Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 080 comments

 1. Alex forever

  Jinak nemohu odolat a upozorňuji na další z mnoha super příspěvků na FB stránkách Cycling Love s titulkem:
  „Greg LeMond, Bernard Hinault Alpe d’Huez, 1986″ {bomb} Na souboje těch dvou vzpomínám se slzou v oku {heart}

  Příloha: Lemond a Jezevec

   • Alex forever

    Jojo, Geo, bylo to tady sice už nejmíň 5x, ale na tohle se jde koukat i po letech znovu a znovu {bomb}
    Pro mne je to obzvlášť skvělá vzpomínka, protože jsem tam tehdy s kamarády stál u silnice a fandil Jezevcovi jako o život! Byl to fenomenální výkon, jak dokázal okruh co okruh s Lejarteou „v batohu“ zcela sám stahovat náskok vedoucí skupiny, kde se proti němu točilo na špici, tuším, sedm Italů {wacko} A on je stejně dojel, paá kiláčků si odpočinul a ještě spurtoval pro bronz – a nechybělo moc k titulu!
    Hinault byl fantastickej závoďák, komplexně vybavený borec. Uměl všechno – od časovky přes kopce až po spurtování! Takovej dnes v profi balíku snad není žtádnej… nebo víte o někom? {scratch}

    • Wout van Aert?

    • Alex forever

     Ale jo, Wout je výbornej příklad! Ale do Jezevce má daleko… hlavně v těch extrémních stoupáních, myslím {scratch}

    • Jo, mezi absolutní špičku samozřejmě nepatří, ale Roglu tahal loni do kopců dost slušně… Ještě mě napadá Remco, ale tam je zase trochu s otazníkem ten sprint.

     Koneckonců, kdyby dnes někdo vyhrával standardně dojezdy na Galibier a Chapms Elysées současně, tak by tomu asi nevěřil nikdo, ostatně i hvězdy dob minulých byly třeba dobré ve všem, ale v některé disciplíně nebyli úplně mezi nejužší špičkou a dnes je ta specializace ještě výraznější.

    • Alex forever

     Ano, souhlas. Jen nevím, čím to je? Proč nikdo nevyhrával zhruba ve třicetiletém období (řekněme 1985 – 1915) jednorázovky, velké etapáky i závody na dráze nebo v terénu tak, jako dřív Eddy Merckx nebo Roger De Vlaeminck? Proč byla tak úzká specializace?
     Na příkladech Mathieu Van Der Poela nebo Thomase Pidcocka je vidět, že by se ty časy mohly po létech opět vrátit. Hurá! {devil}

    • Alex forever

     Ono to období bylo spíš čtyřicetileté… {scratch}

    • Alejandro Valverde? Julian Alaphilippe?

     Ale Wout je ještě o kus dál.

     Jak jsem psal – v cyklistice se teď děje to, o cem se dlouho říkalo, že to v moderní době není možné. Čím to? Nová atomová dopingová doba…

    • ad) Ironfist. Evenopoel mi nejvíce připomíná Martinu Sáblíkovou. Stejně jak jí vyhovuje ujet ostatním, nedostatky oproti ostatním soupeřům jsou podobné.

     Zapomněl se tu ještě zmínit Sean Kelly. Géčko v průběhu své kariéry byl také všestranný, ale ne vše „naráz“. Pogačar umí jezdit v terénu, spurta má na úrovni zmíněných Valverdeho a Ala.

