Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 015 comments

 1. Za QS na Giro Pepa a Hirťák {good}
  „Supporting Evenepoel at the Corsa Rosa will be Davide Ballerini, Mattia Cattaneo, Josef Cerny, Jan Hirt, Pieter Serry, Ilan Van Wilder and Louis Vervaeke – riders with a lot of experience, who between them have raced a total of 47 Grand Tours.“
  Na PCS nepotvrzeny sestavy 7 týmů, včetně Karla v Team Corratec, který ale neni ani v širší nominaci, tedy buď 2 Češi, případně s Karlem 3 Češi, potvrzeny sestavy 15 týmů, Soudal – Quick Step, AG2R Citroën Team, Astana Qazaqstan Team, Bahrain – Victorious, BORA – hansgrohe, EOLO-Kometa, Groupama – FDJ, INEOS Grenadiers, Israel – Premier Tech, Jumbo-Visma, Movistar Team, Team DSM, Team Jayco AlUla, Trek – Segafredo a UAE Team Emirates.
  https://www.soudal-quickstepteam.com/en/news/6038/soudal-quick-step-to-the-giro-d-italia
  https://www.procyclingstats.com/race/giro-d-italia/2023/startlist

 2. Vojta Řepa končí kariéru závoďáka…škoda, doufal jsem, že by mohl dokázat na české poměry velké věci,talent měl… Netušíte někdo důvod ? Měl jsem za to, že se z těch jeho loňských zdravotních problémů dostal bez jakýchkoliv následků… {scratch}

 3. Alex forever

  Jinak, chlapi, jak jste trávili první májový den? Já kupodivu ne na kole – to jsem si odbyl včera před večerní pivní smrští v nedalekém areálu koupaliště u hořící hranice s upálenou čarodějnicí.
  Dnes jsem byl doma „za slušňáka“, políbil jsem manželku pod rozkvetlou jabloní na zahradě za domem (letos má výjimečně mnoho květů, snad bude i velká úroda třešní), a pak jsem 5 hodin vyráběl zvýšený záhon, aby měla žena kam zasadit své milované bylinky.
  Byl jsem za to pochválen a žena dokonce ani neremcala, když jsem si znovu skočil do hospůdky se džbánkem pro dvě pivka :-D ¨
  Ale zpět k prvnímu máji a cyklistice: Přikládám fotku z mládí, kdy jsem se jako 17 letý nadějný závoďák zúčastnil prvomájového průvodu se svými kamarády a spolujezdci v klubu Slavia Karlovy Vary. Možná jsem to sem už někdy dával, ale je to fuk – ta vzpomínka na mládí se mi na 1. máje vždycky vrací a je čím dál tím živější.
  A navíc má ta fotka kulaté výročí – letos je jí přesně 50 let {wacko}

  Příloha: První Máj 1973

 4. Jede se Eschborn-Frankfurt a na vrcholu Mammolshaimu to vypadalo takhle {thumbup} :

  https://twitter.com/i/status/1653014844163989504

  Příloha: Mammolshain Eschborn-Frankfurt-climb

 5. kolemjdoucí

  Tak bohužel Petr Kelemen si užil jen 10 závodních dnů po zranění na Algarve a dnes při nakonec neutralizované etapě (jeli po jakési šotolinové cestě) na Bretani opět skončil v nemocnici. Snad se dá dokupy rychle. Zde video https://www.youtube.com/shorts/x_2zMIvtHds

