Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 180 comments

 1. Dobre, jestli podle tebe Collins dopoval, tak to, co jsi napsal, vůbec nedává smysl, ne že já bych někde četl něco, co tam není.

  Proč bys totiž daval někomu, kdo podezřívá z dopingu postaršího sportovce, který podal na svůj věk výjimečně výkony, za příklad jiného postaršího sportovce, který podal výjimečný výkon, a psal, že to jde? To je přece zjevně už u toho prvního sportovce, není třeba dávat jiný příklad. V angličtině se tomu říká, zes vyrazil otevřené dveře. A v kontextu to nedává žádný smysl.

 2. Alex forever

  Přátelé, tohle není reakce na toho blba, ale nemohu se jinak bránit stupiditě jeho napadení, než zopakovat svůj příspěvek, abych těm z vás, kteří ho nečetli, dokázal, co jsem napsal:

  Alex forever
  17.7.2021 at 11:03
  Pokud je nafedrovanej nebo používal mechanickej doping, jak se spekuluje, bylo by od něj chytré, kdyby tu časovku o přijatelný časový rozdíl prohrál {scratch}
  Tak třetí, čtvrtej flek s minutkovou ztrátou by byl strategicky super, aby trochu otupil ostří spekulací…

  Máte někdo radu, jak to vtíravé individuum přesvědčit o tom, aby si mne přestalo všímat? Pošlu kilo na účet tomu, kdo mi dá zaručený recept ;-) :-D

 3. Alex forever

  @señor: No a je možná už dnes na čase uzavřít tipovačku, ne? Nebo se zítra ještě něco stane – krom toho, že dotáhnou „V ruksaku“ Cavendishe k dalšímu vítězství? {scratch}

  Příloha: GC

 4. Alex forever

  No a Pogačar jede opravdu údržbu – a možná i proto, aby se stal pro pochybovače (třeba pro mě) uvěřitelnější {scratch} {negative}

 5. Alex forever

  Navrhuji překřtít skvělého Belgičana: já bych ho pojmenoval Whow van Aert! To je prostě paráda, jak jede {bomb}

 6. Alex forever

  Moc dobře jsem se před pár minutami pobavil tím, jak se „uspávač hadů“ Franta Raboň zamotal do svého sáhodlouhého žvanění a při chválení Dylana van Barleeho, jako skvělého mistra Holandska v časovce, prohlásil: „Těžko bychom hledali v řadách Ineosu na časovku někoho slabšího!“ {devil}
  Když on se, sebestřednej jájík, pořád tak snaží ohromovat svými rétorickými kvalitami, ach jo {cry}

 7. Ještě co se Cava týká – je kromobycejne, že závodník, který naposledy poslední GT dokončil v r. 2015, poslední GT jel v r. 2018, za poslední roky neměl závod, který by se počtem závodních dní být jen blížil GT, GT ani neměl jet (v soupisce se octl na poslední chvíli) a tak na ni ani netrénoval, dokáže dojíždět v časovém limitu i v takovych horských etapách, jaké proběhly v ročníku, o kterém všichni jezdci říkají, že se jede neobyčejně tvrdě. A v neposlední řadě – je mu 36 let.

 8. Před časem tu Hun po první časovce psal, že by vítězstvi (nebo podobné) GC contendra (a tím pádem) vrchaře v rovinate časovce Nebra jako důkaz o dopingu. Jako příklad použil tuším Contadora a Wigga, což bylo dost nešťastné, protože oba jsou usvědčení soupeři a je to návrat do dob, kdy právě toto bylo běžné a dnes jsou známy jako dopingové temno cyklistiky. Později už to dokázali jen lídři Sky Wiggins Froome (nebo jen Wiggo?), oba doperi.

  Je zajímavé, jak bylo fandům trnem v oku, že se ve francouzske televizi po dlouhych letech od skončení kariéry objevil Virenque, ale vůbec jim nevadí pritomnost Wigga v televizi mezinárodní.

