Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 108 comments

 1. Roman v první větší skupině. Letos by to snad mohlo být lepší než loni. {good}

   • Je. Kousek před cílem se pokusil o překvapivý nástup, ale dojeli ho. V záběru je vidět i Woutova levá ruka. :)

    • Myslím si, že to bol taktický zámer a robota pre Balleriniho, doplatil na to WvA ktorý si išiel pre bonifikáciu.

    • Alex forever

     Dnes mne poprvé potěšil „jájík“ Alaphilippe, kterej chtěl (i když vůbec nevím proč?) nechat vyhrát Štybara {thumbup}
     Díra, kterou Zdeňkovi na poslední pětistovce vytvořil, byla naprosto komfortní – kdyby ovšem Štyby na to měl, aby ji udržel {cry}
     No a Matějovo gesto v cíli bylo sice pro fotografy působivé (viz fotka od Climbera), ale nevím, nevím, jak na to budou pohlížet soupeři {scratch}
     Tohle si, myslím, nedovolil ani Peťo Sagan, kterej býval přeborník na vymýšlení cílových póz.
     Myslím si ale, že ani jedna z nich nebyla takhle „povýšenecká“ vůči smečce sprinterů za zády vítěze {wacko}

    • Krásná práce Alaphilippa. Pár let zpět by to dnešní vítězství bylo Zdendovo.
     A možná i stačilo, aby Wout nebyl tak naivně hladovej.
     Alexi souhlas. Právě proto, nemám MVDP absolutně rád. Jeho povýšenecká gesta a grimasy jsou opravdu odpudivá.

    • To gesto s rucemi na prsou trvalo asi tak tak sekundu. Pak mu hned ruka vstřelila vzhůru. Ta fotka je v tohle trochu matoucí.

    • Musím říct, že po všech těch různých „ptáčcích“, „běžcích“, Hulkovi, popotahování se za bradavky, výstřelech z pistole, luku a kdovízčeho ještě a setřepávání „smítka“ z ramene, mě to nijak nepohoršuje a jako diváka mě to pobavilo. Nemohu ovšem mluvit i za Wouta. {devil}

    • Alex forever

     @rotki: Nesouhlasím. Za prvé jsem si toho gesta jistě nejenom já všiml okamžitě a vyvolalo ve mě negativní reakci (a to mám na rozdíl od PavlaK Matěje hodně rád) a za druhé to bylo dávno předem pečlivě vymyšlené a určené především fotoreportérům – cyklista sedící na kole se založenýma rukama a za ním sprintující smečka, která nemá nárok – to tady ještě nebylo!
     A zítra to bude na titulkách všech sportovních rubrik… Jako marketingovej tah skvělý, za mne ale fakt {negative}

 2. Štyby pěkný pokus, ale MvDP očekávaně. Za kurs 2,6 to neber. :-D

 3. Hm, Zdeněk to tam hezky nabombil, Wout musel stáhnout a radoval se třetí vzadu Mathieu. Je to těžký závodit s těmito borci.

 4. Myslím, že to Juliánovo zvedání rukou ještě před projetím cíle jeho soupeřům plně vyhovuje a přejí si, aby s tím nikdy nepřestal. :)

 5. Alex forever

  @rotki: Tvůj příspěvek, napsaný ve stejnou minutu, jako ten můj, zase nikde nevidím {wacko} Ach jo, furt něco…

 6. Teď jsem koukl na dojezd T-A a nemůžu se zbavit dojmu, že MvdP prostě začal spurtovat o dvě sekundy později, než měl. Protože kdyby byl cíl o pět metrů dál, prosvištěl by kolem Alaphillipa jako nic…

 7. Alex forever

  Jinak dnes mi FB nabídl tuhle parádní fotokoláž – otec a syn Van der Poelové v nástupu! {rose}

  Příloha: Siena - Italy - wielrennen - cycling - cyclisme - radsport - last climb Mathieu van der Poel (Netherlands / Alpecin-Fenix) - Julian Alaphilippe (France / Team Deceuninck - Quick Step) pictured during Strade Bianche Donne a one day race from Siena to Siena (184KM) - photo Anton Vos//Cor Vos © 2021

 8. Alex forever

  Naši kluci v cíli… Tři dojeli velmi dobře, jen ten Hirťák je furt nějakej divnej – chytil devět minut zásek? {scratch}

  Příloha: Naši

 9. Dnešní T-A dramatický dojezd. Almeida je velký borec. A ten konec s útokem Juliana… Já to nechápu. Almeida měl na vítězství.

