Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 021 comments

 1. Alex forever

  Chlapi, teď jsem shlédl na Eurosportu záznam mistrovského závodu e-MTB. Účast mizerná, průběh nezajímavý. Ale ono to přijde, brzy budou exoti cyklisté na obyčejných kolech, tím jsem si jist. Dodám: žel Bohu {cry}
  Co by mne ale zajímalo, to jsou pravidla těchto závodů – tedy hlavně to, jak se mohou porovnávat výkony jezdců na různých značkách kol?
  To je prostě tak jako třeba v motorkách – nejedeš na „fabrickém“ kole, nemáš šanci vyhrát? Nebo jak je to?
  Já si bláhově myslel, že bude třeba pro každý rok určena jedna firma, která dodá týmům kola a všichni tím pádem budou jezdit na plus/mínus stejných strojích. A že se třeba ještě před startem závodu ověří, zda někdo nemá nějak přečipovaný motor nebo výkonnější baterii.
  Ale vono prd! {wacko} Jedou proti sobě jezdci (a jezdkyně) na Spešlech, Trecích, Giantech a bůhví na čem ještě – tedy motory Brose proti Boschům, Panasonicům atd.
  To pak může být bit sebelepší závodník od někoho mnohem horšího jenom proto, že má méně výkonný stroj? {scratch}
  Tak to je tedy pěkná pí*ovina, pánové :-¤ {negative}

  • kolemjdoucí

   Pro mě za mě ať si na e-kolech jezdí lidi jak chtějí(i když mě někdy pěkně serou, zejména ti kteří to evidentně nepotřebují a mohli by jet za své) ale proč proboha v tom pořádat závody a dokonce UCI MS to fakt nechápu. Nemusí se tomu tlaku výrobců přece ustupovat až tolik. {negative}

  • pockej, ja jsem teda evidentne hooodne mimo, to se jako jezdi na e-biku profi zavody? to mi prijde jako neuveritelny bizar, pocitove jako ostuda v tomhle zavodit jako zdravy clovek. no ty krasoo, jsem fakt v soku….

   • Alex forever

    Josi, to Ti uniklo, že Pidcock je mimo jiné také prvním mistrem světa na e-MTB? Tuším, že se mu to povedlo už před dvěma (nebo třemi?) roky…

    • jezis, tak to samozrejme vubec netusim =D no to jsou mi veci. celou tu zaležitost ohledne e-biku zatim poustim okolo sebe, koukam, že az necekane dusledne =) no a že se na tom jezdi profi zavody, to by me vazne ani nenapadlo =D tak to jsem dneska teda objevil ameriku =) ovsem zatim ji nejspis jen z dalky obepluju…

   • Co si pamatuji, tak na prvním nebo druhém takovém šampionátu byla hodně silná soupiska a jela tam končící světová špička minulého a předminulého desetiletí – náš Jarda Kulhavý, Julien Absalon, Miguel Martinez, Marco Fontana. To se tehdy o tom nejvíce psalo v českém tisku, a to i v souvislosti, že by to mohla být v budoucnosti olympijská disciplína. Měli jsme tu tenkrát na tomto webu i diskuzi k tomuto tématu, zda nehrozí za pár let výměna e-biků za MTB na olympiádě. Naštěstí snad prozatím tento hype z pohledu sportovních závodů pominul a naopak mezi špičkovými cyklisty se stali populárními závody na gravelech.

    Nějaký šampionát na elektrokolech objel z marketingových důvodů i Sagan.

    • Alex forever

     @vilimator: Fajn info, ale pořád nevím, jak je to s těmi pravidly ohledně různě silných a kvalitních motorů (a elektrokol všeobecně) {scratch} O tom něco víš?

    • Dick Richards

     Jo, já to taky snad i někde viděl, Kulhavý Jarda jede na elektrokole…. to mě žena doma chvíli křísila z mdlob…. to bylo strašný. Ale myslel jsem si, že je to jen nějaký trapný pokus a netušil jsem, že je to i teď na MS. Řekl bych, že je to normálně sportovní tragédie. Pravidla Alexi bohužel vůbec netuším a musím říct, že mě to osobně ani nezajímá. Tohle musím vytěsnit z hlavy jako špatný sen…. {unsure} {negative}

    • Na otevřeném světovém šampionátu na elektrokolech pro všechny:
     Commercially available eMTBs (pedelecs) with pedal assistance up to a maximum of 25 km/h and a maximum motor output of 250 watts are permitted. The battery can have a maximum of 900 WH. Komerčně dostupná elektrokola s omezením rychlosti do 25 km/hod. a s výkonem motorku 250 wattů.

