Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 004 comments

 1. Alex forever

  Největší favorité na Paris-Roubaix podle PCS Ranking (mimochodem, žebříček je shodný s UCI Ranking, takže nechápu, proč ho PCS vůbec uvádí?). Ještě na patnáctém místě se „krčí“ se 744 body před pár lety suverénně dominující Peter Sagan – ale co bychom za to my – Češi dali, když nejlepší z našich Zdeněk Štybar je v tabulce až pětašedesátý s 244 body {cry}
  Ze sestavy QS je před ním nejen Asgreen, Lampaert a Sénéchal, ale i Němec Steimle a jen kousek za Štybym najdeme Balleriniho. Takže z těch, kteří závod pojedou (což jsou všichni výše jmenovaní), je na tom bodově výrazně hůř jen Declercq (lze-li vůbec hovořit o „výrazném“ bodovém rozdílu mezi 244 a 105 UCI body {wacko} ).
  Píšu to celé proto, abychom si uvědomili pro české fanoušky hrozný fakt, že nemůžeme očekávat sázku QS na Štybara {cry}
  A myslím si, že mu v očích vedení týmu nepomůže ani předešlá skvělá bilance v Pekle severu. Bohužel {negative}

  Příloha: P-R TOP Competitors

 2. Alex forever

  Z dnešní 2. etapy závodu Okolo Turecka stálo za to jen posledních 5 km… Nejprve si 3,4 km před cílem, tedy 400 metrů před ochrannou zónou, ustlal na asfaltu Nairo Quintana a zadělal si tím na časovou ztrátu. Můj názor je, že si pád přivodil klasickým lízancem sám – bylo to sice špatně, ale přece jen vidět na záběru kamery zepředu {scratch}

  Příloha: Nairo na zemi

 3. Štyby vypadá, že se vyjíždí do formy, Pris-Roubaix ještě docela daleko, takže to vypadá velmi nadějně.

 4. Víc jsem to přál Benoitovi, nemá takové úspěchy, jako Kwiato, a hlavně toho v tom závěru odmakal podstatně víc a tvrději, než Kwiato (když táhl ten, pravidelně se jejich náskok začal ztenčovat). Navíc Kwiato využil převahy Ineosu, kdy tvrdě zaútočil Pidcock a nedlouho po něm toho využil Kwiato. Odvahu rozhodnout závod ukázali oba, tam nevidím rozdíl.

  Bahrain byl ve skupině moc vzadu, moc pasivní, nejeli taktiku, kterou plánovali. Možná ale Ineos byl moc silnej a prostě útočit nemohli, ale těžko se útočilo, když byli tak zalezlí vzadu. Bohužel byl DS Křižák a jeden by řekl, že to podle toho vypadalo…pasivita, ale jak říkám, nemusí to být tím, možná na to jen neměli.

  Jinak oproti o den starší poslední etapě Baskicka to byla dost nuda. Ta poslední etapa Baskicka byla totální cyklistika a vůbec to bylo celé extrémně zábavné. Kam se hrabe jakákoliv letošní klasika.

 5. MVDP řekl, že neměl nohy na to, aby chytal každý útok. A že kdyby měli jako tým vepředu dva jezdce, tak by mohl vyhrát.

  S tím vším souhlasím, ale tak proč kurňa MVDP podepisoval slabýmu Corendonu-Circus / Alpecinu-Fenix na tak dlouho?

  • Dva jezdce tam měl v závěru jen jen Ineos, takže to by mohli říct všichni, a MVDP toho tentokrát zas tak moc nepochytal ani neodtáhl, spíš se schovával, šetřil, sám zkusil ujet až v úplném závěru. Oproti jiným jel pasivněji, takže na jeho místě bych si moc nestěžoval.

  • Podle mě podepsal Alpecinu proto, že nechce jít cestou Wouta, který kromě osobních ambicí taky leckde maká pro tým. V Alpecinu si MVDP může dělat co chce, do skladby závodů mu nikdo nekecá a všude je lídrem. Daní je ta slabší podpora, no…

   • Souhlas s Hunem. Jen občas maká v koncovce na další top sprintery Merliera a Philipsena. Plus mu také dají větší volnost na cyklokros a horská kola než u většiny worldtourových stájí.

    Vaky měl být dvojkou na závody typu Amstelu. A asi jejich největší posila pro letošní rok Gogl moc vidět není.

    Co se týká Bahrajnu, tak asi Tratnik někde zaspal ve druhé skupině, ze které později ujel, posledních 10-20 kilometrů jel sólo pár sekund za celou první skupinou, ale docvaknout se mu nepodařilo.

