Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

978 comments

 1. Alex forever

  Podle výsledku včerejší jednorázovky se nám Matěj vrátil v plné síle {devil} {good}

  Příloha: Mathieu je zpátky

  • Překvapilo mě, že ve francouzské nominaci není Cosnefroy, tak jsme pátral a dohledal, že to je jeho rozhodnutí nejet do Austrálie, a že to Voecklerovi avizoval dlouho dopředu. {wacko}

   • Podobně Gaudu. Oba by při současné formě mohli mít z Francouzů možná největší šanci něco zajet. Letos jako by ten mistrák z pohledu některých potenciálních spolufavoritů zaostával s prestiží za monumenty.

    • Tak upřímně řečeno, já například beru vítězství na jakémkoli Monumentu za cennější než duhový trikot. Už kvůli tradici – všechny Monumenty se jezdí déle než MS.

    • Alex forever

     Hmmm, tak v tom se neshodneme, Hune {scratch} Monumenty jsou ikonické pouze pro zanícené fanoušky cyklistiky (a pohříchu většinou jen z tradičních cyklistických zemí – nemá cenu je jmenovat), zatímco titul mistra světa a duhový trikot má váhu a zvuk po celém světě.
     Pochybuji, že několik miliard Asiatů vůbec tuší, co je to cyklistický Monument – ale možná desetina (?) z nich už někdy zaznamenala, že Sagan je trojnásobný mistr světa.
     Nehledě na úžasné privilegium jezdit celý rok jako jediný v duhovém trikotu {heart}

    • Alex forever

     Tím Ti nechci brát Tvůj pocit a přesvědčení – abys to špatně nepochopil. Jen polemizuji o tom, který závod je významnější.
     Já se prostě kloním k MS a kdybych si měl vybrat, co bych chtěl vyhrát, tak jednoznačně duhové triko {heart}

    • Tohle je zajímavé téma a oba uvádíte relevantní argumenty. Ty pohledy širší veřejnosti, zanícených fanoušků a nakonec i samotných profíků se dost rozcházejí a v tom se myslím silniční cyklistika liší od většiny sportů, kde je ta hierarchie a prestiž soutěží většinou jasně daná.

    • Alex forever

     @Mr.Pither: No a když do toho ještě zamícháme olympiádu, je to úplný galymatyáš {wacko}
     Atletika: 1.) olympiáda, 2.) MS (možná i ME), 3.) meetingy World Classe
     Hokej: pro Evropany 1.) MS, 2.) olympiáda a pro USA + Kanadu 1.) Stanley Cup, 2.) OH, 3.) možná MS
     Fotbal: 1.) MS, 2.) ME, Copa America, 3.) týmové úspěchy (hlavně Champions League)
     Basket: podobně jako hokej
     Atd., atd., atd.

 2. Alex forever

  Týmový přebor Quick-Steppu? Nejhorší z nich byl Knox na 25. místě {wacko} {devil}

  Příloha: Prolog

 3. Dnes som prešiel za rieku a poctivo pri cieli tlieskal cyklistom vyše dvoch hodín a na záver som zaprial Štybymu veľa šťastia na MS a odfotografoval som si ho. Misia splnená {yahoo}

 4. Nevím, jestli někdo sledujete boj týmů o udržení ve WT. Je to každopádně masakr.
  Lotto a Israel jsou zatím pod čarou a mezi další ohrožené týmy patří Cofidis, Arkea, Bikexchange, EF Education, Movistar.
  Každej tym má jinou strategii. Lotto úplně odepsalo Vueltu a soustředí se jednoznačně na jednorazovky. Israel angažoval od srpna Teunse. Movistar zase v srpnu zrušil účast v Portugalsku a místo toho jel etapak v Belgii a dva etapaky ve Francii.
  Bikexchange udělalo problém odstoupení S. Yatese z Vuelty a Arkeu dostal blízko sestupu odečet bodů za diskvalifikaci Quintany po Tour.
  Do konce sezony tak můžeme čekat maximální účast těchto týmů na jednorázovkach v Belgii a Itálii a start některých týmu i v Malajsii a Japonsku.

  • Tady se zase potvrzuje to, o čem jsem mluvil, ty rozeveřené nůžky. Podle mě tolik týmů o záchranu nikdy nebojovalo, nebo se pletu?

   • Tak toto je úplně nový model dříve nikdo nesestupoval akorát se nějak musela potvrdit licence nebo obnovit ale bylo to vic o penězích než o výkonnosti

    • a je to docela bordel..třeba Tadej Pogačar si v Montrealu odnesl 500, zatímco za komplet Vueltu 3. Juan Ayuso (607,5) a 5.João Almeida (402,5)
     nebo vítěz etapy na vueltě bral 100 bodů zatímco třetí na klasice Fourmies(1.pro) bral 125 bodů..a první 200
     je fakt že to všichni vědí a mohou s tím kalkulovat..proto francouzi nemají problém protože obsazují solidně i svoje pouťáky a sbírají po troškách..Lotto se snaží ale pořád ztrácí 700 na Cofidis

 5. Tipovačku Vuelty vyhrál Aleš se šesti tipy a trefil i pořadí O.Connora
  druhý JD s 5 tipy…
  ostatní všichni po 4 tipech

 6. Alex forever

  Katka Nash se zúčastní MS na silnici? {scratch}
  Inu, nechci být špatným prorokem, ale podle mne je bez šancí a moc nechápu, proč to dělá {wacko}

  Nominace českých cyklistů na MS v Austrálii:
  Muži, elite: Zdeněk Štybar, Jan Hirt, Michael Kukrle (všichni silniční závod).
  Ženy, elite: Tereza Neumanová, Kateřina Nash (obě silniční závod).
  Muži do 23 let: Mathias Vacek (časovka a silniční závod), Pavel Bittner, Petr Kelemen, Jakub Ťoupalík (všichni silniční závod).
  Junioři: Pavel Novák, Štěpán Telecký (oba časovka a silniční závod), Milan Kadlec, Martin Bárta (oba silniční závod).
  Juniorky: Eliška Kvasničková (časovka a silniční závod), Julia Kopecky (silniční závod).

