Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 010 comments

 1. PetrH.Senov

  Ti borce jsou s tím slavením „kilometr“ před páskou prostě nepoučitelní {yahoo}

 2. Zvládne to dneska Van Aert? Vsadil jsem na něj celých 10 Kč {devil} .

 3. Honza a Louis lídři, jaksi to z hlediska českých médií mimo radar https://intermarche-wantygobert.eu/news/dauphine/

  Dauphiné Libéré byl hezčí název.

  A tady ještě interview s honzou https://www.youtube.com/watch?v=UmZNqfE6dyQ

 4. Stanley.88

  Vackové velmi solidně na Dlouhých Stráních, Karel prý bráchovi velmi pomohl, kéž by šel zase nahoru.
  Jinak já tam byl 14 dnů zpět a ta těžší strana je fakt brutálně těžká. Dvakrát po sobě, respekt mladým!

  • Bol by som rád, keby už všetky problémy mal za sebou. Teším sa na jeho návrat. Život je však nevyspytateľný. Pozri na sympaťáka Toma Dumoulina.

  • Ja to tak optimisticky nevidím, dlhý covid je svinstvo + o 25% znížený prietok krvi do jednej končatiny neveštia nič dobrého, v rozhovore pre RTVS nebol veľmi presvedčivý čo sa týka návratu do formy.

   • Alex forever

    Tak o zúžených koronárních cévách bych mohl napsat diplomovou práci ;-) Nejsem sice vrcholový sportovec, ale na kole jsem pečenej-vařenej a vzhledem ke svému věku a současné výkonnosti podávám pokaždé slušný sportovní výkon. No a teď si představ, že mi vloni koncem dubna naměřili na kardiologii zúžení koronárních tepen (ve zprávě mám uvedené hodnoty okolo 90%) i aorty!
    No, následovala okamžitě angioplastika (2 balónkové katetry) a za tři neděle pokračování (+ 3 další katetry). Hlavní efekt, který po více než roce pociťuji, je ten, že mám za jízdy výrazně nižší tepovou frekvenci (bývalo to v průměru kolem 150 T/min. a teď se nedostanu přes 120 tepů) a míň se potím. To je sice fajn, ale na druhou stranu se nedokážu pořádně dostat do tempa a „vyšťavit“, takže tím pádem také nemohu shodit kila, která jsem obvykle touto roční dobou už dávno neměl (a tahat se v létě na kole s 6-8 kg navíc, to není žádnej med).
    Takže zpět k Saganovi: Je to taky jenom člověk a myslím si, že může mít podobné problémy, jako mám já – a tím pádem není schopen podávat dřívější výkony.
    Nebo? {scratch}

    • Alex forever

     Místní lékaři prominou – možná jsem to blbě pojmenoval a je to tak, že mám kolem srdce 5 stentů, které byly na místo dopraveny pomocí těch balónkových katetrů… Fakt nevím, jak to přesně popsat {beer}

    • Si si svoje vytrpel, nech ti zdravie slúži a veľa kilometrov prajem, ja pre zdravotné problémy už robím už iba také krátke výjazdy po okolí bydliska.
     Peter mal v podstate šťastie, za 10 rokov v profi peletóne nemal ani jednu zlomeninu a ťažšie choroby ho obchádzali, okrem problémov ktoré mal v roku 2014 a začiatkom 2015, teraz cez kovidove obdobie sa na neho všeličo lepí, asi má už organizmus opotrebovaný na vrcholovú cyklistiku, niečo ako Leo. {bye}

   • V tom čánku se přímo píše, že ve zúžené tepně problém není, opakovaná vyšetření zúženou tepnu vyloučila.

    A každopádně by se nejednalo o koronární tepnu, ale tepnu někde v dolní končetině. Takový problém měl třeba Aru. U profi cyklisty v Peterově věku je zúžení koronární tepny prakticky vyloučeno.

