Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 004 comments

 1. O tom, že ta časovka byla o výbušnosti (včetně toho kopečku na konci) vypovídá, kolik výbušných jezdců je vepředu. Kdežto jindy podstatně lepší časovkáři jako Dowsett, Brändle nebo Ludvigsson nikde vepředu k vidění.

  Tohle jméno si zapamatujte, neuvěřitelný talent https://www.procyclingstats.com/rider/romain-gregoire1

 2. Žralok
  „Myslím si, že nastal čas skončiť s kariérou. Chcel som počkať, kým Giro dorazí do Messiny, k mojej rodine a priateľom, aby som oficiálne oznámil svoj koniec. Skôr či neskôr táto chvíľa musela prísť, je čas venovať viac priestoru tomu, čo som za tie roky zanedbával, predovšetkým svojej rodine.“
  {cry}

 3. Bylo by super, kdyby se Honza nacpal v 7. etapě do úniku, tam bude spousta velkých jmen.

 4. A k všeobecně známým cyklistům – kdo z vás si pamatoval, že Conti jezdil v růžovém?

 5. Honza mě včera fakt potěšil, na Etně, která mu nesedí, se držel super. Škoda, že někde v úplném závěru poztrácel těch 20 vteřin, ještě nedaleko před cílem byl ve skupině…ale když takhle vyjel Etnu, fakt se těším, co bude dál. Nibali ani Dumoulin mě nepřekvapili, ani celé Jumbo. Škoda Lopeze.

  Thymen Arensman na 2 roky do Ineosu – Holanďani si nechali utéct jediného opravdu nadějného GC závodníka, který byl k mání. Dylan van Baarle do Jumba.

 6. Mr. Ventoux

  Etna není zase tak těžká, sem tam přes deset procent, maximum asi sedmnáct. Ale je dlouhá jak týden před výplatou.. :-D

  Report: https://youtu.be/pEC9oujm7l8

 7. Zas a znovu žasnu, jak moc je předvídatelná taková etapa, jako byla ta dnešní dnešní.

  Vyhrál borec z úniku, člověk by, si skoro řekl, že to skoro nejde dopředu tipnout, kterej to bude… a přitom zrovna Kamnu tipovali jako vítěze ve většině či velké části preview, které jsem před etapu četl různě po internetu.

 8. Alex forever

  No a Cavendish se doplazil za pomoci tří kolegů z manšaftu do cíle pátej od konce – ale limit opět stihl ;-)

  Příloha: Cav

 9. Alex forever

  Juan Pedro Perez Lopez je další splašenej exhibicionista mezi špičkovými profíky!
  Jeho xichty při jízdě – to byla rovnocenná konkurence Vöcklerovi blahé paměti nebo současnému klaunovi Formolovi {wacko}
  Nevím, jak kdo z vás, ale já tyhle tajtrlíky prostě nežeru – zvláště když se na kole motají jako nudle v bandasce! Což v poslední nepříjemné zatáčce málem přineslo sestřelení klidně a s přehledem jedoucího Kämny.
  A navíc to Španělovo žvanění, když ho Němec dojel (copak mu asi říkal) a Kämnovo nevěřícné pousmání, to byla ukázka cyklistického „plašáctví“ non plus ultra {negative}

  • Podle rozhovoru v cíli Kämna mluvil o silent agreement, chtěl mu zřejmě nabídnout spolupráci, střídat se až do cíle, já beru etapu a ty růžový trikot. A asi to Španěl odmítnul, i vzhledem k jeho reakci (naštvanosti) na cílové čáře (chtěl brát vše).

   • Alex forever

    Vždyť říkám: Je to plašák! ;-) Podobné typy jezdců se podle mých dlouholetých zkušeností mezi cyklisty objevují poměrně často na všech úrovních vč. „pralesních lig“ (nebo jak chcete nazvat různé okresní soutěže, závody masters apod.).
    U nás na Karlovarsku excelovali v tomto ohledu dva nejmenovaní bratři – původně z Ostrova nad Ohří. Nebyl závod, aby na někoho v balíku nepořvávali a na něco si nestěžovali. Jednou to bylo „zašívání“ soupeře, které mělo určitě vliv na jeho pozdější vítězství ve spurtu, podruhé to bylo údajné ježdění ve vzduchovém pytli za auťákem apod.
    Výkonnostně byli oba velmi dobří, člověk by si řekl, že si tyhle věčné excesy mohli odpustit, ale ne – v dalším závodě se to opakovalo.
    Inu, mělo to hodně společného s jejich nevysokým absolutním i sociálním IQ, to je pravda… ;-)

