Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

9 816 comments

 1. Jak vidíte trasu příštího Gira ? Dle mého názoru je to dobře vyvážené, i když největší krpály jsou tradičně až ve třetím týdnu (doufám, že do té doby roztaje sníh a nebude se Stelvia a Izoardy škrtat). Taky je hezké, na rozdíl od žabožroutů, že se nebojí zařadit tři časovky.
  Jinak Peťo Sagan potvrdil v příštím roce double, tj. start jak v Giro tak i v Tour {thumbup}

 2. Petr Vakoč oznámí nový tým až na tiskovce 8.listopadu v Praze, není to nějak pozdě? Antone Pavloviči, je to nějak zbytečně tajemny ale asi to fakt bude Correndon ten nějak nezveřejňuje nic zatím..

 3. Alex forever

  No… tak snad příští rok {rose}

  Příloha: RK

  • No nevím.
   Před cca půl rokem se zbavil Favoritu a převedl firmu na bileho koně, na kterého je už více nez 10 bankrotu a tedy Favorit navíc pro něj nic neřešil.
   Galovic je tedy „čistý“.

  • No, tak tento článek ještě prohlubuje negativní auru, kterou ten projekt má. Podle mě je zásadní chyba vůbec použít značku favorit pro něco moderního a exkluzivního. Potenciální zákazníci na které Galovič cílil mají k brandu favorit spíše negativní postoj jako k tomu starému, rezavému křápu co měl děda v šopě a pak se to vezlo do kontejneru v lepším případě si to někdo trochu pošolichal a jezdí na tom po městě nebo do práce.

   • Alex forever

    Señore, s velkou částí Tvého příspěvku souhlasím, jen ta poslední věta není pravdivá {scratch} Já sice nepatřím k lidem, kteří obdivují, kupují, renovují a pak dokonce provozují stará jízdní kola, ale spoustu takových znám. A zdaleka to nejsou jen „trochu pošolíchaná“ kola, často jsou to stroje, které vypadají, jako by včera vyjely z fabriky.
    Ti lidé (většinou bývalí závodníci) se sdružují, vyměňují si zkušenosti i součástky a někteří dokáží za takový starý křáp, jak píšeš, dát klidně i desetinásobnou cenu, než jakou stál nový. Viděl jsem kousky prodávané za 30 až 50 tisíc. A byly to Favority!
    Asi nejvíc ceněné mezi bývalými závoďáky jsou bleděmodře metalizované Favority F1 ze 70. let. Na těch jezdili třeba cyklisté RH Plzeň (té barvě se proto říkalo „hvězdářská modř“), ale i celá reprezentace za éry Moravce, Prchala, Matouška, Hávy, Hrazdíry, Klasy, Bartoníčka, Labuse a dalších skvělých borců.
    Přikládám fotku, kterou jsem našel mezi mnoha jinými na internetu. Tohle kolo asi nejvíc odpovídá tomu, po kterém jsme všichni jako mladí závoďáci toužili – hvězdářský rám z Rešynolds trubek, osazení komplet Campagnolo Record, berany Cinelli, sedlo San Marco Rolls, klipsny Christoph s řemínky Binda a v rámu zasazená superlehká pumpička Silca. A samozřejmě dlouhé bovdeny – pokud molžno bílé a čím delší, tím větší frajeřina {devil}

    Příloha: F1

    • Alex forever

     …samozřejmě Reynolds… {wacko}

    • Jo, jsem rád že jsi to sem napsal, trochu jsem v to i doufal. O těch F1 samozřejmě vím a chtěl sem to tam napsat, ale to bych si ještě víc nabíhal protože sem tu dobu nezažil a na takovém kole nejel. Já mám doma repliku rámu z 70/80 let z Itálie, ale s novými komponenty a jezdí to skvěle. A je to jediné kolo z mé stáje, které možná po letech bude mít i tu sběratelskou hodnotu, tak ten pohled chápu.

    • Každopádně ten potenciál v té značce možná byl a je, ale Galovič ho nepochopil a nevyužil ani ti před ním co to zkoušeli oživit.

    • Jsem také fanoušek krásných starých strojů, někdy se chodím jen tak kochat sem https://www.steel-vintage.com/bicycles/

    • Alex forever

     No, jak jsem napsal v úvodu svého příspěvku, já k lidem, kteří taková kola mají, milují je a jezdí na nich, nepatřím. Jsem naopak obdivovatel všeho moderního, fascinují mne krásná, kompaktní karbonová kola. Sám mám dvě taková a jízda na nich se nedá s jízdou na 50 let starém ocelovém oři vůbec srovnat…
     Nicméně na ty časy, kdy jsem si pořídil první „kampa šlapák“ nebo Rollse z Tuzexu, vzpomínám doslova s dojetím. Úplně vidím tu měňavou strukturu kůže na sedle a cítím jeho vůni {heart} A s novými brzdami jsem první večer spal v posteli, to si pamatuji dodnes :-D

