Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 070 comments

 1. https://www.roadcycling.cz/aktuality/karel-hnik-prestoupil-do-portugalskeho-tymu-efapel {bomb} a hned Algarve s hvězdama na startu, to si dokonce polepšil proti Elkovu kterej odjel Bíteš a měsíc teď akorát „pije kafe“ :-D

 2. Dnešní Romandii jsem ještě neviděl, ale vystřelil na mne malý Marlon Sagan {devil}
  Pánové, ve třech letech trochu ďáblík, na kole už dává schody {devil} {thumbup}
  Elia a spol jen čumí :-D
  https://www.instagram.com/p/COIzjbZokY7/?utm_source=ig_web_copy_link

 3. Dnešní etapa v pohoří Jura vedla i přes La Chaux-de-Fonds, což je de facto světové hlavní město hodinek, já tedy sběratel nejsem a myslím, že jím ani nikdy nebudu, ale všiml jsem si, že to začíná být docela populární koníček, každopádně Jura i město rozhodně stojí za návštěvu.
  https://mojesvycarsko.com/clanek/1740-jura-mekka-svycarskeho-hodinarstvi
  https://www.tourderomandie.ch/course/stage/
  https://mapy.cz/s/belovelaku
  https://cs.wikipedia.org/wiki/La_Chaux-de-Fonds

  Příloha: La Chaux-de-Fonds

 4. Alex forever

  S potěšením jsem dnes v kopci sledoval lepšícího se Chrise Frooma – vy ne, chlapi? {thumbup}
  Užuž to před koncem stoupání vypadalo, že vypadne z hlavní skupiny, ale zakmital těmi svými brčky, zašil se hlouběji do středu grupy a nebýt toho roztržení na vrcholu kopce, dojel by do cíle úplně vepředu! I tak jsem ho ale zaznamenal na lajně hned ve druhé skupině se ztrátou asi 45 vteřin!
  Bravo, Froomie, ještě jim ukážeš! {rose}

  • Alex forever

   Jojo, viděl jsem dobře, byl tam na 53. místě a ztráta byla jen 43 vteřin…
   No a na ocase této skupiny dojel na 62. místě Hirťák, což taky není vůbec k zahození {beer}

  • Alex forever, 29.4.2021 at 16:35: Dnes se nejelo na krev, v sobotu dostane Froomie min. 20 minut {devil} . Ale stejně je obdivuhodné, že se po tak těžké havárii dostal na slušnou úroveň {thumbup} . Možná v něm ta chyba podvědomě „hlodá“, nechtěl bych být v jeho kůži. Další těžší pád by pro něho mohl být fatální, s takovým „balvanem na krku“ bych jezdit nechtěl. Ale může ho hřát vědomí, že je dobře finančně zajištěn ;-) {rolleyes} .

   • Alex forever

    Sorry, Orle, ale je naprostá hloupost si myslet, že Chris při jízdě počítá s možností pádu. To ani náhodou – vím to z vlastní zkušenosti. Měl jsem za těch 50 let v sedle kola pádů nepočítaně (možná 40?), z toho minimálně 5 poměrně vážných – ale nejistota v sedle pokaždé zmizela tak zhruba po týdnu ježdění.
    Froome to bude mít podobně – v tom se neliší profík od hobíka…
    To by se takovej Petr Vakoč musel podělat strachy pokaždé, když za ním zavrčí motor náklaďáku ;-)

    • Alex forever, 29.4.2021 at 20:10: Ale ano, v zásadě máš pravdu. Nicméně – na Tour se jezdí hodně tvrdě, často i bezohledně. Pokud nastane situace, že pojede v dešti z kopce, nediv se, až odpadne z balíku (ze skupiny). Budou „stačit“ i úzké silnice s ostrými zatáčkami, v takových podmínkách jsou pády časté. Riziko je speciálně v jeho případě dost velké. Chris je „dobrodruh“ a hrdina, o kterých se točí filmy typu „Mzda strachu“ {beer} .