 2. Tedy ne, že bych byl z výkonu Křižáka úplně u vytržení, ale když tady někteří včera píšete, jaká to je strasna katastrofa a ostuda, tak bych rád napsal, že po dnešní etapě se Krizak posunul ze 122.mista na 63.misto, tedy o 59 míst.
  Myslím si, že na OH (Křižák, Hirtak a Pepa) i na MS by Křižák měl jet, ať je to klidně pouze za zásluhy a v mizerné formě, no hlavně na vrchařské OH, na kostkové MS bude asi lepší trio Styby, Pepa a Vaky.
  https://www.procyclingstats.com/race/tour-of-slovenia/2021/stage-3-gc

  • Sorry a ona to do včerejška snad katastrofa a ostuda nebyla? Bylo to hodno jména Kreuziger? Dnes přišlo vzkříšení a náznak že by se to do nějakyho lepšího průměru mohlo vrátit. Doufejme. PS: Sem zvědavej jak vyjede v neděli Hinterstoder Schlegel (ten se nějak našel letos).

   • Krizakovi je 35 let a sám dobře ví, že vysledky nebyly / nejsou dobré.
    Jestli výsledky byly ostuda / katastrofa, já to tak nevidím, je to sport a ten s sebou i tato období holt přináší.
    Spíše jsem narážel na to, že Křižáka pouze kritizujes, na chválu anebo neutrální výrazivo nepamatuji, to mi přijde jako nespravedlivé.
    Psal jsem už na podzim, že Gazprom je na howno, stejně jako píši delší čas, že rodina Krizakovi sice „kazí“ kariéru, ale s ohledem na délku života a kariéry se není co divit a vlastně to dělá Křižák dobře.
    # Křižák to Tokyo 2020! {good}

    • Jsem přesvědčený, že kromě věku je ve hře i nějaký zdravotní problém. I proto mne ta silná kritika mrzí.
     Navíc na cyklistice se mi líbí, že v ní právě nejsou naštvané pokřiky fanoušků jako ve fotbale.

    • @Palawan pokračujes v nastoleném trendu – za každou cenu nesouhlasit, i když souhlasíš. To už jde fakt nemoc a to myslím vážně.as velmi podobný vzorce chování jako jeden zdejší přispěvatel, Nick ani psát nemusím.

     Souhlasím s Lexou a řadou, Krizakovy výsledky (a hlavně výkony) jsou katastrofa. Nerict to nahlas jen proto, aby to nebyly naštvane pokřiky fanoušků, je klasické české pokrytectví. Je to kritika jeho vy jo oni, ne jeho osoby a to je veliký rozdíl. To je klasická česká mentalita, v zahraniční firmě oprávněná kritika není problém, lidí si ji neberou osobně.

     Jinak kdybych já napsal, že jsou výkony Křižáka katastrofa, byl bych Alexem obviněn z trollingi, protože tady prece „má spoustu fanoušků a a já flejmuju“. Alex si ale kritizovat může…klasika {yahoo}

    • Vidím to podobne, platí ho tím a hanbu v športe mám spojenú s podvodmi, svinstvami a nie športovými výkonmi, najmä nie v takom náročnom športe ako je cestná cyklistika a preto písačkam o hanbe príliš nerozumiem. Roman pomáha mladým, ešte v rámci možnosti, zdravia a formy jazdí, ja na tom nevidím nič za čo by sa mal hanbiť.

    • Alex forever

     Tady psal někdo o hanbě? {wacko} {scratch} Pokud ano, tak jsem to přehlédl!
     Nebo spíš někteří z vás nerozlišují mezi pojmy „hanbit sa“ (stydět se) za něco a vyjádřením, že jsou Romanovy současné výsledky nedůstojné až ostudné, nehodné jeho jména a pověsti…
     Do háje, to je přece jasné, že takové jsou! Zkusme to jinak, třeba z civilního života: budeš vzorný manžel, otec popř. dědeček, hlava a tahoun rodiny. A pak, aniž by kdo věděl proč, najednou začneš lemplovatět, chodit do hospody, kašlat na rodinu, v práci Tě sesadí z čelné pozice na pozici pomocnou s výrazně nižším platem.
     Co se stane z pohledu Tvého okolí? Přijdeš o pověst vzorňáka, lidi Tě pomluví, přátelé se začnou odklánět…
     Tak proč nenazvat Křižákovu současnou výkonnost a pozici v profi pelotonu pravým jménem? A navíc velmi slušně: „Romanovy výsledky nejsou hodny jeho jména a pověsti“
     Tak to prostě je a nemá vůbec cenu si to na těchto stránkách nepřiznat {scratch}