   • To je otázka, jestli Wout musí, nebo sám chce. Napr. jsem nikde nečetl, že by někdy musel jet něco, co on sám nechtěl. Což ještě není dukaz. Podle mě ma v Jumbu takové postavení, že si jezdí, co chce, stejně jako třeba Rogla.

  • PetrH.Senov

   Aleš: já myslím, že svou roli jestli se zrakvit po Flandrech i na Amstelu hrálo i to, že AGR už Mathieu má, kdežto Roubaix ještě ne. Přeci jen už má taky nějaké roky a nemůže se mrtvit týden co týden. Regenerace a příprava na Roubaix jsou pro něj za mně v tuto chvíli prioritnější než výhra na Amstelu.

   • Jako že teda měl na to chytat víc nástupů, ale záměrně to nedělal, aby pošetřil na Roubaix? To je zajímavé…většina o něm mluví jako o borci, který ze sebe vydá vždycky maximum, i tady.

    Dlouho pauzíroval, je odpočatý…to jeho soupeři jsou v těžším postavení. Myslím si, že dal do Amstelu vše.

    • PetrH.Senov

     Všechno má nějaký vývoj. tak třeba i MVDP je zase starší a už pochopil, že není nesmrtelný. Třeba. Já jsme třeba ve svém věku dávno pochopil, že nemám patent na rozum a nemusím mít vždycky pravdu, a tudíž píšu, že jde o můj názor a nikoliv jedinou možnou pravdu. A třeba taky to, že diskutovat s někým, kdo chce být v opozici jen z principu je pro mně ztráta času a názor toho člověka mně nezajímá vůbec. A třeba to tomu člověku dojde a nebude marnit svůj čas tím, že bude číst příspěvky někoho s kým bytostně nesouhlasí a tudíž nebude muset být za každou cenu v opozici. Třeba… Roubaix zdar!!! {beer}

    • …no, tak to je úlet.

     „Já jsme třeba ve svém věku dávno pochopil, že nemám patent na rozum a nemusím mít vždycky pravdu, a tudíž píšu, že jde o můj názor a nikoliv jedinou možnou pravdu.“

     To chápu taky, ale nechápu, proč to píšeš. Vždyť z ničeho nevyplývá, že já nebo ty svůj názor vydáváme za jedinou možno pravdu. Já jsem napsal svůj názor, ty svůj, to je přece normální, proč se hned cítíš ohrožený? Kdyby ses necítil, neměl bys potřebu psát takové agresivní zblidy.

     „A třeba taky to, že diskutovat s někým, kdo chce být v opozici jen z principu je pro mně ztráta času a názor toho člověka mně nezajímá vůbec.“

     To jsi evidentně nepochopil, neboť se mnou diskutuješ a můj názor tě nějakým způsobem zajímá. Dokonce to jde tak daleko, že ti stojím za to, že na první dobrou reaguješ zcela iracionálním, agresivním příspěvkem na slušnou reakci. Taky bych měl ve svém věku cpohopit, že s takovými lidmi není diskuze možná, nebo co? A ne, skutečně nechci být v opozici jen z principu. To musím vědět líp, než ty. Prostě mi nepřišlo, že by Mathieu cokoliv vypouštěl, to je celé.

     Co znamená bytostně s někým nesouhlasit?

     P.S. věci se dají formulovat různě, když větu formuluješ „Já jsme třeba ve svém věku dávno pochopil“, tak to nevyznívá právě skromně. A celá ta tvoje reakce je paradox, kdyby byla pravda to, o čem píšeš, reagoval bys věcně, nebo vůbec. Akorát si protiřečíš a máš máslo na hlavě.

   • Tiež si myslím, že sa počítajú najmä monumenty a MvdP vie, na čo sa má sústrediť. {good}

    • Přesně tak. Wout a Mathieu si už přes deset let poměřují, kdo dal dočurá, a hlavním měřítkem jsou určitě Monumenty + možná Strade. Zatím se MvdP daří na těchto závodech o trochu lépe, nejen z hlediska výher, ale i z hlediska celkových výkonů a počtu pódiových umístění. Titul z P-R je dle mého jednoznačně jeho hlavní cíl pro celý letošník rok.