  • Tady je ještě rozhovor s Erikem Baškou popisujícím covidové problémy:
   https://www.cycling-info.sk/10048-

 5. Kdyby Nibali opakovaně nehlásil, jak to s jeho vytrvalostí později zvrátí, a jak se určitě o něco pokusí (a to i po té etapě, kde se pokusil o něco ve sjezdu), bylo by mi to jedno, ale takhle… Nepokusil se o nic, žádnej nástup, nic. Hvězda takového fotmátu nedostála svým slovům a neměl co ztratit. Výsledek jistě zajel, ale co řeší 4. místo pro Nibaliho, když hlásí takové věci… Zlatej Contador, kterej se aspoň snažil (a i když už nebyl, co dřív, zajel 4., 5. místa na Vueltě, 5. na Tour) a o výsledcích z týdenních etapáků, jako má Contador v pozdějších letech, může Nibali jen snít. Takže i ty „teatrální“, nebo teatrální nástupy…

  Contador je oproti Nibalimu jinde. Tady ho jako fandové Křižáka lidi nemaj rádi, kvůli údajně zradě a lásce, ale…

  • Pro Nibaliho byly důležitější jednorázovky než týdenní etapáky (kromě Tirrena-Adriatica).
   Contadora klasiky vůbec nezajímaly.
   Takže to se mi zdá trochu jako porovnávat hrušky a jablky, když měli rozdílné preference.

   • …málo znáš Contadora… A krom toho se to srovnání netýkalo jen týdenních etapáků, takže to, co děláš, jsou rozhodně hrušky a jbka.

    • Alex forever

     {yahoo} {yahoo} {yahoo}

    • Dj.Tj – Skús brať veci s nadhľadom. Však to tvoje porovnanie sa týkalo aj týždenných etapákov. Ale ináč pohoda. Sobota, konečne dážď po mesiaci. . . .

    • @Alex tolik k nereagování.

    • @horvi brát věci s nadhledem mi radí fakt…horvi? Tak je fór :-D Ano, moje porovnání se týkalo i týdenních etapáků, čehož jsem si vědom, tahle věta o tom jasně svědčí “ A krom toho se to srovnání netýkalo jen týdenních etapáků“, možná neumíš dostatečně česky, nevím, trolle. A čtyři tečky za větou, s mezerou k tomu… {good}

     Tady prší každou chvíli a aktivita jakýhokoliv debila na klidu nepřidá.

    • Kde chybaju argumenty prichadzaju na rad nadavky a hrubost. A potom to uz nie je o diskusii. Nemusim mat pravdu ty ani ja. Nazor vsak sa da vyslovit slusne. Vzajomne urazky su hrobarom kazdej slusnej diskusie. Nebudem k tomu prispievat a je len na tebe či aj ty.

    • Ano, neznám Contadora, ani Nibaliho osobně. :-) Jen z televize, z rozhovorů a z článků v češtině a v jiných jazycích.

     O Nibaliho preferencích napovídá například to, že Tour 2016 a Tour 2021 jel jen jako přípravu na olympiádu. A letos před začátkem sezóny měl v plánu objet všech pět monumentů, což nakonec kvůli onemocnění mu bohužel neklaplo.

     Silniční závody bych rozdělil do 4 základních kategorií: Grand Tours, etapové závody, jednodenní závody a časovky.
     Časovkám se věnovat nebudu, neboť oba v ní dokázali excelovat ve své top formě.

     Contador skončil s cyklistikou v dřívějším věku než hodlá skončit Nibali.
     Nibali vyhrál poslední svou Grand Tour v 2016 a jeho výsledky v dalších letech:
     2017: Třetí na Giru a druhý na Vueltě.
     2018: Z Tour odstoupil ze čtvrtého místa poté co na Alpe d´Huez co spadl kvůli popruhu od foťáku jednoho z diváků. Etapu dojel se zlomeným obratlem.
     2019: Druhý na Giru (až moc se hlídali s Rogličem) v 34 letech. Contador své poslední pódium na Grand Tour získal v 32 letech při vítězství na Giru.
     2020: Na Giru sedmý (to byl ten rok, který někteří ze starších jezdců měli slabší po opětovném rozjezdu sezóny v srpnu, ale ne všichni, neboť se ztotožňuji jen částečně s názory našich bývalých cyklistů ve studiu Tour v České televizi).
     2021: Před Girem si zlomil zápěstí. Jel jen jako domestik Cicconeho. Nepamatuji si přesně, ale myslím si, že v průběhu Gira i jednou spadnul.
     2022: Čtvrtý na Giru v 37 letech.