    • @Mellon {negative} nevim, jestli záměrně, nebo ne, ale prehledl jsi, že Palawan psal o ostudě A! katastrofálních vysledcich

    • @Dj.Tj – fakt sa mnou nazaťažuj, už si mi viackrát napísal, že som blbeček a ubožák, tak so mnou zbytočne nestrácaj čas, kašli na mňa. Ja som rád, že táto stránka existuje a už dlhé roky si rád prečítam názory iných ľudí, sám napíšem svoje, niekdy nesúhlasím, inokedy áno, ale fakt nemám záujem komunikovať s tebou. Som starší človek a skutočne si chcem iba podiskutovať o cyklistike s ľuďmi ktorí majú rovnakého koníčka, netúžim po prekáraní, chytaní za slovíčka, urážaní. Ja na teba už reagovať nebudem, prosím rešpektuj to aj ty {beer}

    • Mellon promiň ale ne. Licis to jednostranně, stavíš se do role trpitele a obeti, přitom dám jsi mě taky častoval nehezkymi výrazy,takže máš teď máslo na hlave. A taky jsi na mě dál reagoval a ztrácel se mnou čas. Taky jsem tu kvůli diskuzi o cyklistice a netoužím po překládání, chytání za slovíčka a urážení, ale vseho se mi od tebe dostalo. Taky netoužím po diskuzních faulech, ale právě jsi jeden předvedl. Úplně zbytečně, kdybys reagoval k věci, byly by ta reakce i daleko kratší. Jasně, že se ti teď hodí v diskuzi nepokračovat, ale takhle diskuze nefunguje, takhle funguje monolog. Jednou seybdo tě diskuze zapojil, tak hraj podle pravidel.

     Sakumpikum – nemam žádnou motivací ti vyjít vstříc, dál budu na tvoje zvěrstva reagovat {bye}

     P.S. co to sakra co dělat s věkem? Pobavilo.

    • @Mellon – predvedl jsi civilizovanej FAKAC {finger} {devil} {good} {beer}
     DJi obcas je dobre nereagovat, pak nevypads, jako uplne PI(cus) – nemam ten Alexuv super GIF :-D

    • Alex forever

     @radim78: Myslíš tenhle? {devil} Tak si ho zkopíruj a ulož – může se hodit! ;-)

     Příloha: πčus

    • Alex forever

     @Mellon: Quod licet Iovi, non licet bovi… Ser na něj, já se tak včera rozhodl taky a i kdyby se stavěl na hlavu, už mu na nic neodpovím.
     Jinak Krejčíková vyhrála grandslamové finále dámského singlu, takže nám přichystala prima večer {beer}

    • @radim „obcas je dobre nereagovat, pak nevypads, jako uplne PI(cus)“

     tohle tesat do kamenwe, když tak čtu tvoji reakci {yahoo} vždycky, když mi ty naúpíšeš, že vypadám jak pičus, vím, že je to se mnou ještě dobrý {yes} ;-)

  • Alex forever

   1.) s Gazpromem bych Křižákovu výkonnost nespojoval, příprava týmu (tuším na Baleárech?) byla určitě kvalitní a matroš mají špičkovej
   2.) naprosto souzním s prvními dvěma radovými větami, cituji: „Sorry a ona to do včerejška snad katastrofa a ostuda nebyla? Bylo to hodno jména Kreuziger?“
   3.) jeho včerejší zmrtvýchvstání (o posunu v klasifikaci o 59 míst jsem informoval níže, včera v 15:54 hod.) a 2 minutovou sekeru na vítěze etapy bychom před pár sezonami považovali za významnou časovou ztrátu
   Ale jak jsem napsal: aspoň něco! Třeba se opravdu probouzí ze zimního spánku? {scratch}

