Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 004 comments

 1. Jaký rozdíl mezi Küngem, který každou chvíli tahá, a van der Poelem, kterej nevystrčí nos do větru.

 2. Alex forever

  A všechno je jinak {wacko} Ineos se hromadně vyválel a na čele ujíždí ten, kterému to snad přeju ze všech nejmíň – Terpstra :-¤

 3. Ten Wiggo je fakt strašnej. Proč říká Zdeňkovi, ať se zklidní?

 4. Alex forever

  První kostky a už se válej v prachu {wacko}

 5. Ineosu tleskám, jejich aktivitou se zbavili snad všech největších favoritů. Teď jen jet. A QS tahá taky, takže na Asgreena nečekají. Aspoň zatím.

 6. Turecko zrušno kvůli větru dešti…??? Tomu nějak neruzmím. Copak jsou z cukru?

 7. Alex forever

  Pro Zdeňka, který se chytře šetří uprostřed 75 členné vedoucí skupiny, je paradoxně fajn, že vzadu zůstal (možná jako jediný z QS?) taky Asgreen! ;-)

  Příloha: Dvě skupiny

 8. Alex forever

  No týýý brďo {wacko} Už po padesáti kilometrech se začíná závodit? Balík je vedví, vepředu je spousta jezdců Ineos i QS (včetně Štybara!) a Matěj s Woutem zůstali ve druhé polovině roztrženého balíku {wacko}

 9. Alex forever

  Teda ale ve větru, kterej tam právě funí, by se mi nechtělo závodit ani 10 kilometrů, natož pak skoro 260 {wacko}

 10. Alex forever

  Přenos začal retrospektivou loňského propršeného a bahnitého závodu, připomenutím výsledků a postesknutím, že loňský vítěz Colbrelli kvůli velkým zdravotním problémům (údajně prý i zkolaboval) na startu letos není, stejně jako další borci z loňské první desítky {cry}

  Příloha: P-R 2021

 11. Alex forever

  Na fotce z PCS posílám něco málo z historie závodu. A hned jsem si vzpomněl, jak před lety v časopise 53×11 děkoval v obsáhlém rozhovoru Štybar už tehdy čtyřnásobnému vítězi „Pekla severu“ Tomu Boonenovi, že ho s sebou bral na jarní tréninky na trasu závodu a přesně mu vysvětloval, kde jsou nejdůležitější úseky a jak je třeba si na nich počínat!

  Příloha: Nejčastější vítězové Pekla severu

 12. Alex forever

  A tipy pěti dotázaných expertů Eurosportu na zítřejšího vítěze? Zde jsou – pět lidí, pět názorů:
  Florian Sénéchal, Mathieu van der Poel, Stefan Küng, Mats Pedersen a Filippo Ganna

  • Mě se zapomněli zeptat, takže na velodrom dojedu pospolu Baarle, Pedersen a Aert a vyhraje to Baarle. Přál bych to Kristoffovi, ale ten vyhraje jen spurt o 4. místo.

   PS: Jinak Jumbo kolem Aerta mlží, že po výpadku nejede jako lídr. Podle mě spíš jen sami nevědí, jak na tom je a nechtěj na něj vytvářet tlak. Kdyby byl úplně fit, tak ho tipnu na vítěze, takhle bohužel skončí těsně třetí.

   • A čo tak scenár z roku 2016 a víťazstvo nejakého druhého Haymana z denného úniku? Predpokladám veľký boj o denný únik, na Roubaix to nie je až taká nevýhoda a ľahko sa z toho môže stať naopak výhoda.

   • Pro Kristoffa bude asi celkem dost teplo; on zajel hodně svých posledních top výsledků v dešti (letos Scheldeprijs, vítězství v první etapě na Tour v Nice). Pedersen také ztratí svou „konkurenční“ výhodu. Naopak třeba Štyby může být rád – v posledních letech mu už nesedí chladné dlouhé závody.
    Někdo může odpadnout kvůli problémům s dýcháním (prach, alergie, postcovid) – Gilbert se svěřil, že s dýcháním měl problémy na Amstelu.
    Ineos je asi jediný, který může mít v závěru tři a více závodníků na čele.
    Na Roubaix je skoro pravidlem, že vepředu zůstane až do konce někdo z těch, co byli dlouho v úniku (loni Vermeersch, předtím Politt, o další rok dříve Dillier, Hayman tu již byl zmíněn).

