Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 029 comments

 1. Byl tu zmíněn Wout. Jeho závodní program na rok 2024 se rýsuje odlišně než jeho poslední sezóny. Měl by vynechat světový šampionát v cyklokrosu. Pojede Strade, ale vynechá Milán – Sanremo (jeho dosud jediný vyhraný monument), místo toho vysokohorské soustřední. Měl by jet pouze Flandry, Roubaix a ještě jednu belgickou klasiku. Poté Giro – tam asi uvidí teprve v průběhu, zda bude bojovat o celkové pořadí nebo o etapy. Visma by tam chtělo poslat mladý tým a ať si tam více jezdců zkusí osahat boj o první desítku celkového pořadí (skloňují se dále jména přestoupivší Matteo Jorgenson či letošní vítěz Baby Gira Johannes Staune-Mittet). Tour vynechá. Pak Olympiáda. A pak v srpnu se teprve uvidí, zda pojede Vueltu či nikoliv.

  Ač MvdP byl v mých osobních preferencích výše než WvA (i kvůli pnutí Sagan vs. van Aert), tak Wout ukázal i ve vztahu k Laportemu a k dalším, že je týmovým hráčem a vzhledem k jeho zdravotním a mechanickým patáliím v posledních letech na dlážděných monumentech plánuji mu fandit, ať buď Roubaix nebo Flandry v příštím roce konečně vyhraje.

 2. Alex forever

  Jan Ullrich a jeho čerstvé dopingové „me too“:

  „Dopoval jsem,“ řekl devětačtyřicetiletý německý jezdec. „Provinil jsem se a cítím se vinen,“ citovala Ullricha německá média. Zároveň připomněla, že dosud Ullrich veškerá podezření odmítal a otázkám na svou minulost se bránil obligátní větou: „Nikoho jsem nepodvedl“.
  Nyní se rozhodl jít při příležitosti vzniku dokumentu s celou pravdou ven. „Mohu k tomu s čistým srdcem říct, že jsem skutečně nikoho nechtěl podvést. Nechtěl jsem si zajistit výhodu. Tehdy byla jiná doba. Tehdy už v cyklistice fungoval systém, do kterého jsem naskočil. Pro mě to tehdy znamenalo svým způsobem rovnost šancí,“ uvedl Ullrich v rámci diskuse v přítomnosti dalších cyklistických es včetně bývalého šéfa jeho týmu Telekom Olafa Ludwiga či kolegů Ivana Bassa, Jense Heppnera či Danila Honda.
  „Pro mě to začalo v roce 1996,“ řekl agentuře SID. „Nejtěžší bylo, že člověk od začátku věděl, že jinak nemá šanci,“ konstatoval. Zdravotních následků se nebál, protože šlo o systematickou věc a vše probíhalo pod lékařským dohledem.

  Tak a co teď? Seberou mu vítězství na Tour? Vymažou ho jako Armstronga?
  A co když se za rok přizná Riis? A po něm Big Mig? Atd., atd., atd. {wacko}

  Ullrich to říká naprosto jasně a srozumitelně: Aby mohl být konkurenceschopný, musel dopovat. A platí to, co jsem tady několikrát k nelibosti některých kolegů-diskutérů napsal: V té době dopovali všichni – tedy určitě všichni ti, kteří jezdili na pořadí popř. trikoty. Takže by se měli chytrolíni z UCI (nebo Frantíci?) chytit za nos a vrátit Armstronga do listiny vítězů TdF se všemi sedmi tituly. Protože on byl prostě nejlepší mezi VŠEMI OSTATNÍMI DOPUJÍCÍMI – a kdyby nedopoval nikdo, vyhrál by svých sedm Tour se stejným přehledem…
  Howgh ;-)

  • Riise už se přiznal někdy 2007 tuším..

   • Alex forever

    Tak díky, Borku, že sis z celého příspěvku vybral jen toho Riise ;-) Tak trochu dýdžejovsky {devil}
    Na druhou stranu je to aspoň nějaký pokus o diskusi, která tady už vůbec nefunguje {good}

    • Já u Lance rozlišuju dvě věci. 1) Doping – To je špatně a odsouzeníhodné. Ale je velmi pravděpodobné, že kolem roku 2000 vítězit prostě bez dopingu nešlo a dělal, co ostatní.
     2) Jeho chování – A to mu prostě odpustit neumím. Jak ze sebe dělal celebritu, jak se choval k těm, co jej mohli kvůli dopingu ohrozit.
     To prostě jiní dopeři nedělali v takovém rozměru. A tohle odpustit nelze.