  • Takže Pepa Černý nakonec nejede? To mu bylo to ladění na jednorázovkách dobře k věci (3x DNF ze 4) {wacko} za ten letošek jediné správné rozhodnutí {thumbup}

  • kolemjdoucí

   Účast Katky Nash nestojí svaz ani korunu na rozdíl od ostatních, to je jediný důvod který mě napadá, bohužel jsme se zařadili do řady států(mimo velmoci) které nevyužijí ani zdaleka kvóty které máme, využíváme cca 50% vyjetých míst, což zejména u kategorie U23 muži je dost smutné./ V elite mě překvapuje účast Hirta/ Osobně si myslím že MS v Austrálii není dobrej nápad.

   • Jo, jo. V kombinaci s tím, že některé stáje ani nechtějí pustit své cyklisty do Austrálie kvůli honění bodů do žebříčku UCI a že by to mělo na ně negativní vliv kvůli aklimatizaci po návratu zpět do Evropy.
    Četl jsem, že španělskému trenérovi se kvůli tomu rozpadla skoro celá původní sestava, dokonce ani Valverdovi nedovolí Movistar účast.
    Caleb Ewan (Lotto) se také nezúčastní šampionátu a přitom na začátku sezóny hýřil sebevědomím. I když také nevím, jak je to s rivalitou Ewan vs. Matthews. Spory o lídrovství mívali Gerrans a Matthews.

    Noskovou asi nechtěli dávat na pokoj s Neumanovou.

    Hirťák projevil zájem, vyjezdil z našich nejvíce UCI bodů, na republikovém mistráku jezdili s Vakym aktivně proti Elkovu a v Innsbrucku byl platným pomocníkem Křižáka.
    Dříve jezdíval automaticky mistr republiky, tak by mne zajímalo vyjádření Zahálky, zda se sám vzdal nominace či mu svaz řekl, že z důvodu, že se nejede v Evropě, tak ho tam z důvodu šetření s financemi nepošle.

 7. https://www.youtube.com/watch?v=t9gjy6trm-c

  Z čelního pohledu je jasně vidět, že Rogla v řádném případě rovně nejel, což se dá velmi snadno vypozorovat, protože je tam tam přerušovaná lajna, od které Rog zřetelně uhne. Uhnul víc do pravda, Wright trochu doleva, v tu chvíli už byl Wrightuž na úrovni Rogly, nebo dokonce před ním.

 8. Alex forever

  Chlapi, viděli jste, jak dokázal Pogačar dlouhým spurtem z první figury vykouřit Van Aerta? {wacko} Neskutečný!
  https://twitter.com/i/status/1569058687922192385

 9. Všimli jste si, že se na Vueltě hodně nedařilo borcům, kteří zážili na Giru? Namátkou:

  Buitrago, J. P. Lopez, Nibali, Landa, Pozzovivo, Carthy… Vlastně i Hindley, ač se zbarchal aspoň na 10. flek, byl hodně za očekáváním. Čím to? {unsure}

  Výjimkou je snad jen Arensman.

  • Také jsem si všimnul, že letos mimořádně se málokomu povedlo zajet výborně obě grand tour.
   Ještě další výjimkou je Carapaz, kterému se nepovedl první týden Vuelty, ale pak v horských dojezdech dokázal dojíždět z úniku k vítězství, ač náskok na lídry z celkového pořadí na začátcích závěrečných stoupání býval celkem malý.
   Do výčtu bych přidal i Almeidu, který Giro opustil před koncem Gira kvůli covidu ze 4. místa.
   Jediný, kdo zvládl letošní Tour a Vueltu na celkové pořadí, byl pouze Meintjes.

   U některých hraje roli věk. Většina jezdců Bahrainu se mi zdá od aféry na Tour v útlumu. Bora asi musela udělat chybu v závěrečné přípravě (Higuita, kterému jsem věřil; Kelderman, Hindley).
   A dva špičkoví jezdci Simon Yates a Roglič nedojeli ani jednu GT.

  • Arensman byl na Vueltě o hodně lepší, Superman na Vueltě formu měl velice dobrou až skvělou, ale třetí týden. Valverde, Almeida a Kelderman měli stejnou formu. Řada lidí Vueltu DNF, takže tam bych to nehodnotil, museli bychom o všech vyštrachat, co se s nimi dělo, mohly to být nemoci atp. Řada lidí z popředí Gira na Vueltě nebyla. Nibali se na vueltu nepřipravoval, podle mě, je Ital, poslední sezóna, ladil na Giro.

   Ono by bylo hlavně třeba zkoumat, jak to bylo jiné roky.

 10. Nestihl jsem se tentokrát přihlásit do Velogames, takže nemohu pogratulovat vítězi naší ligy. Ale ideální tým měl složení:

  Allrounders: Evenepoel, Mas
  Climbers: Lopéz, Rodriguez
  Sprinter: Pedersen
  Unclassed: Wright, Polanc, Pacher
  Wild Card: Ayuso

 11. Komentář netřeba. Budou mi chybět. Oba dva.

  Příloha: 305318315_448339387323363_1706990330451725911_n

Leave a Reply