     @Dj.Tj „Zlatej Contador, kterej se aspoň snažil (a i když už nebyl, co dřív, zajel 4., 5. místa na Vueltě, 5. na Tour).“ – Ano, pocitově to tak vypadá, proto jsem na to ve svém předchozím příspěvku nereagoval.
     V 32 letech Contador vyhrál Giro a byl pátý hned vzápětí na Tour. Nibali ve stejném věku třetí na Giru a druhý na Vueltě.
     V 33 letech Contador Tour nedokončil a čtvrtý na Vueltě. Nibali vypadl z Tour se zlomeným obratlem, ale ještě se dokázal hned vrátit a objet Vueltu jako přípravu na italské klasiky.
     V 34 letech Contador na Tour devátý a na Vueltě pátý (vítězství v předposlední etapě na Angliru). Nibali na Giru druhý, Tour objel celou bez zájmu o celkovou klasifikaci (vítězství v předposlední etapě do Val Thorens).
     V 35 letech Contador nezávodí, zatímco v 37 letech Nibali končí čtvrtý celkově na Giru.
     Takže se mi nezdá, že by v posledních letech kariéry jeden druhého výrazně převyšoval na GT, jak se to snažíš svým emociálním příspěvkem naznačit.

     Týdenní etapáky: Contador podle mne patří mezi TOP 10 v posledních 10-15 letech na rozdíl od Nibaliho. V první trojce jsou podle mne Froome, Richie Porte a Simon Špilak. A pak už následuje Contador, Geraint Thomas, Rui Costa, Fuglsang, .. Jak jsem psal, Nibaliho zaujímalo Tirreno-Adriatico a případné další italské etapáky. Určitě loňská výhra na domácím ostrově ho potěšila stejně jak Sagana výhra na Kolem Slovenska. A jinak je bral kromě začátku kariéry spíše jen za přípravné závody.

     Jednorázovky: Nibali je podle mne nejlepším GC jezdcem s výsledky na klasikách v tomto století. A má paměť si pamatuje více momentů z klasik než z Dauphine, Kolem Švýcarska, Paříž-Nice, Tirrena-Adriatica a španělských etapáků, to přiznávám.
     Nibaliho v top formě ujíždějícího všem na Lombardii, jeho druhé místo (pár týdnů po zlomeném obratlu na Tour) za tehdy v životní formě jezdící Pinotem o rok později. Vítězství na Milán-San Remo. Jeho útok na Flandrech, kde se kolem něj později jako expres mihl Terpstra. Druhé místo na Lutychu, kde si ho dojel v závěru Iglinskij.
     Contador naopak v závěru kariéry klasiky naprosto ignoroval. Ale má alespoň vítězství na Milán-Turín, což Nibalimu chybí.

     Tvrzení: „O výsledcích z týdenních etapáků, jako má Contador v pozdějších letech, může Nibali jen snít.“ se může obrátit na „O výsledcích z monumentů, jaké mé Nibali, může Contador jen snít.“ :-)

     Podle mne nemá cenu porovnávat Contadora a Nibaliho v jejich pozdější fázi kariéry kromě Grand Tours, protože jejich priority byly odlišné.

     Na konci letošního Gira měl Nibali problém, že jel v mnohem slabším týmu než Bahrain, Bora a Ineos. Zároveň neměl takový časový odstup, aby ho tyto stáje pustili do úniku. Superman Lopez odstoupil na začátku Gira, de la Cruz byl bez formy. V nejtěžších stoupáních byl na tom hůře než ti co skončili před ním včetně Almeidy. Složení etap v třetím týdnu mu nenahrávalo, aby se dojíždělo do cíle z kopce po nějakém „lehčím“ kopci (a měl tam z protivníků například dalšího silného sjezdaře Bardeta). O tom, jak bude třetí týden silný, spíše mluvili novináři na základě historických zkušeností než on sám. On sám cítil, že nemá nohy na nejlepší, ale zároveň byl v bojovné náladě. Takto se vyjadřuje většina sportovců (nejen cyklisté), že není nic ztraceno, že budou dále bojovat. I když třeba po druhé třetině prohrávají.

