Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 620 comments

 1. Odůvodnění týmového lékaře Jan-Niklas Drosteho k NEnominaci LK na Vueltu.
  Po jeho vleklých problémech s kolemen se sice Leovi daří lépe, ale nechceme podstupovat žádné risiko.
  Po dlouhé přestávce absolvoval svůj první závod v San Sebastianu, který proběhl dobře. Avšak třítýdenní zatížení by mohlo jeho koleno znovu přetížit. V tomto případě uvažujeme dlouhodobě a proto bude na Vueltě chybět.
  Do jaké míry to je pouze vyjádření pro média, avšak realita je komplikovanější, se můžeme zřejmě zatím jenom domýšlet.

  • zdenda_hobík_

   Už jsme to tu probírali od A do Z. Možná, kdyby měl Leo mast od drahoňský báby na bázi kopřiv a psího sádla, věřil bych tomu, že se to defenzivní léčbou trvale spraví, ale i její potomci už s výrobou skončili {negative}

   Vezměme na vědomí biblickou moudrost Josefovu o sedmi kravách a připravme se na ty krávy hubené, bohužel radost z výsledků je těžko skladovatelná {cry}

   • :-)
    To se ti tedy podařilo hodně pěkně napsat.
    {thumbup}

   • Milanek Underwood

    Co že? {thumbup}
    I ty Brute? Neraduješ již se, z těch super výsledků co nám Leo a zvláště pak Roman dopřály? V míře do té doby nemyslitelné a z níž i kdyby už ničehož, nikdá nezajeli radovati se můžem na věky věků, vděčni štěstěně svojí čehož jsme byli svědky? {mail} {devil}

    • zdenda_hobík_

     Je-li to replika na mne – odhlédnuv od nesouladu podmětu s přísudkem, já mluvím o příchodu krav hubených v letech budoucích, naopak v kontrastu k nim vyzvedávaje léta minulá, kterých si mnozí neváživše, lámali nad nimi hůl :-¤

    • Milanek Underwood

     Je ale ne zle myšlená. Však i já radost mám ze včerejší pitky, ale flek jsem dával, že taž žízeň dnešní pramálo zmenší.

     To jsem jen chtěl být vtipný a už to stačilo. Souhlas. Ale souhlasil jsem i s tím, že mám zatím jen hrozí hubené krávy – časy :))

     (((A akcentoval jsem, že někdo útěchu slavnou minulostí vnímá jako větší, někdo (jako já) se víc dívá co bude i když co bylo vnímá, ale věřil jsem v Českého vítěze GT … ještě loni??? a vyhlídky vidíme hůře, jestli jsem ti rozuměl :))

  • No je to jen na oko pro média, vždyť není schopen odjet ani 4 dny teďka u nás tak musí být tak v „hajzlu“ že to vyjádření k Vueltě je snad i zbytečné.

  • To jsou kecy pro média, podle mě prostě nemá kondici. To koleno není normální. Kde je mistr Kaftan? Asi nebude úplně jednoduché Lea léčit, ale minimálně tuhle sezónu měl po absenci na Tour odpískat a jít na operaci. Není to poprvé a Denk si to určitě maloval jinak. Můj názor. Jinak mu za sebe držím palce, mám ho rád, ale léčit bych ho nechtěl… B-)

   • Milanek Underwood

    Loni po Vueltě jsme si asi všichni mysleli (i Leo), že letos je „bedna“ jistá :)
    … Možná že neunesl tíhu okamžiku, kdy už by nebyl chválen za 7 místo… a tak radši „uhnul“?

    (Nejsa doktor ale … to už jsme tu probrali – takže stručně a nověji; – asi si (Leo) schválně nechává „předmět výmluvný“ jinak řečeno nakonec neunesl tíhu leadershipu? :)

   • Milanek Underwood

    PS: Doktořinu popsal přesně Zdeněk {good}
    Ale Simo budeme li ti stát za to a riskneš případné oponentury a napíšeš nám k tomu něco chápu že obecnějšího a že nevíš přesně co s Leem je – a vím že hrozí riziko blamáže bude li tu někdo hnidopichem, ale kdyby si byl ochotný něco o léčbě kolen …. :)))) Budeme, snad nejen já rádi {devil} {beer}

    • Já se mimo jiné léčbou kolen živím, ale o povaze Leových problémů nevím prakticky nic, takže nebudu spekulovat. Obecně lze říct, že buď je problém v kloubu uvnitř, pak se řeší artroskopicky, nebo je problém v přetížení nebo poranění vazů a šlach mimo kloubní dutinu. To se zpočátku léčí konzervativně rehabilitací a když ta nepomůže, zvažuje se časem operace.

