Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

5 662 comments

 1. Dnes na Okolo Slovenska kopce 2x průjezd a cíl Štrbské pleso podobnej kopec jako bude ten delší na MS 7,3km 5%.
  https://www.procyclingstats.com/race/okolo-slovenska/2018/stage-2
  Doufám, že Štyby to tahal pro tým a kopec už spíš vypustil protože jinak těžko pomůže RK…

 2. Alex forever

  @Mellon: Furt si myslíš, že je Sagan špatně připravenej na prudká stoupání? {yahoo} {yahoo} {yahoo}
  https://www.facebook.com/PeterSagan/videos/505713079897233/
  17. etapa Vuelty a věhlasný „zalamovák“ jménem Balcon de Bizkaia {devil}

  • Tak jestli je Saganovým cílem dojet na MS 11. od konce se ztrátou 24:44 stejně jako v tebou zmíněné 17. etapě Vuelty s výjezdem na Balcón de Bizkaia, tak je připraven velmi dobře {good}

   • Proč hned tak negativně? Za mě dobry video. Kdyby ho sem Alex nedal, tak to neuvidím. {good}

   • Alex forever

    Opět si neodpustím srovnání reakcí kolegů z tohoto fóra oproti odezvě pravých cyklistických matadorů na stránkách Jara Baláže. Totéž video se Saganem jsem tam vložil dokonce ještě o trochu později, než sem (navíc s omluvou, že takový materiál na Balážovy tématicky odlišně laděné stránky nepatří), ale zatímco tady se ozval ze stálých přispěvatelů jen přihlouplý ruský bohatýr Aljoša Popovič, tam je pod videem už 47 lajků a 10 lidí video s povděkem sdílí… a další lajky přibývají.

    Příloha: Sagan

    • 1. Si srovnej pocet lidi tady a tam
     2. Co je na Alesove prispevku spatneho, krom toho, ze je od Alese
     3. Jeho prispevek me pobavil vic nez Saganovo wheelie
     4. Nemam vubec nic ani proti Tvemu prispevku nebo Saganovu wheelie (jen tak pro sichr, kdybys mel zase pocit, ze na Tebe nekdo utoci…)

    • Taky nevím, co je na Alešově poznámce negativního.

    • Prosím tě, Alexi forevere, nemusíš nám tu opětovně ukazovat, že nerozumíš internetu a sociálním sítím a že nerozumíš rozdílu mezi FB s možností „lajku“ a mezi Průběžnou DISKUSÍ na webu RK s možností pouze „přidat komentář“. Když už to tedy ale chceš z nějakého nesmyslného důvodu srovnávat, tak si porovnej porovnatelné parametry: tam máš jeden jediný komentáříček (i nyní) a hodnotíš to jako bouřlivou příznivou reakci pravých cyklistů, tady ti jeden můj komentář a jeden komentář uživatele Don (tj. 2x více komentářů než tam) bylo málo B-) No a teď už máš tady komentářů dokonce 7, tj. 7x více než na FB. Nemluvě o tom, že ti to tam lajkují opět i zdejší čtenáři.

    • Alex forever

     @Ironfist: Není to o počtu lidí na těch kterých stránkách, ale o jejich vnitřním nastavení. Na Balážových stránkách si vyměňují názory, ale hlavně vzpomínky a staré fotky vesměs borci, kteří mají k cyklistice diametrálně odlišný vztah, než, řekněme, 80% zdejších respondentů. Většinou mnoho let provozovali závodní cyklistiku, mají to v sedle kola tzv. „odžito“ a jejich zkušenosti jsou +/- stejné. Mnozí z nich dokonce poznali opravdovou slávu a někteří, bohužel, i její rub.
     A nejspíš proto nemají (až na naprosté výjimky) potřebu se navzájem škorpit a stupidně hecovat tak, jak se to děje zde. Když třeba Mikšík nebo Kocek či Vačkář napíše, že na kole platí ta či ona zásada, dočká se každý z nich odezvy v podobě rozvíjení myšlenky, doplnění vzpomínky apod. Tady se na první dobrou ozve některý rychlokvašený všeználek s nějakou jízlivou poznámkou, které se chytnou další členové Kočičí pracky a už to jede!
     No a v tomto případě je to stejné s přístupem těchto OPRAVDOVÝCH CYKLISTŮ k tomu, co na kole předvádí Sagan. Nečiní jim žádný problém to veřejně ocenit a pochválit, nikdo nikoho nenazývá Saganofilem a vsadil bych se, že ho má 99% z nich stejně rádo, jako třeba já.