  • Virenque ani Wiggins nejsou usvědčení dopeři. Měli snad někdy zakázanou činnost? Sebrali jim snad nějaké tituly?

   Samozřejmě o čistotě zrovna Virenqua nemám žádné iluze – jezdil v době, kdy sypali patrně úplně všichni až na toho chudáka Bassonse. B-)

   Ale spojení „usvědčený doper“ mám já osobně spojené jen s lidmi, kteří dostali flastr.

   • @Hun Virenque je usvědčený doper, sám se přiznaly měl ban 6,5 měsíce. Něco si o tom najdi. O Wiggovi si najdi závěr vyšetřování komise britského parlamentu. Došli k závěru, že Wiggo užíval zakázané látky nikoliv k léčbě nějaké nemoci, ale ke zvýšení výkonnosti.

    Zákaz činnosti ani sebrání palmares nelze brát jako důkaz, že ten cyklista není usvědčený doper. Jsou tací, kterým tituly nesebrali a tací, na které se to provalilo až po konci kariéry což je případ Wigga, takže nemohl mít zákaz činnosti.

   • A jinak tohle slovickareni mi přijde k ničemu, je přece jasné, že jde o to, jestli se oficiálně ví, že ten borec byl soupeř, nebo ne. Zrovna od tebe bych to slovickareni nečekal.

 9. Zajímavé je, jak se s přibývajícími vítězstvími a blížícím se rekordem zvedla Cagiva popularita. Na milost ho vzala i rada těch, co ho předtím nemuseli. Je to hezký důkaz většinove mentality – čím bozzstejsi status, tím větší ochota přivírat oči a nekriticky obdivovat. Na případu Lance Armstronga to bylo taky krásně patrno, horší cyklista začal porážet mnohem lepší cyklisty, byl podezříván z dopingu, novináři (David Walsh) na něj dokonce neco vystrachali, ale drtivá většina neměla ani žádné pochybnosti a byli skálopevně přesvědčení, že tenhle horší cyklista, ale nejlepší feťák, je čísty jako padlý sníh. Určitě pomohlo i poražení nemoci a důmyslne kryti charitou a boje proti rakovině. Každý, kdo tehdy řekl, že by mohl dolovat, byl vzápětí zlynčován davem, že přece tenhle dobrák, který porazil nemoc a ma charitativní aktivity, by nikdy nedopoval. Přitom vsechny jeho činy byly vypočítavé a vsechny sloužily k zakrytí dopingu. Je zajímavé, kolik těchto historek o porazene nemoci v cyklistice je a často u těch nejlepších, Contadora měl operaci mozku, Froome bilharzii, no a oklikou se dostávám ce Cavovi, který teď taky po dlouhém boji porazil zákeřnou nemoc, díky čemuž se mohl dostat zpět na vrchol…

  • Většina Armstrongových soupeřů se vyjádřila, že by vyhrál za jakýchkoliv okolností, byl nejlepší.
   Na Davida Walshe jsem měl vztek, pak se ale většina jeho domněnek potvrdila. Beru to jako velmi kvalitní investigativní novinářskou práci.

   • Nikdy jsem neslyšel ani nečetl ani neviděl, že by to někdo z jeho soupeřů řekl. A myslím, že aspoň pár by mi neuniklo. Řekl to o sobě sám Lance, řekl to o něm Phil Liggett. Jan Ullrich řekl, že by Lanceovi měli tituly vrátit, to je ale něco jiného. Odkaz alespoň na pár takovych vyjádření by mě opravdu zajímal.

