Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 433 comments

 1. Zítra se jede San Remo. Vůbec nevím, co od toho čekat.
  Myslím, že to může být úplně jiný závod, než klasická jarní Primavera.
  Nejuleželejší změny jsou dle mého názoru tyto:
  – každý tým má pouze 6 jezdců, bude těžké celý závod kontrolovat a np. čekat na sprint
  – jede až 27 týmů. Když někdo pojede pro vodu, nebo jídlo, bude to mít do auta pěkně daleko. Při 300 km to bude pěkná řehole se vracet.
  – trasa je jiná, jede se více vnitrozemím. Je tam oproti klasické trase 700 výškových metrů navíc (což není moc, ale některým sprinterům to může dělat problém)
  – má být velmi, velmi horko.

  Vůbec bych se nedivil, kdyby se to dost roztrhalo.
  Zajímavou sestavu má Quick Step, tam může vyhrát skoro každý, ale někdo bude muset taky jezdit pro bidony.
  ( ALAPHILIPPE Julian, ASGREEN Kasper, BENNETT Sam, DECLERCQ Tim, JUNGELS Bob, ŠTYBAR Zdeněk)

  • Dobré postrehy, jediný echt domestik je Tim, Bob a Kasper môžu staviť na dlhší únik, Štyby a Julian na svoje pucherské schopnosti a Sam na šprint nejakej väčšej skupiny, ťažko sa bude odolávať tejto zostave. Favoritov je nepreberné množstvo, malé timy, veľká horúčava a viac nastúpaných metrov ako zvyčajne nahrávajú tomu, čo si napísal už ty, že to príde viac roztrhané ako zvyčajne. Keby som mal napísať jedného favorita tak podľa doterajších výkonov by to bol WvA, môže využiť svoje puncherské schopnosti a už viackrát ukázal, že má aj slušný šprint.

   • Alex forever

    Doufám, že si Wouta po tom, co předvedl na Strade Bianche, lépe ohlídají – nemyslím si, že bude schopen odjet jim ze špice solo-piccolo…
    Každopádně to bude na Cipresse, ale hlavně na Poggiu zase parádní kvapík a když jich tam opravdu přijede míň, než v posledních letech, bude to jen dobře!
    Moc se těším {heart}

 2. Alex forever

  Mně ke spokojenosti úplně stačí podobný závěry etapy, jaký byl dnes na Tour de l´Ain {devil}
  Tedy když už není dojezd na kopci, ten mám nejraději…

  Příloha: Tour de l´Ain1

  • Pepa Cerný tam klasicky kloval kloval ale nedokloval ten je tak poznatelnej jedinej kdo ho mepozna ke Nejedlý z Eurosportu. Hlásím cil Uničov. 1.Meeus 2.Merlier 3.Kanter ale vypada to že na posledních 3km(doufám kvuli časum) byl pád dojižděli se ztrátami i jezdci viceméně na celkový pořadí na konci i s odřeninama.

 3. Legenda Hirťák https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/jan-hirt-rozhovor-tour-de-l-ain-silnicni-cyklistika.A200806_190310_cyklistika_tm2

  Jeden by nevěřil, že je to od jeho památné časovky (resp. výsledku na TdS) už víc než rok. Tak doufám, že všem těm megastartripletům natrhne zadky. A že Eganovi bude výsledek egal :-)

 4. NTT kvůli pádu doráželi jako korálky a s velkou ztrátou. Mě cestou z Uničova pobavilo, že jsem na cestě do Olomouce předjížděl šestici Bahrain-McLaren, která (za trest??) šlapala na hotel na kolech. :-)

  Příloha: Mitchelton po dojezdu

 5. https://www.procyclingstats.com/race/czech-cycling-tour/2020/stage-1
  Mitchelton si přijel obhájit přizpůsobil tomu sestavu a má nakročeno hodně dobře, Elkov skvěle jeli už jako první bez mezičasů ostatním a 3s od 2.fleku. I repre mladá zajela hodně dobře. NTT bohužel lehla Campanearts,Van Rensburg a Thomson spadli,že by škrtnutí? přitom na mezičase byli 2.těsně za Mitcheltonem..