     U světové série podobná omezení. Jen baterie může být před startem nabita do 500 WH.

     https://www.ebikewm.com/en/
     https://www.worldebikeseries.com/faq/

 2. kolemjdoucí

  Dnes teda čšasovka U23, mistr republiky Pavel Bittner se soustředí na hromadnej závod tak nejede, ambice dnes nemáme velké, asi bych to viděl skončit v 1.půlce startovního pole ať to není ostuda, TOP20 by byl pro kluky hodně dobrej výsledek. Na startu 79.lidí což je na časovku dost teda.

 3. Alex forever

  Tak občas se něco nepovede, no… Tohle je ale trapas všech trapasů {wacko}

  Příloha: Trapas na MS v Glasgow

 4. Consonni kvůli srážce s člověkem na elektrokole na cyklostezce v Glasgow nedaleko hotelu nepojede dnešní závod na dráze…, zavadil o helmu cyklisty na e-biku.
  https://www.bbc.com/sport/cycling/66446509.amp

 5. Trať časovky s čtyřmi brdky, ale jinak placka a s finišem skoro na hradě Stirling, takže posledních 850m 55m převýšení = 6,5% po kostkách, něco jako Nerudovkou na Hrad u nás. {devil}
  https://mapy.cz/s/levuduvonu

 6. kolemjdoucí

  Já teda doufám, že individuální časovky se jedou jinde než na tom okruhu jak dnes týmová časovka, takhle by neměla vypadat trať časovky na MS.

 7. Jonathan Milan podepsal do Lidl-Treku. Takže jedna z hlavních dvou již v červnu neoficiálně hlášených posil je potvrzena. Druhou má být Tao Hart.

 8. Alex forever

  No, vzhledem k tomu, že na Karlovarsku po pěti dnech konečně leze slunce z mraků a vypadá to, že nebude pršet, pojedu asi KONEČNĚ něco delšího na kole a přijdu tak o přímý přenos té smíšené časovky.
  Minule to byla docela sranda, jak si matně vybavuji – hlavně Holanďanky na startu, že? {yahoo}

 9. Kelemen by tu dvacitku asi dal, kdyby nespadnul….
  „Bohužel jsem se o umístění v top 20 sám připravil, protože jsem udělal chybu na mokru, spadl jsem a něco ztratil. Pak už to bylo spíš utrápené, ale 24. místo na mistrovství světa je super,“

 10. kolemjdoucí

  Sem se na to podíval tak nějak statisticky podle úrovně týmů v hierarchii UCI za který borci jezdí.
  WT závodníci byli na 1.-16.místě, kat.Pro 17.Tiller,21.Clarke,23.Neilands a 24.KELEMEN(brambora mezi jezdci Pro týmů), pak 1. a 2. z jezdců Kontinentálních týmů 37.BOROŠ, 42.ŤOUPALÍK a to je vše nikdo další z kontinentál týmů nedojel.

 11. Tak Stuyven včera spálil bezmála 30 000 kJ! No ty bláho… {wacko} :-¤ Jen na okruzích v Glasgow strávil 3,5 hodiny průměrně na 426 W. {bomb}

 12. Alex forever

  Že se to Vackovi nepovedlo, to jde pochopit – nevyšlo to jiným, slavnějším borcům, stačí se podívat, jak dopadli dva poslední mistři světa (o tom trojnásobném nemluvě).
  Co mne ale mrzí, to jsou jeho řeči po závodě {scratch} Mohl si odpustit výmluvy na žaludek a kdovíco ještě, stačilo, kdyby řekl, že zklamal sebe i své fanoušky a hotovo, ne?
  Na druhou stranu, chlapi – furt je to jedenadvacetiletej kluk, v jeho věku jsme plácali možná mnohem větší kraviny…

 13. Alex forever

  Na Pippa jsem večer koukal s otevřenou pusou {wacko} To byl fakt zážitek {bomb} ¨
  Jo a líbily se mi souboje nevidomých holek ve sprintu – pohled na tandemy mi připomněl, jak jsem tuhle disciplínu miloval {heart}
  Zvláště když v ní zářili naši borci Vačkář s Vymazalem (4x mistři světa) a Kučírek s Martínkem (3x) {bomb}

 14. Chlapi, nemáte někdo odkaz na rozpis časů jednotlivých kol u Bighama a Ganny? Zajímalo by mě, zda ten závěr byl více o tuhnutí jednoho nebo zrychlení druhého (předpokládám, že asi obojí…).

