Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 000 comments

 1. Dědek prohlásil že: „Sam teď bude jezdit, až se z něj bude kouřit“! Přihlásí ho kam to jde a mrzí ho že je zrušená Čína :-D :-D . Musí Samu Bennettovi vyplatit celý plat protože jel v repre na ME.
  https://www.cyclingnews.com/news/sam-bennett-to-race-in-belgium-after-deceuninck-quickstep-obliged-to-pay-his-full-salary/

 2. Valgren…dvě italský klasiky…taky forma v pravý čas
  jak už tu psal Aleš o Dánech..
  dodám jen že ten tým má „slabinu“ pouze v tom že tam není jednoznačný lídr..
  jinak našlapáno

  KRON Andreas
  WÜRTZ SCHMIDT Mads
  BJERG Mikkel
  VALGREN Michael
  ASGREEN Kasper
  PEDERSEN Mads
  CORT Magnus
  HONORÉ Mikkel Frølich

 3. Nevíte, kdo komentuje pro Eurosport Okolo Slovenska? Neznám ten hlas a není to vůbec špatné.

 4. Škoda, že nebylo dnes pravdivé přeřeknutí anglického komentátora na Eurosportu – „That´s a big win for Vakoč“.

  Jinak další podivnost u Rohana Dennise – nenastoupí v neděli do časovky.

 5. Tady jsem naklikal závěrečný okruh v Lovani.

  https://mapy.cz/s/mozotehubo

  Jsou tam dva asi 500m kopečky první možná až 10% druhý cca 6% a cíl je do kopečku.
  A s Flandrami ten závěrěčný okruh nemá společného skoro nic, vše asfalt.
  Pojedou ho 1,5 při příjezdu z Antverp, pak okruh z konce Brabantského šípu, pak 4 krát tento v Lovani, poté zase okruh ze závěru Brabantského šípu a na závěr 2,5 krát opět tento ( cca 40km )
  Takže Molema proč ne, i když bude cca patnáctý favorit {devil} Asi dojezd nějaké skupinky nebo jedince s odolností a trochu časovkářskými schopnostmi z klasik a útoku déle před cílem.

 6. https://www.czechcyclingfederation.com/na-ms-do-belgie-jede-17-ceskych-cyklistu/
  Tak se to asi dalo předpokládat. V U23 jede jako mistr Babor otázka jestli neodpadne na prvním dálničním nadjezdu.

 7. Vcera papež, dnes Sagan a spol. Nie som zvyknuty ,aby v Košiciach, meste kde celý život žijem bolo toľko udalosti naraz. Ale tešim sa prenaramne. ak niekto z diskutujucich bude na prologu v Kosiciach , rad ho pozdravim.

 8. Petr Vakoč hezky a zároveň naivně a jako bonus ten jeho klasickej spurt za páky. {good} {wacko} ale forma je tak ji snad přenese na MS.

 9. Koho vidíte jako favority na silniční závod na MS? Colbrelli se na ME namlsal a prohlásil, že chce zlato i z Flander. Osobně nevěřím van der Poelovi, kterého už prý záda sice neomezují, ale nějak si neumím představit, že na MS přijdete ve vrcholné formě…

  • Tak tady je odpověď jasná, favorit všech favoritů je Van Aert.

   No v širším okruhu favoritů právě ten Van Der Poel, u kterého je ale ten zmíněný zdravotní otazník (co jsem četl, tak to pořád s těmi zády není ono). A pak dále např. i Alaphilippe a zmíněný Colbrelli, silný tým budou mít Slovinci, ty můžou hrát více kartami, od Mohoriče přes Pogačara až po Rogliče. Samozřejmě je zde Remco jako belgická „attacking option“ a ono vlastně kdokoliv z Belgičanů může zafungovat jako plán B – Stuyven, Lampaert, Benoot, Teuns… Ve formě je Cort Nielsen. K tomu všemu klasická jména prosazující se v poslední době na belgických klasikách á la Asgreen (ty jo, ti Dánové taky budou našláplí, kromě zmíněných Corta s Asgreenem ještě např. mistr světa Pedersen a nadějný Honoré). Specialistou na dlouhé závody je pak nesmrtelný Kristoff. Z Italů si bude dělat zálusk na vítězství určitě i Trentin, Britové si zas možná budou slibovat něco od Pidcocka, Francouzi budou pošilhávat po Cosnefroyovi.

   Ale – favorit je jeden jediný, Van Aert.

