Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 002 comments

 1. Gazprom zveřejnil sestavu 2022 a celkem pěkně sestaveno, dokonce rusové už v menšině, příchody mladejch i z WT..
  Příchody a z kterého týmu
  MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec
  CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè
  DÍAZ José Manuel DELKO
  RIVERA Kevin Bardiani-CSF-Faizanè
  CONCI Nicola Trek – Segafredo
  KUKRLE Michael Elkov – Kasper
  FEDELI Alessandro DELKO
  PICCOLO Andrea Astana – Premier Tech
  LUNDER Eirik Team Coop

  • {heart} {thumbup} Chválím. A gratuluji ji.
   Má otevřený výtah k výsledkům. Odešly Kopecky, ještě loni tam byla Marjánka. Malý dobře zabezpečený tým a Lars Boom jako DS {devil}

  • „Doufám, že to bude posun v mé cyklistické kariéře a že se dostanu na větší závody. Posunu se fyzicky a naučím se víc o silniční cyklistice, protože to bude přeci jen teprve moje druhá sezona a mám se pořád co učit,“ říká skromně česká cyklistka pro Radiožurnál.
   „Fungujou strašně dlouho, v Holandsku to byl první z velkých týmů, takže moc dobře ví, jak vychovávat ty nejlepší. To byl také důvod, proč jsem jejich tým zvolila,“ přiznává Neumanová, která ještě předloni jezdila horská kola.
   První ryze silničářskou sezonu absolvovala až letos a v barvách španělského týmu si řekla o pozornost slavnějších zaměstnavatelů.
   „Byl to pro mě strašnej skok, ale povedlo se mi s tím srovnat, takže tým mi dal podporu. Závodili jsme poměrně hodně,“ pochvaluje si Neumanová, druhá v závodě Okolo Švýcarska, dvojnásobná mistryně republiky.
   Příští rok čekají Neumanovou v barvách Liv Cycling i slavné klasiky v zemích Beneluxu a možná se objeví i při premiéře ženské Tour de France.
   „Těch závodů je v kalendáři celkem dost, na Tour bych si přála jet hodně, ale nechci k tomu úplně cílit, protože stát se může cokoliv,“

 2. Server cyclingnews přinesl před pár dny článek popisující přechody mezi kotoučovými a ráfkovými brzdami u Tadeje Pogačara. Vítěz Tour de France nemění kola podle počasí, ale podle váhy. Před nedávnem vyhrál klasiku Kolem Lombardie na kole Colnago V3Rs s ráfkovými brzdami, zatímco pár dnů předtím byl v dlouhém úniku při závodě Tre Valli Varesine. A také závod Lutych-Bastogne-Lutych vyhrál na kole s brzdami kotoučovými. Při Tour de France také přechází mezi koly. Zatímco etapu končící v Le Grand-Bornand v Alpách, při které útočil sám v dešti, vyhrál na kole s kotoučovými brzdami, krátce poté přeskočil na kolo s ráfkovými brzdami a vyhrál suchou pyrenejskou etapu s finišem na kopci v Saint-Lary-Soulan. Na poslední rovinaté etapy měl kolo s kotoučovými brzdami, zatímco na časovku zvolil brzdy ráfkové. V Tokiu na olympiádě jel s brzdami ráfkovými, mistrovství světa na kotoučích.
  V pelotonu je velmi málo jezdců, kteří by během Grand Tour takto kola měnili. Většina týmů přešla na kotoučové brzdy, neboť jim kola dodali jejich sponzoři a bylo to i jednodušší pro mechaniky během závodu. Pogačar se však nenechá ovlivňovat ostatními jezdci nebo trendy a pokud má možnost ušetřit 300 gramů a dostat se tak na limit UCI 6,8kg, udělá to. „Váha je důležitá, neboť v kopcích jde o poměr síly k váze, tedy wattů/kg, co rozhoduje.“, řekl nedávno Pogačar italskému serveru BiciPro. „Obzvláště pro mě je to velmi důležité, neboť jsem nejlehčí jezdec v pelotonu. Rozdíl ve váze 300g je hodně. Zaměřuji se na detaily, a proto volím i tretry se šňůrkami. Na Vueltě v roce 2019 jsem byl jediný kdo je používal, teď je obouvá mnohem více jezdců.“
  Colnago bylo první výrobce silničních kol, který už v roce 2012 představil světu kolo s kotoučovými brzdami. Přesto stále dává cyklistům možnost volby, což je z výrobního a procesního pohledu uznáníhodné.
  Colnago ČR