   • Alex forever

    {yahoo} {yahoo} {yahoo} Petře, tomu se říká „naběhnout si na nůž“ {yahoo} {yahoo} {yahoo}
    Ne, neboj, nepřeju Ti to. Byl jsi statečný a napsal jsi jako jeden z mála to, co si nejspíš většina diskutujících myslí, ale právě z obavy před podobným „školením“, kterého ses dočkal, to prostě nenapíšou…
    Takže díky, udatný barde, potěšils {beer}

    • Alex forever

     Mimochodem – Tvoje slova o tom „pocitu nesmrtelnosti“ a současném dozrávání mladých pušek vč. Matěje a Wouta, u kterých jsme tak obdivovali jejich až bláznivý styl závodění, stoprocentně podepisuji. Tak to prostě je – ve sportu stejně jako v běžném životě…
     Ale jsou mezi námi i tací, kteří to mají evidentně v hlavě naopak, že? {devil}

    • PetrH.Senov

     Alexi vzhledem k tomu, že přesně tuhle reakci jsem čekal tak to není školení, to je komická vložka {yahoo} {yahoo} {yahoo} .

    • Alex forever

     No, musím přiznat, že mně už to jeho „hejtění“ moc komické nepřipadá {scratch}
     Ale co naděláš? Jako puberťáci jsme na to odpovídali: „Dětma nezatopíš – a po**canejma teprv ne!“ {negative}

 6. Alex forever

  A ví někdo, jak to bylo dneska se Štybym? Já ho na těch posledních kilometrech nezahlédl, komentátoři taky ani slovo… {scratch}

   • Alex forever

    Jojo! Byl ve skupině s GvA a Dumoulinem na 25. místě, což není úplnej propadák {good}
    Zcela náhodně jsem si vrátil záznam na 34 km před cílem a byla to zrovna rozhodující chvíle, kdy se nemalou měrou právě Kwiatkowski postaral o zrychlení a roztrhání balíku na tři skupiny, které to pak víceméně ve stejné sestavě doválčily až do cíle.
    Takže bravo Kwiato, zasloužil sis to vítězství zcela po právu {bomb}
    P.S. A taky to byl na metě ca. 33 km do cíle nejspíš poslední záběr na Štybarova záda {cry}

    Příloha: Štyby

    • Alex forever

     Ostatně dnešní 25. místo přineslo zatím Zdendovi nejvíc bodů ze všech jeho letošních umístění {good}

     Příloha: Štyby body

 7. QS má velký problém. Už mají z jarních důležitých klasik jen dva pokusy na reparát.

 8. Kwiatkowski zaslouženě za odvahu rozhodnout závod. I když Cosnefroy by mne potěšil víc. A skupina pronásledovatelů, ať si kromě Matěje nafackuje.

 9. Alex forever

  Tak jsem přijel z kola až na posledních 20 km Amstelu, abych viděl opět stupidní taktizování skupiny favoritů v porovnání s výborným výkonem Kwiata a Cosnefroy…
  A jak jsem to přál Kwiatkovskému, tak mi bylo líto Frantíka, který se nejprve radoval z chybně ohlášeného vítězství, aby potom musel spolknout hořkou pilulku, když se konečně objevila cílová fotografie {wacko}
  Takže bravo oba dva borci – ale to, co Cosnefroy, bych tedy zažít nechtěl {cry}

  Příloha: Amstel

 10. Alex forever

  Jinak dnes se jede 1. etapa slušně obsazeného závodu kolem Turecka (8 etap!) za účasti dvou našich mladíků Bittnera a Řepy.
  Takže i tam je komu fandit ;-)

 11. Roman je dnes sportovním ředitelem Bahrainu. Hodně úspěchů!

 12. Dnes taká nostalgia. Potešila by ma výhra Dumoulina / dlho čakám na jeho návrat /, alebo lúčiaceho sa Gilberta, našeho Štybara a tiež matadora Degenkolba. {yes} . Návrat.

 13. Alex forever

  No a dnešní finální 6. etapa byla fakt řežba! {wacko}
  Nejprve mě tedy dost nemile překvapil kolaps Rogliče po nadějně vypadajícím útoku v kopci asi 30 km před cílem, po kterém se zcela vytratil z čela závodu (co se s ním děje?), a potom ještě nemileji až bláznivý útok Vlasova poté, co nešťastně spadl Izagirre :-¤
  Tak tohle jsem dlouho neviděl, útočit po pádu soupeře! To je velká prasárna {negative}
  Izagirre se ale dokázal rychle zvednout, brzy dojel skupinu, kterou stále zběsile tahal Vlasov (a furt se ohlížel, aby viděl, kde je soupeř o bednu) a ve spurtu Rusa parádně porazil!
  Super, moc jsem mu držel palce! {rose} A Vlasov se po dnečkýu zařadil po bok mých největších neoblíbenců… :-¤

