Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 025 comments

 1. Velká šance na terezíny! Vítr kolmo zleva Západosevernězápadní o síle 27 – 35km/hod v druhé polovině etapy {devil}

 2. Alex forever

  Jinak si znovu přihřeji svoji polívčičku stran Petera Sagana: Všimněte si, jak se úplně vytratil, nezapojuje se do spurtů na prémiích a dělá klasického cyklistického „trpaslíka-zašíváka“.
  Proč asi? {scratch} Inu, mám jediné vysvětlení: Šetří síly na spurt všech spurtů, mnohými závoďáky ceněný stejně výše, než vítězství na MS! Chce prostě vyhrát na Champs-Élysées, to je mé přesvědčení {devil}

  • Alex forever

   No a Woutovi jde určitě (když opominu vítězství v poslední etapě) o rekord v počtu bodů, které kdy v historii získal vítěz bodovací soutěže (o zelený dres). Zatím drží rekord Sagan (477 b. z roku 2018), ale Wout už jich má 460 (s dnešními 9 na prémii) a je téměř jisté, že Petera překoná…

   Příloha: Vítězové zeleného trika od r. 2002

 3. A trochu negativ – Enric Mass covid +

  Astana suspendovala Miguela Ángela Lópeze za motání se okolo Dr.Marcose Maynara v kauze distribuce zakázaných léků …

 4. Tahle Tour je pozvánka pro děti a mladé vůbec:
  Takhle se sportuje! S respektem, fair play a nedat si ani metr
  {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb}

  • Alex forever

   @Geo: Přesně tak jsem to komentoval hned po tom včerejším pádu a následnému dění na silnici. Škoda, že jsi se k mému názoru nepřipojil hned… Ale což, ne nadarmo se říká: Pozdě, ale přece ;-) {beer}

   • Já se k tobě připojuji {devil} včera mi ale časově nic nevycházelo a sledoval jsem vše, až po 19 – té hodině, tedy útržky a posledních 35km celých v kuse {devil}

   • Ale však i já s tebou souhlasím, že to bylo od Jonase skvělé gesto. Jenom zároveň k tomu (a nikoliv proti tomu) říkám, že kromě šlechetnosti to bylo i rozumné a taktické – získal klid do zbytku sjezdu, pošetřil sil, umožnil dotáhnutí se parťáků (a eliminoval brzké dojetí Wouta, který se mu později hodil)… Prostě pro Jonase win win rozhodnutí jak z hlediska PR a fair play, tak z hlediska taktiky.

    • Alex forever

     Tak taková situace vždycky nahrává k podobným spekulacím. Kdyby za to vzal a odjel, byl by pro mnohé (i zdejší kolegy) hnusná krysa. Když počkal, je (minimálně pro Tebe) na oko jakoby fér, ale v podstatě vypočítavej lumpík…¨
     Já to prostě takhle vidět nechci. Pro mne to bylo okamnžité a velmi správné rozhodnutí a jestli to přineslo nějaký taktický bonus, jak ho popisuješ, tak na to Jonas v tu chvíli 100% nemyslel.

 5. Je to moc hezká Tour. Jonas Vingegaard přijel v nejlepší formě ze všech. Je dobrý, že ukázal, že si pro žluťáka jde dvěma lepšími dojezdy na kopec. Tadej přesto fenomenální závodník, radost ho sledovat. Nejvíce se mi ale líbilo to gesto, jak na něj Jonas počkal a jak mu za to Tadej poděkoval. Oba jsou to skvělí závodníci. Vingegaard už si to může prohrát jenom sám, ale myslím, že to bez problému zvládne. Přesto Tadej tři etapy, druhej celkově a bílej dres. S navíc o něco horším týmem. Jonas není tak zábavný pojetím závodění, ale ukázal, že taky umí útočit. Tu první etapu, jak zlomili Tadeje, si to hodně odpracoval ve dvojici s Rogličem. Jsem tým Tadej, ale s obrovským respektem k Jonasovi. A WVA…To je něco neuvěřitelnýho, jak dobrej a univerzální. A v počtu vyhraných etap je pořád za Tadejem. Určitě bude ještě vyhrávat na Tour, ale v počtu vyhraných etap se pravděpodobně mezi top 10 díky svému věku už nedostane. Dokážu si představit, že to třeba zdvojnásobí. Když bude další 3 roky chodit pro 2-3 etapy, tak se dostane před Kittela, Greipela, Sagana někam k Anquetilovi. Ale Cavendish je asi unreal.