 15. Dick Richards

  @Aleš: Zdarec, nenašel jsem, ale zajímalo mě to, tak jsem se díval na mezičasy od kóty 3.500 metrů po půl kolech a časy poslední 4 půl kola jsou po odečtech cca následující: Bigham vs. Ganna:
  7.489 vs. 7.175
  7.574 vs. 7.217
  7.586 vs. 7.145
  7.708 vs. 7.096

  Asi to nebude úplně na tisícinu přesně, ale Bigham pomalu odpadal, až odpadl úplně a Ganna si to držel a zafinišoval…. Každopádně vyhrál o cca 90 centimetrů….

  Příloha: Ganna vs. Bigham

 16. @Aleš – přesně tak jak si myslíš, Bigham hodně tuhnul. I v boji o bronz zajeli Milan a Ivo Oliveira poslední kolo nejpomaleji; naopak Ganna dokázal tempo vystupňovat a jeho poslední kolo bylo jeho nejrychlejším. Odkaz na podrobné výsledky níže:
  https://www.tissottiming.com/File/0003160100010302FFFFFFFFFFFFFF03

 17. Dick Richards

  A ještě by tak mohli úřadovat i na MTB, kdyby ovšem Wout sedlal i tlustý pláště…. :-) . A mohli by {yahoo} přibalit na bednu i Pidcocka…

 18. Dick Richards

  A ještě by tak mohli úřadovat i na MTB, kdyby ovšem Wout sedlal i tlustý pláště…. :-) . A mohli by přibalit na bednu i Pidcocka… {yahoo}

 19. Vilimator: Taky mě štve, jak britská televize zazdila vše, co se dělo za MVDP. Kde a jak Wout poodjel Madsovi a Tadejovi? Co se celou dobu dělo s Küngem a jak se dokázal proklestit na 5. flek? Atd.

 20. Áno, určitý čas sa venovali tým skupinám za MvdP, ale paradoxne, keď už bolo zrejmé, že mu víťazstvo neujde, tak sa venovali v podstate iba jemu. Tipujem, že im WvA ušiel na Montrose Street, tam som si myslel, že sa preteky rozhodnú, s takým dominantným výkonom MvdP som teda nepočítal. Išiel veľmi rozumne v čase keď sa prišlo na okruh, zbytočne nemrhal silami nástupmi 130 km pred cieľom a len si pozorne strážil čelo, to určite zohralo úlohu v tom, že v závere mal najviac v nádrži.

 21. Tak podľa slov Tadeja im WvA ušiel tak, že rýchle prešiel zákruty.

 22. Mellon: Díky. Já zase našel vyjádření Wouta, že jim ujel cca 7 km před cílem. A Tadejova slova dovysvětlují, jak se to stalo… Holt cyklokrosaři, no. {good}

  Jinak Remco se vyjádřil, že formu měl super, ale trať pro něj nebyla typologicky vhodná, což má pravdu. On má neskutečný diesel, podle mě nejlepší na světě, ale tady to bylo o explozivitě při výjezdech ze zatáček a v krátkých stoupáních a to opravdu není jeho parketa. Navc s jeho slabší technikou jízdy…

 23. Alex forever

  Ono to s těmi cyklokrosaři není až tak něco nového, že na podobných okruzích dokáží zvítězit. Ti starší mezi námi si jistě tak, jako já, dobře pamatují, jak rychlý byl při městských kritériích Radek Šimůnek (ten starší, pochopitelně), ale hlavně jeho strýc Miloš Fišera! Byli prakticky neporazitelní, silničáři na na ně prostě neměli – ani vyhlášení sprinteři mezi nimi, tedy Bartoníček, Moravec nebo Klasa.
  Vím, že to přirovnání trochu pokulhává (v neděli se jelo 270 km a ta kritéria, o kterých píšu, byla max. 60-70 km dlouhá), ale nejspíš na tom stejně něco bude. Asi jsou na tom kole oproti klasickým silničářům „živější“, mají skvělou akceleraci a hlavně se umí pohybovat v tlačenici a zatáčkách – zvláště když jsou kluzké.

 24. Alexi ja to vidim s Vackem docela podobne. Je to holobradrek pod vlivem a tlakem dalsich lidi, takze nad nim hul nelamu. Trochu jsem si ale rypnout musel. Prece si nemohl myslet, ze tam v zaveru bude s tema mimozemstanama. Nema zatim zadny vysledek, ktery by jen naznacil jeho predstartovni ambice. Ale rozhodne lepsi nez predem porazenecke reci…lidr si musi verit.

 25. A jestli zatim bylo brisko, nebo ne, nam ukaze jeho casovka.

Leave a Reply