 5. jasomisback

  Co to ten Cerny hovoril Saganovi v tvoriacom sa grupete? KKta ukaz do kamery? – Ty ukaz – Za 500€ – Dobre..asi nevedel, ze pocut zvuk {devil}

  • Alex forever

   To, že Peťo ukazoval rukou před sebe, když si pokecal na čele odstupující skupiny s Pepou, jsem zaznamenal. Ale že bych slyšel něco jiného, než rachot helikoptéry a povídání komentátora EurosportPlayeru? To ani náhodou…
   Možná máte na Slovensku k dispozici nějaké super směrové špionážní mikrofony, či co? {scratch} ;-)

   • jasomisback

    Ked mas Eurosportplayer, tak vies vypnut komentatora.. Anglicki kom. sa velmi tesil, ze Cech a Slovak spolu komunikuju, spominal, ze mame spolocny sampionat. Skoda, ze nerozlustili obsah..Je to pocut aj cez helikopteru bez komentara..

    • Alex forever

     Tak jsem si to zpětně našel, vypnul komentář, pustil zvuk naplno a dokonce si nasadil sluchátka – ale i když bylo slyšet typický „kvákavý“ hlas Sagana i známý akcent Černého, slovům jsem přes randál helikoptéry fakt nerozuměl {scratch}
     Ale pravda je, že už začínám docela slušně nedoslýchat – hlavně zásadně neslyším povely mé manželky {devil}

     Příloha: Peťo_Pepa

    • jasomisback

     Ked mu povedal Sagi ty ukaz, tak sa uchechtaval Cerny. pocut to jednoznacne, pre nas mladsich, dobre pocujucich :-D . Mohol si Cerny zarobit, ked uz mal taky dobry napad..Sagiho by tych 500€ nezruinovalo. Kazdopadne debatka na urovni {rolleyes}

 6. Alex forever

  No a Honzík zase hlídá konec balíku, aby ho asi nikdo nešlohnul {wacko}
  Dnes tedy zase nic hezkého pro své fanoušky nepředvede..

 7. Honza Hirt si včera urobil stratu, skúsi dnes únik? Alebo to berie len ako prípravu na Giro?

 8. Je jasné, že Sagi má s většinou svých konkurentů velmi dobré vztahy, řada z nich mu dnes po dojezdu sympaticky vyjadřovala uznání. Jen Bevin asi nebyl nadšený, Peťo ho dost přibrzdil u ohrazení.
  Viviani se v Cofidisu „akosi nemôže nájsť“ :-). Loni nevyhrál vůbec, letos zatím jeden menší závod.

  • Když si vzpomněl to uznáni…v neděli v Lutychu se mi velice líbilo jak si těch prvních pět v cíli plácali rukama. Tam bylo taky vidět, že k sobě mají respekt a uznání. Co se týče Petera, tam je to jasný, je to naprosto uznavanej borec v celým pelotonu.

   • PavelK, 28.4.2021 at 18:28: PS je uznáván celým pelotonem, jen Manxman ho asi úplně nemusí. :-¤
    Groenewegen má jet Giro. Mám nereálnou vizi – všichni by se proti němu měli spojit a nechat ho spurtovat jako jediného. To by pro něho bylo určitě hodně nepříjemné. Jasně že je to blbý nápad, vedení týmů toto nepřipustí. Asi i rozhodčí by tento akt nějak potrestali jako „nesportovní chování“. Myslím, že Groenewegenův trest je směšný, dal bych mu klidně doživotní zákaz.

    • Old Eagle, 28.4.2021 at 19:43
     Nesouhlasím, myslím si, že si Groenewegen poté prošel hodně depresivním obdobím. Hrálo v tom určitě i roli, že jsou s Jakobsenem ze stejné země.

     Peťo – loni bylo vidět na Tour, jak Sam Bennett a Caleb Ewan se radovali společně, že ho porazili. Určitě tam ze strany Bennetta je vidět rivalita, že se přes Peťa nemohl dostat v Boře na Tour. Ohledně Cavendishe si myslím, že vztah s Peťem je rozhodně lepší než je tomu u WvA x PS. U Wouta s jeho sebevědomím si myslím, že má na Petra spadeno již od tiskovky před jeho první účastí na Strade Bianchi, kde byli spolu a Peťo o něm před novináři prohlásil, že ho nezná. O rok později zkritizoval WvA Petra za Flandry, že se nechtěl střídat ve skupině ve stíhání Bettiola a rozbíjel svými nástupy tempo skupiny (tam hrálo roli i to, že WvA nebyl z cyklokrosu zvyklý na občasné vychcávání u silničářů; přitom jich tam jelo více ve skupině, ale stěžoval si jen na jednoho …). Incident z loňské Tour si pamatujeme všichni.

