Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

1 003 comments

 1. https://www.cyclingnews.com/news/van-aert-and-merckx-still-critical-of-evenepoel-as-worlds-fall-out-continues/

  Tak tohle je hodně zajímavé. Remco se na MS neřídil pokyny týmu a dohodnutou taktikou. Neměl odjet a měl zůstat s Woutem. Je fakt, že na konci by se Woutovi při sjíždění Juliana hodil.

  • Nebo taky všechno na Wouta se ukázalo jako chyba, protože na to prostě neměl. Tak se hledá viník.

   Tím neříkám, že ten útok Remca byl určitě blbost a v tu chvíli (pokud) měl z Belgičanů útočit někdo jiný …

  • Alex forever

   Tak médii před MS proběhlo něco v tom smyslu, že Remco sere na týmovou strategii už předem, nebo se pletu? {scratch}

  • Toto len potvrdzuje , ze WvA je namysleny uj … (ale je neskutocne co dokaze, to Sagi je proti nemu odvar … teda skorej co nedokaze ..asi jedine vyhrat GT) …

   Remco sa prenho tam docela dost zodral.. pricom evidetne obidvaja na tom boli asi rovnako. Tak takto ma istotu , ze mu nabuduce nepotiahne nic a moze sa po**bat.

   Toto Peto vedel dobre..aj ked prenho spolujazdci odviedli ho*no , tak aj tak im vzdy podakoval.

   Karma a motivacia je svina {devil}

   • Alex forever

    @nat: No, já vidím taky velkej problém v tom, jak obrovská konkurence je v belgickém týmu – asi největší ze všech současných reprezentací.
    Píšeš o Saganovi, že vždy poděkuje svému národnímu manšaftu – ale oni na něho přece makají rádi, protože je předem jasné, že nikdo jiný nemá sebemenší šanci na úspěch.
    Belgičané mají naopak v repre-týmu cyklisty, z nichž se jeden každý může na konci závodu radovat z vítězství. To je pak o moc těžší je přesvědčit, aby se podřídili týmové strategii a makali na jednoho, max. dva lídry.
    Nejsmutnější ale je, když je v manšaftu jeden borec, který má naději na úspěch – a přesto mu ostatní nepomohou ani zdaleka tak, jak by bylo záhodno – ba naopak, ještě mu zaškodí. Podle mého názoru (a příliš živých vzpomínek) to tak bylo v našem týmu na MS v Hamiltonu. Nebudu vytahovat podrobnosti, všichni si to pamatujeme a nikdy tady nevládla shoda v názoru, zda to bylo tak či onak. V cíli byl nakonec po zásluze první Sagan (kterému mimochodem tehdy výborně potáhl v balíku Kolář), ale Štybar tam klidně mohl být s ním, kdyby…
    Co bylo platné, že našich bylo na startu 7 (a čtyři dojeli do cíle), zatímco Slováci byli jen v trojici – ale Sagan se stal mistrem světa?!

 2. Roglič zase spurt do kopce za spodek, stehýnka nic, co on sakra žere.

 3. Alex forever

  A tohle mě fakt pobavilo! {yahoo} {yahoo} {yahoo}

  Příloha: Dost dobrý

 4. Alex forever

  @BOSUx: Díky za odkaz! U článku jsou navíc parádní fotky ze Štybarova instagramu – Zdenda ve sprše po Pekle severu {good}

  Příloha: Štybar ve sprše po P-R 2021

  • Když 2 dělají totéž, není to totéž, byt někdy to není spravedlive, ale to je život.

   Kdyby Křižák odpovidal, že neměl energii, protože mu nešlo jidlo do žaludku, tak by to dostal sežrat.

   A i když jezdil v úplně špičce na Tour, tak stejně jezdil nedostatečné agresivně a měl špatnou hlavu.

   • Jenže Roman léta krmí média tím, že čísla jsou dobrá a ten daný závod jede jako trénink na další závody.

    • A když Styby jede závod jako trénink / na protočení nohou / potáhnout na zacatku, pak je take upřímnost Krizaka špatná?

    • Roman leta krmi media tim, ze si „vystoupil“ a „orazil“, protoze se jela „podlaha“ a bylo tam hodne vrcharu, kteri nejsou hubeni ale „pruhledni“ a jedou jak blazni. To za starych casu zrejme nebylo…

   • Alex forever

    Nesmysl! Dva dělají totéž?
    Štybar je otevřený, vstřícný člověk, který vystupuje sympaticky jak naživo (zažil jsem ho párkrát na závodech a vím, jak komunikuje s fanoušky a vůbec všemi lidmi kolem – třeba v cílovém prostoru s pořadateli, mechaniky a bafuňáři). Proto nemám jediný problém mu věřit každé slovo, proto ho mám, přiznám se, lidsky raději, než Křižáka.
    Ten je naopak nejen introvert, ale navíc působí na své okolí nepřístupně až arogantně. Myslím tím anonymní dav kolem trati, ne lidi, s nimiž se dá do řeči – vždyť jsem měl sám tu možnost si s ním dobrých 10-15 minut osobně pokecat.
    Vzpomínám si, že když před MS v Rakousku prohlásil Křižák – snad poprvé, co ho sleduji – že si pojede pro dobré umístění, protože mu ta trať sedí, všichni jsme to tady kvitovali s nadšením a skoro každý (Palawane, Ty ne?) jsme se pozastavovali nad tím, proč takhle otevřeně (a odvážně) nevystupuje častěji?
    Štyby sice není až tak sebevědomý, jako býval Leo König (a ani to mi nevadilo), ale své šance vždy zvažuje otevřeně, většinou optimisticky, předem se nevymlouvá. No a když to nevyjde, postaví se k tomu čelem (jako teď po MS) nebo otevřeně řekne, co mu vadilo (jako po MČR v Plzni).
    Takže žádné „když dva dělají totéž“, to je jako srovnávat trabant s mercedesem ;-)