    • @rotki: Absolutní souhlas. {mail}
     @Alex: Myslím, že jsem někdy někde slyšel „analýzu“, že jediný top strop jezdec z „Armstrongovy éry“, který nebyl nikdy nijak „oficiálně“ spojován s dopingem byl Andreas Andreas Klöden. Asi těžko věřit představě, že by to byl Mirek Dušín cyklistiky, nejlepší cyklista začátku milénia a ukřivděný dominantní násobný vítěz TdF… Prostě doba byla pokřivená a Lance Armstrong je sedminásobným vítězem Tour. Jakožto naivní snílek v tomhle doznání Ulricha vidím záblesk naděje, že by UCI mohla Lancovi tituly oficiálně vrátit a nemuseli jsme se před necyklistickou veřejností stydět za tu zmizíkovací šarádu, ale asi to spíš nedopadne. :-D

    • Alex forever

     @rotki: Ví se naprosto jednoznačně, že se Lance choval k ostatním jezdcům ve stáji tak, jak to NĚKTEŘÍ popisují? Co když za tím vším je vedle závisti a mindráků třeba skutečnost, že měli obavy z usvědčení vlastní osoby z dopingu (Armstrongem), a tak zvolili osvědčenou metodu, že nejlepší obrana je útok?
     Hele, nevím, nechci se ho v tomto ohledu zastávat – ale Ty taky nevíš a ti, co vědí, mohou mít různé důvody pro to, aby to buďto neříkali, nebo říkali pokřiveně…
     Že byl Lance chorobně ctižádostivý a neohlížel se ve své touze být nejlepší doprava ani doleva, tomu věřím. Takových sportovců je ale v individuálních sportech mnoho, možná většina. Ale že byl tak bezohledný, jak ho někteří vylíčili? Nemám důvod tomu úplně věřit, sorry…
     @Michal: Že by byl Klöden čistý a přitom jezdil téměř srovnatelně dobře s usvědčenými dopery, tomu nevěřím ani trochu. Zvláště když byl Deutsche Telecom ukončen jako totální dopingové doupě… Nedovedu si představit, že by ho tam mezi sebou nechali – jediného čistého {wacko} Určitě tam platilo „Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti“ – na to bych si vsadil…

    • Alex forever

     Ještě pro Michala něco o Klödenovi:

     CYKLISTIKA 2. listopadu 2009 • 11:26
     Klöden zaplatí za dopingovou aféru 25 tisíc eur
     Autor: ČTK

     Německý cyklista Andreas Klöden zaplatí pokutu 25.000 eur (zhruba 660.000 korun), kterou chce ukončit vyšetřování své role v dopingovém skandálu své bývalé stáje T-Mobile z roku 2006.
     Ačkoli čtyřiatřicetiletý jezdec vždy doping popíral, je podle německých médií zaplacení pokuty státnímu zastupitelství v Bonnu bráno jako přiznání viny.
     Dopingová aféra vyplula na povrch, když byl Klödenův bývalý kolega z T-Mobile Patrik Sinkewitz pozitivně testován na testosteron před Tour de France 2007. Během výslechu před Německým cyklistickým svazem současný člen PSK Whirlpool-Author údajně uvedl, že si Klöden a jeho spolujezdci během Tour v roce 2006 odskočili na krevní transfuzi na kliniku do Freiburgu.
     Klödenovi, jenž od příští sezony následuje Lance Armstronga z Astany do nového týmu RadioShack, nyní hrozí i postih od švýcarského svazu, s jehož licencí jezdí.
     Zaplacením pokuty tak druhý muž Tour de France z let 2004 a 2006 jde ve stopách svého kamaráda a bývalého kolegy Jana Ullricha. Ten se loni vyhnul trestnímu stíhání v Bonnu stejným způsobem, pouze částka byla minimálně desetkrát vyšší. Mluvilo se dokonce o milionu eur.

    • @Alex: Ajej, to můj pokus o diskusi bez internetu vzal poměrně rychle za své :-D – omluva komunitě za nesprávnou informaci. Zřejmě jsem to tedy četl v souvislosti s někým jiným. Ale s kým, to nevím.