 3. Alex forever

  Caleb vyhrál etapu na „prohlídce Belgie“ a ve Slovinsku dojel Křižák ve druhé větší skupině jen s dvouminutovou ztrátou na vítěze a polepšil si o rekordních 59 míst na 63. pozici v celkovém pořadí!
  Aspoň něco ;-)

  • Alex forever

   No a Costa zkušeně {devil} Sice byl ve spurtu trochu moc „rozevlátej“, ale Kron měl dost místa na předjetí, takže se rozčiloval zbytečně {negative}

   Příloha: TOP10

   • Rozculoval sa opravnene .. praveze nemal ho ako predbehnut ked ho stale zatvaral..

    A rozhodcovia mu dali za pravdu {beer}

    • Alex forever

     Aha {wacko} Tak to jsem si měl počkat a ne vypínat přenos dřív, než to bylo definitivní {scratch}
     Přesto si nemyslím, že ho „stále zatváral“ – jel šikmo nějakých 50 metrů a dalších 30 už jel rovně, u mantinelu bylo místa habaděj.
     No ale pravda je, že spurtovat by se mělo rovně, bez křižování – a toto pravidlo Costa porušil…

    • Navíc Costa to udělal během jednoho spurtu dvakrát: Nejdřív Kronovi zavřel cestu vpravo u bariéry, a když ho tedy začal Kron objíždět zleva, vysloveně mu tam najel.

  • Alex asi stránku pred touto si porovnával Slovinsko so Slovenskom, krajinou sú si podobné, akurát Slovinsko je čistejšie, ľudia si tam viac vážia prírodu okolo seba a pre cyklistov je to oveľa prívetivejšia krajina ako Slovensko alebo Česko. Mám to od syna, ten bol na cyklotúre ktorá začínala v Brne a išla cez Rakúsko, Slovinsko do Terstu k moru. Bola tam asi pred 3 rokmi a cyklotrasa vedie buď cez cyklocesty alebo cez vedľajšie cesty s minimálnou prevádzkou. Nie je nudná, je zvlnená, v Rakúsku až vraj trochu moc :-D a v Slovinsku boli niektoré cesty nedokončené, inak to bolo fajn. Je to jedna z európskych cyklociest
   https://en.eurovelo.com/ev9
   teraz je už dokonca predĺžená do Puly v Chorvátsku {beer}

   • Alex forever

    @Mellon: Nemyslel jsem to vůbec tak, že bych chtěl porovnávat obě krajiny jako celek. To ani omylem. Byla to jen slovní hra s tím jediným písmenkem v názvu země v kontextu s podobnými úzkými silničkami, podobnými horskými sruby podél nich a terénem nahoru-dolů tak, jak to bývá při těch tetranských etapách. Toť vše, jinou podobnost jsem nehledal…

 4. Přemejšlíš někdy Alexi nad tím, co sem postuješ? Objevují se tady různý věci, ale co dokážeš napsat ty, třeba jako včera, to je fakt síla. Ty seš tak neskutečný hovado…nemysli si, že to ostatní nevidí.

    • Alex forever

     To by byla zrada století, kdyby Bára prohrála poté, co jí rozhodčí upřel výhru po jasném autu Sakkariové! Až to uvidí ze záznamu, pokřižuje se, že to naše bojovnice nakonec překousla a dotáhla do vítězného konce!
     Vivat Krejčíková {heart} {rose} {bomb}

    • Bojovníčka bez nervov, ako tam pri vyrovnaní na 5-5 dávala tie loby {wacko}

    • Panove – tohle byl pasivni sportovni zazitek ParExcelance!!! {devil}

     Ten prosrany moment rozhodciho dobre zdrbal Matts s kolegyni a jeste vic Evertova!!! :-D

