Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 159 comments

 1. Alaphilippe dnes odjel 20 minut po startu 6. etapy, tříčlenná grupka. Nedávno jsem ho „obvinil“, že je z formy, dnes mě možná vyvede z omylu … :-D

 2. Asi tu cyklistiku sleduju nějak nedbale, například mi uniklo, že Sagan už „pětkrát za sebou vyhrál legendární Tour de France“. Zřejmě taky nečtu ty správné knihy:
  https://www.databazeknih.cz/knihy/peter-sagan-410060

 3. Dauphiné: dnešní 6. etapa (229 km, 3715 výšk. metrů) startuje už v 10:40h. Zpočátku bude možná trochu pršet, ale většinou bude spíše dobré počasí.

 4. Honza Hirt i Roman jsou na velogames za 10 bodů, kdopak přinese víc bodů? {bye}

 5. Třiadvacítkářům začalo Giro, prolog + 9 etap, startuje 174 borců. Vacek v prologu na 3.3 km 77., snad bude v kopcích vidět.

 6. petersollberg

  nadherny a cisty sprint v podani wva.
  ziadne manglovanie s bicyklom, totalny prenos sily celym telom do pedalov. ten bicykel sa nekyval! super

 7. Alex forever

  @Old Eagle:
  To exceluje internet! Divím se, že to nelajkují místní internetisté, jejichž roli jsem si dnes dovolil na chvíli převzít :-D
  Moje parketa to ale rozhodně není – mnohem raději píši reálné zážitky a zkušenosti, byť jsou občas vlivem času poněkud zamlžené nebo naopak přikrášlené. Přijde mi to ale mnohem „lidštější“ a hlavně zábavnější, než si povídat o cyklistice stylem ctrl/c a ctrl/v {bye}

 8. Tak Frooma je mi fakt líto. Nejsem jeho fanoušek, ale tohle je pro něj katastrofa. Doufám, ze bude brzy ok.

  Informace se dost rozcházejí, ale má prý to nakouřil v 55km/h do zdi, má zlomený loket (průser), stehenní kost a kyčel na stejné straně (megaprůser) a zlomená žebra (potenciálně život ohrožující zranění). Operace prý trvala 6 hodin, to je dost. Nikde ale není uvedeno, kde přesně ty zlomeniny jsou a jak byly ošetřeny. Asi to ale muselo být dost na kaši, když ho že spádové nemocnice převezli vrtulí do St. Etienne.

  Podle BBC ošetřující lékař řekl, že rekonvalescence je minimálně na 6 měsíců. Takže spekulace o Vueltě, resp. MS jsou totální utopie.

  Snad se z toho dostane v pořádku a znovu sedne na kolo. Víc si teď přát nemůže.

  https://www.bbc.com/sport/cycling/48628284

 9. Dovolím si malé srovnání MVDP a WVA: v minulých letech mi jako cyklokrosaři přišli obdobně talentovaní, snad MVDP o fous víc, jen ho brzdila hlava na největších akcích. Po první polovině letošní sezony mi začalo připadat, že MVDP je ve skutečnosti o dva řády talentovanější, protože to, co předváděl, bylo zkrátka nadpozemské. A i když Wout vůbec nejezdil jaro špatně, jeho výsledky byly prostě o ligu níž.

  Ale když teď vidím, co Wout předvádí na Dauphiné, začínám ho pomalu ve své mysli sunout zpět po Mathieuho bok…

  Takové dva famózní talenty, a narodili se v rozmezí 4 měsíců 30 km od sebe!

 10. Letos na TdF by mohl být pěkný souboj o zelený trikot ;-) . Peťo Sagan bude mít asi nového a velmi silného soupeře {devil} .

  • Myslím si, že na Tour bude v rovinatých etapách pomáhať rozbiehať šprint Groenewegenovi, čo by ho v súboji o bodovačku dosť limitovalo.

   • Jsem zvědav, jak to Jumbo pojme. Zda obětuje van Aerta ve prospěch Groenewegena (DG), který by nějakou etapu vyhrát mohl. Nebo zda budou podporovat Aerta a jeho případné co nejlepší umístění v bodovací soutěži. WvA je určitě mnohem všestrannější jezdec než DG, takže by byla škoda, kdyby byl „obětován“. Ale je to asi dost pravděpodobné.

