Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 108 comments

 1. Alex forever

  No, nikdo na ty dva v tomto balíku nemá nárok {wacko}

  Příloha: Slovinci

 2. Alex forever

  Že by Carapaz? {scratch} Ještě je to daleko…

  Příloha: Carapaz

 3. Alex forever

  No a směle do finále, hoší! {devil}

  Příloha: Ermualde

 4. Alex forever

  Kua, dneska se ale v tom posledním kopci závodí, jako by to byl kopec cílový a ne skoro 20 km před koncem {wacko}

 5. Pánové, chystáte se někdo na Giro, co myslíte, je to letos reálné pro našince se tam podívat?

  • Ve finále se dá cestovat skoro všude, přinejhorším holt PCR test.
   Na Giro se chystám, ale je stále dost proměnných a finálně rozhodnu se dle aktuální Covid situace.
   Pokud ano, tak určitě pouze na prodloužený víkend, buď na konec 2.týdne včetně Zoncolanu a spojím to s pojížďkou po Sella Rondě a Giau anebo na konec 3.týdne s Valle Spluga a spojím to s projížďkou po legendárních kopcích v okolí jezera Como a případně nějaké švýcarské průsmyky cestou tam / zpět.
   Giru dávám 60% :-)

  • Alex forever

   @señor: No, Ondro, já letos asi za kopečky nevyjedu, takže ani neporadím s Girem {cry}
   1.) mne limituje rehabilitace po zákroku na srdci v rámci mé ICHS
   a 2.) si počkám, až budu očkovanej proti C-19. Což ostatně souvisí, protože teď už patřím mezi rizikové osoby {wacko}
   Takže: kdo si troufá a když to dovolí strana a vláda, jeďte a fanděte tam za mě! Jestli tedy bude komu {scratch}

 6. Včera krásné, překrásné Ronde! Posledních 100 km jsem si náramně užil, famózní cyklistika. Někdo by možná řekl, že kdyby to bylo jinak, tak by to bylo lepší … ale ono to bylo takto a bylo to špičkové. Kromě zábavy a zaslouženého, trochu touženého vítězství K.A. jedno důležité zjištění, alespoň pro mě – mladé pušky jsou porazitelné a nebude to tak, že kam přijedou, tam vyhrají. Taky budou muset ladit, přemýšlet a možná i víc odpočívat. Cyklistika bude dál pestrá a napínavá. Pak mě potěšilo, že pořadatelé hodlají dodržovat pravidla o odpadcích, protože to byla ostuda cyklistiky. Tedy néé že by ten bordel v pangejtech byl od cyklistů, ale když už jedu na kole, tak nemusím prasit, bez ohledu jestli jedu na výlet nebo závodím na Ronde. Našel bych i další pozitiva. I já jsem s uplynulým víkendem úplně spokojený, tedy co se cyklistiky týče. {thumbup} {beer}

 7. ad cyklokrosaři: Vůbec se nedivím, že van Aert (a do určité míry i MdvP) měl na Ronde v závěru problémy. Celou zimu závodil na doraz, to se musí projevit. Asgreen pravděpodobně ladil na Flandry, zatímco ještě na Strade Bianche dostal od MvdP 6.5 minuty. Závodů je hodně, cyklokrosaři to mají extrémně těžké (taky Gianni Vermeersch jel hodně dobře, letos má jet např. i Giro).
  ad Flandry: Z lidí, kteří jsou schopní jet na GT etapácích na celkové pořadí, zajel velmi dobře Warren Barguil (36. místo, +2:20 min). Slušná práce {good} .

 8. rada, 5.4.2021 at 15:18: Bohužel dnes to nevyšlo. Zatím ten přestup do smečky nepřináší (oproti loňsku) nic moc navíc. Snad se to ještě zlepší.

 9. 1. et Kolem Baskicka: V dnešním přenosu jsem zahlédl (poznámka na obrazovce při startu) převody Omara Fraileho: vpředu 58/42 {yahoo} , vzadu 11-30. Slušnej mazec.

 10. Finanční odměny i na závodech nejvyšší kategorie nejsou žádná sláva, to ví asi každý. Právě proto mě šokuje, že se s tím dělají takové tajnosti a najít tyto údaje na internetu je poměrně pracné, u některých závodů skoro nemožné. Oficiální web závodu „Kolem Flander“ prize money prostě a jednoduše neuvádí vůbec. Tahači nitek se asi stydí, že odměny jsou tak ubohé. Flandry se najít dají, ale např. web https://sportbusiness.club/cyclisme-combien-gagne-le-vainqueur-du-tour-des-flandres/ blokuje jakékoli kopírování, takže čísla bych musel opisovat ručně (nebo si mohu udělat snímek obrazovky a uložit si to jako „obrázek“). Nakonec jsem si stáhl obrázek z jiného webu.