    • Alex forever

     To, co píše trouba bohatýr Aljoša Popovič je opět důkazem toho, jaké názory tady mají zelenou. Je prostě lepší vlastní útočnou a nepřející náturu schovat za přednášku o rozdílnosti komunikace na internetu (a apelovat tím na členy Bratrstva kočičí pracky, aby se opět promptně vložili do hádky), než v klidu ocenit skvělé kousky, kterými Peter baví své fanoušky i v situaci, kdy jede na samém chvostu balíku.

    • Petr_H.s.k.

     Lajk je jen blbý kliknutí myší, nic vic. Na základě čeho ale můžeš hodnotit vnitřní nastavení lidí, se kterými komunikuješ jen po internetu? Spousta z nás si to tu přečte, ale prostě nepřispíváme pravidelně. Což ale neznamená, že by tvůj příspěvek s videem tu neměl nikdo ocenit. Jsou lidi, kteří nemají potřebu se ke všemu vyjadřovat v diskuzích jako je zvykem na novinky.cz. A stejně sem chodí.

    • Alex forever

     Jen ještě stručně k těm zpochybněným lajkům a absenci komentářů:
     1.) Lajky na těchto stránkách nahrazují smajlíky, kromě hloupého bohatýra to každý dobře ví a také využívá. Každá stránka se smajlíky jen hemží a když se něco někomu líbí/nelíbí, neopomine poslat palec nahoru/dolů nebo pivečko/wacko.
     2.) Malý počet komentářů k videu se Saganem je naprosto jasně způsoben tím, na co já sám v příspěvku upozorňuji – to video je vzhledem k zaměření stránek Off Topic. Proto na něj lidé, kterým se líbí, reagují lajkem (mimochodem, už jich tam je 65 a stále přibývají), ale komentář si raději odpustí. Všichni (vč. mne) vědí, že ten příspěvek může Jaro Baláž kdykoliv – a plným právem – odstranit.

    • Alex forever

     @Petr_H.s.k. Tebe jsem do skupiny lidí, o kterých mám díky mnohaleté zkušenosti špatné mínění, nepočítal. Je mi líto, žes to tak pochopil…

    • Petr_H.s.k.

     V pohodě. To bylo spíš obecně, jak já vnímám tyhle stránky.

    • vitek.plasil

     Monitoring opět kouzlí, to je neuvěřitelný {wacko} {wacko} {wacko}

    • Alex forever

     Něco k cyklistice by KONEČNĚ nebylo, plašane?

     Příloha: Plašan

    • Já si teda myslím že většina zdejších lidí má Sagana ráda a fandímu. Ale k fandění patří i ktitika oblíbence, tak jako zde často kritizujeme například Romana…Na mně Saganova účast na Vueltě působí tak, že si je vědom minimalních šancí v Innsbrucku a proto na Vueltě zůstal, aby letos získal ještš jedno vítězství.

    • Alex forever

     Až něco vyloženě podělá, klidně ho zkritizuju taky. Zatím se mu to přihodilo, podle mne, jen jednou: když při cross country v Riu školácky (a dokonce opakovaně) prorazil plášť.
     Na silnici zatím nemám jediný důvod ho kritizovat – příčinu jeho pádu ve sjezdu jsem neviděl, takže ani to nevím, zda si to zavinil úplně sám.
     A co se týká Tvé teorie o Saganově účasti na Vueltě? Nevím, nemyslím si to. Můj názor je ten, že Vueltu jede čistě jako trénink na Innsbruck, v kopcích si vyhoví, ve sprintech je opatrný. Ale točí nohama v závodním rytmu, což je podstatné a jak bylo vidět včera, získává postupně ztracenou jistotu a sebedůvěru ve spurtech.
     A Innsbruck? Křižák by nikdy nevypustil z pusy úplnej blaf (tedy z oblasti cyklistiky, mám na mysli). Takže pokud zmínil, že když dojede balík pod cílový kopec pohromadě, může vyhrát i Sagan, tak bych tomu i věřil {beer}