     @Dj.Tj. „Contador je oproti Nibalimu jinde.“ Myslím si, že pro oba dva velmi hodně znamená jejich rodina a jejich přátelé. Také si myslím, že oba dva byli velice loajální ke svým domestikům. Ano, Contador nechal vyhrát Tiralonga jako svého domestika. A myslím si, že ještě jednou někoho dalšího. Po konci kariéry se Contador snaží předat své znalosti mladým španělským cyklistům. Co bude dělat po konci kariéry Nibali, to se nevím.
     Nibalimu naopak loni nevadilo dělat domestika na Olympiádě svým italským kolegům či Cicconemu na Giru. V dobách své největší slávy ale nebyl moc zprvu kamarád s Fabio Aruem, když začali být spolu v Astaně a sblížili se teprve lidsky v Riu. Také Froomovi na Tour of the Alps nečinilo problém domestikování Sivakovovi a Hartovi (ještě v době před jeho pádem na Dauphine). Naopak si nepamatuji, že by v závěru kariéry Contador někomu v týmu domestikoval, například v nějakém méně významném závodě, že by tak pomáhal někomu z mladších nadějných kolegů.
     Jak to bývá ve velkém pracovním kolektivu, ne vždy se všichni mají rádi. Contadora možná dohnalo to, co zažil předtím s Armstrongem a Bruyneelem, a proto se stal lehce paranoidním, což byli pocity, o kterých bylo psáno v rozhovorech s Křižákem či jeho manželkou.

    • @vilimator – {good}

    • PetrH.Senov

     DjTj: nechápu proč kritizuješ Alexe za reakci/ nereakci a sám reaguješ na můj příspěvek po dvou stránkách úplně mimo vlákno a debatu, a navíc se snažíš nikoliv diskutovat ale rovnou se pokoušíš urazit. Je vidět že z banu sis nic nevzal a nadhled ti opravdu chybí.

    • @horvi ty fakt nevíš, co bylo s tvou reakcí špatně, co. Tak se omlouvám, troll nejsi, i když tvůj příspěvek byl trolling. Argumenty mi nedošly. Nepsal jsem jen o týdenních etapácích, ale i o tom, jak se Contador choval v pozdějších letech na Grand Tours.

     Takže když vilimator reagoval, že Nibalimu nešlo jen o týdenní etapáky, ale i jednorázovky, a vůbec se o GTs, o kterých jsem psal, nezmínil (což byly s jistotou společné priority obou a vilimator zakládá svou argumentaci právě na rozdílech v prioritách, přičemž pomíjí právě tu největší), a psal o porovnávání hrušek s jablky, reagoval jsem, jak jsem reagoval.

     Tvoje reakce, začínající blahosklonným „Skús brať veci s nadhľadom“(řekni jednomu lidí v diskuzi, ať zkusí brát věci s nadhledem), což je taková klasická diskutérská… :-D a připomínající, že jsem psal o týdenních etapácích, což bylo jasný…co jsem na to měl napsat. A pak zareaguješ jako malej uraženej jarda a rovnou s alibi, abys nemusel reagovat dál. Dokonce ani Mellonovi se tvoje reakce nelíbila.

     Možná tady buším na hluchý vrata, asi jo, ale stojí mi to zato.

    • @PetrH.Senov cože? :-D

     „Kdyby Nibali opakovaně nehlásil, jak to s jeho vytrvalostí později zvrátí, a jak se určitě o něco pokusí (a to i po té etapě, kde se pokusil o něco ve sjezdu), bylo by mi to jedno, ale takhle… Nepokusil se o nic, žádnej nástup, nic. Hvězda takového fotmátu nedostála svým slovům a neměl co ztratit. Výsledek jistě zajel, ale co řeší 4. místo pro Nibaliho, když hlásí takové věci… Zlatej Contador, kterej se aspoň snažil (a i když už nebyl, co dřív, zajel 4., 5. místa na Vueltě, 5. na Tour) a o výsledcích z týdenních etapáků, jako má Contador v pozdějších letech, může Nibali jen snít. Takže i ty „teatrální“, nebo teatrální nástupy…

     Contador je oproti Nibalimu jinde. Tady ho jako fandové Křižáka lidi nemaj rádi, kvůli údajně zradě a lásce, ale…“

     Napiš mi Peťo, kde je ta urážka. Určitě je vidět, že nadhled chybí tobě.

    • CO se Alexe týká, měsíce se tady ohání tím, že na mě nereaguje, a na tom celou dobu zakládá kritiku vůči mně – že reaguji, a on na mě ne. On ale reaguje. A rozhodně to nebyla kritika, to už je od tebe fakt moc, jen jsem napsal „tolik k nereagování“.

     Divím se, že přijdeš s tímhle, ale po měsících, kdy mi Alex píše furt to samý, nevíš, o čem jsem psal a bereš to jako kritiku Alexe. Tvoje nestrannost je minimálně na pováženou.

