Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 012 comments

 1. Alex forever

  Chlapi, viděli jste, jak dokázal Pogačar dlouhým spurtem z první figury vykouřit Van Aerta? {wacko} Neskutečný!
  https://twitter.com/i/status/1569058687922192385

 2. Všimli jste si, že se na Vueltě hodně nedařilo borcům, kteří zážili na Giru? Namátkou:

  Buitrago, J. P. Lopez, Nibali, Landa, Pozzovivo, Carthy… Vlastně i Hindley, ač se zbarchal aspoň na 10. flek, byl hodně za očekáváním. Čím to? {unsure}

  Výjimkou je snad jen Arensman.

  • Také jsem si všimnul, že letos mimořádně se málokomu povedlo zajet výborně obě grand tour.
   Ještě další výjimkou je Carapaz, kterému se nepovedl první týden Vuelty, ale pak v horských dojezdech dokázal dojíždět z úniku k vítězství, ač náskok na lídry z celkového pořadí na začátcích závěrečných stoupání býval celkem malý.
   Do výčtu bych přidal i Almeidu, který Giro opustil před koncem Gira kvůli covidu ze 4. místa.
   Jediný, kdo zvládl letošní Tour a Vueltu na celkové pořadí, byl pouze Meintjes.

   U některých hraje roli věk. Většina jezdců Bahrainu se mi zdá od aféry na Tour v útlumu. Bora asi musela udělat chybu v závěrečné přípravě (Higuita, kterému jsem věřil; Kelderman, Hindley).
   A dva špičkoví jezdci Simon Yates a Roglič nedojeli ani jednu GT.

  • Arensman byl na Vueltě o hodně lepší, Superman na Vueltě formu měl velice dobrou až skvělou, ale třetí týden. Valverde, Almeida a Kelderman měli stejnou formu. Řada lidí Vueltu DNF, takže tam bych to nehodnotil, museli bychom o všech vyštrachat, co se s nimi dělo, mohly to být nemoci atp. Řada lidí z popředí Gira na Vueltě nebyla. Nibali se na vueltu nepřipravoval, podle mě, je Ital, poslední sezóna, ladil na Giro.

   Ono by bylo hlavně třeba zkoumat, jak to bylo jiné roky.

 3. Nestihl jsem se tentokrát přihlásit do Velogames, takže nemohu pogratulovat vítězi naší ligy. Ale ideální tým měl složení:

  Allrounders: Evenepoel, Mas
  Climbers: Lopéz, Rodriguez
  Sprinter: Pedersen
  Unclassed: Wright, Polanc, Pacher
  Wild Card: Ayuso

 4. Komentář netřeba. Budou mi chybět. Oba dva.

  Příloha: 305318315_448339387323363_1706990330451725911_n

 5. no nedalo mi to a našel jsem video kde je vidět že Wright opravdu byl vzadu a opravdu zboural Rogliče který ho neviděl..

  https://www.youtube.com/shorts/pwqfJx47Frc

  • Alex forever

   A opět musím oponovat! Wright jede podél mantinelu (doprava nemá kam uhnout) rovnoměrným tempem za zadním kolem Van Poppela. Roglič se jako magor (nenapadá mne slušnější slovo) snaží nacpat za Van Poppela a je to on, kdo najede do Wrighta – rozhodně ne opačně!
   Jsem o tom naprosto přesvědčený, že to byla chyba Slovince – a to přesto, že je to jeden z mých nejoblíbenějších jezdců {cry}

   • No tohle video pozměnilo mé hodnocení situace. Platí, že to Roglič podělal – jako závodník co usiluje o vítězství v celém závodě neuvážlivě zariskoval a doplatil na to. Když odhlédnu od tohoto faktu a vidím jen tu situaci, tak tohle jediné video ukazuje, že byl jasně před Wrightem (nehledě na předchozí křižování) a to, že Wright nemohl doprava na tom nic nemění. Místa tam bylo pro oba dost. Roglič už v tu dobu jede skoro přesně po čáře, Wrighta nezavírá přestože je před ním, ale v tu chvíli už rychlejší Wright má problém s přímým směrem a výkyvem a prostě do něj drbnul. Je evidentní, že nechtěně, ale za mě vina Wright 70% Roglič 30% za nerozum.