    • Alex forever

     @Mr. Ventoux: Michale, to ne já, to Mr. Google ;-)
     Já si jen myslel, že to tak nějak muselo být, tak jsem zadal heslo „Klöden, doping“ a ejhle {devil}

  • S tim nesouhlasím. To jsou jen spekulace. Kdyby nedopoval nikdo, taky mohl končit klidně hluboko v poli poražených.
   Pro.me je Lance prostě největší sportovní podvodník historie. Doping ruku v ruce s přispěním samotné UCI, vyhrožování každému, kdo o něm tvrdil, že dopuje. Jeho arogance atd.
   Fakt by mě zajímaly ty pravé důvody, proč skončil Indurain tak brzy.

   • Alex forever

    Ponechme si každý svůj názor na věc, Pavle – tak je to ostatně i správné {beer}
    Jsem ale naprosto přesvědčený o tom, že Lance měl od přírody dany potenciál být superhvězdou, jen ta rakovina mu do toho jaksi hodila vidle. Když si o něm počteš na Wikipedii, dozvíš se, že už jako teeneger udivoval obrovskou kapacitou plic a schopností regenerace zakyselených svalů – a už tohle je jasným předpokladem k tomu, aby byl výjimečný sportovec.
    Co se týká jeho „arogance“ a „vyhrožování každému“, tak na to jsou rozporuplné názory. Jako největší průser mu připisují vyštvání podivného chlapíka Christophe Bassonse z pelotonu poté, co do médií naznačoval hromadné užívání dopingu a jako nejhoršího právě Armstronga.
    No, co k tomu dodat? Inu, byl to podle mnoha svědectví právě Armstrong, kdo ho jako „šéf“ pelotonu požádal, aby toho nechal nebo okamžitě v závodě skončil. Není Ti však podezřelé, že se ho prakticky nikdo z 200 závoďáků a stovek členů cyklistického cirkusu nezastal? Že mu při jeho následném odchodu nikdo z týmu ani ruku nepodal?
    Vidím to trochu jinak: Bassons byl bezesporu podivín, černé kačátko či samozvaný Mirek Dušín, prostě exot, který se do tehdejšího systému organizovaného dopingu prostě nehodil. Nechtěl ho tam nikdo a že to „vyhnání“ padlo právě na Armstronga, je vcelku logické. Zaprvé byl tehdy opravdu „šéfem“ balíku (podobně jako před ním třeba Hinault nebo po něm Cancellara) a zadruhé skutečně dopoval a bál se (jako většina, možná dokonce všichni ostatní) o svůj džob.
    A teď to podstatné: Kdyby se k dopingu nepřiznal, nikdy by nebyla „aféra Bassons“ tak úzce spojována právě s jeho osobou. Stejně jako další případy údajné šikany a arogance.
    Ono je to snadné plivnout na mrtvolu a přihodit si polínko do ohně, aby se ten nebo onen udělal lepší a zviditelnil se! Škoda, že to nebyli takoví hrdinové v době, kdy to Bassons nejvíc potřeboval, že?
    Závěrem: Armstrong byl určitě nepříjemnej týpek, namistrovanej Amík, kterej kdekomu vadil jak svým suverénním vystupováním, tak tím, že byl fakt nejlepší. Ale pokud vím, jeho tým (až na zbabělého zrzouna, tuším) ho uznával, pomáhal mu bez remcání a vítězství s ním slavil ve velkém stylu. Existuje nepřeberně mnoho fotek, na kterých je vidět, že ho „berou“ a možná ho dokonce mají rádi.
    Je jasné, že jim vydělával peníze, takže i proto ho uznávali jako šéfa. Ale kdyby společně s ním nedopovali a byli opravdu čestní sportovci, asi by se už tehdy proti němu ozvali, ne?
    Škoda, že se k tomu nikdy nevyjádřil Padrnos, který byl jedním z jeho nejoddanějších pomocníků…

    Příloha: US Postal 1

    • Alex forever

     Jinak tady je něco pro angličtináře – já si to přeložil do češtiny a vyznělo to dost komicky ;-) Odpůrci Armstronga si smlsnou – ale z výčtu dopingových hříšníků z týmu US Postal (včetně Padrnose!) je naprosto zřejmé, jak to tehdy v cyklistice fungovalo a že byl Armstrong jen špičkou ledovce.
     Nic víc, nic míň – a pořád podle mne platí, že kdyby nedopoval nikdo (ani v ostatních týmech), stejně by byl Lance největší hvězdou své doby {good}

     Zde je ta povedená tlupa:

     Lance Armstrong 1999-2005: Disgraced former Tour de France winner, former husband, former boyfriend, former respected member of the peloton. Since banned for life, stripped of his Tour de France titles, and now revealed as being at the centre of the biggest sporting conspiracy of all time. Still competes, beating up on kids and amateurs in unsanctioned triathlon races while all the time protesting his innocence. What he doesn’t realise is everyone stopped listening long ago.

