Průběžná diskuze


Prosíme všechny účastníky diskuze o objektivnost v příspěvcích a střídmost v reakcích. Závadné příspěvky budou odstraněny a vulgární autoři zabanováni.

10 431 comments

 1. Za mě Roman velmi dobře. Samozřejmě bych byl raději, kdyby odpadl později, taky jsem ho očima tlačil zpátky do balíku. Ono bez podpory se jezdí psychicky hůř, vždyť mu ani ostatní z týmu nepomohli sjíždět ztrátu po prvním kopci jelikož už dávno byli v grupetu. Třeba na Saganovi bylo dneska vidět, jak komunikuje s ostatními členy týmu když ho dojeli. Mě si vůbec nevšímejte, já vám ještě rozvezu jídlo a pití, dojedu na prémii a pak to balím. I jeho krátká komunikace s tahajícím Movistarem byla stručná, jasná a k oboustranné spokojenosti a vzájemném respektu. Ještě jedna věc by mě zajímala, obsah poměrně dlouhého rozhovoru mezi Romanem a sportovním ředitelem před Tourmaletem.
  A nakonec má predikce. Roman dál pojede konzervativně na TOP 10 GC. I když na to nemá co se týče okamžitého výkonu, tak jeho konzistentnost může slavit úspěch. Adeptů na rupnutí je předním dost. Dnešek byl jen začátek. Jeď Romane jeď!

 2. Valverdeho vítězství Vuelty se nevyhnutelně blíží.

 3. D. Martin + 5:35
  A. Yates + 6:42
  Bardet + 20:19

  Roman + 3:48

  Roman jel dobře!

  • tihle Pavle skončili za ním, tady máš i ty, co skončili i před ním https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2019/stage-14

   Jasně, Křižák jel dobře a Quintana, kterej odpadl až po něm, odpadl „žalostně brzo“. Něco nesedí…

   • Dj.Tj – Quintana vyhrál Giro i Vueltu tzn. odpadl žalostně brzo
    Roman – maximum 5. místo na GT – jel dobře

    Každýho vidím trochu jinak, jesi tomu rozumíš.

    • Rozumím. Posuzuješ jejich výkony podle jejich předchozích umístění. To je kravina, nevím, kdo to vymyslel. Lantern rouge se třeba nadře nejvíc, ale všichni ti před ním zajeli líp, pořád je poslední v závodě – zajel prachmizerně. To, že zajel nejlíp, jak může, z jeho výkonu pořád top 10 nedělá.

    • Si to nepochopil.

    • Právěže pochopil. Tys nepochopil.

  • Alex forever

   @ PavelK: Roman jel jako starej mazák, přesně věděl, co dělá. Nepřecenil své síly, hrábnul si přesně tolik, kolik bylo potřeba… Kdyby mi někdo před měsícem řekl, že bude na Tourmaletu dvacátej, pár sekund za Aruem a Quintanou a za sebou nechá Dana Martina + oba Yatese, poslal bych ho rovnou do Bohnic!
   Bravo, Křižáku {rose} Jsi pořád velkej borec {bomb}

   • Jojo, Roman si dával, co to šlo. Za mě dobrý. Čekat víc asi nebylo reálný.

    Příloha: Screenshot_20190720-191853_Twitter

    • Čekal jsi víc?

    • A v tom je právě jádro pudla. To, že všichni čekali, že Křižák nepojede moc dobře a vyplní se to neznamená, že vlastně zajel dobře.

    • To je prostě relativní. Na své možnosti (věk, forma, aktuální rozpoložení, týmová nepodpora, atd) prostě podle mě zajel dobře. To je prostě pohled jeho fanouška. Nevidím v tom problém. Už to nikdy nebude ten Roman z roku 2009 a 2010, kterej tam lítal v horách s Armstrongem, Schleckama, Contadorem… To do něj nečekám. Ale v téhle situaci prostě na svoje současné možnosti jede mazácky, bojuje, jde až k limitu, co mu tělo dovolí. To se mi prostě líbí a doufám, že ještě něco ukáže. Je to borec.

   • Právě. Vůbec nechápu tu nespokojenost s jeho výkonem. V sezoně vůbec nic nepředvedl, tak nechápu, že tu někdo očekává, že bude atakovat přední příčky. Navíc vepředu to jsou lidi, na který Roman už nikdy mít nebude.

    • Argumentuješ, že Křižák zajel dobře, protože před ním jsou lidi, na který nemá. Hahahahaha! Nic hloupějšího jsem už dlouho neslyšel.

     Tady nikdo nečeká, že bude atakovat přední příčky.