    • Myslím, že prostor budou mít oba.
     Groenewegen je v současnosti možná absolutně nejrychlejší sprinter a Van Aert půjde po klasikářských etapach.

    • Myslím, že největším soupeřem Sagana o zelený trikot, pokud se na to zaměří, by mohl být Alaphilippe.

    • @tvs91 – Alaphilippov problém je tiež v tom, že hladké šprintu sa pôjdu na Vivianiho a tam sú najväčšie bodové nášupy. A pri všetkej úcte k nemu, v šprintoch nebude končiť v top 5 a takú bodovú stratu ťažko dostihne v klasikárskych či vrchárskych etapách.

    • @Palawan – len z klasikárskych etáp bodovačku ťažku vyhrá.

    • Alex forever

     Nepropadejme skepsi a věřme, že se Peťo vrátí na Tour v plném lesku a všem pohůnkům utře hubu! {devil}
     Já si to tak aspoň toužebně přeju – když nejspíš zase nebude moc komu fandit z Čechů, je pro mne Sagan jasná volba!

    • @ Mellon = o zeleném triku jsem predtim nepřemýšlel, přesto, etapy pro tym jsou dle mého více.

    • Michaela Matthewse bychom v tomto souboji asi letos taky neměli podceňovat, tedy pokud se v jeho případě konečně obejde bez zásadních komplikací … vrchařskou formu měl letos zatím lepší než Sagy {unsure}

    • Velice správně, MM by měl hodně čeřit vodu. Nehledě na to, že tu máme lidi jako je Kristoff, Démare, van Avermaet, možná i Degenkolb nebo Andrea Pasqualon (Wanty – Gobert Cycling Team), loni 7.

    • Jsem zvědav na Sagana na jeho oblíbeném Švycarsku, bude to „lakmusový papírek“ jeho formy.
     Ale stejně myslím, že pokud někde nespadne nebo se nestane něco nepředvídaného, tak bude mít Sagan na Tour maillot vert, ten je prostě jeho :-)

    • Loni během Vuelty jsem měl pocit, že Sagan trochu „uvadá“, letos se to bohužel potvrdilo. Není to žádná tragédie, víceméně „standardní vývoj“. Přál bych mu, aby zelený dres získal opět, ale spíše tipuju, že letos už to nevyjde.

    • @Old Eagle – Sagan sa po celý zvyšok minulej sezóny trápil po páde na Tour, ešte teraz na jar to cítil, vrátili sa mu staré problémy ktoré mal v roku 2014 a na jar 2015, k tomu prišla choroba na sústredení a predčasné naskočenie na Tirreno a tak sa doteraz Sagan iba trápil. Či ide o dlhodobejšiu záležitosť a začne fakt vädnúť po 10 rokoch v profi peletóne naznačí Švajčiarsko a Tour.

     @Palawan – či je prestížnejšie vyhrať etapu alebo obliecť zelený dres v Paríži? Pri jednom víťazstve to bodovo a aj peňažne vychádza na bodovačku. Slávnostné vyhlásenie výsledkov v Paríži je asi pre tím z marketingového hľadiska dôležitejšie ako jedny stupne víťazov po etape. Z cyklistického hľadiska by som povedal, že je vyhraná bodovačka viac ako jedno víťazstvo, etapu obrazne povedané môže vyhrať hocikto pri určitej zhode okolností, vyhrať bodovačku znamená byť konzistentný počas celej Tour a prísť aj do Paríža. Pri viacerých víťazstvách sa to samozrejme začne nakláňať na stranu víťazstiev. Pri tej bodovačke ešte treba pripomenúť, že Sagan pri svojich účastiach na Tour si obliekal zelený dres po etape 105x a to je skutočne slušný počet dní keď meno hlavného sponzora bolo prezentované verejnosti pri slávnostnom vyhlasovaní po etape. Okrem toho ho ešte 4x obliekali do žltého, 14x do bieleho a 4x mu prideľovali červené číslo pre najbojovnejšieho jazdca etapy.

    • @ Mellon: I rozvod mohl Peťovi sebrat nějaké síly.

    • @ Mellon = jo, vesměs souhlasím. Já původně psal o tom, že Groenewegen a Van Aert si dle mého nebudou vadit neb budou mít vyhlédnuté každý jiné etapy. Nemyslím, že oni budou mít kvůli Saganovi ambice na zelený dres a je to tedy zbytečné tříštění sil. Dle mého 3 vyhrané etapy jsou pro tým více než zelený dres bez etapy.