    • vilimator, 28.4.2021 at 20:31: OK. Mám už jen jedno přání: aby Groenewegen nespáchal další zvěrstvo. Ideální by bylo, kdyby cyklistiku dobrovolně opustil a věnoval se např. bojovým sportům.

    • Alex forever

     Na případ Groenewegen-Jacobsen mám podobný názor jako Old Eagle, protože bytostně nesnáším tyhle magořiny při dojezdech a abych pravdu řekl, dost dobře nechápu, proč se odpovědní lidé dlouhodobě nesnaží udělat v těchto příšernostech pořádek.
     Že je nebezpečná jízda ve sjezdu na štangli? Bum, prásk – a je vystaráno! Včetně postihů za byť jen náznak sesednutí ze sedla. Že se nemají házet bidony do příkopů? Bum, prásk a už za to padají tresty… Tak proč ne více razance při posuzování nefér jízdy v posledních stovkách metrů před cílem?
     Ahááá… ono to je asi míň nebezpečné a hlavně: lidi chtějí vidět krev a pokud možno zblízka! Tihle gladiátoři na kolech prodávají tento sport z televizních obrazovek nejspíš mnohem víc, než vychrtlí chlapíci hodiny a hodiny nezáživně šplhající serpentinami kamsi do horského sedla. Že?

    • Alex forever, 29.4.2021 at 13:39: Třeba na Giru uvidíme „hodného chlapce Dylana“. I „poměrně slušný člověk“ je schopen ulítnout a provést nějakou „prasárnu“, které zpětně velmi lituje.

 9. Tohle se tady asi už probíralo: https://www.youtube.com/watch?v=Z6961OMLyao
  Příští rok se to možná objeví v reálu. Určitě to má nevýhody, ale možná se to uchytí.

 10. Ta 4.etapa, věříme, že Hirťákova, se pěkně kroutí okolo Sionu na obě strany do kopců nad Rhonou, která protéká Sionem, na cca 30 km x 30 km natočí 160 km.
  Sion je hlavní město kantonu Valais / Wallis, mají tam moc dobré víno.
  Jo a Aigle, sídlo UCI je v Aigle, to je kousek, stejně jako Martigny, kde se mělo jet MS v 2020.

  Příloha: Romandie - 4.etapa - mapa

 11. Přijde mi kuriózní, jak cyklisty vláčí, kvůli s prologem 6 etapám hned 3 přejezdy Alp, ale asi to bude mit nějaký důvod.
  https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-romandie/2021/stage-1/overview

 12. Veľmi smutný pohľad je na Froomieho a je zaujímavé koľko kvalitných cyklistov sa akosi vytratilo z popredia, cyklisti ako Bardet, Pinot, Tatar, Žralok ale aj Nairo a som nesmierne zvedavý na Remca na Gire, ako sa dal do poriadku po tom zranení.

  • Mellon, 27.4.2021 at 19:35: Nerozumím – Bardet letos 8. na Tirreno-Adriatico a 9. na Kolem Alp, to je špatné? Pinot má bolavý sakroilikální kloub, musí doléčovat. Tatar je Lopez? Ten dnes zajel ITT na svoje poměry nadprůměrně. Nibali letos na etapácích 26., 17. a 9., jasný progres (ladí na Giro), taky nerozumím. Quintana je slabší než v nejlepších letech, ale pořád to není žádná tragédie, ve WT válčí desátý rok a je mu 31 let. Evenopoel by teoreticky měl bojovat o celkové vítězství, taky se těším na jeho extrémně aktivní závodění a doufám, že nezklame.

