Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

3 788 comments

 1. Tak GVA pojede Liège – Bastogne – Liège! Pravděpodobně nevyhraje, ale úroveň a atraktivitu závodu to určitě o něco zvedá (tím spíše, když zranění vyřadilo Gilberta, Poelse či Alaphilippe), těším se!

  A oslím můstkem od GVA a od Gilberta se dostávám k věčné otázce, zde lze nebo nelze kombinovat kostkové a Ardenské klasiky. Osobně si myslím, že by to více top jezdců mělo zkoušet a škoda přeškoda zpropadené Gilbertovy ledviny. Když si vezmu, že kostková sezóna je od Oomlopu (letos 25.2.) po Roubaix (letos 9.4.), tak mi to vychází na 44 dní, po které si kostkoví specialisté plus mínus drží formu (v tomto období je i San Remo či Strade, což část z nich jezdí, část ne), přičemž forma vrcholí především v období od DDV až po Roubiax, tj. 19 dní. Když spočtu období Ronde až Liége, tak to je „jen“ 22 dní. Se závody na rozježdění před Ronde třeba 29 dní. Jestli tedy správně počítám.

  Samozřejmě chápu, že to není jen o závodních dnech, ale i odlišném profilu závodů, jiných potřebných somatotypech, atd. atd., ale byl bych rád, kdyby tu výzvu závoďáci typu Sagy, Kwiatkowski či třeba v budoucnu Petr Vakoč zkoušeli v budoucnu více a více. Myslím, že třeba tito by na to měli. Třeba jako to letos ukázal Gilbert, než ho vyřadila ledvina. Samozřejmě by nešlo objíždět všechny kostkové ani Ardenské klasiky, ale třeba „jenom“ program typu E3 – Ronde – Roubiax – Amstel – Liége…

  • zdenda_hobík_

   Sagan určitě minimálně AGR jel, ale to bylo v jiné jeho éře, na atak Gilberta na Caubergu tehdy neměl.
   Vakoč, to by mohlo být zajímavé alespoň pro nás {good} Nevidím důvod, proč by nemohl jet dobře takové Flandry, loni už jel výborně Strade.
   A co se týče Kwiatka, měl jsem ho za největšího favorita AGR, jen jsem to nenapsal, takže s křížkem po funuse {negative} , ale taky by na Flandry měl, otázka, jak P-R {unsure} Kwiatek je ukázka, je relativně mediálně nezajímavý závodník může dopadnout {devil} – mistr světa, vítěz monumentu atd.

   • Jojo, AGR je docela častou zastávkou i „kostkových závoďáků“, kteří zkouší, zda formička ještě drží i na nějaký ten kopeček nebo už je pryč. U Vakyho jsem právě přesvědčen, že by mu kostky taky seděly, ale u podlahářů si to těžko vyzkouší, když tam mají už i tak asi 8 lídrů…

    Možným obojživelníkem budoucnosti, na kterého bych málem zapomněl, je ještě třeba Sonny Colbrelli! {good} Letos má zápis 7. na E3, 13. v Gent-Wevelgem, 10. na Ronde, 1. na Brabantském šípu a 9. na AGR.

    • zdenda_hobík_

     Já bych jmenoval ze druhé strany spektra Valverdeho. Mohl by být snad jediným, kdo by byl schopen zajet GT, ale i kostky.

    • @ zdenda: Ještě Geraint Thomas. Ale ten už asi usoudil, že buď jedno, nebo druhé.

    • @Pither Taky mě hned napadl Thomas. Ohledně tohoto jezdce jsem nedávno četl zakomavou úvahu, ze jeho další cestu a orientaci na GT, predurcílo především to, ze je to Brit a nikoliv třeba Belgičan, resp. jeho zjištění, ze klasiky na ostrovech skoro nikoho nezajímají.

     @zdenda když už jsme nakousli i GT, tak doporučuji všem na cyclingweekly aktuální článek založeny na úvaze člověka, co měl Sagyho v Liquigasu, ze by Sagy mohl vyhrát Tour.

    • Sheik Yerbouti

     @Aleš: Ten článek na cyclingweekly jsem si přečetl, ale přijde mi hrozně zjednodušující. Osobně nevěřím, že by Sagy mohl kdy vyhrát GT. To však nic nemění na tom, že je jedním z nejlepších cyklistů své generace, ne-li úplně nejlepším.

     Ale tyhle úvahy už se stávají klasikou, objevovaly se u Cancellary, Tonyho Martina… Jasně, jsou tu Wiggo nebo G, ale to jsou somatotypově odlišní jezdci (mají úzkou kostru, takže dokáží být opravdu velmi hubení a jejich síla je čistě v tempu).

    • Taky mi ten článek přijde z třetiny přitažený za vlasy a z třetiny jako přání páně Roberta Amadia. To nic ale nemění na tom, že z té třetí třetiny na tom něco je, a že článek mi přijde zajímavý.

    • @Aleš, @Sheik: Článek jsem nečetl, ale myslím si, že Sagan by mohl vyhrát GT, ale muselo by se sejít víc věcí. Zejména by tomu musel obětovat neskutečně mnoho. A to si myslím, že nemá za potřebí. Palmares, slávu i respekt je schopen získat jinak, takže nepovažuji za pravděpodobné, že by o to hodlal usilovat.