    • @Petr H.Senov čekal jsem, že reakce nepřijde :-D A mimochodem – nejsi tak důležitej, aby každý příspěvek ve fóru byl nutně reakce na tebe. Dobré jájánkovství, vztáhnout nto na sebe. Psal jsem o Nibalim v podobném duchu opakvoaně a i před tím, než jsi o něm napsal svůj příspěvek ty. To je ale jedno, s tebou diskuze není evidentně možná.

 6. kariéru ke konci května ukončil tenhle nenápadný, sympatický domácí násilník… Resp. mu kariéru končil tým, který mu vypověděl kontrakt.

  https://www.procyclingstats.com/rider/alexandre-geniez

 7. Alex forever

  Slušnej začátek našich mladých pušek na třiadvacítkářském „Závodu Míru pionýrů“ {devil} {good}

  Příloha: ZM 2002

 8. Pořadí v GC po 15.etape.
  16.etapa byla královská přes Mortirolo.
  5.Pozzovivo 1’01‘
  12.Hirt 9’16“
  Za mě je pochopitelne, že IWGM upřednostňoval Pozzoviva, byt s tím jako fanoušek nesouhlasím.
  Na stránkách IWGM jsem hledal, jak komentovali soupisku Gira, ale bohužel není to možné najít.
  https://www.procyclingstats.com/race/giro-d-italia/2022/stage-15-gc
  https://intermarche-wantygobert.eu/news/page/5/

 9. Ty brďo, uspel jsem v tipovačce! Tak to jsem měl zase jednou štěstí. Dokonce myslím, že mám i 4 lidi na správných místech (včetně Honzy, věřil jsem mu od začátku), to se dřív taky vyhodnocovalo. Díky moc, borci.

 10. Jak vůbec dopadla RK liga na Velogames? Nějak jsem se tentokrát nezúčastnil. Uspěl někdo (třeba první stovka) v celkovém pořadí?

 11. Nevidím, že by Honza o Wanty říkal něco špatného. Popisuje to, jak to bylo, bez pomlouvání, do toho ho tlačí novinář. Na stránkách Wanty byl prezentován jako lídr spolu s Pozzovivem.

 12. Mr. Ventoux

  Poslední reporty zde:

  19. etapa: návštěva Slovinska, za mě nejhezčí atmosféra z tohoto Gira, bravo Slovinci (paradoxně ani jedna jejich současná hvězda v závodě) – https://youtu.be/YHNpBlhFZUU
  20. etapa: opravdu ryzí test toho, kdo si má růžové triko zasloužit – https://youtu.be/fompKvuhu54
  21. etapa: amfiteátr vidět na vlastní oči je zážitek, úplně z té masy kamene sálá historie, starověk – https://youtu.be/UtnyHToYBrg

  Děkuji všem více či méně věrným divákům (dělat to pro sebe sama by nebylo moc efektivní) i podporovatelům jako takovým. {beer} Nestíhal jsem forum moc pročítat, za případné neodpovědi v průběhu se omlouvám. Ale spal jsem 5–6 hodin denně, osobního volna moc nebylo. :-D

  • Michale, je to síla. Sledoval jsem všechny Tvé etapy Gira. Jsi neskutečný borec, smekám před Tebou klobouk a závidím Ti. {beer} {good}

  • Super {good}
   Snad se mi jednou podaří také takto objet GT {scratch}
   Mohu se zeptat na náklady?
   Beru to, že jsi trochu pankac a jedeš low cost, v obojim si rozumíme {beer} , odhaduji to zhruba minimalne na cca 50000 Kč (ubytovani 20000 Kc, transport 10000 Kč, jídlo 10000 Kc a ostatní 10000 Kč)
   Za mě bych ve videích uvítal klidne i více informací o ubytování, jidle, atd., ale chápu, že všechno nacpat do krátkého formátu je tezke a pro někoho přebytečné, určitě to není kritika, pouze návrh ;-)

   • Já se omlouvám, ale dovolená za 50 tisíc opravdu není lowcost a punk. :-D

    • Za mě 3 týdny s ubytováním pro jednoho, transporty, jídlem, atd. za 50000 Kč je stále lowcost a v způsob, jak Michal jezdí je pro mě punk.
     Samozřejmě, kdyby si vzal stan / spacák, jedl konzervy a stopoval místo dopravy, tak se dostane sakumprdum třeba na 20000 Kč, ale to vzhledem k náročnosti nejde.
     Bohužel jsem nakonec nejel na poslední 2 etapy Gira, což si samozřejmě vyčítám, ale pouze na naftě, poplatcích a jídlu bych byl za víkend na cca 10000 Kč, proto myslím, že 50000 Kč za 3 týdny je lowcost.

