Home » Zprávy ze závodů » Cítím se trochu líp, ale mrzí mě ztráta Vina
Foto proteam-astana.com

Cítím se trochu líp, ale mrzí mě ztráta Vina

„Přijel jsem tam o chvilku později, protože jsem v tom sjezdu nechtěl zbytečně riskovat. Když jsem viděl, jak Vinovi visí kolo na stromě, bylo jasné, že je zle. Nohou padnul na kámen, visela mu na kůži… Kluci tam zůstali, pomáhali mu do sanitky. Já jsem pak jel, protože v těch sjezdech nemůžu ještě jet naplno a nechtěl jsem takhle brzy odpadnout,“ popsal Roman. „Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál. Vino by za téhle situace chtěl určitě alespoň vyhrát etapu, tak to pro něj zkusíme,“ dodal s tím, že Vina ještě večer budou převážet vrtulníkem do nemocnice v Paříži. Roman se dnes cítil lépe. „Mohl jsem už aspoň trochu ze sedla, ruka bolí míň. Ztrátu mám velkou, tak jsem si před posledním kopcem vystoupil a jel jsem to v klidu, abych trochu šetřil síly. Věřím, že mi den volna přijde vhod, ale nějaké rozhodnutí uděláme až zítra nebo v úterý ráno. Doufám, že to bude v pohodě.“ Romana naštval ještě bezohledný řidič, který v závěru etapy zavinil pád Flechy s Hoogerlandem. „Za tohle by nezasloužil vyloučení ze závodu, ale potřeboval by pořádně dostat… Byla to šílenost a mohlo to dopadnout i daleko hůř.“ 9. etapa (Issoire – Saint Flour, 208 km): 1. Luis Leon Sánchez (Šp./Rabobank) 5:27:09, 2. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) +5, 3. Sandy Casar (Fr./FDJ) +13, 4. Philippe Gilbert (Belg./Lotto), 5. Peter Velits (SR/HTC-Highroad), 6. Cadel Evans (Austr./BMC) všichni +3:59, … 120. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +16:38. Průběžně:1. Voeckler 38:35:11, 2. L. Sánchez +1:49, 3. Evans +2:26, 4. Frank Schleck a2:29, 5. Andy Schleck (oba Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Highroad) +2:38, … 111. Roman Kreuziger +40:31.

44 comments

 1. Romane,
  začíná být na Tebe tlak od fanoušků. Ale Ti co rozumí tomuto sportu, Tě uklidňují! A já jsem jeden z nich {thumbup} Je spoustu aspektů jak dojet s hlavou vzhůru!
  Určitě, kdo jezdil na slušné úrovni ví, že je to strašně náročníé. Prosím, co tu píšete o TOP 10, zamyslete se! Bez urážky. Zatím nevíme co zranění Romana udělá!!!!!! Já mu přeji, jen to nej!!!! Ale jsem realista! Každý ďílčí úspěch bude skvělé!
  Ladys.

 2. Zenon Jaskula

  Marco: no tak nepřeju si nic jiného než abych se pletl {thumbup} . Ale při tom dvojnásobném bodování dojezdů, nevím nevím. Navíc určitě nebude sám kdo na tenhle dres bude mít zálusk

 3. Marco Pantani

  Ono jde o to, že když je cíl na kopci, je ta horská prémie bodovaná dvakrát. Což je fakt dost bodů. Takže uvidíme.

 4. přesně tak co je jinak, koukal jsem na zbylé etapy a na trase je hodně premii i HC a nemusí vůbec na výhru o pun. dres vyhrávat etapy

 5. Zenon: Jak při letošním bodováním, co je jinak ?

 6. rocco siffredi

  Pokud tě ruka stále bolí a limituje,doporučuji načerpat inspiraci ve scéně bitvy s Černým rytířem ve snímku Monthy Python and the Holy Grail,kdy hl.hrdinu Artuše vyzve na souboj a potom co mu Artuš odsekne obě ruky a nohy na zvolá na Artuše „pokračuj v boji,to jsou jen povrchová zranění“.
  Každý tvor se učí s negativních zkušeností.
  Věřím,že si jezdec TDF,je to na tobě a určitě by jsi fandovi nepokazil 14 dní zevlování u PC,při sledování přenosů.

 7. Marco Pantani

  Zenon
  Tak Roman jakoby chtěl Tvá slova vyvrátit. {thumbup}

 8. Je to tak-z tohohle Roman určitě vyjde silnější.Je to další zkušenost-člověk musí občas dostat přes hubu a padnout dolů.Je silná osobnost a určitě to zmákne.

 9. Zenon Jaskula

  Puntíky asi sotva, při letošním bodování.. To by musel opakovaně dojíždět vepředu při horských dojezdech a to pochybuju

 10. Mi tu někteří přijdou jak z jiný planety… prý Roman o puntíkatej dres. Viděli jste ho už někdy závodit? Kor s tou rukou. Roman zatím nemá výbušnost a troufám si říct ani pohododu na to, aby najednou začal jezdit v únicích a nastupovat v kopcích při boji o puntíkatej dres. Maximem a skvělym úspěchem by byl jeden povedenej únik zakončený vítězstvím v etapě. {thumbup}

 11. Předem přeji hlavně rychlé a kvalitní uzdravení zranění.
  A teď můj názor jak by měl Roman pokračovat.
  1/ pokud ho ruka stále bolí a limituje, at odstoupí a pořádně regeneruje a třeba ať pak zkusí tu Vueltu či nějaké zbylé závody na konci sezony.
  2/ pokud mu to ruka dovolí, měl by se podle mého názoru pokusit o puntíkatý dres – to by byla totiž podle mě zajímavější výzva než vyhrát etapu. A jak získat tenhle dres – chodit naplno do úníku a zbírat body a až žádné body etapa nenabízela, tak to zabalit, šetřit síly, nechat se dojet pelotonem a třeba nabrat dalších 10 minut. Prostě dát si prioritu jen ten Puntíkatý dres.
  3/ pokud chce vzhrát etapu, tak se o to pokusit v nejbližích 4 etapách a pak to zabalit at si nekazí statistiky takovým špatným konečným umístěním a raději at je tam psáno nedokončil.

  Jinak jsou to, ale další neocenitelné zkušenosti co získává, i když negativní, a snad i z těch dokáže něco vytěžit do budoucna.

  Přeji hlavně zdraví a pak může přijít i to ostatní. Stále totiž Roman má celou karieru před sebou. {thumbup}

 12. rocco siffredi

  Jestli tuhle Tour dojedeš,tak jsi u mě skutečný profesionál.Pokud jsi profík,tak tě nic nezastaví.Ty zvraty v hlavě po všech těch událostech na Tour,to už není sport,ale bitva a tu je třeba zvládnout,tam není jiná možnost.Pokud uhneš na Tour,na „nej“ závodě,pak ti to nebude dělat problém na závodech ostatních.Fanda Fanda.

Leave a Reply