  • Alex forever

   Nedávno jsme se s kamarádem sešli v karlovarském Concept Store Specialized a společně s šéfem prodejny, dalším kamarádem, jsme probírali právě váhu kola, oblečení, ale třeba i to, jak ovlivňují čas jízdy oholené nohy, ruce a fousy na obličeji.
   Samozřejmě to nedokážeme posoudit z pozice profesionálního cyklisty, bojujícího o desetiny vteřiny v časovce nebo v horách – takže faktor oholeného těla jsme s mávnutím ruky vynechali. A to přesto, že si dodnes nohy i ruce v létě holíme :-D Ne však kvůli rychlejší jízdě, ale 1.) kvůli snadnějšímu ošetření případných odřenin a 2.) kvůli natření emulzí či krémem + opálení pokožky.
   Ale zpět k tomu lehčímu materiálu: řešit tkaničky nebo Boa-kolečka mi přijde fakt úchylárna, ale mít lehčí
   kola se vyplatí každému – i hobíkovi. Je to znát jak na rychlosti jízdy, tak na ovladatelnosti kola.
   Na čem jsme se ale neshodli, to bylo dilema: kotoučovky nebo čelisťové brzdy? Já obhajoval kotoučovky, kamarád čelisťovky a šéf prodejny strategicky oboje ;-) Shodli jsme se však na tom, že kotoučovky na mokru, ale zejména při první záběru, brzdí výrazně líp. Což může v extrémním případě zabránit fatálnímu průseru.

 3. Jak viděl především ze svého úhlu pohledu covidový let na OH Ondřej Perušič ( dnes spolu s Davidem Schweinerem světové no.2 ) a nejen to. Skvělý chlap {good}

  https://www.bezfrazi.cz/pribehy/ondrej-perusic/naplnit-potencial

 4. Alex forever

  Předběhls´ mne, Geo! Už to mám zkopírované v paměti a chtěl jsem to sem taky vložit {beer}
  Jen na seznam.cz komentují zranění diametrálně odlišně: „Zraněný cyklista z El Hierra byl převezen po střetu s jinou osobou do nemocnice. Podle prvních vyšetření utrpěl cyklista menší poranění hlavy. Žena, která se s ním střetla, byla ošetřena lékaři přímo v dějišti závodu. Incident začala vyšetřovat, policie, stojí v oficiálním prohlášení závodu.“ A teď kde je pravda?
  Každopádně je to letos další příklad toho, že by se ženský asi vůbec neměly chodit dívat na cyklistiku přímo k silnici {negative}

  • No to je hnus, co se týče zranění spíš bych viděl podle videa jak to píše Geo než Seznam, zkusím místní tisk vygooglovat. Jinak k to mu fakt nejde říct nic novýho v 90% opravdu tohle předvádí slepičí mozky. V tomto případě medvědí službu odvedl borec v triku kterej přešel asi 3vt.před tou „paní“a ona si řekla že půjde taky. {wacko}

   • Alex forever

    Souhlas s oběma postřehy {beer}
    Toho pádu přímo na xicht a frajera, co přešel chvilku před tou nánou, jsem si také hned všimnul {negative}
    Ale vůbec první, co jsem si při pohledu na toho zdatně sprintujícího kmeta s jistou úlevou uvědomil, bylo toto: „Ku-a, já dobře vím, proč se už nějaký ten pátek nechci s nikým přeměřovat v jakémkoliv závodě!“ Ono to totiž často vede k průseru, protože v člověku, který byl zamlada sám závodníkem, sice zůstane touha vítězit (nebo aspoň porážet co nejvíc soupeřů), ale pokud tak nečiní pravidelně, tak ztrácí potřebné vlastnosti. A to nejen fyzičku, ale zejména reflexy (což spolu ostatně úzce souvisí)…