   • Nene. Roman jezdil svým diesel stylem a jezdil výborně, o to žádná, ať se to někomu líbí a někomu ne. Ale že by řekl, že na ně neměl, nepamatuju si. To není jen o tom, jak mluví o tom, když jim to nejde. Je to o celkovém projevu. Navíc Roman k stáru na svém projevu zamakal. Já bych ty dva borce nesrovnával, buďme rádi, že je máme. Štyby mi mohl ještě něco zajet. Roman už svoje zajel.

    • Bosux: Přesně tohle si myslím i já. Nikdy jsem neviděl, že by Roman řekl, že na to neměl.

    • Jak neříkal, jeho klasické „vystoupil jsem si“ je přece, ekvivalent neměl jsem na ně {scratch}

    • No, Romanova vyjádření vždy byla tak, že to bylo JEHO rozhodnutí (ON si vystoupil, ON to takhle chtěl) a dokonce většinou i tak, že to tak bylo SPRÁVNÉ rozhodnutí (získal závodní kilometry, protočil nohy, RADŠI pošetřil, nebláznil,…), případně to celé bylo postaveno tak, že čísla měl SKVĚLÁ a že měl buď smůlu nebo se s ním během závodu stalo něco nevysvětlitelného, co si musí analyzovat. Ale že by říkal, že ostatní byli lepší a on na ně neměl? To se mi moc nezdá.

    • Mně tedy přijde, že se jedná / jednalo o +- totéž, možná hůře zabalené, jsem ultras jak Križáka, tak i Štybyho, třeba zaslepený a podvědomě obhajující.
     Jasně, Štybyho vyjádření jsou obvykle „pěknější“, ale v zásadě říká to samé co Křižák, který to ale neumí / neuměl tak podat.

 5. https://www.procyclingstats.com/race/milano-torino/2021/result/startlist
  Parádní startovka na nejstarší italský závod, ve hře i Hirt,Vacek,Bouček asi 2x DNF ale uvidíme jestli do toho dá něco Hirťák a pokusí se o něco. vysílá Eurosport

 6. Dnes byl zářní příklad proč jsem nechtěl aby šel Pepa je v DQ, ale někam kde by mohl tenhle typ závodů jezdit na sebe(Cofidis), 70km se tam motal pořád vepředu dojížděl skupiny pak i nastupoval,ještě 5km před cílem práce pro lídry a nakonec DQ úplně ostrouhal a on z toho vyvázl úplně bez výsledku. To letošní Baskicko ho bude možná za 2-3 roky mrzet.

  • Myslíš to, že nevyhrál etapu na Baskicku?
   Já myslím, že to, že bude jezdit příští sezonu v QS mu tu etapu již bohate vykompenzovalo.
   Pepovi bylo v květnu 28 let, reputaci v QS získal tuto sezónu vybornou a stále má teď sebou 5 let z profiku, vyhraje pár klasik a ITT a na tu etapu si nevzpomenes ;-)

 7. Nemá někdo tip, kde sledovat dnes jednorázovku Tre Valli Varesine?

 8. Alex forever

  V tomto článku jsou velmi zajímavá videa – nejenom výběr pádů cyklistů (co všechno ti chlapi vydrží?), ale i motorka v příkopu a dokonce tam zapadl i doprovodnej auťák (s rezervními koly na střeše {wacko} )…
  Včera to bylo opravdové „PEKLO severu“, jaké jsme dlouho (možná nikdy?) neviděli {good}
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/2777350-i-sagan-sel-k-zemi-kanadana-malem-prejela-motorka-hvezdy-se-topily-v-blative-lazni.html?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#hp-sez

  Příloha: Auto v příkopu

 9. Alex forever

  Koukám na to teď po ránu znovu, v klidu si zastavuji záznam a nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak ti borci dokáží ukočírovat v takové rychlosti své stroje na jemném, místy hlubokém blátíčku rozprostřeném po celé šířce totálně rozmlácených pavé úseků {wacko} Já bych sebou plácnul po deseti metrech jízdy…
  Na kolik atmosfér mají asi nabouchané galusky, ví to někdo? Palawan by to určitě uměl najít na internetu, ne? ;-)
  Je jasné, že když se na hladkých silnicích hustí gumy na 10-12 atmosfér, tak při tomto počasí a „kvalitě“ silnice to bude sotva polovina, ne-li méně, že? {scratch}

  Příloha: Bahno

 10. Alex forever

  Dávám sem postupně 10 skvělých fotek z CyclingLove… Tak snad vás potěší – i když na nich není Štyby {cry}

  Příloha: PR 1

 11. Colbrelli letos az neskutecny progres mistr Italie, Evropy a nyni Kostka… Team Bahrain {wacko}

Leave a Reply