 11. Petr Vakoč dnes bohužel ~předposlední, +7:27 min.

 12. Pátý dnes Clément Venturini, taky cyklokrosař {devil} .

 13. Neuvěřitelné, na Tour bude zábava. štyby hezky sedmý

 14. Ještě že „máme“ van Aerta, jinak by Quick Step vyhrával moc často ;-) .

 15. Froomieho operovali téměř 8 hodin (https://sport.aktualne.cz/ostatni-sporty/cyklistika/cyklista-froome-je-po-operaci-mnoha-zlomenin-trvala-osm-hodi/r~670dd9de8ddc11e9b2a00cc47ab5f122/). Drsné. Přiznám se – fandím mu už od Vuelty 2011 (2. za Cobem), takže jsem z jeho neštěstí v šoku.

   • Velmi děkuji za odkaz, tohle mě minulo. Jsem mimořádně potěšen, že toho Španěla „dopadli“. Když jsem v r. 2011 sledoval jeho jízdu do kopce, byl jsem přesvědčen, že si pomáhá dopingem, ale strašlivě dlouho se nic nedělo. Suspendace po sedmi letech je děsivě opožděná.

    • Takže Froome dostal aspoň do nemocnice pěkný dárek v podobě výhry na Vueltě 2011. Cobo je už oficiálně škrtlý. Borec který nebyl nikdy ani 10. a najednou takový výbuch https://en.wikipedia.org/wiki/Juan_Jos%C3%A9_Cobo

    • Kde vídíš Coba oficiálně škrtlého?
     Na cyclingnews.com navíc píšou, že se může do jednoho měsíce odvolat.
     A tohle vyjde na povrch JEDEN den po Froomeově těžkým pádu. Směšný.
     Stejně jako to, že by měl být označen po 8 letech jako vítěz.

     Kde teda jsou ty triumfy Ullricha na Tour?? UCI je vtipná.

    • Hele je to vtipné, ale před chvílí to na wikipedii škrtlé bylo a na cn článek ještě nebyl. Takže pak kdo šíří dezinformace :-)

    • Nechci ti kazit iluze, ale Wikipedie není absolutně důvěryhodný zdroj.

    • PavelK asi nebude Froomův příznivec :-D . Chtělo by to větší nadhled. Směšné je požadovat nějaké dodatečné vyhlášení Ullricha vítězem TdF. Zpětná suspendace je běžná v atletice, v běžeckém lyžování i v dalších sportech, proč by měla být cyklistika výjimkou?

    • Old Eagle: tak proč nemá po těch letech Ullrich o několik triumfů více? vyškrtlej z výsledků není :-)
     Nemá cenu to pitvat, to bych musel ještě vzpomenout na skvělé Froomeovy právníky, kteří mu uhájili titul z Vuelty 2017 :-)

    • Nekazíš, vím že není. Ale tím že to bylo škrtlé a pak zase ne svědčí o tom že na tom někdo zrovna intenzivně pracuje a než to tam hodí tak to ověřuje jinde.

    • Odhadem cca 10 let zpět jsem četl srovnání Wikipedia versus Britannica a Wiki na tom byla až nečekaně dobře.
     Možná se to v čase změnilo, ale mně osobne přijde Wiki jako velmi užitečný nástroj a prilis nechapu její kritiku, ale každý má právo na názor.
     Chyby jsou vsude, byly i v tištěných encyklopediich, když se ještě tiskly ;-)

    • Borec, který nebyl nikdy ani desátý… On ve skutečnosti už 10. na Vueltě byl, v r. 2009. Tím ale nechci říct, že nedopoval. Podle mě dopoval. Každopádně v době, kdy vyhrál Vueltu, měl za sebou Cobo daleko lepší výsledky, než Froome…ten byl do té doby z hlediska celkové klasifikace na GT úplná „nula“. Proto mě udivuje, že je lidem jasný, že Cobo dopoval a Froome je čistej jako padlej sníh. Mně byl teda podezřelej jak Cobo, tak Froome. A to porazili mj. Wigginse a Meňšova… Na Cobovi je vidět, co dokáže doping. A když si člověk vezme, že Cobo dopoval a Froome mu byl tak blízko, přestože předtím zajel i v té sezóně nic moc… Froome musí být megatalent.