    • Myslím, že se moc přeceňují jednotlivé úspěšné výšlapy Sagyho v etapách kde byl vždy jen jeden větší kopec. Na nejlepší vrchaře zejména na GT nemá a se svým somatotypem ani nikdy mít nebude a nemůže (pokud by měl pak bych se velmi obával, aby v tom nebylo něco jiného). Watty na kilogram jsou na GT neúprosné a Sagy by potřeboval shodit ne 4, ale minimálně 7-8 kg.

     To, že jeden kopec v červené zóně dokáže vyjet s nejlepšími (a to většinou na závodě, kde ty nejlepší nejsou v TOP formě a nebo se nešťaví) nic neznamená. Druhý den si totiž vždy orazí. TO GT jezdec se nemůže v průběhu GT do červené zóny moc dostávat, neboť druhý den by pak dostal nášup.

    • zdenda_hobík_

     georgex
     naprostý souhlas se vším B-)

    • @georgex: Souhlasím. Těch zmiňovaných 7-8 kilo je právě to, co si myslím, že Sagan nebude chtít podstupovat, respective že to nemá zapotřebí.

  • Aleši, je to trochu podobné téma, jako když jsme tu řešili po vítězství Kwiatka na letošním MSR, jestli by mohl atakovat všech pět Monumentů. V rovině teorie je možné vše, ale reálně to nikdo riskovat nebude.

 2. Tak Scarponi naposledy zvítězil v březnu 2011 a dočkal se až včera …. přeji mu to. {thumbup}

 3. Na Eurosporte 2 je Chorvátsko s Hirtom, Schleglom a Turekom. {bye}

 4. 2 etapa Tour of Alps zkrácena, start posunut za Brenner. Asi sníh.

 5. Včera se jel Tro-Bro Leon , nádherný závod letos vyhrál Gaudin co byl na P-R v ročníku kdy sestřelili Šytybyho pátý . Posledních 37km : https://www.youtube.com/watch?v=G05RytK-QeU
  A na Eurosportu to šlo a půjde
  A komu to nestačí , pak v sobotu se jede http://gpherning.dk/

 6. Roman je v dnes zverejneny startovce Oricy na FW. Takze rentgen snad dopadl dobre {rose}

 7. Tak Scarponi to asi s Girem mysli vážně, dneska jeho vítězství asi čekal málokdo {good}

 8. Tak Scarponi to asi s Girem mysli vážně, dneska {mail} {good}

 9. Tak Gilbert nepojede zbytek Ardenských klasik, tomu říkám smůla s takovou formou. Včera při tom pádu v průběhu závodu si něco udělal s ledvinou {wacko} http://sport.idnes.cz/philippe-gilbert-zraneni-amstel-gold-race-fgj-/cyklistika.aspx?c=A170417_113401_cyklistika_ten Snad aspoň Roman zůstal celej a na LBL se mu konečně zadaří {thumbup}

 10. Pokud zafunguje „weather protocol“ a předpoveď na zítra startujícím Tour of the Alps(ex Trentino) tak se odjede podle původního itineráře tak max. 1 etapa. To sem zvědavej jak k tomu přistoupí, dost lidí by pak nemělo generálku na Giro. Z našich má jet jen Bártič.

 11. Rano moudrejsi vecera, ale zatim „dobre“.
  ORICA-SCOTT‏ @OricaScott #AGR:
  More good news with @Roman86_K finishing today’s race despite his crash.
  He will be monitored by the doctor but early signs are good.
  https://mobile.twitter.com/oricascott?lang=cs

  • Třicet kilometrů před cílem totiž přišel pád dvou vítězů závodu z let 2013 a 2016 a dvou velkých kamarádů – Kreuzigera s Enrikem Gasparottem. Oba dlouho leželi u kraje silnice, český cyklista si promasírovával rameno i klíční kost. „Gaspa přede mnou spadl a já ho bohužel přeletěl a spadl jsem taky. Spoustu lidí to možná vyděsilo, protože to vypadalo, že jsem si zlomil klíční kost, když jsem si držel loket blízko těla. Ale to nebylo tím. Držel jsem si spíš žebra, protože jsem spadl na hrudník a nemohl se nadechnout tím, jak jsem si vyrazil dech,“ vysvětloval český cyklista.
   Do cíle nakonec dorazil na 102. místě jako předposlední. V pondělí ráno ho pak čeká rentgen, který definitivně potvrdí, nakolik jsou zranění vážná.
   „Víc mě děsí to, že mě hodně bolí jeden prst. Snad nebude zlomený, protože by to byla vzhledem ke kondici a dalším závodům velká škoda. Snad výsledek zítřejší kontroly bude dobrý, prst splaskne a já ve středu a v neděli budu moct zase závodit,“ přeje si Kreuziger.
   http://sport.idnes.cz/amstel-gold-race-2017-0n6-/cyklistika.aspx?c=A170416_161953_cyklistika_mt2

 12. To bylo temer ceske Waterloo, ktere je mimochodem pouze 142 km z Valkenburgu ;-)
  192 startovalo
  127 dojelo
  66. Vakoc
  126. Kreuziger
  DNF Stybar
  DNF Sisr

 13. Michael Rasmussen: „Gilbert popadl Amstel za koule 40 km před cílem“ {yahoo}

Leave a Reply