   • Alex forever

    @Marco: Bereš mi to z klávesnice! Lance byl nejlepší ze všech a fetovali tehdy všichni srovnatelně. Kdyby nefetoval nikdo, porážel by je úplně stejným způsobem {heart}
    Sebrání těch 7 titulů je svinstvo všech svinstev – a věřím, že se ještě dožijeme revize toho rozhodnutí {beer}

    • Alexi vidim to podobne – sebrani titulu byla jen ukazka zacinajici dekadence vsech woke kravin. Ti primo zodpovedni, co „koukali jinam“ a ryzovali na historce o Lancovi, si nad nim pokrytecky umyli ruce…

     Lance byl sportovni ukaz, bohuzel i lidska svine (ve snaze zakryt sve maslo na hlave ublizil hodne lidem)

     V odvolani jeho klatby vsak neverim. {beer}

    • Akorát Marco nepsal, že fetovali všichni srovnatelne. Další tvoje kognitivní selhání v důsledku predpojatosti.
     A smysl by to dávalo jedine tehdy, kdybys napsal, že fetovali všichni uplne stejně. Protože i malinky rozdíl je v profi sportu rozhodující. A samozřejmě ten předpoklad sis vycucal z prstu, o přesných dávkách na i o všech látkách, co užívali, nevíme nic, to je realita.

     A kdo o tom trochu něco ví, ví, kdyby skutečně fetovali všichni stejne, nedávalo by to vsem stejnou výhodu, protože jsou lepší a horší responderi, tzn. někomu dana dávka dá větší, jinému menší výhodu.

     Trvat na tom, že někomu patří to, co získal podvodem, to je psychopatické.

     P.S. než začal Lance dopovat, vůbec nestačil. A něco napovídají fakt, jak dominantní byl US Postal jako stáj.

    • @radim78 přímo odpovedny byl prece jedine Lance. Dopoval ze svého vlastního rozhodnutí. Házet odpovědnost na kohokoliv jiného je fakt nesmysl.

     Dobre, že mu ti tituly vzali, spravedlnost alespoň pro jednou zvítězila. Však není zdalaleka jediný, komu vzali kvůli dopingu výsledky.

    • @Alex a ještě jedna věc – protiřečila si. Jednou říkáš, že se dopuje srovnatelne, jindy, že ne, že někdo žere a mlaska, druhý jen žere. Podle sympatií či antipatii se tvoje názory mění jako jarní obloha. Tvoje klasika.

    • Alex forever

     @radim78: Tak jasně, ale o jeho povahových vlastnostech však tentokrát (zatím ;-) ) řeč nebyla. A ty kladné se mnohdy vůbec nekryjí s výkonností sportovců – ba právě naopak. Většina skvělých borců napříč sportovními odvětvími jsou nesnesitelní kreténi a velcí jájíci, opravdových sympaťáků je mezi nimi rozhodně méně.
     Z hlavy bych jich dokázal vyjmenovat desítky… těch i oněch {beer}

    • Alex forever

     A co se týká odvolání klatby, tak to je jen můj skromný odhad ;-) Nebo spíš přání…

   • Milanek Underwood

    No… – takový Stalin byl taky nejlepší, to se nedá popřít :) – Takže ono přijde na to co je komu milé. Také ale žádný nedorostl do nebe, i když snaha byl … v zásadě Psychopati bývají lepší, než obyčejní břidilové …

 10. To Mohoricovo gesto nebylo za současných okolností právě nejchytřejší.

  Pár perliček: Mohoricuv idol je Lance Armstrong.

  Inspirace Pogacara (co se cyklistiky týká) je on sám.

  Powermetr se dá prekalibrovat, aby ukazoval víc, nebo min. Takže argumentace zveřejněnými tréninkovými day je, jakožto důkaz proti dopingu, bezcenná.

 11. Tak kdo zítra ? Asgreen nebo Lucenko {devil}
  Jsem zvědavý na souboj Vingegaard vs Kueng.
  No a Pogačar jako třešnička.
  Klasická tahová, silová časovka, bez tecgnických záležitostí a i zatáček je jen pár. V podstatě mírňounce stoupá.
  https://mapy.cz/s/dupubekute

 12. Četli jste článek na cyclingnews, že někteří cyklisté v pelotonu na tour slysi od kol 4 týmu zvláštní zvuky? Zajímavé. A Pogacarova reakce dost podivná. A reakce na otázku, jak se dostane do Tokya, dost nepříjemná. Ten kluk je všechno, jen ne sympatický.

Leave a Reply