    • Dj.Tj.: Menšov dopoval dlouhodobě. Do roku cca 2013 dopovala většina jezdců, pak to omezili a lépe to maskují :-).

    • Cobo byl pro mně tehdy už tehdy totálně nedůvěryhodný. Hlavně po tom, co byl na Tour de France 2008 členem týmu Saunier Duval, což byla strašná ostuda. {negative} Možná si to ještě pamatujete.

    • Alex forever

     No a když jsme u té wikipedie, Ullricha a dopingu, tak možná stojí za to si připomenout, že právě wikipedie uvádí: „V únoru 2012 byl (rozuměj Ullrich) arbitrážním soudem shledán vinným z užívání dopingu a odsouzen zpětně ke ztrátě všech svých výsledků od 1. května 2005. Ullrich tak přišel o vítězství v Tour de Suisse z roku 2006 a třetí místo v Tour de France z roku 2005.“
     Takže možná proto by bylo idiotské mu přiznat několik prvenství v TdF, a to přesto, že jich dosáhl před prokázaným dopingem, že? To by se pak výsledky opravovaly donekonečna – protože třetí za vítězným dopperem Riisem a Ullrichem byl v roce 1996 Viranque {wacko} , v roce 1998 za dalším vítězným dopperem Pantanim a druhým Ullrichem byl třetí Boby Julich (přiznal se k dopingu v rámci aféry Armstrong), v roce 2000 byl za dopperem Armstrongem a Ullrichem třetí Joseba Beloki (zapleten do dopingové aféry Operation Puerto), v roce 2001 se pořadí přesně opakovalo a konečně v roce 2003, při pátém druhém místě Ullricha (opět za Armstrongem) byl třetí Alexander Vinokurov (prokázán doping na TdF 2007).
     A to se nedíváme, kdo skončil čtvrtý, pátý… až dvacátý {devil}
     Z toho všeho opět vyplývá, jaká je to gigantická šaškárna, že jedinému Armstrongovi sebrali 7 vítězství – a ostatní, vesměs dopingové hříšníky, ponechali v pořadí.
     Hovadina non plus ultra – tvrdil jsem, tvrdím a budu tvrdit {bye}

    • Jasně že pamatujeme. Hned dvojice kluků ze Saunieru tam v horském dojezdu pláchla všem favoritům a bok po boku si s prstem v nose dojela pro vítězství… {wacko}

    • Alex forever

     Tady je ucelený přehled medailistů TdF v deseti ročnících 1996 – 2005:

     1996 – Bjarne Riis, Jan Ullrich, Richard Virenque
     1997 – Jan Ullrich, Richard Virenque, Marco Pantani
     1998 – Marco Pantani, Jan Ullrich, Bobby Julich
     1999 – Lance Armstrong, Alex Zülle, Fernando Escartin
     2000 – Lance Armstrong, Jan Ullrich, Joseba Beloki
     2001 – Lance Armstrong, Jan Ullrich, Joseba Beloki
     2002 – Lance Armstrong, Joseba Beloki, Raimondas Rumsas
     2003 – Lance Armstrong, Jan Ullrich, Alexandr Vinokurov
     2004 – Lance Armstrong, Andreas Klöden, Ivan Basso
     2005 – Lance Armstrong, Ivan Basso, Jan Ullrich

     A tady jsou jejich (ne)dopingové vizitky:

