za které byly potrestany.
  1) WVA udělal chybu, že tahal na Kwaremontu, kdyby visel za nimi, tak to dá s nimi a neujedou mu nástupem, i na Paterberg se WVA vylámal, i se šněrováním, pouze o 4 sekundy pomaleji než MVDP a Asgreen, myslel jsem, že ztratil více, prostě chyba WVA na Kwaremontu, za kterou dráze zaplatil.
  2) MVDP zbytečně z první pozice na dlouhý spurt a byl potrestán.

  Na Brabantské šípu ve stredu se WVA nepoučil, tahal více než Pidcock, navic spurt začal brzy a z první pozice, vlastně podobně jako MVDP na Flandrech a podobně byl potrestán.

  Je to sport a ten je o chybách lidského faktoru a to je dobre! {beer}

  • Alex forever

   Až dnes jsem našel toto hodnocení Flander a omlouvám se, že se k němu vyjádřím stylem dýdžeje, tedy s křížkem po funuse {wacko}
   Myslím si, že vinit Wouta z chybného nástupu na Kwaremontu a díky tomu neschopnosti zachytit další nástup, je nesprávné. Podle mne totiž bral Van Aert už z posledních sil na Kwaremontu a pokus o nástup byl z těch, které cyklista dělá v zoufalé snaze „udělat si pojišťováka“ v podobě pár desítek či stovek metrů před obtížnou pasáží závodu, aby v ní pak s božím požehnáním uvisel, nebo aspoň moc neztratil. Ale Paterberg ukázal v plné nahotě, že to bylo celé na prd, protože Wout měl už úplně prázdné nohy…
   Tipoval bych to na nějakou zdravotní indispozici, ale ze všeho nejspíš na „žaket“ nebo špatný pitný režim…

 2. Alex forever

  Jsem zvědav, zda se náhodou poté, co včera praskla účast ruských špionů na výbuchu muničáku ve Vrběticích, nestane z Romana v ruském klubu PERSONA NON GRATA? {wacko}

 3. Celkové převýšení Amstelu 2021 jsem napsal vysloveně informativně. Nebylo to myšleno jako „údiv“ nad nastoupanými metry {yes} .
  Na různých webech jsem nasbíral:
  2019: 265.7 km, 35 kopečků (Keuterberg až 22%), celkem 3353 výškových metrů
  2018: 263 km, 2359 m
  2017: 261 km, 2359 m
  2016: 248.7 km, 2337 m
  2015: 258 km, 2337 m
  2014: 251.4 km, 2337 m
  2013: 251.8 km, údajně 4000 m (přesné údaje jsem nenašel)

 4. Alex forever

  No a Cavendish opět začíná při spurtu atakovat soupeře! Dnes zcela zbytečně tečoval řidítka Phillipsenova „rozjížděče“, který naprosto férově a ukázněně (tedy bez jakéhokoliv náznaku změny směru jízdy) odstupoval ze špice {wacko}
  Naštěstí se nic nestalo, ale v té rychlosti by stačilo, aby byl jen o centimetry blíž a ustlalo by si celé čelo balíku {negative}

  Příloha: Cav

 5. Amstel 2021: Výjimečně se letos pojede na okruhu (13x ~16.67 = 216.7 km). Průměrné převýšení 14.2 m/1 km, celkové převýšení 14.2 x 216.7 = ~3077 m . Zdroj: https://www.rouleur.cc/blogs/the-rouleur-journal/amstel-gold-race-2021-preview

 6. V sobotu startuje česká sezona, konečně B-VB-B, peloton 200 lidí, rakušáci,poláci,slováci…
  a bude přenos dokonce viz.
  Závod ŠKODA Cup 2021 Brno – Velká Bíteš – Brno startuje ve 12:00 a cíl se očekává mezi 15:20 a 16:00.

  Z průběhu závodu bude živý televizní přenos na webu ČT Sport a na hybridním kanálu ČT HbbTV. Na webu Českého svazu cyklistiky naleznete před závodem odkaz na vysílání. Přenos budou komentovat Michal Dusík s Markétou Svozilovou. Fotoreportáž ze závodu můžete sledovat na webu RoadCycling.cz. Pro zkvalitnění televizního přenosu se pořadatelé rozhodli financovat použití vírníku, který bude přinášet záběry ze vzduchu, a ještě více přiblíží českou závodní scénu divákům a fanouškům.

 7. Petr Vakoč bez Amstelu.
  During yesterday’s Brabantse Pijl, Petr Vakoc had an unfortunate crash on the local circuit in Overijse when he went off the road and lost his balance. He was taken to hospital, where scans revealed a displaced proximal phalanx fracture in his left hand.
  Petr will undergo surgery today to stabilize the broken bone in his finger, after which he will be unable to race for several weeks. We wish him a speedy recovery!
  zdroj ofiko stránky Alpecinu
  Překlad Google:
  Během včerejšího Brabantse Pijl nešťastně havaroval Petr Vakoc na místním okruhu v Overijse, když sjel ze silnice a ztratil rovnováhu. Byl převezen do nemocnice, kde skenování odhalilo zlomeninu proximální falangy v levé ruce.
  Petr dnes podstoupí operaci stabilizace zlomené kosti v prstu, po níž nebude moci několik týdnů závodit. Přejeme mu rychlé uzdravení!
  Přejem asi všichni ať se dá brzo dohromady.

 8. Alex forever

  A je „dokavendyšováno“ ;-) Gott sei Dank, dnes to byla skutečná cyklistika! {devil}

  Příloha: Turecko

 9. Julian zůstává v týmu. Tak co to znamená pro novou smlouvu pro Zdeňka? A co příchod Sagana? Někde se bude muset šetřit.

  https://www.roadcycling.cz/clanek/alaphilippe-prodlouzil-v-deceuninck—quick-step-do-konce-roku-2024

 10. Nutrend se stal nově dodavatelem výživových doplňků Gazpromu rusvelo, tak se možná toho Romana dočkáme v srpnu v sestavě doma když loni to v Čubece nevyšlo.

 11. Zdeněk předpokládá návrat v květnu. Zatím počítá se třemi vrcholy sezóny: OH, MS a Roubaix. Cítí se dobře.

  https://www.cyclingnews.com/news/stybar-could-make-may-return-after-cardiac-arrhythmia-operation/

 12. Zrovna před pár dny jsem předjížděl cyklistu a protože to bylo do zatáčky, jsem zvyklý dodržovat ten odstup 1,5 metru a bylo by to nebezpečné, kdybych ho nedodržel, jel jsem pomalu za cyklistou čekajíc, až vyjedeme někam, kde bude vidět. Cyklista se nasranej otočil a nasraně na mě gestikuloval, proč ho jako nepředjíždím a ať ho předjedu. kdybych ho poslechl, mohl jsem zabít jeho, protijedoucí a sebe.

  takže nevím, jestli řidič a kdo je víc, nebo cyklista a kdo je víc.

 13. Pepa Černy žádný Ardeny nejede, má v programu Romandii, tak nějak to vypadá na Giro tim pádem.

 14. Nezachytil som, čo sa stalo Petrovi, bol namotaný v tom páde?

Leave a Reply