     Kevin Livingston 1999: Named in Dr Ferrari’s papers but never prosecuted. Makes a living renting the basement of Lance’s bicycle shop for his training centre and working with race organisers putting on Livestrong Events. Named by Hamilton of being present during, and having taken part in, tranfusions.

     Frankie Andreu 1999, 2000: One of the first to speak out about doping at US Postal while at the same time admitting his own doping during his time on the team. Has spent the last ten years being hassled, ridiculed, and accused of being a liar – along with his wife, Betsy.

     Tyler Hamilton 1999, 2000, 2001: Twice banned, and now author of the whistle-blowing “The Secret Race.” For many years denied doping, but when he finally spilt the beans there was no shutting him up.

     George Hincapie 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 : Best known Hincapieas being Lance’s most loyal lieutenant, having a gorgeous French wife, and never winning Paris-Roubaix. Most said that when Hincapie confessed the game would be over for Lance. Hincapie confessed. The game is over.

     Peter Meinert Nielsen 1999: Little-known Danish rider who tested positive in 1993 while riding for the TVM squad. Joined Postal in 1997 and rode in Lance’s first victory in 1999.

     Christian Vande Velde 1999, 2000, 2001: The quietly spoken American avoided controversy throughout his career despite riding for Postal, Liberty Seguros and CSC. Turned over a new leaf by spending the four years since on Jonathan Vaughters’ anti-doping Garmin team. Confessed to doping in testimonies to the federal enquiry and to USADA.

     Jonathan Vaughters 1999: Now the Owner-Manager of the Garmin-Sharp team. Finally confessed in 2012, after years of speculation, to doping while at US Postal before leaving for Credit Agricole and retiring a few years later.

     Benoit Joachim 2000, 2002: Joined US Postal in 1999 and raced with them, Discovery, and Astana through to 2008. He tested positive for nandrolone in 2000 but a friendly Luxembourg Cycling Organisation allowed him to escape on a technicality and 6 months later he was re-signed by US Postal.

     Cedric Vasseur 2000: Joined US Postal in 2000 and rode the Tour, but after being left off of the squad in 2001 he threw his toys out of the pram and left to join Cofidis, citing personal differences with Armstrong as being one of the key factors. Was later arrested along with the rest of the Cofidis team in 2004, banned from the 2004 Tour before later being cleared and claiming evidence was tampered with.

     Roberto Heras 2001, 2002, 2003: Joined US Postal from Kelme in 2001 and went straight into the Tour squad. Left Postal in 2004 and quickly, like so many other riders to leave the team, tested positive for EPO after winning the Vuelta of 2005. That win was given to Dennis Menchov, but bizarrely in 2011 Heras successfully appealed that disqualification in a civil court of Castilla y León.

     Floyd LandisFloyd Landis 2002, 2003: Has won the same number of Tours de France as Lance Armstrong. Convicted of doping, banned, protested innocence, came back, didn’t get an invite to the Tour of California, sent a load of emails, and promptly confessed all. Has created over 500 twitter accounts without testing positive.

     Pavel Padrnos 2002, 2003, 2005: Was arrested in the 2001 San Remo doping raids and immediately identified as a suitable rider for US Postal. Rode for the American team from 2002 to 2007. Amassed an impressive palmares of a single win in the Rokycany criterium between 1996 and retirement in 2007.

     Manuel Beltrán 2003, 2005: Rode for renowned clean teams Mapei and Banesto and after a brief diversion to Team Coast joined US Postal in 2003. Left the team in 2007 and within a year, like so many others, had tested positive for EPO and was banned.

     Yaroslav Popovych 2005: Named by Floyd Landis and then had his house raided in 2010 by Federal officials who discovered doping products, drug testing documents, medical supplies, and evidence of links to controversial Italian doctor Michele Ferrari. Popovych denied the allegations although it’s not clear if he denied the raid, denied the results of the raid, or simply denied. Appears to have escaped scot free and now rides for RadioShack-Nissan.