   • a ještě bych přidal Molema,Laport,Almeida ..aby toho nebylo málo :)

    • Alex forever

     @bbernard (vilimator): Nerad bych se mýlil, ale třeba takový Bqauke Mollema je pro mne chlapík, který nikdy nic opravdu „velkého“ (MS, OH, TdF, Giro či Vuelta) nevyhraje {scratch} Spousta skvělých umístění, ale titul ne a ne…
     Prostě takovej cyklistickej „půlkulka“ B-) …i když co bychom za něj my Češi dali, že? ;-)

     Příloha: Mollema1

    • Alex forever

     Pro úplnost (a objektivitu) dodám, že jsem si, samozřejmě, vědom jeho titulů na OH i MS v manšaftech, stejně jako dvou parádních prvenství v Lombardii a San Sebastianu!
     Přesto to pro mne není kandidát na vítězství na MS jednotlivců – jedině snad kdyby nebyl Pán Bůh doma :-D

     Příloha: Mollema2

    • Mollema za mne taky není kandidát na vítězství, to se shodneme. Ale mne k tomu názoru vede hlavně letošní trasa ve Flandrech. Vím, že trasa je jiná, než na Ronde, ale i tak o něčem svědčí to, že Ronde v životě ještě nikdy nejel.

     Ale na jiné trase si ho jako vítěze (či kandidáta na vítězství) mistráku – při shodě okolností a načasování formy – představit dovedu, ostatně je to – jak Alexi správně píšeš, vítěz Monumentu.

    • Z Italů přidávám Moscona a Bettiola. A vzpomínám na Harrogate; kdo tenkrát tipoval Pedersena? Všichni budou koukat na Belgičany a Belgičani na Italy a MVDP, může z toho zase vzejít překvapení v podobě výhry někoho, kdo nebude předstartovní top favorit. Tak třeba Hirschimu, zdá se, přichází forma…

    • @Ales: Myslis ten Molemuv projev na kole, kdy vypada chciplej uz na startu? :)

  • Alex forever

   @Hun: To je jako věštění z kříšťálové koule, favoritů na titul je strašně moc! {wacko}
   A navíc je to typ závodu, který bude vyhovovat obrovské spoustě jezdců {scratch}
   Osobně bych si přál, aby všechny vyprášil Peťo Sagan! Letos by to mohlo vyjít – nikdo mu nevěří, nikdo ho netipuje, takže ho asi (skoro) nikdo nebude brát vážně a mohli by ho KONEČNĚ podcenit…
   Že by se totéž podařilo Štybarovi, tomu asi už nevěří vůbec nikdo {cry}

   • Jo, 4. titul mistra světa, to by bylo spektakulární a ono proč ne, klidně to tak může dopadnout. Ale nemyslím si, že by Sagana někdo podcenil, zrovna jemu nikdo nic zadarmo nedá. Závoďáci navíc podle mne podle projevu na kole poznají (alespoň rámcově) jak na tom soupeři plus mínus jsou.

    • Alex forever

     Teoreticky ano, ale občas se dějí věci, které nejsou tak docela pochopitelné {wacko}
     Viz titul Alaphilippa! Byl ve formě, všichni to věděli – a stejně ho nechali odjet a už ho nechytili {negative}

    • No jo, pak se k tomu ještě přidá koukání se po sobě, taktizování a „Proč bych ho měl chytat / sjíždět zrovna já a né ty“ a je hotovo :-)

  • Aktuálně je dle formy odskočená klasikářská TOP 6 dle abecedy: Colbrelli, Cort, Cosnefroy, Evenepoel, Mohorič, van Aert.

   Pogačar jde opět s formou postupně nahoru po odpočinku. Mollema na olympiádě málem získal medaili a vypadá, že forma se ho drží. Almeida může být podobným překvapením jak Rui Costa. U těchto dvou ale asi úplně není mistrovská trať pro ně.

   Nevíte, proč nejeli Dánové evropský šampionát? Na to, jak mají aktuálně silnou generaci, tak mne překvapilo, že v§bec nebyli v Trentinu.

   I s výhledem na Roubaix se mi zdá, že Podlaháři prozatím ještě nejsou v top formě v jaké bývají na jaře.

   Pidcock je teď takovej utavenej; Britové proto jako spolulídra dají Haytera.

 10. Tak co, kluci, kdo mě naprášil za sprostou mluvu? Přemýšlel jsem, že bych udělal to stejné, ale nejsem takovej ksindl.

 11. Pokud jste neviděli, přikládám fotku. Pětičlenný únik s budoucím vítězem přijížděl obcí, když se najednou před jezdci objevil kluk na modrém kole jedoucí po chodníku, co šlapal ze všech sil. A když jej skupina míjela, přišlo tohle pěkné gesto.

 12. Viděli jste včera v Británii, jak jezdec Jumba v úniku Pascal Eenkhorn podal tomu klukovi na kole bidon? To jsou opravdu nádherný gesto.

Leave a Reply