 10. Honza Hirt pěkně zatím, posledních cca 20 lidí.

 11. Tak Lopez už nejede. Moc daleko nedojel. Je to škoda, s ním v horách to mohla být větší zábava.

 12. Simon Yates vyhrál časovku, protože se jí věnoval v přípravě jak nikdy, a to především materiálově. Říkal, že mají nyní konkurenceschopnou kozu. Primárně to asi nebylo přímo pro Giro, ale efekt to přineslo. Na Vueltě jsou dvě časovky první rovná 23km v Utrechtu a druhá z kopce 31km z Elche do Alicante.
  Takže po zkušenostech z 2018 očekávám, že nejdůležitější včera a dnes byly komunikační schopnosti, tedy vybrat správné borce ze správných týmů co ujedou s únikem o parník napadají mne AG2R, Alpecin, Bardiani, Androni, Eolo, Israel, Lotto-Soudal a lídři si rozdají souboj 10 minut za nimi. Pak jsou dvě etapy sprinterské, dvě klasikářské a Blockhaus a tam ještě nepůjdou na férovku to se pokusí odložit až po Turíně. Tak schválně {devil}

  • To už vloni se materiálově věnovali. Dával to za zásluhu Pinottimu, který byl v týmu už vloni…takže už vloni se hodně věnovali časovce. A sotvakdo bude věřit, že jako dlouholetý časovkář časovku pořádně netrénoval už roky. A když se jeden podívá na jeho umsítění v časovkách v minulých letech, podle mě nemůže věřit, že takové zlepšení jen jen díky materiálu.

   Podle mě kdyby mu neseděla, nebo tak normálně, tak ji nevyhraje. To by musela být třeba horská časovka, tam bych si jeho vítězství dokázal představit.

 13. @Alex nesouhlasím s tím, že Simon vyhrál časovku díky „zákeřnému“ kopečku. Ani ho myslím nevyjel nejrychleji. Podle mě šlo o výbušnost a techniku a ty Yates má.

 14. Alex forever

  Díky, Palawane, tak tím je to úplně jasný – v roce 20017 to být nemohlo, když Cav nejel Giro ;-)
  No a průsečíkem Tvých údajů je tedy opravdu rok 2011 (ku-a, to už je dávno {scratch} ), který se kryje s Raboňovou historkou, při které jsem si vybavil, že to bylo přesně to, co mi utkvělo v hlavě – včetně „spoluúčasti“ Renshawa a faktu, že honili časový limit! Jenom ten Raboň mi nějak z paměti vypadl :-D

  Pro jistotu historku ocituji:
  „Na Giru 2011 byla horská etapa, kdy se jelo dvakrát přes Etnu. Hned po startu odjela silná skupina, už první výšlap mě celkem bolel, ale měl jsem formu, cítil jsem se super a jel jsem s elitou v hlavním poli. Najednou mi ředitel v rádiu hlásil, že Markové Cavendish a Renshaw odpadají. Zůstali vzadu úplně sami a do cíle chybělo sto třicet kilometrů. Oba měli katastrofální den, ale museli to za každou cenu přejet, protože nás pak čekaly čtyři rovinaté etapy, kde jsme chtěli vyhrávat.Počkal jsem na ně a jel jsem jim celou dobu tempo.Pamatuju si, že se mě Cavendish při jakémkoliv stoupání držel i za kapsy u dresu. Měl úplný den blbec, vynechávaly mu nohy a já ho vyloženě strkal do kopce.Dojeli jsme čtyřicet minut za vítězem. Časový limit jsme stihli asi o dvacet vteřin a Mark se v cíli zhroutil.“

  Ne náhodou jsem to napsal stylem „tuším“, protože jsem si rokem nebyl vůbec jistý. A abych pravdu řekl, hned mi přišla ta pikantní vzpomínka starší, než jenom 5 let…

 15. Alex forever

  Zítra jsem zvědav na Cava, jak se bude plazit do serpentin na Etně {devil}
  Pamatujete, jak při svém posledním výjezdu na tenhle hnusně otevřenej kopec zůstal opuštěný daleko za balíkem a kličkoval po silnici sem a tam?
  Bylo to, tuším, v roce 2017, kdy se startovalo na Sardinii a etapa na Etnu byla jako čtvrtá – hned po přesunu závodníků z ostrova na Apeninský poloostrov. Ta etapa byla celá zajímavá s několika pozoruhodnými momenty (viz. video) vč. vítězství překvapivého Jana Polance!
  https://www.youtube.com/watch?v=wZlnKRDdtco
  Cavendishovu „kličkovanou“ jsem ale nikde nenašel {cry}

Leave a Reply