    • Alex forever

     Ve chvíli, kdy došlo ke střetu, už byl Wright minimálně půl metru před Rogličem, ne za ním…
     Pravda ale je, že Wright šel po zadním kole Van Poppela, který lehce vybočoval doleva – ale Roglič na to nereagoval a jel NEPOCHOPITELNĚ stále rovně. Nicméně byl za Wrightem a podobně jako u jízdy v autě „kdo tlačí, ten platí“. Jinými slovy: jsi vzadu, musíš si dávat pozor!
     Hele, mně se stalo něco vzdáleně podobného v roce 2009. Vraceli jsme se s kamarády z dost dlouhé vyjížďky a už pracovala únava (to předesílám na obhajobu kolegy). Projížděli jsme jednou obcí do mírného stoupání, ve kterém je několik asymetricky rozmístěných kanálů.
     Já jel první a co 10 metrů jsem musel mírně korigovat směr jízdy (žádné zběsilé kličkování, vždy pozvolně tak půl metru doleva, pak zase doprava, abych neprojel kanál). Kamarád jel za mnou, ale neznámo proč byl stále přední galuskou na úrovni mé přehazovačky.
     No a najednou prásk, vjel mi vyhazovákem (pro někoho z vás asi rychloupínákem) do drátů, vyčesal mi půl výpletu a vytrhal nejméně 5 niplů z vysokého karbonového ráfku {wacko} Škoda za 15 tisíc – ráfek byl na odpis, výplet taky – a ještě obouchaný překrásný perleťový lak ze zadní vidlice…
     Kamarád bez řečí uznal svoji vinu – i když jsem to byl já, kdo změnil směr a ne on. Naštěstí byl pojištěný „na blbost“ a pojišťovna škodu uhradila v plné výši – tedy až na ty šrámy na zadní vidlici, které jsem sám amatérsky zatřel manželčiným lakem na nehty ;-)

    • No já myslím, že Roglič neměnil směr zcela úmyslně….Van Poppel se právě tím přesunem vlevo co je skutečně vidět dostával do pozice která byla pro Rogliče výhodnější….předtím ještě větral protože nešel na hrubiána do Wrighta. No a to že už byl Wright o pár cm vepředu přece neznamená, že Primož musí z přímého směru uhnout a přebrat odpovědnost za všeho. Když to přirovnáváš k autům, tak to je jako bys při předjíždění najel vedle jiného auta a v okamžiku když se dostaneš předníma kolama dopředu tak se začal zařazovat zpátky do pruhu a toho druhého vytlačovat a ještě u toho tvrdil, že viník je ten co jede rovně….

    • Alex forever

     Je to sice čím dál tím víc debata o hovnu, ale já ze svého stanoviska necouvnu, sorry…
     K autům jsem to přirovnal jen proto, protože tam prostě platí, že ten vzadu je vždy na vině, když dojde k bouračce. Stalo se mi to v životě 2x (jednou jsem „tlačil“ a tím pádem platil, podruhé jsem „byl tlačen“ a platil ten, co do mě najel), tak vím, jak na to policajti koukají.
     Závodníci na kolech jsou, samozřejmě, daleko flexibilnější v pohybu do stran a mají mnohem lepší přehled o všem, co se děje kolem nich, než řidič v kabině nemotorného auta – nemůžeš to proto takhle srovnávat.
     Proto opakuji: Roglič najel jako trottl doprava, kde se řítil Wright za Van Poppelem – a dostal ránu do řidítek. Kdyby byl dostatečně rychlý, nestalo by se mu to.
     Howgh {beer}

    • U Naše debata je skutečně o hovnu….nic to neřeší…. ale v pravidlech je udržování přímého směru což Roglič za van Poppelem dodržel na 100% o Wrightovi se to napsat nedá. Roglič si podělal vueltu sám. Cpát se do spurtu neměl, ale to video v mých očích dělá viníka kontaktu z Wrighta.

    • Mám ten stejný pocit, Roglič jede stále rovně po čáře,Wright přijíždí zezadu a vráží mu do řidítek. Roglič ho ani podle mne pořádně neviděl.

    • Já teda nevím, co tam (ne-)vidíte, ale z toho videa je podle mě dost dobře vidět, že to byl Roglič, kdo se na tak krátkém úseku posunul do boku minimálně o půl metru, ne Wright. Ze začátku videa jede z pohledu jezdce vlevo od čáry, aby pak těsně před pádem byl cca 30 cm za ní a po té vlně, kdy se trefili do stejné amplitudy výkyvu šel k zemi, protože byl prostě vzadu a vrazil řidítka pod nohy Wrighta. Pro mě pořád chyba Primože :-(

    • Tak jsem se několikrát podíval znova a furt vidím to samé. Na začátku ještě Roglič dokončuje to velké křižování silnice (aniž by někoho ohrozil) a najíždí v podstatě přesně na čáru, po ní jede dost dlouho rovně až do kontaktu, po kterém samozřejmě začne vrávorat než spadne. Ale v rozhodují fázi jede po přímce jako když střelí.
     Ale nechme to už bejt. Nic to nezmění a opakuji za odstoupení ze závodu si může sám. Naprosto zbytečný risk.