  • No nedivím se, že se to Almeidovi nelíbilo. Kdyby se za někým vyvezl, ale sám zaútočit, zvláštní..

   • Vyvezl se za útočícím Thomasem. Myslím, že na jste na frantíka zbytečně přísní.

    • Je to možné:-) Almeida jel krásně a odvažně.

    • @rotki
     ..tak o tom žádná. Líbí se mi také jeho styl.

    • Alex forever

     No, nevím, chlapi {scratch} Proti gustu žádnej dyšputát, neberu vám obdiv k Almeidovi, ale pro mne je to zatím stále jen „plašák“ ne nepodobný svým projevem Voecklerovi.
     A toho jsem tedy fakt vůbec nemusel {negative}
     Na loňském Giru jsem mu tedy fandil taky, to se přiznám – ale spíš proto, aby odolal náporu těch ostatních, mezi kterými jsem také neměl žádného extra oblíbence… tedy až na Nibaliho na 7. místě ;-)
     Ale zpět k Almeidovi – doufám, že třeba z toho přehnaného afektu, který na kole předvádí, časem vyroste – je to furt strašně mladej kluk!
     Až se přestane při jízdě ksichtit a zmítat se jako překousnutá žížala, bude pro mne mnohem stravitelnější {good}

    • Já mám rád jezdce typu „dobrý vrchař i časovkář“, který kolem sebe nepotřebuje vláček.

  • Alex forever

   Tak Almeida určitě věděl, co dělá, když se rozhodl pro finální atak z vedoucí trojice už na metě 1,1 km do cíle. Myslím si, že by na měření sil s Matějem, Julianem, Woutem a možná ještě pár dalšími by neměl. Ta jeho na oko ďábelská výbušnost na posledním kilometru vypadala tak, jak vypadala hlavně proto, že jel hodně lehký převod – borci, kteří ho přesvištěli, měli naloženou úplně jinou „pilu“, než on… řekl bych tak minimálně o tři, čtyři pastorky.
   A navíc v závěru Almeidovi už skoro stříkaly z uší laktáty, zatímco ti nejlepší mohli jet tímto tempem další kilometr ;-)

 10. Zdravím všechny po delší době, hlavně moderátora, kterého poctivě čtu. {good}
  Romana jsem teď myslím viděl v popředí na tom kopci.

 11. Alex forever

  Whow! Skvělej Wout! {rose} A hned za cílem gratulace od Tima Merliera {good}

  Příloha: Wout_Tim

 12. Alex forever

  Dnešní etapa, jako už tradičně ta první, je odstartována i končí na pobřeží nedaleko Viareggie v Lido di Camaiore, kde jsem několikrát (asi 5x?) pobýval na svých cyklistických dovolených v letech 1991 – 2003.
  Opravdu mohu tvrdit, že mám tuto část Itálie sježděnou doslova křížem-krážem a když koukám na přímý přenos, málem u toho slzím {cry}
  Etapa je sice vedena jako „sprinterská“, ale ty tři okruhy poblíž Camaiore nejsou pro sprintery žádná selanka. A to mají kliku, že je pořadatelé nevyhnali na druhou stranu od města do oblasti kolem obce Santa Lucia (viz mnou nakreslený kroužek na mapě), to by jim „poděkovali“ ještě víc! Tamější, sice nepříliš dlouhé, ale ku*va náročné stoupání má na nějakých třech kilometrech postupně 10 – 14 – 16 – 18% a já ho tenkrát vyjel na nejlehčí převod 39×23 doslova na krev {wacko} Dnes bych to, přiznám se, sotva dával na 34×27, kterými je vybaveno moje současné silniční kolo…