     Podobný případ byl Rosický s natrženým hamstringem. Tak dlouho mu šlachu pod kolenem sešívali, až mu ji po roce Strobel přefiknul a byl pokoj ..
     {whistle}

    • Ovšem mast drahoňský báby mi unikla, musím se dovzdělat..

    • zdenda_hobík_

     Sima
     je jedna léčitelka z obce Drahonice známá v mém kraji, jestli ji zná google, netuším {bye}

 2. Tak je to týmem oficiálně potvrzeno. Leo König na Vueltu nejede.
  Hansgrohe na Vueltu nominoval tyto borce – Cesare Benedetti, Emanuel Buchmann, Michael Kolar, Patrick Konrad, Rafal Majka, Christoph Pfingsten, Pawel Poljanski, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann. V GC pojedou na Rafala Majku, který by rád dosáhnul na TOP5.

 3. Bora tedy nakonec na CCT v sestavě Ackermann, Bárta, Baška, Bennett!, Herklotz, Mendes, J.Sagan, Schwarzmann. A Wilier si vybral pro trénink asi nejfrektovanější silnici 1.tř. v kraji Olomouc-Šternberk a zpět. :-D průjezd kolem pumpy v Bohuňovicích. https://www.facebook.com/WilierTriestinaSelleItalia/videos/706501502885023/

 4. Po delsi dobe koukam na http://www.cyclingfever.com/transfers.html
  Neco se zde jiz objevilo, ale treba
  Kennaugh ze Sky do Bora
  Gorka Izagirre z Movistar do Bahrain
  myslim jeste ne.
  Da se verit „Confirmed“ a „Signed“?
  Drive mi prislo ze to nebylo vzdy 100%.

 5. Podle Cyclingfever de spekuluje o přestupu Naira Quintany do Astany. Ví o tom někdo něco?

 6. Tour de Pologne 2017
  S krizkem po funuse, treba bude nekoho zajimat, samozrejme to neni 100 %.
  3.etapa – Szczryk – Wisla – okruh – Szczryk https://mapy.cz/s/1VF5k
  6.etapa – najezd na okruh – prujezd cilem – okruh – cil https://mapy.cz/s/1VFqA
  7.etapa – okruh (nadvakrat neb nejde to propojit) https://mapy.cz/s/1VFIc + https://mapy.cz/s/1VFN9

 7. Tak jak jsem včera avizoval že pojedu na výzvědy do Vésky na hotel žádné překvapení se nekoná Leopold König na startu nebude. Už je o tom i článek na ofiko stránkách(nakonec stejně by byl jen do počtu)

 8. V nedeli jsem se vracel z BVB versus Bayern a u Karlovych Varu jsem neodolal a zajel jsem si projet autem z Vojkovic, u Ohre, pod Meluzinu ;-)
  https://mapy.cz/s/1VEwJ

  Příloha: Meluzína

 9. Má dnes cenu sledovst časovku BinckBanku? Vítěz se možná ani nevejde do přenosu. {whistle} Bodnar startuje druhý, Dowsett třetí, Dumoulin sedmý, Van emden devátý a Kung desátý a to bude teprve 13:37 hod. {yes}
  Se klukům včera do cíle moc nechtělo {yes}

 10. Kwiatkowski oficiálně prodloužil va SKY

 11. Se zpožděním přidávám výsledky tipovačky na Tour (byl jsem jezdit v nádherném Trentinu).
  Vyhrál acspCZ, který měl jako jediný 7 správných jmen. Chyběli mu pouze Uran, kterého jste tipovali pouze 2x, Barguil (1x) a Landu jak už tady zmiňoval Alex ani jednou.

 12. Ondra Cink má na Stravě od Tour jediný záznam z minulého týdne, podle jeho komentáře to koleno nevypadá moc dobře.

 13. Jen malý postřeh i Roman po kauze nejezdí jako dřív a contik radši končí kluci prostě to už bez bobule nejde jako div bohužel i u RK

  • Sheik Yerbouti

   Já si naopak před kauzou říkal, že Roman v začátcích asi i sypal, ale důkazy, které při své obhajobě předložil, mě přesvědčily, že snad fakt nesypal nikdy. Možná jsem naivní.