    • petersollberg

     kedze sa mi tu pohybuje sangiovese, zareagujem.
     pan farbiak, organizator slovenskych pyreneji, nam este za svojej mladosti ukazal dva pericove kusky favoritu, ktore mal vo vlastnictve. to bolo tusim pred 30 a viac rokmi. az teraz rozumiem, o co slo. a najma v suvislosti s vyslovene biznis pokusom o ozivenie favoritu.
     z mojho pohladu by favorit mal nadej na znovuvzkriesenie bud znova na ludovej urovni, alebo na uplne top. to medzi nikdy nefungovalo, resp bol to porod.
     tolko k mojmu vhliadaniu c.1

     vzhliadanie c.2 boli ramy a stroje dukly trencin, to ked hatapka navazoval kontakty so zahranicim po revolucii, dukla jazdila colnago master piu a to bola proste bomba. krasne laky a prevedenie a vsetko.

     do toho sa miesali krasne vzorky z prvych skusenosti s profikmi. kvetoslav palov a ‚kamion‘

     de rossa, gios (stale zhliadnutelna bozska modra farba na cestach!!), colnago carbitubo, svoradove colnago bititan, atd atd

   • stejně by mohli zákazníci koukat i na Primky…ale dneska vyrábí luxusnější hodinky a ještě se o značku přetahují…a funguje to
    ale s tím Galovičem …čiší z něj na jednu stranu amaterismus a na druhou gaunerství…to ničemu nepřidá

 4. Alex forever

  Asi podařená podzimní akce, že? {beer}
  Jenže my bychom asi všichni od Romana více uvítali podobně podařený podzimní závod… {scratch}

  Příloha: Grupeto s RK na Šumavě

 5. Tak Dan Turek bude z našich v Číně asi nejlepší, paradoxně je to pro něho asi labutí píseň v závodě WT a zároveň nejlepší umístění…

 6. Tak už Orbánovci mají svůj Pro kontinentální tým a ani bych se nedivil kdyby jim Viktor vybavil divokou kartu na Giro, pak by došlo asi ke startu veterána veteránů Davide Rebellina!
  https://www.procyclingstats.com/team/epower-factory-team-2020

  • Alex forever

   Kua, to je fakt hnus! Video přesně ukazuje, v jakém drilu musejí chudáci Číňani žít :-¤ {negative}
   Jak se asi jede balíku cyklistů po těch širokých bulvárech bez obvyklých davů fanoušků? Lidi jsou vyhnaní za bariéry ca. 20 km vzdálených od silnice, po které jede závod a ještě je mezi nimi víc policajtů, než civilistů.
   No a v cíli objednaná klaka školáků a mládežníků mávajících (nejspíš na povel „Mávejte!“) žlutými mávátky {wacko}
   Zhodnotil bych to krátce dvěma slovy: „Na posrání!“ {negative} {negative} {negative}

   Příloha: Čína

   • zdenda_hobík_

    Kdybych byl pročínský ( a tím i proruský , toť jedna banda) troll, řekl bych, že kdyby byl takový pořádek v divácích i na Roubaix, byl by dneska Zdenda majitelem kostky :-D

    Můj synáček se byl v Číně podívat, nejlepší medicína :-¤

    • Alex forever

     Samozřejmě mne tenhle pohled na věc taky napadl, ten se přímo nabízí {beer}
     Jenže cyklistika je divácky tak úžasně atraktivní sport zejména proto, že je možné vyrazit k trati a prohlédnout si ty „trpící“ superhvězdy zblízka.
     A tak to v Číně rozhodně nefunguje. Co si budeme namlouvat – tenhle sport tam skoro nikoho nezajímá… {negative}

    • Ale zase tam mají nejvíc aktivních cyklistů na světe…základna by byla…až strana bude chtít výsledky tak budou…

    • Nojo nojo Fibingerová hodí dál. Víme.
     .

    • Alex forever

     …nejdál!

    • Milanek Underwood

     Chudák já, že jsem se nenarodil jako Američan nebo alespoň Němec :) – ale zase – alespoň nejsem číňan a mohu je litovat a zhnuseně pozorovat – jako mě pozoruje švarný němec :) tak jo. Ale v Africe je to ještě horší – tam ani nemají silnici a chodník

 7. Alex forever

  Tohle mi dnes padlo do oka na internetu: https://youtu.be/–HrzQfnTvM
  Svobodný pán, baron Christian Battaglia, to byl frajer, pánové! Pamatuju ho ještě osobně, pár závodů jsem s ním jako mladej kluk v 70. letech jel. Tedy, pravda, každý v jiné kategorii, ale na trati jsme se přesto potkávali – Christian už tehdy neměl tu výkonnost, co za mlada a my, starší dorostenci, jsme ho zkrátka na trati dojeli. On ovšem najel za svůj život na kole téměř 3x více kilometrů, než já – a to si o svých kilometrech neskromně myslím, že nejsou marné…
  Ten kdyby používal při řeči či psaní plural maiestaticus (jako mistr petersollberg), neřekl bych ani slovo a uctivě bych „šoupal nohama“, jak se říká. Ten by měl nárok na to být „namachrovaný“ – jenže právě tito lidé bývají naopak velmi skromní a nenápadní.
  A takový byl i baron Battaglia {rose}

 8. Zatím stále bez potvrzeného angažmá:
  Rohan
  Bennet
  Amador
  Pollit
  Guerreiro
  Vakoč
  tedy z těch zajímavých…

Leave a Reply