 5. Doslovná jatka ve finiši MTB závodu Salmor bike na kanárech na ostrově Hierro oba s vážnými zraněními bojují o život…
  Aneb co dělá špatné zabezpečení a mobil v ruce … {wacko} {wacko} {wacko}

  https://twitter.com/i/status/1452028109004451840

 6. Alex forever

  Tak Boroš byl 14. v závodě SP v Zonhovenu (to zní skoro sprostě, co?), což je po dlouhé době docela slušný výsledek, ne?
  Tedy oproti loňským 25.-35. místům vidím zřetelný posun ;-) Horší je, že na startu nebyli zdaleka všichni nejlepší {scratch}

 7. Tak zítra opravdu úplně poslední evropskej závod Ronde van Drenthe 1.1 UCI, vítězem z roku 2018(tehdy v barvách CCC) byl Franta Sisr, dnes mechanik Elkovu a možná právě proto Elkov i startuje, z WT týmů pouze Wanty Gober a DSM.

 8. Alex forever

  OT – ještě k elektrokolům:

  Před 3 dny, když byl ten mimořádně teplý a slunečný den, jsem vyjel s kamarádem na poslední letošní „dlouhou“ vyjížďku. On na klasickém kole, já na svém zbrusu novém e-mazlíkovi, abych otestoval jeho dojezd.
  Musím předeslat, že kamarád patří k těm borcům, o kterých rád říkávám, že zatímco já se narodil jako Jawa dvěstěpadesátka, on je odmalička rozená Honda 1000 Shadow! Projevovalo se to v praxi tak, že když jsme někam společně vyjeli (ať už sami dva nebo celá partička stárnoucích chlapíků), vlezl si Franta na rovinách na špic a jel a jel a jel – třeba 50 kilometrů – aniž by polevil pod 40 km/hod. No a v kopcích okolo nás poctivě kroužil a zatímco my lapali po dechu, on se kochal krajinou a co chvíli na něco upozorňoval, nebo se ptal. „Hele, to je parádní strom!“ nebo „Co myslíš, vyhraje letos Contador nebo Schleck?“ apod. Prostě na zabití…

  No, ve středu tomu tak nebylo. Jeli jsme nejprve asi 50 km zvlněnou krajinou proti sílícímu západnímu větru, a nazpátek sice dlouho po rovině, ale pak přišly závěrečné kopečky, které i s větrem v zádech dají pokaždé zabrat.
  No a já jel na špici – a jel a jel a jel {devil} Proti větru v „klasikářském terénu“ pořád třicítkou a víc (můj e-bike vypíná kolem 28,5 km/hod.) a zpátky po rovině už jsem na Frantovi viděl, že „přetáhl budík“, takže jsem tahal špici poctivě dál „za své“, protože motor v těch chvílích nepomáhal (jeli jsme stále 35 a víc). A přiznám se, že v těch závěrečných kopcích (je jich tam několik, různě dlouhých se stoupáním 5-10%) jsem se rozhlížel a vesele se Franty na něco vyptával :-D Prostě kurva převlečená za kamaráda!

  A teď to hlavní: ujeli jsme 95 kilometrů průměrnou rychlostí bezmála 27 km/hod. (v mládí jsem tutéž trasu jezdíval průměrem přes 32-35 na obyčejném, tehdy ještě ocelovém kole), nastoupali téměř 900 metrů – a v baterii mi zbylo ještě téměř 40% energie!
  To znamená, že bych ve stejném režimu ujel v pohodě 150 a více kiláků {bomb} Potřebuje cyklista-senior ke spokojenosti více? ;-)

 9. Romanův giga rozhovor v Sport magazín včera: Loučení šampiona, musíte znát svoji klapku. 10 stran plus reklamy {devil}
  dnes nestíhám, večer či zítra dodám sken.
  Nebo koupit zde: https://www.ikiosek.cz/detail/magazinespecials-676256-louceni-sampiona-42-2021