     The ones that got away:

     Pascal Derame 1999: Previously rode for Gan before joining US Postal and riding in the 1998 and 1999 Tours before leaving the team in 2000. Retired in 2002 suffering from “burnout.” Says he was never part of Armstrong’s inner circle.

     Victor Hugo Peña 2001, 2002: The Mr. Teflon of cycling. Has succesfully ridden for four of the dodgiest teams in the sport, US Postal, Phonak, Unibet, and Rock Racing, all the while hanging out with his best friend Santiago Botero and never once tested positive. Peña was mentioned briefly in the USADA report on 10th October as having worked with Michele Ferrari. Outside contender for new head of the UCI.

     Viatcheslav Ekimov 2000, 2002, 2003: Rode for Postal in two stints, 1997-98 and 2000 until his retirement in 2006. Never tested positive, in fact he was the lucky recipient of the Olympic Gold Medal after Tyler Hamilton was stripped of his. Was on the 2000 Tour team investigated for use of Actovigen after French media spotted a team worker dumping doping equipment in a bin. Ekimov is the new boss of the Katusha Cycling Team.

     Steffen Kjaergaard 2001: Norwegian time triallist who was a pro for a matter of years and spent four years at Postal. Current head of Sports at the Norwegian Cycling Federation

     Jose Azevedo 2004, 2005: Rode for ONCE from 2001 to 2003 before joining US Postal in 2004. Currently a sports director on the RadioShack-Nissan team.

     Jose Luis Rubiera 2001, 2002, 2003, 2005: Strong rider who spent the bulk of his career at Postal/Disco, Astana before ending his career at RadioShack. Reported in the USADA decision of October 10th, 2012 of having made a payment (or a payment being made in his name) to Michele Ferrari of $15,000 in 2002.

     Benjamin Noval 2004, 2005: Rode for Postal/Disco and then Astana before joining SaxoBank in 2011

     Paolo Savoldelli 2005: Rode the 2005 Tour with Lance despite claiming to only ever have ridden with him in a training camp with him in Tenerife once. Openly critical of the USADA investigation.

     Zdroj: http://www.cyclismas.com/biscuits/us-postal-tour-de-france-squads-1999-2006/

    • Alex forever

     Největší rozpor (z mého osobního pohledu) je však ten, že ač se tady „peru“ za Armstronga, neměl jsem ho v době jeho dominance na Tour vůbec rád…
     Vadil mi tehdy třeba už jen fakt, že je Amík a poráží „nás Evropany“ v silniční cyklistice, která byla až do časů LeMonda víceméně evropskou doménou. Mimochodem: Stejně jsem neměl v lásce Grega a držel palce Laurentovi – a teprve po jeho smrti jsem se dozvěděl, jakej byl Fignon nepříjemnej blb a LeMond naopak prima chlapík. To jsou paradoxy, že, pane Vaněk?
     Stejně tak se mi nelíbilo jeho neuvěřitelně frekvenční šlapání do těch nejprudších kopců, které bylo pro nás, bývalé závoďáky, až nepochopitelné {wacko} Za našich časů se to prostě do kopců „lámalo“ na mnohem těžší převody a v době, kdy přišel Armstrong s touto novinkou „á la šicí stroj“, jezdili ještě Ullrich, Pantani, Jalabert nebo Basso (což byli mí tehdejší největší oblíbenci) víceméně „postaru“…
     Přesto je mi strašně proti srsti vlna odsouzení a nenávisti vůči Armstrongovi, čímž vlastně jakoby ze vzdoru vznikl můj obdiv k němu. Tak to prostě už někdy chodí, podobných příkladů mám víc: Třeba jsem neměl rád Contadora – a dnes se na něj s obdivem ze záznamů podívám, nebo aktuálně Van Aerta, kterého jsem neměl rád kvůli kecům vůči Saganovi, ale po jeho výkonech na TdF a „otcovskému“ přístupu k Jonasovi jsem si ho naopak velmi oblíbil.