 6. Milanek Underwood

  Včera to bylo úžasné, úžasné
  Pogačar dělal co šlo byl fantastickej, Jumbo to bylo maso Zeleňák jak to mazal na špici to bylo magické, – jak tam jeli všichni, Vingegaard taky – začíná na něm něco být Včera se mi líbila i jeho mentalita hodně- nebyla to nuda – dokonce i Thomas to zkusil, a ten Ineosí doprovodný Meďour to je taky věc – už ne Jaguary ani bůh ví co – pěkně se to propojilo :) počasí super – paráda.

  No a Výsledek dává dobrou situaci – doufám, že tihle jezdci nějakou chvíli vydrží včetně Van Aerta – a těch domestiků – je to senzace, co je teď za jezdce.

  Pogačar to vylepšuje tím, že umí i Klasiky… Sláva!

  • Viděli jste někdy někdo Jonase po etapě bez telefonu? :-D Přijde mi, že vždy, když za ním Tadej jde, tak Jonas telefonuje.

   • Alex forever

    Taky mi to přišlo od Jonase dost blbý, že stále mluvil do telefonu, když k němu Tadej přišel… {negative}
    V takových případech není nic snazšího, než říct do telefonu: „Moment, vydrž chvíli…“, prohodit pár slov s Pogačarem (popř. se usmát do kamery), a pak pokračovat v hovoru, že?
    Takhle vypadal Vingegaard jako nevychovanej křupan a určitě si toho všimlo dost lidí {cry}

    • No hlavně už je to minimálně podruhý, úplně stejně to bylo už po tý etapě, kde Tadej rupnul a Jonas šel do žlutého. Tadej za ním pak přišel a Jonas s telefonem u ucha {wacko}

    • Alex forever

     Njn, třeba je pod pantoflem a musí dávat manželce v cíli každé etapy podrobný report {yahoo}

 7. Alex forever

  Mimochodem: takhle se nakonec vyvrbilo dnes tolik probírané pořadí v soutěži o nejlepšího vrchaře ;-)
  A Jumbo má tím pádem ve svém vlastnictví tři ze čtyř prestižních dresů {rose} Jen bílej patří Pogačarovi…

  Příloha: Puntíky

 8. Parádní etapa, útoky a bojovný výkon Pogačara, infarktové momenty ve sjezdu, krásná ukázka fair play a vzájemného respektu. No a v posledním kopci nadlidský výkon Wouta, neskutečný borec. Musím říct, že Jonas i Tadej jsou mi po letošní Tour hodně sympatičtí díky svým výkonům i chováním a vůbec bych se nezlobil, kdyby si to rozdávali o vítězství na Tour dalších 5 let!

 9. Jo a Hirt jde do Quick step… Pokud to tu už bylo, omluva

 10. Tak co, skočí v sobotu Vlasov do první pětky?

 11. Alex forever

  Nejlepší cyklista současnosti však dojel do cíle „až“ jako třetí! Wout van Aert {devil}

  Příloha: Wout v cíli jako třetí

 12. Alex forever

  Poslední kilometr před vítězstvím na TdF! {rose}

  Příloha: Flame rouge

 13. Alex forever

  Pogačar zaslouží absolutorium – rval se jako lev! {rose}

  Příloha: Bojovník

 14. Alex forever

  A je hotovo! Wout utrhl z háku Tadeje ve stoupání na Hautacam! Neuvěřitelné!!! {bomb}

Leave a Reply