 10. Takže tradiční anketka na konec sezony? Dávám rovnou své odpovědi…

  Jezdec roku: Tadej Pogačar
  Tým roku: Bahrain Victorious
  Výkon roku: Pogačar v 8. etapě Tour
  Nejzábavnější GT: Giro (Tour měla letos úžasný 1. týden, ale pak už nic moc)
  Nejzábavnější jednorázovka: Strade Bianche
  Jezdec, který zklamal: Marc Hirschi
  Kometa sezony: Jonas Vingegaard
  Divácký zážitek roku: 20. etapa Vuelty

  • Alex forever

   Rád bych se přidal, ale čím jsem starší, tím víc mi jednotlivé závody splývají a pokud není v sezóně něco opravdu nezapomenutelného (třeba vítězství některého z našich borců nebo výkon á la Froome při svém dlouhém sólu na Giru…), pak si z hlavy jen tak něco nevybavím {cry}
   Zato momenty staré 30-50 let si pamatuji, jako by se udály včera {devil} To je prostě pro dědky typické {wacko}

  • Jezdec roku: Tadej Pogačar
   Tým roku: Bahrain Victorious
   Výkon roku: Kasper Asgreen na Flandrech
   Nejzábavnější GT: asi Tour
   Nejzábavnější jednorázovka: Paříž-Roubaix
   Jezdec, který zklamal: první a druhý z loňského Gira – Tao Hart a Jai Hindley
   Kometa sezony: Ethan Hayter (i po dnešním vítězství v omniu rozdílem třídy jsem zvědav, na jakou cestu se s ním Ineos vydá)
   Divácký zážitek roku: Tirreno-Adriatico jako skoro „úvod“ do sezóny výkonů tria Pogačar x van Aert x van der Poel (i když předtím bylo Strade Bianchi, ale tam nebyl Pogačar)
   Comeback roku: Fabio Jakobsen
   Překvapení roku: olympijské vítězství Anny Kiesenhofer
   Český top výsledek: pokud vezmu jen umístění na stupních vítězů, tak Terka Neumanová na Kolem Švýcarska

  • Jezdec roku: Pogačar (rád bych napsal Van Aerta, ale proti 2 Monumentům a Tour je to těžký no, to by musel Van Aert urvat placku na MS s k tomu Roubaix a k tomu měl nakonec nečekaně dost daleko u obojího).
   Tým roku: Bahrain Victorious
   Nejzábavnější GT: Tour. Bez debat, převážně díky triu Pogačar, Cavendish, Van Aert.
   Nejzábavnější jednorázovka: Silniční závod na OH v Tokiu
   Výkon roku: Rogličova časovka na OH v Tokiu
   Jezdec, který zklamal: Hindley
   Kometa sezony: Vingegaard
   Divácký zážitek roku: Roubaix

  • Jezdec roku: Pogačar (má niekto iný nárok keď vyhral Tour a dva monumenty?
   Tým roku: UAE
   Nejzábavnější GT: Neviem sa rozhodnúť, všetky tri mali príliš skoro jasného víťaza.
   Nejzábavnější jednorázovka: Roubaix
   Výkon roku: MvdP a 2. etapa TdF a Alaphilippe MS
   Jezdec, který zklamal: bolo ich viac, Landa, Hart, Hindley, Sagan, Ackermann, Viviani, Avermaet…
   Kometa sezony: Vingegaard, Hayter, Colbrelli
   Divácký zážitek roku: MS
   Comeback roku: Fabio Jakobsen a Cavendish

 11. Doufam, ze sledujete Cape Epic, aspoň to MTB nam dela trochu te radosti…

 12. Trochu smutny, ze ten Romana konec nikoho nezajima a krom domacich medii se o tom v podstate nikdo nikde nezminil {scratch} Holt ty leta pasivniho stylu zavodeni asi nezanechala moc velkou stopu, presto ze by si trochu medialnich fanfar za ty vysledky zaslouzil

 13. Pár informací ke zbytku našim v profipelotonu.

  Zdeněk Štybar – dnes oficiálně prodloužena smlouva v Quickstepu na 2022.
  Karel Vacek je zatím bez smlouvy. Otázka zní. Kdo ho zaměstná??
  Jan Hirt – v letošní sezoně úctyhodných 83 závodních dní (dělí se o 5.-8. místo)

  {bye}

Leave a Reply