 3. DD se prý zajímají o Giacoma Nizzola z Treku, takže to vypadá na konec Cavendishe v týmu. Pochybuju, že by si je nechali oba. {bye}

 4. Hirt má najíždět do kopce sspolu s Bilbaeem vepředu a zas ve sjezdu plandá kolem 20.místa a pak je jeho pomoc pro Lopeze nulová. {wacko}

 5. Alex forever

  Totálně OFF TOPIC, uznávám, ale přesto to sem vkládám a pokud jste tohle video neviděli, pak doporučuji obětovat půlhodinku a skouknout ho celé – to jako myslím FAKT CELÉ AŽ DO KONCE!
  https://www.stream.cz/onemanshow/10027702-odhaleni-skandalu-prohrane-sazky-o-ferrari-za-8-000-000-kc
  Nebudete litovat {bomb} {bomb} {bomb} {bomb} {bomb}

 6. Líbí se mi dnešní rozhovor na iDnes s J. Hirtem. Na rovinu, ale přitom diplomaticky. Dobrý přístup. Zajímavé podrobnosti o týmové práci.

 7. Tak časovka to pěkně promíchala. Myslím, že ti čtyři vepředu (Yates, Valverde, Quintana a Lopez) nebrali Mase a Kruijswijka moc vážně v kopcích a teď budou mít co dělat, aby se jich zbavili.
  Mas jede zatím opravdu výborně.
  Je to hodně otevřené, ale tak trochu se obávám, že první flek už se nezmění.
  Jinak ale po dnešku každopádně očekávám zítra frontální útok Lopeze, protože ten chce Vueltu vyhrát a dneska se mu teda vůbec nezadařilo.

 8. Alex forever

  Dnes na seznam.cz:
  https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1021370-vysledky-nejsou-dobre-ale-reakce-tela-mi-dava-klid-rika-cesky-lidr-pro-ms.html#section-artcl
  Stručně:
  „Mám tři týdny, abych vše vyladil. Chci vybojovat pozici v elitní desítce,“ plánuje dvaatřicetiletý reprezentant. „Pokud zůstane pole pohromadě, je klidně schopný vybojovat v posledním kopci čtvrtý titul i Peter Sagan. Rozhodně bych si tipnul, že šampión vzejde spíše z kanadských klasik než španělské Vuelty.“

  • Tak Roman tipuje, že mistr světa vzejde z kanadských klasik. Hm. Možná má špatný svědomí, že nejel Vueltu a tak se snaží přesvědčit i ostatní, že kanadské klasika byla lepší volba :-)

   Ale aby to náhodou nebylo úplně jinak a vítěz nevzešel ze závodníků, co jeli Británii (Alaphilippe, Poels, Roglic).

   • Alex forever

    Nebo jeden, který nejel nic z výše uvedeného – a honil se po svazích na bajku? MVDP? {scratch} {devil}

    • A kdo by to podle vás měl vyhrát ?
     Dle mého názoru:
     Alaphillip – dle mého názoru už drží formu dost dlouho (od Tour)
     Kwiatkowski – ten už letos lepší nebude
     Valverde – ten jede o vítězství na Vueltě, na MS mu bude chybět k titulu tak troška sil, co by mohl zde pošetřil.
     Zbývá Nibali, Wellens, možná Adam Yates.
     Je třeba pamatovat, že je to dlouhý závod, klasika ve stylu LBL. Žádný Roglič, Lopez nebo Quintana, kteří jsou dobří v těžkých etapizacích žádnou klasiku ještě dobře nezajeli a dle mého názoru ani zde nemají moc velkou šanci. Ten závod se pojede přes šest hodin, na Vueltě žádná tak dlouhá etapa není.

