Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 539 comments

 1. Bombař Lutsenko to stáhl na 13″ a teď to padá, bude to přes minutu i víc.

 2. 20 km do cíle, Roman si dává, ale zatím takticky super. Vyjel si tam na 3. flek pro pití a zatím vypadá velmi dobře. Hodně mě zklamal Valgren, zatím neukazuje vůbec nic, natož aby třeba Romanovi pomohl…

 3. Tahání Lotto Jumbo jsem dnes skutečně nepochopil.
  Tahali zbytečně chvíli před bočákem a nakonec Bennett jim odpadl z GC, Groenewegen pro sprint.
  Prostě se jedná o ten správný okamžik.

 4. „bočák“ a Křižák hned parádně více dopředu, aby to měl „pod kontrolou“ {good}
  https://racecenter.letour.fr/#/livedata?theme=

 5. Richeze dnes nový rychlostní rekord letošní Tour, 96,7 km/h :-)
  Richeze on a high speed!
  14:45
  NTT registered a new unofficial record speed in a downhill between Le Cayrol and Espalion (km 84.6, slope at 7%) for this year’s Tour: Argentine’s champion Max Richeze rode at a maximum speed of 96.7km, which is faster than Fabio Felline’s previous record of 95.2km/h on stage 6.
  https://racecenter.letour.fr/#/datazone?theme=
  https://racecenter.letour.fr/#/stageprofile

 6. Ještě k Romanovi a Tour, na trati TDF skončily stěny,
  od teď až do cíle pouze napoleonské kopce, tj. maximální sklon 7,7% obvykle o trochu méně a slušná až brutální délka. Myslím, že pro našeho koně ideální.

  • Asi budu označen za škarohlída, ale Roman právě že posledních několik let nejezdí vůbec dobře právě ty dlouhé kopce. O to jaký mají sklon vůbec nejde, jde o to že jsou tady sakra dlouhé a poslední roky se jezdí kruté tempa už od úpatí klidně i předposledního kopce. Snad nebude odpadat z tempa takového Kwiatka nebo vláčku Astany/Movistaru, ale až při prvních útocích těch top vrchařů. Možná mu letos pomůže klidná hlava aby si dobře rozvrhl své síly, nešel úplně do rudých čísel a zbytek kopce si tím svým tempem dojel, tak jak to uměl skvěle dřív. Rád bych věřil, že to bude letos lepší a zatím si užívám tu představu, že nás všechny překvapí.

 7. Zda sa mi to ale tuto tour docela odovzdane pustaju uniky? Kedysi prvy tyzden mal unik min. sance na uspech, teras ako keby to brali .. zvlnena etapa ..ak bude hromadny spurt tak bud MM alebo PS, takze kludne nech ide unik.

  Zvlastne ;-)

 8. První nástup a EBH odpadal. To bych teda nečekal..

  • Alex forever

   Roman je z manšaftu DD o parník nejlepší… Držme palce, ať to tak vydrží až do Paříže {beer}
   A když k tomu klapne TOP10, bude to fantazie {devil}

   • Já už to psal před Tdf, hrozně slabej tým..

   • Jinak souhlas,Roman je o parník nejlepší, ale to je každej z Top 30.. :-D Aspoň se nemusíme dohadovat a spekulovat, jak by dojel, kdyby nemusel pomáhat jako třeba na Tdf 2013.

    • Zkus rozvest myslenku. Nejak se ztracim {beer}

     Ono jet na GC BEZ podpory je disciplina sama o sobe. RK to dava i do top10 (viz Tinkoff s Hopsalkem) a v tom je doslova unikatni. {beer}

    • Jasně, bylo to myšleno tak, že v DD rozhodně nemůže být stažen k podpoře někoho jinýho jako třeba kdysi pro Contadora. Takze má samozřejmě velkou nevýhodu v té velmi malé nebo žádné podpoře hlavně v závěrech etap, ale zároveň je tam prostě jasná jednička. V žádným jiným WT týmu by takovou pozici neměl..Sice mu nikdo nepomůže, ale aspoň má v hlavě jasno. On se v tom pelotonu pohybuje perfektně, takže to dokáže zvládnout i tak velmi solidně. Ostatně jak sám píšeš.

    • I když s tou jedničkou jsem to asi přehnal (jen z pohledu GC ambic), pro ně jsou priority etapy a umístění v nich mi přijde. Ale má prostě volnost..

    • Omezím se jen na TdF. Na rozdíl od Romana, má už dnes DD naprosto jasno, jen přežít, pokud možno bez větších zářezů. Zatím to totiž vypadá, že na Tour vyslalo Romana, EBH a Nizzola s nadějí, a zbytek je banda přestárlých kašparů statečně soutěžících o červenou lucernu, či přihlížejících naprosto bez formy a doufajících zároveň, že to nějak dojedou …

 9. Alex forever

  Jinak Ondra Cink šel ve 4. z osmi okruhů opět na čelo v závodě SP ve Francii!
  https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/cyklistika/zive-sp-horskych-kol-francie-cross-country-muzi/5d2afa99fccd259ea4c54973
  Možná je to zase zajímavější sledovat, než dnešní etapu TdF {scratch}

 10. Pöstlberger by nemam vobec tahat :) Mal by sa vyhovarat na Peta {devil}

Leave a Reply