    • Alex forever

     A třeba jo, Pavle {devil} Hele, kde je Nibali nebo Zakarin! Tak proč by nemohli vycouvat z pořadí další borci?
     Kdo z vás opravdu jezdí (nebo jezdil) výkonnostně na kole, ten mi dá za pravdu v tom, že v kopcích je nejpodstatnější mít kuráž, nebát se toho nebo onoho stoupání, věřit si – mít prostě „dobrou, pozitivní hlavu“, jak se zjednodušeně říká.
     Já sám to zažil mnohokrát. Natrénováno jsme měli s kamarády stejně, ale na některý kopec jsem si prostě nevěřil a už při nájezdu do něj bylo jasné, že nakoupím. Přitom jiný kopec, srovnatelný svými parametry, mi seděl a dokázal jsem v něm pro změnu naložit já ostatním. V principu nemám rád otevřené kopce, kde vidím daleko dopředu, co na mne čeká. Když je stejně prudký a dlouhý kopec ukrytý v lesních serpentinách, jedu ho o třídu lépe.
     Proč to píšu? Protože si myslím, že „negativní psychika“ teď může dostihnout nejednoho z těch, o kterých bychom si mysleli, že na něj už Roman nikdy nebude mít, jak píše PavelK. Oni se připravovali na boj o TOP10, někteří si možná věřili i na bednu, a teď se najednou plácají v polovině druhé desítky, jejich forma jde evidentně do kelu, motivace se ztrácí kdesi v dálce {cry}
     Na druhou stranu Roman zjišťuje, že to po jarním zranění a polovině zpackané sezóny může být zase dobré! V kopci de fakto vidí nejlepším na záda (3 minuty na Tourmaletu? To jsou možná dvě serprntiny!), což se mu už dlouho nevedlo, nikdo na něj v týmu netlačí, může jen překvapit!!!

    • Dj.Tj – že tu nikdo nečeká přední příčky? Tak kdo tu furt píše o první desitce? Každej druhej…

    • Přední příčky jsou top 5. To je ale celkem jedno. Logika, že Křižák zajel dobře, protože neměl na borce před ním – to je prostě nesmysl non plus ultra.

    • Zajel dobře. Kdyby dojel s Kruiswijkem, řekl bych, že zajel skvěle, kdyby dojel s Konradem, řekl bych, že zajel blbě. Je to těžký pochopit?
     A myslet si, že zajet dobře znamená dojet s Kruiswijkem nebo Thomasem, to je naivní. Za poslední dva roky na žádném významném etapáku s těmahle borcema nedojížděl.

    • On ale žije a jezdí dýl, než dva roky. Je dost těžký pochopit, že Quintana, kterej skončil před ním, byl žalostnej a Křižák dobrej. Kdyby řekl, že Quintana byl dobrej a Křižák taky, tak by to bylo aspoň vnitřně konsistentní (ale stejně by to smysl dávalo.

    • Corr. Kdyby řekl, že Quintana byl dobrej a Křižák taky, tak by to bylo aspoň vnitřně konsistentní (ale stejně by to smysl nedávalo, ta absolutní ztráta je prostě moc velká).

    • Ty to fakt nechápeš :-) Nairo má určitý ambice a taky třeba tým má od něj jistá očekávání, tak jeho výsledek je žalostný proti Romanovi, kterej i když dojel za ním jel dle mě dobře, protože má nejen menší ambice ale i tým má od něj rozhodně menší očekávání.

    • Alex forever

     Pavle, napiš, že byli oba stejně dobří, prosím… ;-)

    • Ale chápu. Ty nechápeš. Výkon se vždycky měřil podle výkonu a umístění, ne podle ambicí a očekávání týmu nebo fanoušků.

    • Alex: to nejde :-))) Nairo mě už po několikáté zklamal a já už jsem tu hůl prostě zlomil.

    • Alex forever

     {yahoo} {yahoo} {yahoo}

    • Proboha, každej má jiný možnosti, nejde všechny posuzovat stejně..To, jak kdo dopadl, vidíme v pořadí. To tu pak můžeme jen odpapouškovat výsledky. {wacko} :-D

    • Stanley pěkně zvrácená logika. Co je to za blbost? My nevíme, kdo má jaký možnosti. Křižák jede na celkový, Quintana jede na celkový. Oba lídři. Srovnávat je je zcela jistě legitimní.
     Přesně tak, můžeme odpapouškovat výsledky, tak to prostě je.