   • Já prostě absenci Křižáka furt nechápu.
    Žádnou parádu na Primaveře určitě neudělá.
    Dauphiné začíná ve středu 12.08.
    Tuším, že do této sestavy by se vešel:
    CAMPENAERTS Victor
    THOMSON Jay Robert
    SOBRERO Matteo
    STOKBRO Andreas
    DLAMINI Nic
    JANSE VAN RENSBURG Reinardt
    Věřím, že kdyby chtěl, tak ho NTT nominují.
    Kolik závodů v Česku za svou kariéru objede?
    https://www.procyclingstats.com/rider/roman-kreuziger
    :-(

    • S týmem určitě žádnej.

    • Môže v tom byť aj logistika a zároveň znižovanie rizika čo sa týka Covidu, tímy príliš nechcú aby cyklisti behali po Európe hore-dole, Roman išiel Strade, je v Taliansku. Viem, že keď sa robil pretekový plán v Bore tak dosť prihliadali na to, aby tí čo sú v určitých skupinách (cyklisti a servis) sa príliš nemiešali, pretože ak by niekto chytil hnusobu ohrozil by iba menší počet ľudí ako keby sa cyklisti výraznejšie miešali medzi sebou. Ale chápem, že fanúšikovia by chceli vidieť cyklistu svetových kvalít ako je Roman na domácich pretekoch. {bye}

    • Alex forever

     @Mellon: Ano, to má logiku {good}

    • @ Mellon = tuto proměnnou jsem bral v potaz, ale furt je to pro mě nedostatečné vysvětlení pro nulovou komunikaci Křižáka ohledně CCT neb stačilo říci aspoň něco. Třeba Campanaerts pojede, snad stejně jako Křižák, Tour. V zásadě by se jednalo o presun ze Strade na Moravu a zase na Dauphine, což se dá ruzne řešit.

   • Uff nebolo to pekné (myslím ten pád), bol si sa pozrieť? Ja som čakal, že niečo bude dávať ČT Sport alebo bude nejaký live prenos na Roadcycling ale nič, škoda.

    • Na ČT sport sestřihy večer cca 15min. Na roadcycling je od dnešní etapy komentovaný foto „přenos“. Dnes je kure.vsky vedro přijel sem před chvilkou ze startu v Prostějově a pojedu na finiš do Uničova to už ovšem autem. :-D

    • @rada – vďaka už som na Roadcyclingu. {good}

    • @Mellon: Dnes peloton překročí hranice a pojede 2,5km Žilinským krajem z Makovského průsmyku na Bumbálku…

 6. Právě probíhá Mont Ventoux Dénivelé Challenge.
  Jak už název závodu napovídá cíl je na Mt. Ventoux.
  Konkurence menší než v Polsku, ale rozhodně se je na co dívat. To je prostě ona ikonická hora.

  Quintana, Latour, Aru, Lopez, Porte, Vlasov …

  Bude dnes v Astaně Vlasov lepší než Lopez?
  Největší favorit je určitě nairo.

  • Tak Nario poprvé letos v kopci nestačil.
   Vyhrál Aleksandr Vlasov, vycházející hvězda. Porte se sice snažil, ale nesjel ho.

   • Tak Vlasov im to pekne natrel, jeho zlepšenie oproti minulej sezóne je teda skutočne výrazné, skoro až neuveriteľné ;-)

    • To jo, asi jako Sagana, kdžy byl mladej ;-)

    • @Dj.Tj – iste, iste, kariéra Vlasova a Sagana je porovnateľná asi ako je porovnateľný incident Sagana s Groenewegenovým ;-)

    • Už loni vystrkoval růžky.

     Kdybych to měl s někým srovnat, tak ten progres bych přirovnal ke zlepšení Bernala po příchodu do Sky.

    • Alex forever

     @Mellon: Máš pravdu, ale nech toho exota raději být, jen přikládáš pod kotel jeho navršených mindráků {beer}

    • Mellon i tady je řada lidí, kteří incidenty Sagan/Cavendish a Groenewegen/Jakobsen vidí podobně.