     1) Bjarne Riis: v roce 2007 přiznal užívání erytropoetinu, kortisonu a růstového hormonu
     2) Jan Ullrich: zapleten do krevního dopingu v rámci proslulé Operacion Puerto
     3) Richard Virenque: v roce 1998 vyloučen z Tour de France s celým týmem Festina, v roce 2000 sám přiznal, že dopoval
     4) Marco Pantani: v roce 1999 dostal půlroční distanc za nález stříkaček od inzulinu, při závodě Milán-Turín mu byl zjištěn neuvěřitelný hematokrit přes 60%
     5) Bobby Julich: v říjnu 2012 přiznal, že během své profi kariéry vědomě dopoval
     6) Lance Armstrong: bez komentáře
     7) Alex Zülle: přiznal, že 4 roky užíval erytropoetin
     8) Fernando Escartin: nikdy nepřistižen, podle jeho týmového kolegy však systematicky dopující
     9) Joseba Beloki: zapleten do krevního dopingu v rámci proslulé Operacion Puerto, očištěn však soudem, podobně jako někteří jeho kolegové, kteří se nakonec k dopingu přiznali
     10) Raimondas Rumsas: v roce 2003 pozitivně testován na erytropoetin, jeho žena v roce 2002 uvězněna za držení kortikosteroidů, erytropoetinu, růstového hormonu a anabolických steroidů
     11) Alexandr Vinokurov: v roce 2007 diskvalifikován z Tour de France za prokázaný krevní doping
     12) Andreas Klöden: nikdy nepřistižen, čelil nicméně v roce 2006 podezření ze systematického krevního dopingu na klinice ve Freiburgu
     13) Ivan Basso: v roce 2007 se přiznal k užívání dopingu

     No a ani v dalších letech to s (ne)dopováním není až tak velká sláva… Jsem zvědav, jak bude tento seznam vypadat třeba za dalších 10 let, až postupně prasknou další skandály.
     A že prasknou, to je skoro tutovka {bye}

    • @Hun: Ano, byl Cobo a Piepoli, kdysi dvorní domestik Pantaniho. Byl to dojezd na Hautacam. Jestli si nepletu, tak tehdy spolu utrhli Franka Schlecka, který také asi nebyl žádný svatoušek, ale tehdy měl i životní formu. Hned za nimi dojel další klenot stáje Saunier Duval, tehdejší vycházející hvězda, a dnes legenda krevní transfúze, Riccardo Ricco, který měl nick Kobra.

    • Alex forever, tvs91, Hun:
     Pánové, excelujete. {thumbup} {beer} {bye}

    • Tvs91: Nechci vypadat jako hnidopich :-) , ale Piepoli nikdy s Pantanim nebyl v jednom týmu, takže tím dvorním domestikem byl někdo jiný.
     Maximálně spolu mohli párkrát jet za repre.

    • @ PavelK: Tak to jsi mně nachytal na hruškách, nebo švestkách {wacko} Byl jsme přesvědčený, že to byl on. Tak to se všem omlouvám, musím se na to kouknout….

    • Alex forever

     Já si v paměti nejvíc uchoval jako Pantaniho dvorního domestika jeho „dvojče“ Stefana Garzelliho {bye}

     Příloha: Pantani a Garzelli

    • @Dj.Tj – tak o tom asi nikto nemôže pochybovať, že Froome je megatalent, veď to úplne jasne dokazoval v nasledujúcich sezónach na rozdiel od dopéra Coba ktorý mal výsledky iba v období keď sa ukázalo, že dopoval.

    • Nejsem nekritický či dokonce fanatický obdivovatel kohokoli. Froome dopuje těžko, několikrát měl ve 3.týdnu GT těžké krize, to se doperům nestává. Má určitě hodně nadprůměrné parametry jako např. „vitální kapacita plic“, musí mít extrémně výkonný kardiovaskulární systém. Jaké má VO2 netuším, ale tipnul bych, že hodně dobré. Jeho svalový aparát je pro GT etapáky téměř ideální, stavbou těla mi připomíná chrta. Vím, je to nepřesné a diskutabilní – podle procyclingstats.com je Froome 38. nejlepší jezdec celé dosavadní historie (1. je pochopitelně Eddy Merckx).

    • Alex forever

     Orle, když jsi u té kapacity plic a podobnosti stavby těla, pak Froome nejvíc ze všech superborců v historii připomíná božského Fausta!
     Coppi měl totiž, pokud si dobře pamatuji (dopr…, zase někdo přijde s ctrl/v a ctrl/c), vitální kapacitu plic přes 9 litrů a podobnost postav (dlouhé, kostnaté nohy a ruce, skoro žádný zadek a velký hrudník) je nesporná.
     Jen způsob jízdy je značně odlišný – což je dané jak vývojem techniky, tak metodiky cyklistiky samotné. Coppi jezdil značně těžší převody a dost často ze sedla – asi aby utáhl o pět kilo těžší kolo, než má dnes Froome :-D

    • @ Alex forever: Coppi mě taky napadl {yes} , když jsem uvažoval o fyziognomii Froomieho. Ty převody, které se jezdily kdysi, musely být vražedné, kolik zubů mohli mít na největším pastorku? Na přeboru Čech starších dorostenců v r. 1969 jsem na 42×21 nevyjel vrchol jednoho kopce u Terezína, šuškalo se, že Sváťa Henke si největší pastorek nechal namontovat 25 zubů, my obyčejní pěšáci tuto možnost neměli. Výsledky v příloze.