  • Ten postřeh není ani tak malý, jako spíš ve vztahu k Romanovi velmi hloupý. Jak píše Palawan, 2013 byl 100%ně čistý a přitom lítal …

  • Chraň pámbů, že bych chtěl někomu vykládat, co sem má či nemá psát.
   Já osobně však těmto dopingově spekulativním příspěvkům vůbec nerozumím.
   Pod pokličku tohoto komplikovaného problému nikdo nevidíme. Líčit dopingovou minulost či současnost jakéhokoliv závodníka je v podstatě pouze spekulativní cucání si dojmů z prstu.
   Jediné co je zřejmé a co se počítá je, zda někdo byl či nebyl odchycen a potrestán.
   Stejně divné mi připadá, odůvodňovat konec kariéry, případně pokles výkonnosti jakéhokoliv závodníka právě dopingem.
   Tak jasně, na Contadora obecně a Kreuzigera tady je hodně vidět, takže taková spekulace je dle potřeby pěkně po ruce. A co ty další desítky jezdců, kteří postupně kariéru končí, případě už nejezdí jako „kdysi“? U těch to je „pravděpodobně“ také doping? A co ti, kteří i po dopingové kauze jezdí dál výborně?
   Nevím, ale takové úvahy podle mého vůbec nikam nevedou a vyjádřují pouze subjektivních sympatie či antipatie daného diskutéra vůči konkrétním závodníkům.
   A to mi prostě moc fér nepřipadá.
   {unsure}

   • S tím souhlasím, klasickým protipříkladem může být Valverde, ne? Možná, že Kreuziger na tom není hůř, než v minulosti, jen Ti ostatní jsou zkrátka lepší, on sám říkal, že na těch wattech, co jezdí, v minulosti zůstalo v kopci 10 lidí, dnes 80. Ale samozřejmě je fascinující, jaké nove know-how mají například ve Sky, kdy v první desítce v kopci jsou 4 borci od nich, budu věřit, ze to je vše čísté.

    • Sheik Yerbouti

     Taky chci věřit. My při spekulacích o dopingu často vycházíme z mylné představy, že všichni už dřou naplno a k vyhrávání ti pomůže jen abnormální talent nebo syp. Ale minulý rok jsem četl rozhovor se stájovým kolegou Froomea, který říkal, že Froome je naprostý tréninkový maniak. Že ho například viděl, jak po tříhodinovém intervalovém tréninku byl tak rozsekaný, že ani nemohl chodit. Byl to, myslím, Sky, kdo začal s několikatýdenními vysokohorskými kempy, kde cyklisté nastoupají během těch pár týdnů desetitisíce výškových metrů. O Tomu Dumoulinovi se při Vueltě 2015 zmiňovalo, že trénuje intervaly, které jsou totálně na poblití a málokdo by je vydržel. Prostě je to dost o tom, že je furt prostor to „udřít“. Samozřejmě se to musí dělat systematicky a chytře, aby se závodník akorát nezničil.

    • Jak říkal Schwarzík: „Když jsem se po tréninku nepoblil, nebyl to pořádný trénink.“

    • Milanek Underwood

     Ale zase: (stručně v náznaku)
     Za mlada v posilovně – naivní dřeli do poblití a nic moc pokrok – respektive podle talentu, ale omezený – pak občas přišli frajírci, moc se nehonili, ale byli jinde, jiné svaly, jinou sílu… (pak se to lámalo, někteří z „nás“ popošli dál do soutěží – a někteří zůstali a postupně zase dělali jiné sporty, ale u Kulturystiky je to klasika – a může být i u cyklistiky, akorát, že tam už se to kontroluje, takže to je jiný level! (proč bývalí závodníci nikdy nechtějí moc o dopingu mluvit???)

     Pak Arnold Schwartzeneger a (Armstrong je vlastně totéž, teď mě napadlo, akorát že tem lhal, zatímco Arnold neměl důvod – tedy tak masivně) Ten prostě jen udělal co bylo třeba … měl talent a … štěstí :)

     Pak to že (přišel další Nibali) také svědčí, že to neni o talentu ani o nějakém umění, ale stačí jakési Know How, které se dá předat u cyklistiky

     Zajímavé je to nyní u tenisu – tam by člověk čekal, že doping vzhledem k techničnosti toho sportu nebude mít nikdo zapotřebí – a hle – že by i tam nakonec zlomečky síly a rychlosti navíc udělali diference??? (věřím, že ne tak masivně, ale???)