    • Něco jinýho by bylo, kdyby někdo z nich třeba píchnul, nebo podobně. Pak by pouhý papouškování výsledků nemělo smysl. Ale tak to je snad každýmu jasný. Legitimní argument by třeba mohl být, že Křižák nemá takovou podporu, jako třeba Kruijswijk. Ale argumenty, že Křižák zajel dobře, protože na borce před ním nemá? Tak to snad každej vidí, že je nesmysl. Nebo že zajel dobře, protože top 10 by od něj nikdo nemol čekat? To je taky blbost a tím větší, že i pokud by jeden použil logiku PavlaK, tj. hodnocení podle předchozích výsledků, musel by dojít ohledně Křižáka k závěru, že jeho maximum bylo 5. na Tour, nyní je 17. logicky to tedy není moc dobrý, takže je jasný, že si PavelK lže do kapsy.

    • Dj.Tj: Quintana jezdil vždy bojovat o vítězství nebo o bednu, nic jiného pro něj nikdy nebyl úspěch, Kreuziger vždy usiloval o TOP 10. Když bude Quintana desátej, jeho fanoušci ani on nebudou spokojení. Když bude Křižák desátej, budeme nadšení. Letos Křížák nic v kopcích nezajel, v 6. etapě ho porazili všichni na pořadí, dnes už dal aspoň Bardeta, Yatesa, Konrada, D. Martina, vidím zlepšení. Samozřejmě bych byl radši, kdyby jezdil aspoň do TOP15.
     Ale bylo mi jasný, že tady budeš jako každej rok úřadovat, až ten slabej Kreuziger zase moc brzo odpadat..

    • A snad je potřeba ty výkony posuzovat i s ohledem na letošní sezonu, výpadek kvůli pádu, nulové podpoře týmu.. Kdyby tam dnes měl někoho jako Gaudu nebo Mollema (já vím, to by asi nebyl lídr), tak to taky dopadlo aspoň o půlminuty líp. A hlavně, jako jeho fanoušci, kteří vidí, že celkově jeho výkony jdou spíš dolů, nemůžeme mít růžový brýle a vážit si aspoň těch maličkostí. To, že ztratil 4 minuty, což je s ohledem na vysoký umístění dost na hovno, víme všichni.
     Takže s ohledem na jeho letošní výkony podal nadprůměrný výkon, kterej sice nestačí na ty nejlepší, ale je konkurenceschopný, což ve Švýcarsku nebyl..

    • Obdivuji trpělivost některých diskutérů. Už se vás v tomto vlákně vystřídalo několik, ale snažíte se o nemožné.

 4. Borci, rád bych něco pronesl. Jsem rád za tohle fórum a jsem rád, že funguje už tak dlouho a že si tu můžeme pokecat, zafandit (kriticky a nekriticky), vyměnit názory a občas se i pohádat. Btw, za tohle patří velký dík adminovi.

  Občas se to tu trochu vymkne a pár lidí do sebe vjede, ale poslední dobou se to výrazně zlepšilo. A to je fajn.

  Poslední hádka vlastně byla mezi mnou a DjTj. Za to se mu chci veřejně omluvit, oba jsme se v tu chvíli trochu srali, ale myslím, že to nebylo nic horkého. Takže ok.

  Doufám, že to tady bude v podobném duchu pokračovat i nadále. Pište, fanděte komentujte a uzivejte si.

  Zajímal by mě váš názor na tohle forum i na témata, která by tu mohla svištět.

  Čus B-)

  • Já bych ještě poprosil, aby příspěvky o sypačích dotyční psali spíše na ihojte, tam se to hodí i to tam zapadne jako mainstreamový názor.

  • Mr. Ventoux

   Hezky napsáno. {thumbup} snad nejsou častější stránky, kam bych chodil, díky za ně. Tohle forum má za ty roky genia loci a snad se tu budeme scházet dalších mnoho let. {rose} Třeba já jsem spíš pasivní čtenář, hádavé osobní příspěvky po půli eprvní věty přeskakuju, ale i tak by mě nenapadlo sem kvůli tomu přestat chodit – je zde prostě hezky. Tak jen dál. {beer}

   Tuhle Tour pro velkou vytíženost sleduju jen ze sestřihů a z článků pana Macka, ale hodně se mi líbí i tak. Patřím k těm, co Romana tlačí vpřed, neb jsem rád, že nevzdává GC a jsem s ním spokojen – sakra ta cyklistika je tak vyrovnaná a když se podívám na lidi kolem něj, tak co jméno, to pojem. {unsure} Když udrží diesel v chodu, snad to dá pěkné místo – podivejte, co se dneska stalo s Bardetem. A takhle může bouchnout každý, člověk nikdy neví a troufnu si tvrdit, že Roman je z širší špičky určitě jeden z nejlepších (rozumněj starej mazák) v tom, že dobře ví, co dělá, co si může dovolit a cu už ne.