 6. Alex forever

  E basta! Vivat Evenepoel – i když bych na jeho místě raději viděl smolařského matláka Rogliče {scratch}

 7. Alex forever

  Tak Remcovi chybí už jen necelých 40 km k definitivě, dá se říci – a je naprosto v klidu…
  Roglič byl jediný, kdo ho mohl ohrozit – ti zbylí hoši jsou podle mne bez šance {negative}

  Příloha: Remco

  • Alex forever

   Přitom to měl Movistar připravené jako na talíři! Mas se dvěma pomocníky na čele skupiny a vepředu Valverde, čekající na to, zda bude třeba jeho pomoci při očekávaném drtivém ataku Mase.
   Jenže ten na to evidentně nemá a osamocený Evenepoel je asi tak silný, že je na 99% hotovo {scratch}

   • Alex forever

    A nevím, jak pro koho z vás, ale pro mne je letošní Vuelta velkým zklamáním {cry} {negative}

    • Asi musím souhlasit s Alexem.

     Bohužel z hlediska dramatičnosti covid vyházel Hirťáka (škoda pro nás), Simona Yatese a pár desítek dalších jezdců. Bora (kromě Sama Bennetta) a Bahrain (nepočítaje Wrighta; Křižák asi moc nadšením neskáče) pod své možnosti. Ineos – Sivakov zklamal, u Carapaze by mne zajímalo, jestli byl první týden zdravotně indisponovaný. Rogla bohužel out.
     V první sedmičce pětice mlaďochů. Věkový průměr první desítky narušují jen Kolumbijci Uran a lehce ještě Superman.

     Moc si nepamatuji na Grand Tours, že v poslední vrchařské etapě dojedou skoro všichni z čela celkového pořadí pospolu.

     Evenepoel vychytal GT, která mu sedla. Pokud počítám správně, tak pouze tři etapy měly kopce nad 1500 metrů a jediné stoupání nad 2000 metrů (Sierra Nevada minulou neděli). K tomu na poměry poslední doby celkem dlouhá rovinatá časovka, ve které najel na Mase 1:51. Konečný odstup mezi nimi 2:05.

    • Zajímavé porovnání by bylo, kdyby jel letošní Vueltu van Aert s formou jakou měl na Tour.

    • Panove souhlasim – pro mne to vyjma dvou etap skoncilo odstoupením Honzy :-(
     Remco jel vyborne, psychicky se neslozil. Jediny, kdo na nej reálne mel , v kombinaci s tou casovkou, byl Rogla a ten zase udelal koninu {wacko}

     Add WvA bych si dovolil tipnout, ze by je vsechny prejel jak parni valec {yahoo}

     A za mne – zkusim si nekdy udelat cas, klidne za par let, az mladej trochu vyroste a vyjedu si i v realu Veletu 😃 jel jsem to na TACX a to byla strasna pakarna, v realu to musi byt krasnej kopec. :-D
     Tak aspon mam vizi, proc se drzet ve forme!

     Uz striham metr na dalsi GT a trosicku doufám, ze nekdo z nasich da jeste letos nejaky vysledek. {beer}

 8. https://www.procyclingstats.com/race/romanian-cycling-tour/2022/stage-4

  Otruba vyhrál 4 etapu Tour Rumunsko
  již druhá vyhraná etapa Elkovem(druhou etapu vyhrál Babor)

 9. Alex forever

  Tak buďto dnes nebo už vůbec {devil} Doufejme, že to bude pořádná řežba a ne vyčkávanda na poslední stoupání… {wacko}

 10. Roglič viní ze svého pádu Freda Wrighta. Na oficiálním webu Jumbo-Visma je zveřejněno nezvykle docela ostré vyjádření.

  https://www.teamjumbovisma.com/longread/news/one-crash-too-many-for-primoz-roglic-though-there-is-hope-for-safer-racing/

  „This was not okay“, the rider of Team Jumbo-Visma refers to the collision with Fred Wright, who finished fourth. „This shouldn’t happen. People move on swiftly as if nothing happened. For me, that doesn’t apply. This is not the way I want the sport to continue and I want to make that clear.“
  […]
  My conclusion is that the way this crash happened is unacceptable. Not everyone saw it correctly. The crash was not caused by a bad road or a lack of safety but by a rider’s behaviour. I don’t have eyes on my back. Otherwise, I would have run wide. Wright came from behind and rode the handlebars out of my hands before I knew it.“

 11. Na roadcycling.cz včera psali, že se Mas v cíli Gesinkovi omluvil {good} .

  Kolem Británie zrušili ze zjištných důvodů poslední tři etapy.

 12. Padla tady otázka před pár dny, co je se Štybym … dnes jsme ho potkali, jak trénuje v okolí Ještědu … naštěstí jel z Rašovky dolů, zatímco my nahoru. … naše sebevědomí neutrpělo {yes}

 13. Alex forever

  No, nevím proč, neumím si to vysvětlit, ale nějak to přestávám Remcovi přát…
  A Gesinga mi bylo hodně líto, když ho 400 metrů před cílem dojeli {cry}

  Příloha: Gesing

 14. Alex forever

  Chudák dobitej mladej Španěl {cry} Bojuje, ale logicky mu to pomalu ujíždí {wacko}

  Příloha: Rodríguez

Leave a Reply