  • Ty, Alexi, sice jsem velký zástupcefair play a nemám rád, když se útočí při problémech soupeře (např. útok na Andyho Schlecka v roce 2010, když mu spadl řetěz), ale tady jsem měl pocit, že vše začalo útokem Vlasova. Jak se na něj všichni ve skupině snažili reagovat a hledali si prostor, kudy vyrazit vpřed, brknul si Ion o kolo soupeře a šel k zemi. V tu dobu už Vlasov odjížděl a o jeho pádu nemohl vědět… Byl bych asi v tomto případě smířlivější. {rose}

   • Alex forever

    1.) nemáš pravdu – viz print-screen z monitoru. Izagirre padá ve chvíli, kdy je Vlasov stále ve skupině, nastoupil právě poté, co viděl, že šel Španěl k zemi
    2.) technický problém na kole, či lépe řečeno nešikovnost Schlecka, která způsobila probvlém s řazením, je něco úplně jiného, než nezaviněný pád! Už jsme to tady probrali asi stokrát…
    Na tento případ se daleko líp hodí džetlmenské čekání Ullricha na Armstronga, když ho „srazila ženská uchem kabelky“ či naopak čekání Armstronga na Ullricha, když ten zahučel do příkopu ve chvíli, kdy byli oba v úniku.
    Tohle byla prostě od Vlasova prasárna jako hrom! Howgh :-¤

   • Alex forever

    Ku-a, tady je ten print-screen {wacko} Člověk spěchá a takhle to dopadne…

    Příloha: Izaguire pád

    • Alex forever

     Izagirre je ten zelenej rozmazanej chlapík vpravo – to snad nemusím ani psát, ale pro sichr ;-)

    • Alex forever

     Néééé! Vlasov je zelenej, samozřejmě! Do p*delééé, moc piju {devil}

    • Hm, ten útok opravdu nevyprovokoval Vlasov, jak je vidět, ale stejně mám dojem, že Ion spadl ve chvíli, kdy někdo nastoupil a skupina se rozjela…

    • Dvakrát během 24 hodin v tom měl bohužel prsty Vingegaard – nejdříve v pátek na mokru kolize s Vlasovem (Vlasov možná kvůli těm chybějícím sekundám včetně bonifikačních prohrál celkové vítězství), když Vlasov v závěru útočil. A v sobotu si Izaguirre škrtl o kolo Vingegaarda.

    • Alex forever

     @vilimator: Ano, je to tak, ale v cyklistice vždycky platilo (a jistě stále platí), že ten „vzadu“ si má hlídat své přední kolo a když si lízne, je to jeho chyba. Samozřejmě pokud se neprokáže, že někdo úmyslně hodil vlnu nebo přibrzdil – což se, bohužel, taky stává…
     Nemyslím si však, že je to případ tohoto Dána {scratch}

    • Alex forever

     @hun: Ano, ve chvíli pádu jel ostře na čele skupiny pozdější celkový vítěz Martínez, ale Vlasov, který měl ten pád dokonale v merku (jak je vidět na print-screenu), vyrazil jako k ohni a svým neustálým ohlížením se dával jasně najevo, o co mu jde.
     Choval se jako zlomyslnej puberťák, ne jako sportovec, kterej jezdí mezi nejlepšími profíky {negative}

 14. Fuj. Včera byl Soler opravdu hnusně zneužit. Rodriguez ani chvíli nepotáhl. {wacko}

 15. Tak jak se dalo předpokládat je Roman na Amstelu poprvé oficiální DS

 16. Myslím, že ta diskuse mezi Alešem a Alexem byla parádní a zcela srozumitelná.

 17. Dj, Romana nikdo nenechal ujet, s tím, že jej podcenil. Roman ujel ze skupiny uprchlíků a jel na plný plyn jako jeden z nejlepších tempařů v tehdejším pelotonu.

 18. Když už jsi, Alexi, zmínil Gilberta, tak ten v neděli pojede svůj poslední Amstel. Sám ale svoje šance – realisticky – nevidí moc optimisticky

 19. Alex forever

  Jojo, všiml jsem si ho právě taky ve startovce a nostalgicky jsem se zasnil, jak by bylo fajn, kdyby třeba ještě jednou vyhrál tenhle závod na jeho milovaném okruhu, který mu přinesl i titul mistra světa 2012!
  Právě tehdy uplatnil na Caubergu to úžasné vsazení, o kterém jsem psal – a rozhodl tím o svém titulu {rose}
  Pravda je, že ty časy jsou dávno pryč a v neděli na 99% nevyhraje. Ale přál bych mu to, mám ho rád {heart}

Leave a Reply