  Příloha: Tour of Flanders 2021 prize money

  • Alex forever

   No, není to mnoho, ale furt slušná „rejže“, jak jsme v mládí říkávali odměnám na závodech…
   My tehdy dostávali hlavně nafukovací matrace, porcelánové hrníčky nebo nějakou jinou pitomost. No a samozřejmě nezbytný diplom. Poháry a medaile jen na velkých přeborech (…kraj, republika).
   Myslím si, že tyhle peníze, co dnes závoďáci dostanou za pořadí, se z velké části rozdělí masérům, mechanikům, řidičům, „bafuňářům“ a všem dalším pomocníkům. Samotní závoďáci jsou natolik dobře placení, že je nějaká ta tisícovka nevytrhne. Ale třeba se pletu? {scratch}

   • Alex forever, 5.4.2021 at 13:41: Závodil jsem jen krátce (1967-1970), ceny na menších závodech byly např. i galusky, což bylo fajn. Tradice, že odměny za umístění v závodech se rozdělují mezi celý tým, trvá doufám dodnes.

    • Alex forever

     Tak galusky jsem vždycky toužebně vyhlíželi – ale 9x z deseti případů to byla matračka nebo porcelán… ;-)

    • Alex forever, 5.4.2021 at 18:13: a přesto ses nestal vodníkem; vono lebedit si na matraci taky není k zahození {yes}
     ad galusky: jednou mi sám Jan Veselý předal dokonce dvě, ale za minutu mi je zase sebral (chyba rozhodčích) {rolleyes} {beer}

    • Alex forever

     Tak já toho zase tak moc nevyhrál, ale třeba jeden můj tréninkový druh z dorostenecké éry ve Slávii Karlovy Vary, který byl svého času nejlepším starším dorostencem v kraji (a později jako jezdec RH Plzeň i členem širšího kádru reprezentace ČSSR), měl u rodičů ve skříních (i na nich nahoře) skutečně úplné skladiště zmíněných krávovin. Mohl by si klidně otevřít stánek s porcelánem a nebo matračkami, kdyby se to za bolševika smělo…
     A bodejť by ne, když byl schopen za sezónu vyhrát 20 z 22 závodů, kterých se zúčastnil? ;-)

    • Alex forever, 5.4.2021 at 21:31: Můžeš prosím uvést příjmení onoho „hvězdáře“?; možná ho budu znát (samozřejmě na tom netrvám).
     Zhruba v roce 1968 jsem poznal borce Petra Skuhravého, možná byl z Karlových Varů, byl dost pohledný (mj. tmavé kučery), svalnatý, vynikající spurtér a lamač ženských srdcí. Bohužel se závoděním dost rychle skončil, což byla škoda, byl to takový „malý Sagan“ {rolleyes} .

    • Alex forever

     Orle, jsi o pár let starší – a stejně staré jsou i Tvoje vzpomínky {yahoo}
     V roce 1968 jsem začal chodit do tělovýchovné třídy, dělal lehkou atletiku a o kole jsem neměl šajn – a podobně ten cyklista, o které se zmiňuji (je ještě o rok a půl mladší, než já, takže v té době chodil do páté obecné ;-) )
     Jeho příjmení nechci psát. Po skončení závodní kariéry (a to bylo poměrně nedávno, protože jako „veterán“ sbíral dokonce republikové tituly mnohem víc, než jako mladej závodník) se totiž stal generálním zástupcem jedné velké zahraniční firmy na výrobu kol a možná by mu nebylo moc vhod, abych ho tady jmenoval.
     P.S. I když jsem se o něm, pravda, už párkrát v minulosti zmínil… ;-)

    • Alex forever, 6.4.2021 at 10:24: OK, díky. Atletiku jsem taky zkoušel. Pro mě příliš náročný sport, dávám přednost „sedavým“ sportům ;-) {rolleyes} {beer} {beer} .

  • Eagle to je strasnej mazec a ostuda :-¤
   Kazdej tenisovej poutak v okresnim meste ma prizemoney vyssi {wacko}
   Tady navic jde o doslova narodni svatek… Bezne okolo trati milion lidi… {negative}

   Kdyz vidim tato cisla. Vzpomenu si na soudruha, co pro nej jezdil Roman. Stran impotence UCI a vubec celkove pritahnout do globalniho sportu, kterym cyklistika bezesporu je, rozumny model financovani…
   {bye}

   • S tenisem raději nesrovnávat celej systém je postavenej úplně jinak. Pro tenistu jsou prize money hlavní výdělek ze kteryho musí zaplatit uplně všechno a takovej trenér,masér psycholog + logistika sežerou takovy chechtaky o kterej se nám jenom zdá, (samozrejme neplatí pro TOP hráče se sponzorskejma milionama) cyklista je zaměstnanec s jistým platem a veškerou podporou.

