Home » Zprávy ze závodů » Dobrá etapa. Po ní let helikoptérou s Tirou a Albertem
Foto proteam-astana.com

Dobrá etapa. Po ní let helikoptérou s Tirou a Albertem

„Myslím, že můžu být spokojen. Bojoval jsem. Ve stoupání na Finestre jsem si vystoupil schválně. Věděl jsem, že kdybych si dával víc, než jsem mohl, šeredně to odskáču. Proto jsem jel nahoru vyrovnaně a hodně mi pomohl hlavně Tiralongo. Vůbec celý tým znovu odvedl výbornou práci,“ popsal Roman. Heroický výkon předvedl ve sjezdu, kdy si skupinku s favority docvakl. „Bylo potřeba trochu zariskovat, ale bez toho to nejde. Pak už se mi jelo celkem dobře, akorát ve stoupání do Sestriere mě chytly křeče. Ale ještě jsem z toho vyšel docela dobře a tu etapu můžu hodnotit kladně.“ Roman je nyní sedmý. Na pátého Rodrigueze má minutu, šestý Rujano je o 15 vteřin před ním. „Věřím, že Rodriguezovi dám v časovce dvě minuty, Rujana bych měl taky porazit, ale nebezpečný bude Meňšov. Bude to boj, ale umístění v top 5 je pořád reálné,“ dodal Roman. Dnes poprvé využil možnost přesunu do hotelu helikoptérou, jak před závodem avizoval. „Měli jsme ji objednanou dopředu. Letěl jsem já, Tiralongo, masér Nakano a protože zbylo jedno volné místo, vzali jsme Contadora. Byl to pro mě velký zážitek. Poprvé v životě jsem letěl helikoptérou a bylo krásné vidět ty hory,“ popsal Roman nevšední zážitek. 20. etapa (Verbania-Sestriere, 242 km): 1. Kirijenka (Běl./Movistar) 6:17:03, 2. Rujano (Ven./Androni) +4:43, 3. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +4:50, 4. Betancourt (Kol./Acqua e Sapone) +5:31, 5. Gadret (Fr./AG2R) +5:54, 6. Scarponi (It./Lampre), 7. Kruijswijk (Niz./Rabobank), 8. Contador (Šp./Saxo Bank), 9. Meňšov (Rus./Geox) všichni+5:58, 10. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +6:16. Průběžně: 1. Contador 83:34:25, 2. Scarponi +5:18, 3. Nibali (It./Liquigas) +6:14, 4. Gadret +7:49, 5. Rodriguez +9:27, 6. Rujano +10:23, 7. Roman Kreuziger +10:38, 8. Meňšov +10:51, 9. Kruijswijk +12:56, 10. Nieve (Šp./Euskaltel) +12:57.

13 comments

 1. Tak na stránkách Astany již Roman plánuje, jak pojede na Tour pro Vina…To jsem zvědavý, jestli Nibali pojede pro Bassa…

 2. Romane, gratulace k šestému místu a bílému dresu. {thumbup} Sice jsi se chtěl dostat na páté místo před Rodrigueze, což se nepovedlo, ale porazil jsi v časovce Menšova {thumbup} a celkově v ní byl 16 a to si myslím, že je svým způsobem cennější výsledek {thumbup} než konečné páté místo.
  Takže ještě jednou gratulace {thumbup} a už se těším {rolleyes} na další tvé závody.

 3. Gratulace chlape-suprrrrrrrrr.Nemáš chuť na Touir? {thumbup}

 4. Tak že pěkné šesté místo Velká gratulace!
  Menšov dnes tak silný tedy nebyl.zato Rodriguezovi to nečekaně sedlo…

 5. Romane, blahopřeju k obdivuhodnému výkonu. Dnes hodně štěstí, at to vyjde!

 6. Gr.St.Bernard

  Velký výkon. Otázkou zůstává, jestli je schopen nastoupit. Zatím to nikdy s pořádnými soupeři neukázal. Pokud to ukáže, má na to vyhrávat Giro a Tour. Pokud ne, bude vždy do 10. fleku, protože umí výkon udržet hodně dlouho. Ale vavříny budou brát ti, co to umí nakopnout. Alberto, Andy, Robert… Btw. jsem zvědav na tour na Gesinka, můj favorit na Top 3.

  A není to až tak o věku. Stačí se podívat, kdy vyhrál Giro Cunego.

  Hlavně prosím ať Roman už nejezdí závody na přípravu a už vůbec ne jako domestik. To je hazard s vlastním jménem a z hvězd to nedělá nikdo. A navíc to u loňského Švajcu, letošního Paříž-Nice vypadá jako výmluva, protože ostatní to tam perou naplno a pak jsou schopni zajet dobře i na Tour či Giru. Viz Romanův koment, jak Scarponi vytuhne na konci Gira a kde nic tu nic.

  Dnes předjede Rujana a Rodrigueze, ale určitě prohraje výrazně s Menšovem.

 7. Pěkný to bylo,jen se mi zdálo,že ostatní nechtěli moc tahat před posl.stoupáním.Tak teď to proletět a bude to!!! {thumbup}

 8. Giro bylo vždycky nejlepší, tohle letošní je tuplem nejlepší a vám, Romane, blahopřeju k obdivuhodnému výkonu. Dnesky ani nemám slov… Zítra hodně štěstí, páté místo je reálné!

 9. nuclear.winter

  Já jsem loni z Beskyd Tour taky letěl helikoptérou… Rovnou do špitálu.

 10. Tak to „vystoupení si“ bylo řízený. Vypadalo to jako nějaký defekt,ale asi za to ta skupina vzala a Roman se nenechal vybejkovat. To je taky obdivuhodný, jet takhle profesorsky. Let helikoptérou mu taky myslím trochu pomůže proti konkurenci, je dřív na hotelu a může před časovkou o nějakou hodinku dřív rehabilitovat. Bude to thriller až do konce, Věřím v ten pátej flek.

 11. Roman dnes ukázal neuvěřitelnej morál. 2-3 roky (2-3 kila dolu) a s touhle morálkou to bude vyhrávat.
  Romane skvělá práce – ještě jednou se tahle zmáčknout a pátej flek je doma.

 12. Tak jo, jak jsem psal asi před hodinou – na Rujana i Rodrigueze si Roman věří, s Menšovem se popere o tu pátou příčku. Jsem však stejně zvědav, jestli ty necelé tři minuty náskoku udrží Gadret. Škoda, že jim to o 5 km zkrátili…čím delší, tím horší pro ty kluky, kterým – jak už jsme se tady dozvěděli – když zafouká ze strany, ocitnou se v příkopu…Romane, zítra znovu držíme palce a bojuj stejně, jak si bojoval dneska při sjezdu z Finestre. TOP 5 ti bude slušet… {thumbup}

Leave a Reply