 6. Pokud nemáte iDnes Premium, možná oceníte, když sem dám kopii rozhovoru s Karlem Vackem:

  Závod míru juniorů 2018. Obtížná vrchařská etapa vede z Teplic do Altenbergu. Jejím cílem projíždí první Karel Vacek. Až za ním Remco Evenepoel.
  Belgičan je už tehdy mezi juniory extratřídou, za cyklistickou sezonu nasbírá celkem 23 vítězství. Ale sedmnáctiletý Vacek na něj v průběhu roku dokáže vyzrát – a nejen jednou.
  „Nikdy jsme se s Remkem moc nebavili. Byli jsme velcí rivalové, protože on jinak vyhrával jako na běžícím páse a nebyl zvyklý, že ho někdo poráží,“ vzpomíná dnes. „Třeba z té etapy na Závodě míru nebyl vůbec nadšený. Zvlášť když ho porazil Čech.“
  Pět let od té doby uplynulo.
  Evenepoel je mistrem světa a šampionem Vuelty i lutyšského monumentu. Stal se klenotem stáje Quick Step a platí za velkého favorita nadcházejícího Gira.
  Karel Vacek si naopak prošel extrémně obtížným obdobím, kdy se zcela vytratil z popředí výsledkových listin a mnohem víc než se soupeři bojoval sám se sebou.
  Hledal vnitřní sílu.
  A přes třetí a druhou divizi se nyní opět drápe zpět.
  Karel Vacek ve fialovém trikotu Corratecu
  V dresu italské druhodivizní stáje Corratec letos věřil v nominaci na Giro. Stále ta šance existuje, byť v provizorní sestavě Corrateku pro třítýdenní italské klání zatím Vacek chybí.
  „Závody Grand Tour jsou vrcholem cyklistiky. Jet Giro bych považoval za zadostiučinění po všem, čím jsem prošel,“ vykládá.
  Nevěděl jsem, kdo jsem
  Ještě zkraje sezony 2020 vše nasvědčovalo tomu, že jeho kariéra bude mít dál vzestupnou tendenci. Na lednový kemp v Calpe jej tehdy coby hosta pozval dokonce i elitní Quick Step a získal angažmá v druhodivizní americké formaci Hagens Berman, která bývala přestupní stájí pro špičkové mladé jezdce. O Vackovi se tou dobou psalo jako o mladíkovi, jenž má jednou navázat na úspěchy Romana Kreuzigera a Leopolda Königa v celkové klasifikaci podniků Grand Tour.
  S ambicemi odletěl v únoru 2019 na závod Kolem Kolumbie, ale tam upadl a pochroumal se.
  A potom už nic nebylo takové, jak si představoval.
  V kariéře nastal velký zlom.
  „Všechno se začalo sypat poté, co se táta dostal do vězení. Bylo to najednou na hlavu, bylo toho na mě moc, ohromná rána. Jsem extrémně vázaný na rodinu. Táta byl pro mě obrovským mentorem a modlou,“ rozhovoří se o Karlu Vackovi starším.
  Bývalý československý reprezentant v cyklistice se stal po kariéře podnikatelem, vybudoval s Romanem Kreuzigerem starším síť benzinových stanic Rokas, které později prodali síti OMV. Výnos z tohoto obchodu použil do rozjezdu lyžařského byznysu, chytil se však do dluhové pasti.
  „Připadal jsem si, jako když jedete Tour s jediným lídrem, ten vám spadne už ve třetí etapě a vy nevíte, co dál,“ vypráví syn o období po uvěznění otce. „Viděl jsem, že je to doma na prd, tak jsem se snažil dávat energii rodině, abychom drželi pohromadě. Pak mi ta energie chyběla, abych dokázal jezdit těžké intervaly v tréninku nebo jít přes klapku v závodě. Najednou jsem vůbec nevěděl, kdo jsem.“
  ADVERTISING
  V roce 2020 závodil za třetidivizní italský Colpack, větší závody mu zůstaly uzavřeny. Další šanci nabídlo roční angažmá v jihoafrické Qhubece, jenže kvůli nedostatku finančních prostředků se tým rozpadl.
  Není divu, že Karla Vacka přepadaly i myšlenky typu: Neměl bych radši kariéru zabalit?
  „Takové úvahy byly na denním pořádku. Uvažoval jsem: Má to vůbec ještě cenu? Ale současně jsem neobjevil jedinou činnost, která by mě bavila a naplňovala víc,“ vzpomíná. Paradoxně právě krach stáje Qhubeka způsobil, že po divoké trajektorii své cyklistické kariéry se opět odrazil vzhůru.
  „Neměl jsem tým a znovu nevěděl, co dál. V tu chvíli jsem si řekl: O. K., zahodím všechno, co bylo. Musím se zastavit, netlačit na pilu, začít zase od nuly.“
  Přes následující zimu pak tvrdě dřel ve Španělsku. Uvolnil se. Myšlenkově dospěl.
  „A ono to najednou šlo.“
  Loni byl jezdcem třetidivizní rakouské stáje Tirol KTM a startoval za českou reprezentaci do 23 let. Dojel celkově sedmý na Závodě míru této věkové kategorie nebo druhý a čtvrtý v etapách Kolem Aosty. Což mu pomohlo ke smlouvě v druhodivizním Corrateku, jenž získal divokou kartu na Giro.
  Být tak s bratrem v Treku
  O dva roky mladší bratr Matthias jej mezitím výkonnostně přerostl a loni slavil stříbrné medaile z mistrovství Evropy i světa do 23 let. Ve worldtourovém Treku z Matthiase vychovávají budoucího klasikářského lídra, letos už okusil monumenty Kolem Flander a Paříž–Roubaix.
  Ti dva jsou odlišní.
  Matthias působí více jako rozesmátý extrovert, Karel je povahou spíše hloubavější.
  „Dřív si Matthias chodil pro rady ke mně. Teď je to obráceně, je o kategorii výš, je napřed,“ říká Karel. Jeho naopak žene vpřed touha dostat se k Matthiasovi do Treku.
  „Mohlo by se to podařit, dvířka jsou pootevřená, bratrské dvojice jsou ve World Tour žádané,“ připomíná. Stačí vzpomenout například na slovenské sourozence Saganovy nebo Velitsovy. „Žádný jiný týmový kolega vám totiž nepomůže tak, jako pomůže brácha bráchovi.“
  V dresu Corrateku letos Karel Vacek dosáhl na 30. místo na etapovém závodě Gran Camiňo, kde triumfoval vítěz Tour Vingegaard. Byl sedmadvacátý Kolem Loiry a nejnověji čtyřiapadesátý Kolem Alp.
  „Tam jsem čekal, že budu mít lepší formu,“ připouští. Přesto je přesvědčen, že svými výsledky v celé sezoně si nominaci na Giro zasloužil. Pokud se příští sobotu na start nepostaví, bude zklamaný.
  Někdejší velký sok Remco Evenepoel vyrazí na Giru do boje o druhý titul z Grand Tour.
  „Vždycky jsem věděl, že celkově bude mít Remco oproti mě navrch,“ povídá Vacek. „Je komplexnějším závodníkem, přirozeným talentem. Ale porazit ho šlo. A jde to i teď. Jen mám pocit, že kolikrát jsou závodníci smíření s tím, že jedou jen o druhé místo za ním.“
  Rozhodně nechce žít jen ve vzpomínkách, jak se současným mistrem světa kdysi sváděl vyrovnané souboje. „Stále doháním tréninkový a závodní deficit z posledních let. Ale dělám maximum.“
  Uvědomme si, že Karlu Vackovi je stále teprve dvaadvacet let.
  „Nic nevrátím. Co se stalo, stalo se. Ale vše, co jsem i mimo cyklistiku prožil, mě hodně posílilo. V hlavě jsem dospěl, mám jiný pohled na svět. Třeba budu typem závodníka, který uzraje až kolem třiceti. Věřím, že to přijde, že jde jen o otázku času, tvrdé práce a víry v sebe sama. Ta je nejdůležitější.“
  Jistě, může dojít i na scénář, že se už do špičky nikdy nevrátí.
  „Ale v tom případě bych chtěl jednou skončit bez výčitek a s pocitem, že jsem do toho dal všechno.“