     Příloha: Výsledky Přeboru Čech na silnici, starší dorost (Terezín, 1969_06_29)

    • zapomněl jsem napsat, že moje osoba dojela na 39. místě

    • Alex forever

     Orle, kde jsi vzal v roce 1969 malej talíř 42 zubů? My měli jako dorostenci všichni klasické šlapáky 51/48, vzadu pětikolo 13, 15, 17, 1a 21, což byl fakt neuvěřitelně debilní vynález.
     Převodník 42 zubů jsem měl až na šlapáku Campagnolo Super Record, kterej jsem si koupil jako „staršák“ za peníze vydělané na brigádě v mlíkárně v roce 1973. Stál mě tehdy 1000 Kč – byl od závoďáků RH Plzeň, nejspíš od Tondy Bartoníčka. Prodával ho totiž jeho kámoš a chtěl původně 1200 Kč. Ty dvě stovky navíc jsem prostě neměl, tak jsem ho doslova ubrečel :-D
     Dodnes na to se smíchem vzpomínáme – tehdy to však pro mne moc srandovní nebylo… :-(

    • Alex forever

     Vypadla mi z textu číslice 9 {wacko}

    • Výborná historka, byl jsem na tom podobně, o prázdninách jsem těžce bojoval na brigádách. Jsi skvělý a bdělý čtenář, ten převod byl 46×21 (ocelový dvoupřevodník zn. Favorit s klikami na klínky). Dvoupřevodník Campa jsem sehnal až o několik měsíců později, tam už tuším 42 zubů bylo a navíc jsem měl i náhradní možná 44, velký jsem měl tuším 53, 54 a 55, ten jsem zkusil jen jednou. Mám dojem, že se daly sehnat neoriginální, takže celkem nebyl problém. Pravá klika mi napraskla u pětipatky, zkusil jsem ji poslat do Itálie a dostal jsem novou, to byla radost.

    • Alex forever

     Jojo, já měl u toho prvního Campa šlapáku talíře 53/44 a pak jsem někde splašil z leteckého duralu amatérsky vyrobené talíře 54/42. Češi si prostě uměli poradit a tyhle „náhražky“ (dokonale funkční, stejně lehké a srovnatelně trvanlivé s originály) se prodávaly, tuším, po 2 – 3 stovkách za kus.
     Musím se ale přiznat, že na moje tehdy hubené nohy byla už třiapadesátka ažaž, natož pak 54. Takže jsem ji párkrát zkusil, ale neroztočil jsem ji tak, jako 53, takže šla zase dolů. Na rozdíl od dvaačtyřicítky, kterou jsem jezdil velmi dlouho.
     A píšeš 55? {wacko} To už byla víceméně dráhařská záležitost! U nás ve Varech měl, myslím, na kole něco podobnýho jenom nějakej Netopilík. Byl to mohutný kuchař, měl krásně vybavenou, bleděmodrou „reynoldsku“, ale dobře jezdil jenom po rovině. Do kopců byl příliš těžkej…
     Nikdy jsem neviděl silnější lýtka, než měl on – pokud opominu Uwe Amplera mladšího :-D

    • Popisuješ to bezvadně, přesně tak to bylo s těmi talíři. Zpočátku jsme trochu experimentovali (s bratrancem) než jsme dospěli k závěru, kolik zubů budeme používat. Ustálilo se to nejspíš na hodnotách 53/44 (42?). Několik posledních let používám 50/38. Velký s 55 zuby jsem zkoušel při časovkách, ale bylo to (pokud by nebyl uragán do zad) zbytečně moc.
     Amplerovy lýtkové svaly si pamatuji moc dobře, z těch jsem byl „vyjevený“ :-D . Slyšel jsem hlášku, že s nimi škrtal o rám :-D . Pokud mu narostly čistou cestou, tak kloubouk dolů ;-) . Spíš bych ale řekl, že nějaké steroidy nebo růstový hormon bral kdekdo :-(.

Leave a Reply