Home » Zprávy ze závodů » Úvod Polska: práce pro Bazajeva
Foto Astana cycling team

Úvod Polska: práce pro Bazajeva

Ve stoupání zhruba dvacet kilometrů před cílem tahal peloton, který sjížděl uprchlíky. „Lídrem na dnešní etapu byl z našeho týmu určen Bazajev a taky přijel v první skupině, což je dobré. Pracoval jsem v tom kopci pro něj. Kousek za ním dorazil Silin, taže to z pohledu týmu nebylo špatné,“ řekl Roman. „Já si chtěl hlavně vyzkoušet, jak na tom budu po závodní pauze a cítil jsem se docela dobře. Závěr už jsem vypustil a jel jsem svoje tempo, abych trochu šetřil síly na další dny. Pořád platí, že Polsko beru jako závod na rozjetí před olympiádou, ale doufám, že se den ode dne budu cítit líp a o víkendu v těžkých etapách něco zkusím,“ dodal Roman, který byl klasifikován na 102. místě. 1. etapa (180 km): 1. Moser (It./Liquigas) 4:32:43, 2. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick Step), 3. Boom (Niz./Rabobank), 4. Wegmann (Něm./Garmin), 5. Malori (It./Lampre) vš. stejný čas, … 102. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +3:51.

8 comments

 1. gůglím Bazajeva a nenacházhím nic jiného než zprávu z roku 2009:
  Vedení stáje Astana na dva týdny suspendovalo kazašského cyklistu Assana Bazajeva. Osmadvacetiletý jezdec neposkytl dostatečné informace o místě pobytu pro potřeby případných antidopingových kontrol a kvůli trestu přišel o start v závodě Kolem Švýcarska.
  „Je dost nedbalý, není to totiž poprvé, co něco takového udělal,“ citovala agentura Reuters mluvčího stáje Philippea Maertense.
  „Jednou se to stát může, ale dvakrát už je moc. Nechceme mít potíže s Mezinárodní cyklistickou unií,“ dodal.

 2. nostradamus s tím se dá souhlasit taky myslím že v rámci přípravy mohl v klidu právě dojet v hlavním poli pokud je jezdec jiných kvalit tak by ho to nemělo stát tolik sil

 3. nostradamus

  Tak se mi Roman nejvíc líbí,hned od počátku pošetřit síly a vyzkoušet něco co už je vyzkoušené.Dokáže si akorát naštvat zbytek svojich příznivců.Jestli šetří síly na OH.proboha proč,vždyť tam bude uplná nula a to jsem velice slušný.

 4. Nedá se nic dělat, TdF to není ani náhodou. Obdivuji Wigginse, jede skvěle připravený, hlavně v časovce byl úžasný. A Sagan i když dojede s 13 min. ztrátou, je to šoumen, nedělá si z toho hlavu a až se zase naskytne příležitost, určitě se prosadí. Je nováček a už má za sebou 3 vítězství a zelený trikot. Roman sice trénuje na OH, ale jsem více méně skeptik. Větší šance má určitě Kulhavý. A k těm přenosům – na Eurosportu postrádám pana Bakaláře a na ČT 4 se mi líbil komentář Štybara.

 5. zdenda_hobík

  Musel jsem se trochu zorientovat – Bazayev je přeci perspektivní mladý (31) jezdec na pěkném 460. místě žebříčku, tak proč mu nepomoci, vždyť je letošní mistr Kazachstanu ( kdo ví, zda by mu Vino stačil, kdyby ten závod jel). Holt, koho chleba jíš…
  Snad to Štybar nevypustí, ikdyž Boonen se moc nepředvedl a jeho náhradní sprinter na to takticky neměl.

 6. karlos68, plně souhlasím, přenos byl hrozný, nedalo se na to vůbec dívat.

 7. Nechcu komentovat jak Roman jede,na koho atd,ale ten přenos to byla tragedie,tento závod pokud má označení jaké má si to nezaslouží,aby ho u divaka někdo takhle zkurvil.

Leave a Reply