   • Tatar je Zakarin a ja netvrdím, že tie výsledky sú úplná tragédia, ale či Bardeta uspokojuje 8. a 9. miesto v GC na týždňových etapákoch, dosť pochybujem. Veď s Pinotom mali byť cyklisti ktorí konečne pre Francúzsko vyhrajú nejakú GT a najlepšie Tour. Nairo sa s Froomiem v roku 2013 nahaňal v Alpách a Pyrenejách viac ako rovnocenne, za 4 roky 2013-17 stál 6x na pódiu GT + jedna brambora, terajší Nairo je len slabší odvar seba samého. 31 ročný cyklista by mal byť teoreticky na vrchole síl, aspoň tak sa to roky tvrdilo. Na Žraloka som zvedavý, celkom mu fandím a budem veľmi rád, keď sa ešte na nejakej GT postaví na pódium. {beer}

    • Mellon, 28.4.2021 at 08:31: Já se poklesům výkonnosti a horším výsledkům u řady lidí vůbec nedivím. Éra mnoha borců, kteří dominovali před rokem 2020, je definitivně pryč. Možná budou ještě nějaké výjimky, ale trend je jasný. Konkurence je gigantická, přicházejí stále noví a noví borci, kteří jsou jednoduše „čerstvější“ a mají větší touhu vyhrát. Nibali mi nikdy sympatický nebyl, několikrát vyhrál GT po smůle soupeřů, jednou (tuším na Vueltě) se nechal táhnout autem. Pro mě negativní postava.

    • Iste, koľko ľudí, toľko chutí, ale za chyby či smolu súperov nemôže. Za ťahanie za vozidlom bol spravodlivo potrestaný, taký Demare sa vytiahol za vozidlom za víťazstvom na Primavere a namiesto potrestania získal monument. Množstvo cyklistov majú za sebou nejaký ten škraloup, sú to len ľudia ;-)

    • Alex forever

     Nechci raději ani vědět, kolik cyklistů se nechalo úplně stejně tahat za autem a jen proto, že je u toho nezachytila kamera, jim to prošlo…
     A myslím, že to bylo na TdF a ne na Vueltě {bye}

    • Alex forever, 28.4.2021 at 15:50: {rolleyes} {beer}

  • Já myslím, že Mellon nemyslí jen letošek, ale obecně poslední sezony. A podle mě má pravdu. Bardet, Pinot, Zakarin (to je ten Tatar), Nibali i Quintana byli zvyklí bojovat na GT o vítězství (Zakarin o bednu či etapu). Ale poslední dvě tři sezony jsou v tomto ohledu stínem sama sebe. Jedinou výjimkou je v tomto smyslu úžasná jízda Pinota na Tour 2019.

   U Nibaliho je onen pokles výkonnosti dán věkem, to se nedá zastavit (když nejste Valverde). U ostatních je na to ještě brzy (Bardetovi je 30 let, Nairovi 31, Tatarovi 31, Pinotovi 30). {unsure}

   • Hun, 27.4.2021 at 21:34: U některých lidí mohou být horší výsledky dány prostě tím, že tělíčko nevydrží. U jiných může hrát roli doping (resp. jeho „ukončení“). Taky mentální stránka věci hraje velkou roli, např. Fabio Aru míval „zběsilé nasazení“, v kopcích dupal do pedálů jako šílený, to se dá vydržet dvě-tři sezóny, déle to vydrží málokdo. Faktorů je víc, všechny nemohu znát, bylo by to na „vědecký rozbor“ {beer} {bye} .

   • Alex forever

    Souhlasím s Mellonem i Hunem, ti chlapi fakt výkonnostně „odešli“ příliš brzo a nezvykle rychle. A nejenom oni, kteří jsou nejvíc na očích a Tvoří tzv. „špičku ledovce“. Opravdu to vypadá tak, že se prostě objevila nezvykle početná a ještě nezvykleji výkonná mladá generace, která staré kozáky doslova zašlapává do silnice.
    Ani nevím, jestli nás to má mrzet? {scratch} V kontextu s našimi borci určitě ano, ale jinak je to velmi zábavné…

    • Alex forever

     Těmi „chlapy“ jsem nemyslel Mellona s Hunem, samozřejmě, ale ty profíky na kolech {yahoo}
     Já jen aby díky mému neobratnému vyjádření nedošlo k nedorozumění ;-)

 13. Dnes brutální dominance INEOSu, první tři místa pro jeden tým tu myslím už dlouho nebyly (pokud vůbec na takto významném závodě).

 14. Křižák tento víkend na kratším etapáku ve Španělsku, všechny tři etapy horské. Hlavní hvězdou na startu by měl být Quintana.

 15. Dle těch mezičasů musel Dennis snad v tom kopci mít elektromotor {good} .

Leave a Reply