    • Alex forever

     @rada: Ano, přesně to jsem měl na mysli, když jsem psal o cyklistické „profi-rejži“… {beer}

   • radim78, 5.4.2021 at 13:54: Cyklistika je až za fotbalem, tenisem, asi i basketbalem. Tyto sporty odsají hodně prostředků a na cyklistiku tolik nezbude. Mně to neštve, ale je dobré znát relace. Oleg Tinkov má asi pravdu, že model financování cyklistiky není (jemně řečeno) optimální.

    • Tenis? Ako tak sa uživí 100 tenistov v rebríčku, iste, špička zarába výborne, ale za tou stovkou je to biednejšie. Len vo WT tímoch je vyše 500 cyklistov ktorí majú zabezpečený minimálny zárobok, materiál, sústredenia, trénerov, lekárov atď.
     GT, Monumenty ….. nepotrebujú nejaké vysoké odmeny, som presvedčený, že cyklisti a tímy by na ne išli aj keby nedostali nič, tam je veľký marketingový prínos pre tímy a ten je v profi cyklistike najdôležitejší, prináša sponzorov.

    • Mellon, 5.4.2021 at 15:12: souhlas {beer}
     ale je fakt, že cyklisté jsou v porovnání s fotbalisty, basketbalisty a s ledními hokejisty „chudí příbuzní“ {rolleyes}

  • Alex forever

   Jo, ještě jsme tady, chlapi, neprobrali moment, kdy Wout začal kličkovat v posledním Paterbergu {wacko}
   To mi ho bylo opravdu strašně líto, bylo vidět, že mu totálně došlo {cry}
   Osudově tak trochu podobná situace, jako když Matějovi došlo na silničním MS…

   Příloha: Wout v Paterbergu

   • Je pravda, že takhle zašívat silnici jsem neposledy viděl Cavendishe v jednom stoupání na Tour. {yahoo}

    • Alex forever

     @Hun: Nene, bylo to na Giru, když se jelo na Vesuv, Hune! To jsem se tehdy u monitoru skoro nahlas smál! :-D
     Ale to bylo úplně jiná situace – Cav by ten kopec líp nevyjel nikdy, zatímco Wout by ho jindy vyletěl {cry}

    • Doslo mu a to totalne {devil}
     Jenze tyhle kostky se musi zkusit!
     Ja to jednou jel cerstvy na MTB a nedovedu si predstavit tam najet po 240km „vyjizdce“ na silnicce.
     To by vypadalo jeste nasobne jinak, nez to statecne snerovani {yahoo}

    • Alex forever

     No, když jsem včera viděl, jak při defektech měnili 6-7cm vysoké karbonové ráfky, nevěřil jsem vlastním očím {wacko}
     Vždyť ještě nedávno platilo, že se na tyhle „kostkovité“ závody dělal extra rámy a extra zapletená kola (třeba Specialized Roubaix) – to už dnes neplatí?
     Vzpomínám si, jaké bývalo utrpení, když jsem ještě na své silniční Bottecchii vozil vysoké ráfky a najel jen na hrubý asfalt s výtluky – natož pak kostky?
     Někdy fakt člověk pochybuje o zdravém rozumu těch, co se honí za gramy a nemyslí na své zdraví {negative}

   • No mne ho ľúto nebolo,odkedy sa vyjadril o Saganovi niečo v štýle opica {wacko} Vtedy u mňa skončil trochu pokory by mu nezaškodilo áno je viac násobný majster sveta v cyklokrose ale až to dokáže aj na ceste potom nech si otvára hubu.Niekde som čítal, že keď Sagan vyhral Flandry vybehol na Paterberg o 12 sekúnd rýchlejšie.Či to je pravda neviem nepátral som.

   • Nojo, trpěl tam jak zvíře.
    Aspoň si kluci cyklokrosařský uvědomí, že jsou nějaké limity.

 11. Už dnes startuje Kolem Baskicka.
  Myslím, že poprvé od loňské Tour Pogacar vs. Roglic.
  Startovka podobně jako nedávno v Katalánsku nabitá a etapy s velmi zajímavými profily.
  {thumbup}

Leave a Reply