     S tou dřinou je to asi různé, někdy jsou to jen skazky … Armstrong také vymýšlel legendy o tom jak dřel, ale nebyl to pravý hlavní důvod výkonu a hobík – naivka kdyby to zkoušel jako on – jen by se přetrénoval a zničil, stejně jako kdyby kluk bez steroidů chtěl cvičit jako Arnold … tj jak od sebe oddělit??? Nadopuješ můžeš trénovat a jsi prostě lepší – nenadopuješ jsi horší a navíc … ani nemůžeš tolik trénovat!
     … Já bych třeba u Frooma věřil, že je lepší než Contador proto, že to uchopil moderně – je pečivý ve Watech, nesóluje, je detailista,… Contador jezdí na dnešní dobu úplně jako amatér – … Když už o něm byla řeč – nespolupracuje dobře s týmem, všude hledá zrady a raději tedy bere pomoc od nějakých lokajů i z jiných týmů, … je to prostě metoda 10 let překonaná
     Navíc Froomy je asi pečivej úplně ve všem a má lidi co mu to pomáhaji hlídat … asi se neučí sám ani techniku jízdy . co udělal conta z technikou za 10 let??? Nic – skáče pořád stejně, ale co bylo pěkné v r. 2002 je dnes už trága …
     Froomy letos jel úplně dokonale (jen jednou mu maličko došlo, mohl chybět trošku cukr, nebo tak – jinak úplně podle plánu 3. týdny – ale nebylo to sólo :)

     (jsem to nějak rozhodil témata, ale … tak v rychlosti

    • @vsichni {thumbup} za konstruktivni debatu na ozehave tema :-)

     @Sheik. Nevim jak v cyklistice, ale v atletice na strednich tratich a upozornuji i okresni urovne, zazijes tech treninku na hrane/ za hranou pobliti pomerne dost. Bez toho se nektere distance delat nedaji ani na top10 okresniho preboru {yahoo}

     @Milanek Za mlada jsem mel prirozeny „strop“ na 96kg telesne vahy. Na pozdvih jsem zvedl i valnik s voly, drepl jsem i s bykem na zadech, tlaky na ramena s jednoruckami jsem diky predispozici byl schopny dat v urovni „Arnold a nikdo jiny“ (pozor lehce prehanim!!!), ale presne jsem vedel, kde mam svuj limit – nikdy jsem nepribral pres 96 a nikdy jsem neurval ze zeme nektere limitni vahy z rise snu a pohadek.

     Od toho do posilky chodili jini. Nekteri meli talent od prirody, nekteri dreli vic, ale pomerne dost borcu jelo „zajimave vyzivove doplnky.“

     Nandrolon, stanozol, rustove hormony a dalsi SVINSTVA, ktera jsem vklidu ozelel a dodnes toho nelituji! {wacko}

     Jo jejich vykony na silovy trojboj – fiiha. Ty bicepsy, trapezy, atdatdatd- FIIHA.
     K cemu jim to bylo? K nicemu…
     :-D

     @Froome U tohole TYPA jsem uz schopny uverit snad vsemu (disclaimer kdysi jsem fandil persone nongrate dnesni cyklistiky L.A.).
     Jak se Froominator ZLEPSIL v jizde na kole a jizde z kopce!!! Tomu se neda verit a stejne to ten kluk ukazuje etapu, co etapu! {good}
     Skoro by jeden spradal spiklenecke teorie a veril, ze Mulder a jeho partacka meli pravdu a pobihaji mezi nama mimozemstani. :-D

    • Sheik Yerbouti

     @radim78: S tou atletikou a tréninky na hranici poblití souhlas. Jenže ti atleti – na rozdíl od cyklistů – nemají roční tréninkovou nálož 1000 hodin. Když ti profíci při tréninkových kempech sedí na kole přes 30 hodin týdně, pak se přece jen hůř přemáhá k brutální intenzitě. A někdo (třeba ten Froome) to právě dokáže líp něž ti druzí {beer}

     Kolo se v tomhle dá srovnat asi jen s běžeckým lyžováním, kdy je potřeba jak pořádná vytrvalost, tak extrémní dynamika.

    • Sheik Yerbouti

     @Milanek: Souhlas {good} S Contadorem zvlášť. Jinak právě proto píšu, že dřít se musí systematicky a chytře. Ty „blicí“ tréninky musí přicházet v tu pravou chvíli. V tom je asi ten největší posun, že to dnes mají neuvěřitelně propočítané. Jezdci Sky po vysokohorských soustředěních mají prý výkonnost jako kadeti, protože jsou totálně vyšití. Ale pak si odpočinou a za pár týdnů na Tour vidíme, že čtyři jejich nejlepší domestici by byli schopni jinde dělat lídry.

Leave a Reply