Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 017 comments

 1. Myslite si , ze to Remco dotiahne do vitazneho konca? {unsure}

 2. Santiago Buitrago a Boy van Poppel -covid + Calum Scotson
  35 vpryč

 3. Alex forever

  Jinak už se chvíli jede a do úniku se cpou velmi zajímaví borci {devil}

  Příloha: První pokus

  • Alex forever

   V souvislosti s tím, co jsem se dočetl v rozhovoru, mne napadají dvě věci:
   1.) že budu mnohem častěji vyhlížet mechaničák Bahrainu a koukat, jak si Roman vede za volentem {devil}
   2.) a taky jsem se zamyslel nad tím, jak by se zachovali jezdci, kdyby byl nucen kvůli covidu zabalit Evenepoel {scratch} Myslíte si, že by byl schopen třeba Roglič odstoupit, protože by takto získané vítězství mít nechtěl? Byla by to velká frajeřina ;-)

   • Alex forever

    A už mě fakt se*e, jak často udělám překlep a/e {wacko} Sorry jako… :-¤
    Přitom ta písmena nejsou na klávesnici vedle sebe – tak, do háje, proč se mi to děje?

   • frajeřina ?… smlouva ,tým,a šance vyhrát nevidím důvod proč by to měl udělat..a ani omylem bych mu to nevyčítal..prostě v posledních třech letech ať se nám to líbí či ne je covid součástí závodů..Yates horečka,Sivakov bez příznaků..oba nejedou

    • Alex forever

     Píšu to tak, jak to cítím… A je mi jasné, že je to nejspíš nesmysl.
     Ale občas je i na špičkové sportovní úrovni podobné činy vidět – tak si říkám: Proč ne? ;-)

    • Určitě by nikdo neodstoupil. Tím spíše, že by za odstoupení/nakažení (což je součást závodění) Remca nijak nemohli a tím spíše, že nelze jen „odmítnout první místo a zůstat druhý“, odstoupením by člověk přišel i o své „spravedlivé“ druhé místo a s tím spojené UCI body, peníze pro sebe i členy týmu, sponzorská plnění, bylo by to zahození práce celého týmu a sponzorů.

    • Alex forever

     Jojo, máš pravdu. Jen jsem se při své romanticky založené povaze trochu zasnil… ;-) :-D

   • Mr. Pither

    Mně se vnucuje jiná otázka, ale doufám, že se na ni odpověď nedozvím… Kdyby nedejbože došlo k průseru typu Švýcarska a Vuelta byla ukončena předčasně, jak by pak UCI naložila s celkovými výsledky a zejména s body za ně.

    • Alex forever

     @Mr. Pither: Njn, je to blbá doba. Naprosto blbá, komplet ve všem… {cry}
     Nenapadlo by mne ani ve snu, že se jednou dočkám podobné „hry na náhodu“ ve špičkovém sportu i civilním životě a že bude svět ještě za mého života jednou nohou nakročený ke světové válce…

 4. Julian Alaphilippe si při havárii v jedenácté etapě Vuelta a España vykloubil rameno. Jeho tým Quick-Step-Alpha Vinyl to oznámil v tiskové zprávě. Žádné zlomeniny ramene ani klíční kosti mistra světa v nemocnici nenašli.
  32. odstoupivší..

 5. Pánové, čeká nás výjezd na Peñas Blancas. A kdopak tam vyhrál, když se tam jelo naposled? {bomb} {beer} {bomb} {beer}

  • Nevím, kdo naposled, ale vyhrál tam i Leo {good} {good} {good}

   • No, a to je zároveň správná odpověď. {good} Naposledy měla Vuelta dojezd na Peñas Blancas v roce 2013 a vyhrál tam právě zmíněný Leo. Den před ním vyhrál etapu Štyby. Ach jo, to už je to vážně 9 let?