    • Alex forever

     Vyhraje Sagan {beer}

    • Francie a Nizozemsko mají hodně možností. Francie je ve výhodě že má navíc Alaphillipa, takže má variantu do finishe, zato Nizozemsko pojede velmi aktivně a budou skákat do úniků a mohlo by se jim podařit v poslední fázi někoho přečíslit. Itálie bude muset jet šrot nebo zkusí nastrčit Arua, kterého by možná mohli soupeři podcenit. Ale o výhru si to rozdá Roman se svým vrstevníkem Špilakem, kterému bude vyhovovat počasí a bude lítat místo Rogliče ;-) . Pár lidí dává šance i Chernetskimu, který už zajel dobře Lombardii v loni a je do koncovky dost rychlej jezdec.

    • Poels? Fuglsang? Bardet? A nepodceňoval bych Majku, ten jistě cítí šanci a Vueltu jede s myšlenkou na Innsbruck.

    • tvs91: Tak Rogliče bych teda vůbec neodepisoval, právě naopak. Navíc nepojede časovku a soustředí se výhradně na závod s hromadným startem.
     Klidně ale může vyhrát Bardet nebo Nibali.

    • Bardet nebo Nibali bych si tipl, ale moje tipy nevychazi. Pral bych to Romanovi, ale to je cista fantazie.

    • @Alex – Sagan bez šance, veď sa neudrží v peletóne ani v 7 km kopci s priemerom 5,5% na začiatku etapy.

    • Většina favoritů (a pravděpodobně mezi nimi i budoucí mistr světa) tu už padla, ale co jako další černý kůň Tony Gallopin?

    • Gallopin je zajímavý tip, ale pak se taky nabízí otázka, kolik lídrů ten francouzský tým bude mít a kdo na ně bude makat.

    • Alex forever

     @Mellon: Jako vtip to beru {beer} Pokud to ale myslíš vážně, pak jsem úplně jiného názoru.
     Peter se připraví perfektně a jestli se pojede vyčkávačka, věřím Romanovu úsudku, že může zase jet o titul {devil}

    • @Alex – zázraky sa nedejú, keď nie je forma, tak nie je forma, v kopcoch odpadá medzi prvými, prichádza medzi poslednými. Ak by chcel byť na MS aspoň trochu konkurencieschopný, musel by byť v top forme. {beer}

    • Alex forever

     Neboj. Bude! {beer}

 9. Petr_H.s.k.

  Z Enrica Mase roste opravdu pomalu nový Contador. Super {good}

 10. Ten Straka má zdá se mě v těch mezičasech virtuálních atd.pěknej hokej…

 11. zítra začíná Okolo Slovenska (2.1) za účasti Štybara , českého mistra Černého..a Elkovu
  moc pěkná startovka…jen jsem zvědavý jestli Alaphillip a Jungels pojedou o pořadí..?
  dobrý tým posílají belgičani Crass(loni 5. na TdA),Hermans,Pauwels..
  kromě toho lze vidět Tratnika,Grosschartnera,Ciccioneho,Weeninga, Vlasova(4.na TdA a 1.Na Giru(U23) ,Fosse (loni 7 a letos 9. na TdA),Kukrleho čerstvého vítěz Okolo jižních čech,
  na spurty Jakobsen,Peluchi,Baška,Koch..

  zejména 1.etapa Poprad -ŠtRBSKÉ PLESO vypadá hodně atraktivně…(otázka na slovenské účastníky diskuze..nebude přenos v TV?)

 12. ….tip na dnešní ITT jenom jezdci na GC
  kruijswijk
  valverde + červenej
  yates
  lopez + skočí Q
  quintana
  Mas,Uran ??

 13. Na CN rozhovor s Romanem (http://www.cyclingnews.com/news/kreuziger-aldags-belief-convinced-me-to-join-dimension-data/). Pro angličtinou nevládnoucí shrnu klíčové:

  Hlavním důvodem odchodů z Micheltonu byl fakt, že Romanovi by šel plat dolů, jelikož tým musel zaplatit oba Yatese.
  Do DD jde Roman bojovat o pódiová umístění a taky bude jezdit GT jako co-leader. Věří si na Top10. Už když podepisoval DD, věděl, že přichází i Valgren a Gaspa a nepřišlo mu to jako nežádoucí konkurence, ale naopak (to ovšem můžou být jen PR kecy).
  Jinak po MS Roman ještě pojede pár jednorázovek v Itálii (aby hned ukázal duhový trikot, dodávám já).

Leave a Reply