   • Myslím si, že v některém díle uvedl (jestli si dobře pamatuji), že náklady jsou cca 60000 Kč bez zohlednění přípravy.

    • Dokonce tam byl uveden obsah batohu, jak často pere věci atd, atp…Nevím, kde to přesně bylo. Jestli to náhodou nebyla ta etapa pod Grand Paradiso ??? Jestli budu mít čas, tak to pohledám.

   • Mr. Ventoux

    to Palawan: Jo a díky za poznámku k reportážím. Máš pravdu, hodilo by se to tam. Včera jsme v klidu poprvé sjel všechny po sobě jako celek, abych si udělal nějaké vyhodnocení a samozřejmě tam vidím dost nedostatků. Ale bylo to poprvé, jsou to ohromné zkušenosti do budoucna. Příště už si v reportech budu jistější. Jako teď při druhé GT v organizaci. Před TdF jsem netušil, co to je za logistické břemeno, teď před Girem jsem byl organizačně uplně v klidu (ale zase jsem vůbec netušil, jeslti to dám fyzicky, to před Francií jsem si kondičně zase celkem věřil)

  • Mr. Ventoux

   Díky za pochvaly. {beer} Jasné, náklady jsou cca 65–70 tisíc Kč, což je pro tento formát cesty spodní hranice. Nebyl jsem na tom před výjezdem finančně tak, abych si dovolil komfort – pohodlná verze by se pohybovala od osmdesáti výše. To myslím se vší skromností, bez rozhazování, prostě pohodlí – lepší ubytko (třeba někde s welnessem, kde bych mohl hned po check inu a večeři na masáž) + lepší strava. Doprava je prostě daná.

   Doprava (veškeré vlaky mezi etapami atd) – 13 500,-.

   Ubytování 20 000,- (Booking, seřadit podle ceny od nejnižší. Je to o nějakou procentní část dražší, než kdybych to objednával konkrétně přímo s každým hotelem, hostelem, penzionem, ale tady v tom třítýdenním hukotu brutálně usnadňuje život ucelená aplikace s kompletním, jednoduchým grafickým přehledem všeho…jednoduchost je priorita, která rozhodně stojí za těch několik tisícovek „navíc“.

   Strava cca 30 000,- (s rozvržením za desítku bych dojel na pečivu tak do Turína (14. etapa) a zemřel :-D ). Na stravě se absolutně nedá nic ojebat, při náročném výkonu tělo potřebuje energii, ať peněženka říká cokoliv. Ale ano, je třeba hledat vhodný poměr energetická hodnota/cena. Zpravidla je to Mekáč – po etapě se tam za 10–15 euro plnohodnotně najím a srovnám (dvojité maso, hrany, cola). V „normální“ restauraci se bavíme o plnohodnotném jídle za 20 euro plus. A to je na třech týdnech už velký rozdíl. Během etapy projím při lehké tak 15, při těžké tak 30 euro. V unavě vypiju hodně coly, obecně dávám tak 3–4 plechovky denně. Většinou to je za 2,50 – tak jen za colu to je třeba 10 euro denně a to je bez kousnutí do sousta. (A to je Itálie ještě levná – ve Francii jsem dal za colu celkem 8 tisíc). Před první Grand Tour jsem měl naivní představu o vyčleněných 30 euro na jídlo na den – nesmysl, pod 40 euro to nejde (teda aspoň já toho nejsem schopen, Kreuzigerův organismus asi jo), v těžkých etapách to je 50. To jídlo nemám přesně spočítané, to dopočítám až dle výpisu z účtu, ale je to cca těch 30.

   No a pak jsou tam nějaké ty náklady „další“ (internet v mobilu, hygiena, kterou jsem někde ztratil atak…

   65 000,- je minimum, při kterém se musím omezovat, respektive „obracet minci v ruce“. Nebyl jsme na jediné masáži, jedinkrát na bazénu… Na příští Grand Tour už chci mít rozpočet alespoň 80 tisíc, o dost to usnadní život. B-)

   PS: a to je euro velmi dole, nějakých 24,60 Kč

Leave a Reply