    • Alex forever

     Nedalo mi to a pustil jsem si tu 8. etapu (tedy její závěr) Vuelty 2013 znovu, a pak ještě jednou {heart}
     https://www.youtube.com/watch?v=hMcV49NLISM
     Chlapi, ten Leo, to byl závoďák {bomb} Ostatně mrkněte se na ta jména (viz foto), která už tehdy, kdy poprvé opravdu zazářil, nechal v etapě za sebou!
     Jaká škoda, že zrovna náš super borec, skončil kvůli zdravotním a psychickým problémům tak brzy {cry}
     Francouzi, Italové, Holanďani, Belgičané, Španělé (a fandové dalších početně hojně zastoupených národností mezi profi-cyklisty) by sice také zaplakali, ale za pár dní by už mohli fandit dalšímu borci, který by takto nešťastně vypadnuvšího borce nahradil.
     Ale co my, Češi? Prdlajs! Jednou za deset, dvacet let se objeví velký talent a je to pak jen loterie, jak dlouho nám vydrží dělat radost…
     Ach jo {negative}

     Příloha: König 2013

 6. Alex forever

  Teda to koukám, jak jste se dneska statisticky vyblbli, pánové {devil}
  Holt etapa na prd, tak je třeba se nějak zabavit {beer}
  A co ten Řepa? Přijel jsem z kola a sedl k PC, když bylo do cíle etapoy 10 km, takže vím prd {scratch}

  • Alex forever

   No a ve spurtu na pláži vyhrál chlapík, o kterém jsem do dneška taky neslyšel a nečetl…
   Joj, to bude zase něco pro zdejšího Ferdu Mravence {yahoo}

   Příloha: TOP10

   • Alex forever

    A i když jsem si o něm teď něco přečetl na PCS, stejně ho neznám… ;-)

    Příloha: Vítěz etapy

    • Spoustu těchto jmen se člověk „naučí“, když hraje Velogames nebo jiné fantasy ligy. Taky jsem Grovese moc neznal, ale letos byly skoro všechny preview před Velogames Vueltou plné cca následujících rad: Na Vueltě nebude moc sprinterských dojezdů, tak se asi vyplatí ušetřit nějaké kredity a zvolit si jako sprintera Kadena Grovese, který je dobrý a přitom levnější než Merlier a spol.

    • Takový mladší Zloprcek do hromadných dojezdů z Austrálie. Míněno s porovnáním s Ewanem. :-)

    • Mr. Pither

     To jméno si pamatuju od Czech Tour 2020, kde sice nijak nezazářil, ale tehdy se o něm psalo jako o australské sprinterské budoucnosti, což asi začíná letos naplňovat.

 7. A dneska Alaphilippe po pádu šup do sanitky a na obhajobu duhového dresu může zapomenout :-(

 8. Aleši, mám taky jednu „statistickou“:

  Protože Remco je na nejlepší cestě vyhrát Vueltu, položme si otázku, kdy naposledy nějaký Belgičán ovládl jednu z GT? Nápověda: NENÍ to Merckx

 9. Covid zametl se třemi Řepovými spolujezdci + Yates a Sivakov mají utrum…
  Takže celkem 22 cyklistů mimo z důvodu covidu.

 10. Pánové, ještě jedna zajímavost z nedávné historie. Remco včera vyhrál etapu v červeném dresu vedoucího jezdce Vuelty. Vzpomenete si nebo zkusíte si někdo tipnout, KOMU naposledy a KDY se to podařilo (tj. vyhrát etapu Vuelty v červeném dresu)?

 11. Pánové, zkusím jednu tipovačku – Remco byl včera jubilejní vítěz etapy v historii Grand Tour (různý vítěz, tj. Jay Vine se počítal 1x, nikoliv 2x). Zkusíte si někdo tipnout kolikátý?

 12. Při pohledu na celkové pořadí se zdá dle rozestupů mezi jezdci a zastoupení týmových kolegů v desítce, že nějaký taktický tah a koordinovaný útok už Remca nemůže ohrozit. Ale pořád mu mohou dojít síly (když pominu nehodu či technické potíže).

Leave a Reply