     V debate na Eurosportu navic zabodovala poznamkou o Jane Novotne, kterou pronesla i live na kurte po zapase.
     Mozna mela rozhovor s mattsem ukocit s tim, „cus na shledanou, jdu vyhrat dalsi grandslam pro Janu!“ {devil}

    • Alex forever

     K tomu míčku v autu se vyjádřili i Stich a Murray, oba byli zděšení a označili to za brutální chybu!
     No a jak na závěr napsala Krejčíková na sklo kamery jméno Libušky Šafránkové a orámovala to srdcem, to jasně ukázalo, jakou má tahle holčina skvělou povahu!
     Dovedete si na jejím místě představit chování do sebe zahleděné, namistrované Plíškové? {wacko}

    • To bylo pěkné už sem odcházel od TV a jestě mě to k ní vrátilo. {rose} Připomínám jediná česká vítězka French open Hana Mandlíková 1981, už je to pěkná řádka let ať se to povede po 40 letech znovu.

    • Alex forever

     @rada: Tak kdy jindy, než tentokrát? Barbora musí mít po tom semifinále úžasně zpevněné sebevědomí a endorfiny, které vyplavilo její tělo po tom infarktovém konci zápasu, jsou doslova balzámem na únavu a stres.
     Naproti tomu Pavlučenková měla zápas snazší a nepochybuji o tom, že i kdyby druhé semifinále nesledovala, zprávy o jeho průběhu a o mentální odolnosti Češky se jí tutovka donesly. Mohlo by ji to částečně nahlodat.
     Obě dvě budou hrát poprvé v životě finále dvouhry na grandslamovém turnaji, bude to maso! {devil}

    • Alexi je tam jeste jeden faktor. Barbora nebude hrat sve zdaleka prvni finale! {devil}
     Single je nekde jinde, ale nerozklepe se v arene, kam se do te doby nepodivala…

    • Alex forever

     A to je pravda, Radime! To mi ani nedocvakalo {beer}

 5. zdenda_hobík_

  Najednou nevidím na Eurosportplayeru Švýcarsko, netuší někdo, proč?

 6. Carapau vypadá ve skvělé formě, říkal jsem si to hned po úvodní časovce, kterou zajel hodně dobře. Vůbec bych se nedivil, kdyby že Skyneosu skončil on jako lídr nejveci ;-)

  • Určitě by ho Ineos neměl od začátku postavit pouze do role Thomasova pomocníka. Zaslouží si určitě roli co-leadera. Samozřejmě množství časovkářských kilometrů bude svědčit spíš Géčku, ale taky bych se nedivil, kdyby byl Ricardo v kopcích silnější.

   • Thomas nevypadá bůhvíjak, i Porte je na tom líp. A ten se, pro vsi uctek němu, nemůže s Carapazem vykonnostne měřit. I kdyz…vrátil se do Doponeosu. Každopádně do Tour daleko, už jsme viděli velké změny formy v krátkém čase tato oba určitě její z tec, kdy by se něco podobného nemohlo stát… :-)

    • Ono s tím Thomasem je to otázka. Při prvním pořádném dojezdu na kopec dal hne dodle zelenou Richiemu, aby to zkusil, pak ho logicky nemohl sám nahánět a už pak Ineos hlídal žluťáka pro Richieho. Neboli – kdyby Thomas chtěl, byl by schopen útočit a ostatním ujet? Měl tam taky o ohodně lepší vrchařskou konkurenci (Gaudu, Mas…) nebo dneska Ricardo, který jel v podstatě spíš proti klasikářům.

     Ale souhlasím, že Thomas nevypadá, že by zrovna „lítal“. {unsure}

    • Ale ta časovka…

     A podle mě tedy letos Woods nebo Fuglsang nejsou horší konkurence než Gaudu ci Mas. Woods je letos v horách docela naslaplej a Fugl 2x vyhrál Dauphine.