    • Alex forever

     Ještě jsem zapomněl na nejvíc do očí bijící příklad „obratu mých antipatií v sympatie“ – na Chrise Frooma {devil}
     Jak ten mi pil krev svou celkovou vizáží, posedem na kole, vysokými ponožkami, kýváním hlavou a neustálým čuměním do wattmetru :-¤ No a dnes ho mám z duše rád a přál bych si, aby se vrátil aspoň do TOP10, když už ne na samotný vrchol {heart}

   • Alexem dohledaný seznam jezdců US Postal jsem před mnoha lety také četl.
    Ono, pokud si člověk přečte knížky typu Tajný závod od Tylera Hamiltona, tak ohledně Lanceho povahy to není přívětivé čtení.

    Koukám, že o dopingu v cyklistice byla napsána i bakalářská práce a magisterská práce:
    https://theses.cz/id/zk13cx/Bakalarka__DONE.pdf
    https://is.muni.cz/th/o2a76/DP_-_Doping_v_silnicni_cyklistice_Sekanina.pdf

    Mne na tom vadí, že z hlediska veřejné publicity kontakty s italskými a španělskými dopingovými doktory odskákali nejvíce cyklisté. A jiní špičkoví sportovci – běžci na lyžích, tenisté, maratónci, fotbalisté – tam to tolik není propíráno v takovém rozsahu. Před pár týdny v tisku se objevila připomínka ohledně českého fotbalového trenéra Zemana, jak v 90. letech upozornil na doping v italském fotbalu, zejména v Juventusu. A v době, kdy španělský klubový fotbal (Real Madrid, Barcelona, Valencia) hrál prim v Evropě, tak fotbalisté Realu a Barcy chodili za panem Fuentesem stejně jako Ullrich.

    U Frooma jsem kdysi našel na internetu konspirační teorie, že jeho pád před časovkou na Dauphiné ve skutečnosti nebyl pád, ale jeho krytí před dopingem.

    • Alex forever

     Pravda je, že těch fotek z Chrisovy nehody moc není… Řekl bych, že skoro žádná – nebo? {scratch}
     Ale to, v jak špatné kondici se po pauze vrátil a jak „jinak“ od té doby sedí na kole, vylučuje podle mne, tak stupidní spekulace {wacko}
     Ale třeba někdo z kolegů má víc informací? Docela bych uvítal nějaké fotky z rekonvalescence nebo tak…

  • Ha!
   Veliký objev, doping = úspěch.

   Takže se jako všichni shodneme, že Jarmila Kratochvílová dopovala.
   Konečně na to někdo přišel!

   Na sledování cyklistiky jsou právě zábavný ty osobnostní předpoklady, nebo osobnostní vady. Talent a dříč, drzoun a přizdisráč, kliďas a vztekloun.
   Jak zvládnout úspěch a neúspěch a přistižení dopera.

   Lance má úžasný výkon a mizerný morál. Lance mě nebaví. Lance je nepovedená napodobenina Jarmily.
   .

 3. Alex forever

  V dnešním SP v cyklokrosu se ve Francii blýsknul fakt dobrým výkonem Bory {good} Nemám toho chlapa moc v lásce, ale je to naše jediné mužské želízko v ohni, tak mu, samozřejmě, fandím. A dneska bylo proč – prokousával se statečně po zpackaném startu asi z 25 pozice kupředu a v polovině závodu jel de facto rychleji, než špička závodu, protože stále stahoval svoji ztrátu a nakonec se rval o TOP 10!
  Velká škoda, že prohrál spurt na cílové lajně doslova o galusku {cry}

  Příloha: UCI World Cup Troyes

 4. UCI zvažuje úpravy kalendáře a není vyloučeno ani Roubaix v říjnu. Nejdříve mě to pěkně rozčílilo {yahoo} Ale tohle je racionální argumentace: It is absolutely necessary to avoid being in the Netherlands, then in the south of Spain and then going back to England. The period of the northern classics is magnificent. The riders are in Flanders for three weeks and don’t move. It’s good for everyone.

  https://www.cyclingnews.com/news/paris-roubaix-in-october-the-uci-open-to-major-calendar-changes

  • Já jsem asi netvrdlej, ale proč by týmy měly jezdit do Anglie?? Vždyť tam se na jaře (ani nikdy jindy) žádný WorldTourový závod nejede. Nebo něco přehlížím? A z článku teda nechápu jestli chtějí hnout jenom s termínem Roubaix nebo i Flander (jak v článku zmiňuje COVID posun v 2021)? Pak ale nechápu, jak to chtějí uhrát s dalšíma BEL klasikama.