     Kariéra Vlasova a Sagana je porovnatelná, co se vzestupu výkonnosti týká. Ovšem ty jsi úplně ten nejvíc hardcore Sagan fanbój, u kterýho je jediná jistota: pokud se týká Sagana, pravda (alespoň ta potenciálně nepříjemná) ti bude navždy utajena.

    • @PavelK – ja budem len rád, ak pribudne ďalší mladý borec k Bernalovi, Sosovi, Remcovi…. budeme sa mať na čo pozerať v ďalšich sezónach, len ten tím u mňa nevzbudzuje nejakú dôveru, ale viem, že som v tomto smere možno neobjektívny.

    • Dobrá správa, poľskí lekári prebrali Jakobsena z kómy a mozog a ani chrbticu (páteř) nemá poškodené. {good}

 7. Uplně jsem si vzpomněl, jak tehdy Sagan zprasil Cavendishe, akorát Cav se tehdy bránil, chudák Fabio vůbec.

 8. Já prostě ten Polskej WT závod nesnáším, nafukovací billboardovej závod s e strašnejma okruhama a cíl z kopce viz.Simon Geschke: Every year the same silly downhill sprint in the @Tour_de_Pologne.
  Every year i ask myself why the organisation thinks it‘s a good idea. Bunch sprints are dangerous enough, you don’t need a downhill finish with 80kph!

 9. Viděli ste teď to Polsko? a to si připomínají rok od tragické události Groenewegen je čuráček trochu.Bojim se že tohle bude špatny. {cry} A zase Polsko ty jejich vyjebany dojezdy…

 10. http://www.czechcyclingtour.cz/zavody/czech-cycling-tour/novinky/czech-tour-opatreni-k-ochrane-jak-prubehu-zavodu-tak-jeho-ucastniku/?fbclid=IwAR3SaBLK5fxHauqZBQlNS0My6xd9xUSB4tXlz4ReBi7eppr6JaLIfIPTWlAv
  Tohle u nás dodržet nepůjde ani náhodou, počítám, že UCI dohled bude hodně přísnej aneb v obchodem MHd roušky nařízeny nejsou(krom vyjímek) ale když proletí peloton venku 50km/h tak rouška. Má být vedro tak už vidím jak se to dodržuje ani bych se nedivil kdyby to UCI utla už v pátek.

  • Alex forever

   Tak pokud to u nás nedodržíme, degradujeme se jako národ na totálně nerozumné primitivy {wacko} {negative}
   Kdo koukal na Burgos, musel stejně jako já doslova „valit oči“ nejen na dokonale zinscenované předávání cen a dresů na pódiu (roušky, prakticky žádný kontakt, dresy oblečené už v zákulisí atd.), ale hlavně na tisíce diváků podél trati, kteří měli snad opravdu VŠICHNI nasazené roušky {bomb} Pravda, někteří si nedali říct a vbíhali do silnice a prováděli hovadiny, jako dřív – ale kontakt s cyklistou jsem, tuším, neviděl. A roušky měli fakt všichni – i ti největší magoři…
   Tak proč ne u nás, proboha? {scratch}

  • Alex forever

   Předloni podobně zahynul náš kamarád, více než 70 letý cyklista, který byl kromě zimních měsíců skoro denně na kole. Vjížděl zprava z méně frekventované silničky na širší silnici (bez označení přednosti) a auto ho smetlo do příkopu. Byl na místě mrtvý – nic mu nepomohla ani přezdívka Bivoj, kterou jsme mu pro jeho mohutnou postavu dali už někdy v 70. letech 😢

 11. Na velogames je otvorené aj Poľsko ktoré začína v stredu.

 12. Jej, to je škoda, Zdenda měl asi v sobotu nohy na lepší umístnění, ale tak je vidno že forma je na „začátku“ sezony vysoko. Teď jsem na to ze záznamu mrkl. Ten prach a horko musely být hodně náročné.

 13. Dnes předemnou v Olomouci už bloudil Sunweb.

  Příloha: 20200803_132709

 14. Začal aj pohyb cyklistov medzi tímami, niektoré zmeny sú zaujímavé
  http://www.cyclingfever.com/transfers.html

Leave a Reply