 5. Takže a mi potvrdilo čo som si myslel, Alaphillipe jednoducho niečo berie {wacko} Zajazdiť včerajšiu časovku a dnešnú etapu tak ako to spravil on možné nie je. To by nedal ani Froome.

  • Podívej se, jak zajel včera časovku týmový kolega Mas a jak zajel dnes. Quickstep má zkrátka skvělý časovkářský materiál.

  • Alex forever

   Pro mne ztratilo jméno Alaphilippe po včerejší časovce punc čistoty, nebudu se nutit do opačného postoje. Nikomu to ale vnucovat nebudu, uznávám, že bez důkazů s tím nemá smysl prudit…
   Jen asi takhle: nebýt té časovky, věřil bych, že to takhle může být. Vždyť jsem to tady (mimochodem jako jediný z vás!) skoro trefil, když jsem napsal, že to už začíná vypadat tak, že Julian vyhraje na Tourmaletu a pak doveze žluťáka až do cíle. Zkuste pohledat, něco v tom smyslu jsem napsal…
   Jenže ta časovka prostě nebyla fér {wacko} Nevím jak, ale nebyla… Howgh {bye}

   • Hele mně právě ta časovka přijde více uvěřitelná než Tourmalet. Vždyť Alaphilippe je čaovkář výbornej, navíc ta trať včera, nahoru dolů, to je přesně pro něj.
    ALe rozhodně mu to přeju a rád věřím tomu, že je „negativní“.

   • Bez důkazů to fakt nemá smysl. Ten pocit z toho ale vnímá každý po svém. Nechci se pouštět do nějakých podezření. Alaphillipe jde postupnou cestou, v kopcích býval vždycky celkem dobrý, ale čistý vrchař to není. Zlom vlastně přišel až 2018, tam je to dost markantní. Co mě zaráží, je to, že má formu vlastně od konce ledna 2019, vyhrál pár klasik na jaře a teď září na TdF.. Tu časovku bych mu možná ještě věřil (euforie, materiál, atd). Ale že na Tourmaletu vykouří kompletně všechny vrchaře kromě Pinota ( kterýho by nejspíš taky dal), to mi hlava nebere. Uvidíme v Alpách.

    • Alex forever

     Nevěřím mu… Basta {beer}

    • Milanek Underwood

     Já mu věřím (takhle to měl udělat Sagan – zcela nenápadně přejít na GC) – kdyby se nechtělo věřit Alaphilipovi … jak potom věřit vůbec někomu z dobrých a z celých silných týmů Alaphilip je celkem lehký asi a … on měl celou dobu talent na prudký kopce a když někdo dává toto … a pokud se dejme tomu tolik nedopujea nejsou tam vyložení drtiči … Nairové a Vinčenzové to nejsou drtiči … tak konečně může vyhrát normální zajímavý jezdec … tedy pomohla neúčast Frooma a účast mnoha na Giru …atd. Navíc takový Thomas ? jaký to je vrchař? nebo i dumoulin … Alphilipe nevybočuje – leda tím, e s ním nikdo nepočítal do dlouhých kopců … ale udělal super přechod jen si uvědomil, že to jde při určité váze vpohodě s nima jet – že to nejsou žádní zázraci, jen jde o váhu v podstatě protože jinak je trénovaný stejně nebo lépe než „vrchaři“ …. a u časovky jde o to aby to nebyla placka pro pořízky s velikou sílou

    • Milanek no jasný, ti ostatní v podstatě vůbec netrénují. Schopnost vyjet rychle výbušnej kopec a vyjet rychle horu, jako Tourmalet, to jsou dvě různý věci. Alaphilippe zrovna žádnej kostlivec teda není, to jsou tam daleko větší hubeňouři. Souhlasím s tou časovkou, ta na něj byla jak dělaná.
     Osobně mě tedy výkony Alaphilippa nepřekvapují, četl jsem hodně názorě, že to nedá na Planině krásných dívek, pak v časovce, že to nedá pak na Tourmaletu a vždycky jsem si říkal, že stát se může cokoliv, že je ve věku, kdy se prostě může vyvíjet.
     A jestli si myslím, že určitě nedopuje? Tak to si nemyslím. Kdoví.