 5. Daniel Oss končí na silnici a bude se naplno věnovat gravelu.

  • to vzniklo navýšením počtu závodů SP,takže kolidují s Superprestige a X2O a i oni mají sponzorské smlouvy..

  • Naprosto s tím nesouhlasím. UCI jsou totální amatéři. Omezit účast těch několika málo hvězd, které ten sport má… Úplná blbost.

   • Alex forever

    Cyklokros je sport, který (zdá se) ztrácí s nástupem několika atraktivních MTB disciplín a čerstvě i gravelu svou pozici v hierarchii cyklistických sportů a to je, myslím si, hlavní popud k jednání UCI v tomto směru.
    Jednoduše: Každá hvězda na startu kteréhokoliv závodu je důležitá a když se půl sezóny schovávají, ztrácí spousta závodů na zajímavosti – jak pro diváky, tak pro pořadatele, sponzory a tím pádem i pro televizní přenosy. A to všechno jsou prachy v prachu…
    Proto musím napsat, že postoj UCI vcelku chápu. Za časů Šimůnka staršího, Dannyho De Bie, ale i později za Štybarovy a Nysovy éry se tohle „schovávání“ nekonalo a diváci se houfně valili k cyklokrosovým tratím, protože věděli, že uvidí své hvězdy.
    Je mi jasné, že když Mathieu, Wout a Tom kombinují více cyklistických disciplín, potřebují si orazit – ale to nic nemění na tom, že na to velmi doplácí cyklokros…

 6. Alex forever

  Kristýnka Zemanová dnes zajela 6. flek ve velmi náročném, bahnitém CX svěťáku v belgickém Derdenmonde!
  Skvělý výsledek i výkon – probíjela se po tradičně slabším startu z nějaké 15. pozice kupředu a byl to frčák!

  Příloha: SP ženy elite v cyklokrosu

  • Alex forever

   Pro pořádek: Zbylé tři naše holky, které se závodu zúčastnily, skončily na 28., 29. a 33. místě s jedním okruhem ztráty…

   • N.Nosková se vrací k cyklokrosu..tak snad to bude posílení..

    • Alex forever

     No, nevím, Borku {scratch} Myslím si, že Nikola už svého stropu dosáhla a je pár let za zenitem {cry}

    • Tak Nikola měla v posledních čtyřech letech dost smůlu.
     Finanční krach Katushe v 2020
     V 2021 rivalita s Terezkou, kterou zapříčinili funkcionáři, a její pád na Tour de Feminin po českém mistráku.
     Letos na jaře se dostala do formy, ale pak přišla nemoc a následně bankrot její stáje.
     K tomu problémy s anorexií.
     Takže další restart. Určitě by si holka zasloužila další úspěchy, navíc v 2024 svěťák na silnici by měl být pro vrchaře.

    • Ještě přidávám odkaz na podcast s Terkou Neumanovou, kde vyjadřuje svůj názor, že český ženský tým nejezdí jako tým na světový a evropský šampionát, každá naše cyklistka tam jede na sebe.
     https://www.youtube.com/watch?v=tic9dzPdkbI
     Vzhledem k našim mladým nadějím – Kristýna Burlová, Julie Kopecký, Kristýna Zemanová, Eliška Kvasničková – plus dvěma výše zmíněným holkám – by asi reprezentační trenér a okolí tomu mělo věnovat větší pozornost.

    • Nikola Nosková získala pro příští rok angažmá i na silnici, a to v Cofidisu. {good} Jejich letos nejlepší vrchařka Clara Koppenburg odchází do EF. Není to worldtourová stáj, ale jako Francouzi by měli dostat pozvánku na Tour. Letos také jeli co se týká etapáků Burgos a Kolem Švýcarska. Takže šance ukázat se, pokud bude zdravá, tu je.

 7. Last Dance pro Peťa Sagana {thumbup}
  Na kriťáku v japonsku https://www.saitamacriterium.com/en/ dojel 3. za Tadejem Pogačarem a Seppem Kussem, vyprovokoval únik tříčlenné skupinky, ale pak neměl nárok, takže třetí. 4. dojel Cav, 6. Mathias
  závod je součástí závodů pod ASO jako Le tour
  Dojezd zde https://www.facebook.com/letour/videos/846960127049087
  Krátky sestřih zde https://www.youtube.com/watch?v=1nWup6LfKV0

Leave a Reply