  • Kromě Zdeňka bych to přál za aktivní způsob závodění Woutovi či Mathieuovi. Ale tipnu někoho z Ineosu. Přijde mi, že se naučili jezdí jezdit klasiky a kontrolovat závod.

  • no nevim..Pipo jel kostky naposledy 2019 PR nikdy nedojel, stejný favorit muže být i Kluge taky už dlouho nejel a nedojel PR..Senechal neuspěl ani na klasikách jemu bližších,
   jasně jsou favoriti,ale dneska vyhrála Lamborgini s posledním top umístěním na Strade…loni vyhrál Colbareli uplně mimo okruh favoritů..takže jací favoriti..jo je tam MVP, Laport a Kung ale jinak tam muže být kde kdo podle momentální formy nebo „štěstí“…

   • Pre Quick-Step Alpha Vinyl je aktuálna jarná kampaň veľkým sklamaním. Aktuálnu situáciu v tíme pred tretím monumentom sezóny objasnil v stĺpčeku pre Het Nieuwsblad generálny manažér Patrick Lefevere. „Otvorene – pre jazdcov na jarné klasiky je Paríž – Roubiax poslednou šancou. Všetko, čo v posledných týždňoch nevyšlo, môžu napraviť Kasper Asgreen, Florian Sénéchal, Zdeněk Štybar a Yves Lampaert. V prípade posledných dvoch menovaných ide o veľa, nakoľko im po sezóne končí zmluva. V posledných týždňoch bol náš tím zasiahnutý koronavírusom, ale všetci sa už vyliečili a všetky výhovorky sú už vyčerpané. Vážim si všetkých jazdcov, obdivujem ich v tom, čo robia pre svoju profesiu, ale vyjednávanie pri zmluve je o biznise. Sezónu bez výsledkov nemôžete vysvetliť haváriou či dvoma defektmi,“ zdvihol varovný prst šéf Vlčej svorky.
    Aj na zaklade tohto vyjadrenia drzim velmi palce Stybymu.

    • Alex forever

     @horvi: Jasně vyložené karty na stůl a Zdenda to určitě dobře ví ;-) Nicméně si myslím, že i kdyby se dnes nezadařilo a on bude muset po sezóně v QS končit, je s tím smířený a nepose*e se. Určitě už má dobře rozmyšlené další plány do budoucnosti – výhodou je, že s ukončením kariéry v tomto týmu počítá už nejméně 2 sezóny…

    • Mohli by na zaver kariery pretekat s Petom v jednom time. {bye}

    • Alex forever

     Tak to by bylo super {devil} {bomb}

    • To nevím, nemyslím, že by Štyby a Sagan byli zrovna kámoši. V životě jsem Štybyho o něm neslyšel takto mluvit, a naopak to platí taky.

    • Dj.Tj – co tym chces povedat ?

    • …že pochybuji, že by pro jednoho, nebo druhého, bylo super spolu závodit a pochybuji, že by spolu byli v jednom týmu.

   • Alex forever

    Ať je to, jak je to, na Eurosportu byl před startem závodu rozhovor s Gannou, ve kterém Ital přiznal, že se na tento závod speciálně připravoval a chce v něm uspět co nejlépe. Nijak se ani nečertil nad poznámkou reportéra, že je mnoha experty právě on pasován do role jednoho z hlavních favoritů…
    Tak jsem na to fakt zvědav! Kdyby vyhrál Ganna poté, co včera Longo-Borghini, byl by to pro Italy sen {devil}

    Příloha: Ganna

    • Alex forever

     Podobně uvolněný a na závod natěšený je ovšem i Stefan Küng! Podle jeho slov je to jeho oblíbený závod, ve kterém má i dobré výsledky – jen vítězství chybí ;-)

     Příloha: Küng

    • Alex forever

     Matěj říkal, že by byl raději, kdyby bylo mokro a roli největšího favorita odmítl s tím, že je na startu spousta dalších vynikajících závodníků {good}

     Příloha: MvdP

    • Alex forever

     Wout Van Aert byl v odhadu vlastních ambicí nejopatrnější a jako jediný si nasadil při rozhovoru respirátor. Říkal, že si vůbec netroufá odhadnout, jak pojede a že rozhodně není v TOP formě…

     Příloha: Van Aert

Leave a Reply