 7. Tak bohužel Nikola Nosková nenastoupí ani do zítřejší jednorázovky v Katalánsku, ani příští týden na ženské Vueltě. :-( UCI pozastavila jejímu závodnímu týmu licenci, v Zaafu už zbylo jen 7 cyklistek (požadované minimum je 8), zbytek odešel, protože jim neplatily mzdy. K tomu Nikola po úvodním výborném začátku sezóny chytila někdy před 2 měsíci covid.
  Přitom při slabší konkurenci jsem jí na zítřejším profilu věřil:
  https://la-revolta.cat/es/recorrido/

 8. Alex forever

  Bombově všem zajel „don“ Juan Ayuso! {good}

  Příloha: Juan

 9. Alex forever

  No, chtělo to, aby byl ten sjezd aspoň o kilák nebo dva delší – a Pepan by byl možná v TOP10 {devil}

 10. Alex forever

  No, na mezičase se to teď začíná nějak moc hrnout před Pepana {cry} Bude to možná nakonec „jen“ boj o TOP10 {scratch}

 11. Alex forever

  A teď už jen budeme držet palce, aby Pepu moc borců nepřeskočilo – do kopce už ho na mezičase odsunul na 5. místo Gesink a ještě jich pár přibyde, počítám {scratch}

 12. Alex forever

  Dávej, Pepane, dávej! Už jen 4 kiláčky z kopce, to je přece Tvoje parketa! {bomb}

 13. Alex forever

  Tak Pepan už bude coby dup na mezičase! {devil}

Leave a Reply