  Příloha: T-A 1. etapa

  • Alex forever

   Jo a když si dnes tak pěkně máme možnost prohlížet bílo-modrý dres Rusáků, který ve skupince uprchlíků veze Ital Velasco, musím uznat, že je parádní {good} Což jsem si původně moc nemyslel…

   Příloha: Rusvelo

  • Alex forever

   Všimněte si těch bílých kvádrů a „balíků“ na paletách v různých ohradách u průmyslových areálů podél silnice. To je pravý kararský mramor! Těží se v této oblasti prakticky všude, nejen nad městečkem Carrara, které dalo tomuto kameni název. Prostě mnohé stráně těch kopců jsou vyhlodány jako od myší.
   A z dálky (třeba z toho dlouhého mola, co bylo před pár minutami vidět, když jeli po Via del Mare, silnici podél pláží, kde bude i cílový spurt) vypadají i v létě ty kopce, jakoby byly zasněžené. Omyl, je to ten bělostný mramor (viz moje fotka z jedné vyjížďky kolem fabriky na zpracování mramoru)!

   Příloha: Mramor

   • Alex forever

    A po této Via del Mare (na fotce jsem označil kroužkem i lokalitu, kde jsme přímo v Marina di Pietrasanta bydlívali) se dá jezdit neuvěřitelně rychle, přátelé! Myslím, že jsem to tady už kdysi psal, ale klidně to zopakuji: opravdu není ani pro trochu trénovaného „hobíka“ problém udržet zde na trase 30 km tam a 30 km zpátky průměrnou čtyřicítku! Podařilo se mi to několikrát.
    Cyklista totiž jede v bočním větru (od moře) a díky předjíždějícím autům je neustále „nasáván“, což ho parádně zrychluje. Je zde dost provoz, ale přitom žádnej smrad z výfuků – vítr všechno rychle odnáší nad pevninu.
    A taky je paráda, že i když jsou díky nekonečné aglomeraci přímořských městeček co chvíli na trase semafory, cyklisté nezastavují – a řidiči se nediví a nerozčilují. Prostě jen nakouknete pro jistotu do silnice ústící kolmo k moři, jestli něco nejede a šlapete naplno dál, i když je na semaforu červená.
    Nikdy se nic nestane {yahoo}

    Příloha: Via del Mare

    • Alex forever

     A tenhle pohle taky znám – i když ne ze závodů, ale z jedné nedělní vyjížďky, kterou jsem tam absolvoval s místními cyklisty. Napočítal jsem (když jsem na konci zastavil u krajnice) v několika menších balících celkem skoro 300 jezdců (včetně velké spousty krásných, vyšvihaných holek na karbonových silničních kolech)! Neuvěřitelné!!!

     Příloha: Balík

    • Vďaka za reportáž {good}

  • Jednou jsme stravili pekny dva tydny ve vesnicce Metato kousek napravo od toho krouzku na mape :)
   Ja se ale venoval behani po okolnich kopcich vic, nez kolu.

 13. Alex forever

  A už se jede, už to sviští {devil} Vivat Tirreno-Adriatico {rose}
  Jinak opět připomínám startovní čísla, která budeme bedlivě sledovat:
  25 Petr Vakoč (tmavomodrý Alpecin-Fenix s červenými prvky)
  86 Zdeněk Štybar (notoricky známý, o poznání světleji modrý dres Deceuninck – Quick Step)
  114 Roman Kreuziger (bílý dres se světle modrými prvky Gazprom – RusVelo)
  143 Jan Hirt (modro, bílo, žluto a kdovíjak ještě flekatý dres Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux)
  a samozřejmě 61 Petr Sagan v černo-bílo-tyrkysovém dresu týmu BORA – hansgrohe

 14. Alex forever

  Nějak jsme „zasklili“ tradiční francouzský „závod za sluncem“ nebo-li Paris – Nice, nezdá se vám, přátelé? {wacko} :-D ¨
  Zde jsou výsledky 1. etapy – přesněji TOP 20 v cíli {beer}

  Příloha: P-N 1

Leave a Reply