    • Hun: moc si nedokážu představit Thomase, Porteho a už vůbec ne Taa, jak naloží Pogličům v časovce, nebo ujede v horách. Richelieu na ně v časovce sice něco ztratí, ale v horách je to jedinej ze Sky, koho si dokážu představit, že jim ujede ( i když taky spíš ne, ale tam vidím aspoň naději). Pravděpodobně bude na Thomase či Porteho něco ztrácet po úvodní časovce, což ho postaví do role domestika, pokud by mělo dojít na lámání chleba. Musíme doufat, že tao bude v parádní formě, schopen domestikovat jako ďábel (nebo anděl). Jinak může Skyneos vyhrát nějaou dobrou taktikou, prostřídám útoků, snad. Myslím, že pokud zaútočí Carapaz, bude se snažit do role lídra dostat. Je to sympoš, má rád Spongeboba :-)

 7. Alex forever

  Tak Matěj dnes chytil v cíli sekeru 20 minut – o minutku víc, než Vaky… Ale ono už to bylo fuk, kolik to bude minut ;-)

 8. Alex forever

  No a ve Švajcu dnes řádí vrchaři! Napřed Chaves, pak si ho doskočil živou vodou politý Fugelsang…
  No a právě teď za to Dán vzal a mizí Chavesovi z dohledu {wacko} 5 kiláků do cíle {wacko}

 9. Roman si vystoupil a dostal 18 minut. To je celkem debakl, ale zase o nicmoc nejde, tak co {wacko}

  • Alex forever

   @BOSUx: A myslíš, že mu ještě někdy o něco půjde? {scratch}

   • Jako závodníkovi už sotva, ale věřím, že se v něčem najde … závodnicky je vyhořelý, zlomený, to je ovšem jen můj dojem, možná špatný. Mám ho rád, tak mě to jeho trápení dost mrzí. {beer}

    • Alex forever

     Tak všechno jednou končí… Nemysli si, taky dodnes vzpomínám, jak jsem nadskakoval na židli u monitoru PC, když se honil s Contadorem a Nibalim ve stoupání na Mt. Ventoux, dojížděl poslední kilometry své vítězné etapy na Giru nebo když nastoupil k finálnímu útoku na Amstelu {heart}
     Ale bohužel to všechno překrývá pachuť z až příliš dlouhého období posledních sezon, kdy jsem ho marně hledal očima aspoň na konci velké skupiny v horských etapách a těžce se smiřoval s tím, že už to NIKDY nebude ono…
     Přitom na MS v okolí Innsbrucku přišel záchvěv naděje – asi ale definitivně poslední {cry}

    • Alex forever

     No a dnes se dívat na to, jak je téměř na chvostě celkového pořadí Švajcu – a navíc úplně poslední ze svého týmu? To je opravdu nedůstojné jeho jména a pověsti {cry}

     Příloha: GC

  • Z Romana je takovej spurtér bez spurtu podle toho s kým dojíždí v grupettech, dnes např. s kompletní Dukou BB, krom Kubiše ten byl o 6 min. před ním, myslíte že se zúčastní MČR(protože na nominaci na MS to fakt není a na OH už vůbec ne.

 10. Alex forever

  Ve Slovinsku je v cíli první větší skupina, v ní jsem zaregistroval tři Rusveláky – ovšem Křižáka ne {wacko} Překvapuje to ještě někoho?

 11. Alex forever

  Tak za tohle černý Pogačarovo Colnago bych MOŽNÁ svoji Bottecchii vyměnil, no… {scratch}

  Příloha: Pogačar

 12. Ve Slovinsku už jde po trestu Aderlassovec Kristjan Koren {negative} {negative} {negative}

 13. Alex forever

  Ve Slovinsku se to rozhodl vyřešit Pogačar po svém a dost razantně – a to už v kopci 22 km před cílem {devil}

  Příloha: Pogačar

Leave a Reply