 6. Krásná etapa a za Alaphilippem je to pěkně srovnané ve 2 minutách až na 7. místo . Pinot vypadá opravdu hodně silně, škoda te ztráty na větru. Co tam ke konci za tempo rozjel Gaudu připomínalo Porteho v dobách, kdy dělal superdomestika Froomovi. Francouzi musí být u vytržení, dva závodníci ve hře o žlutý trikot. Pořád se mi nechce věřit, že to Alaphilipovi vydrží až do konce, ale nechme se překvapit.
  Movistar už tradičně ze své snahy vyšel z prázdnou, aspoň zítra může polovina týmu do úniku :-). Roman vyloženě nezklamal, ale na top 10 to rozhodně nevypadá, doufám, že ho zítra uvidíme v úniku.
  Překvapuje mě ta nekonzistenci Yatesů, dokážou v průběhu sezony jezdit skvěle a po loňské sezoně Simona jsem u obou čekal, že budou bojovat o víteztví na GT a zase z toho nic nebude. Příjemné překvapení naopak Buchmann

 7. Etapa celkem dobrá, co mohlo bejt teda o dost lepší byl útok – kilometr před cílem bylo pozdě. Kdyby Pinot útočil dřív, mohl teď bejt úplně jinde…nadávat může jen sobě. Trochu mě bylo líto Bernala, že nemohl zaútočit, když odpadl Thomas. Ta závěrečná rampa mu nešla a to už je letos podruhe, na Planině k.d. to bylo stejný, takže tyhle rampy mu moc nesedí. Vrchař je to teda ale excelentní, když si vezmu jeho ztrátu včera v časovce a jak jel dneska (a nebo měl třeba včera nějakej problém a je to zkreslený). Mas je podle mě pěknej příklad toho, o čem jsem dneska psal – Specialized má skvělou časovkářskou výbavu, tam ho výstroj oproti jiným podržela, ale na kopci se pravda ukázala. Zajímalo by mě, jak by Barguil dopad, kdyby dole na kopci neútočil.

 8. Rád bych viděl nějakou známku, že jde Křižákovi forma nahoru, ale moc nevidím. Na Planině ztráta +1:40, na Tourmaletu 3:48.

 9. Milanek Underwood

  Valverde to je největší lopata jakou jsem kdy viděl … na něj se jet nedá, ale on na někoho taky nikdy jet nemůže, tak roky jezdí Tour v rámci tréningové jednotky to je trapák pětiletky… se nedivím Quintanovi že se zhoršuje a Landa už taky narazil na strop … to jsou Hispánci jak víno (potřebovali by pomoc od pistolníků asi – nemyslím od El pistolníků ale od Pistolníků :)))Eusebio je bez Migela něco jako jako Laurel :))))

 10. Křižák.
  1.týden Planina v top 30.
  2.týden Tourmalet v top 20.
  3.týden Galibier / Tignes / Thorens v top 10.
  {yahoo}

  • Forma mu nejspíš jde opravdu nahoru. To je dobré znamení i pro případný únik, v kterém bych ho rád viděl.

   • Třeba hned zítra poté den volna a pak dvě snazší etapy. To by si (snad) orazil.
    Záleží jestli mu za to stojí, obětovat cca 15. místo, předpokládám, že za dnešek zítra někdo zaplatí, a on se ještě posune.
    Musí se on sám rozhodnout a vyhodnotit co je pro něj nejlepší… {bye}

    • Taky jsem si říkal, že by to zítra mohl zkusit. Na těch 10-12 lidí fakt určitě nemá..A i kvůli tomu rozložení etap by to byla zítra vhodný. Samozřejmě by to musel být početnější únik. I když on je většinou dost konzervativní, takže to úplně nečekám upřímně..

  • Je vidět, že se pomalu ale jistě rozjíždí…
   Ale umístění bych nebral vážně na Planině se tam udržela spousta týmových dvojic, kdežto dnes daleko před cílem odpadala.
   Jsem zvědavěj jak to bude vypadat zítra, jestli dojede únik nebo se budou prát o vítězství v etapě
   lídři.
   :-)

 11. Pánové, já se královsky bavím!!! Julian! Ineos se může posrat, doufám že to doveze do Paříže {bomb} {bomb} {bomb}

 12. Milanek Underwood

  Se taky poseru. :))) Konečně je komu fandit Alaphilip to je teda něco, to je senzace a čistá krása

 13. Dva klobouky dolů před Alaphilippem. {thumbup}
  První za výkon a druhej za to, jak nechal vyhrát Pinota a ještě mu to zkušeně pohlídal.

 14. Movistar.
  9.Valverde 11.Landa 14.Quintana.
  Identická situace jako loni.

Leave a Reply