Home » Zprávy ze závodů » Trpěl jako zvíře, ale Tour zatím nebalí
Foto Astana cycling team

Trpěl jako zvíře, ale Tour zatím nebalí

Bylo to dnes utrpení? Určitě. Rentgen sice v pátek večer ukázal, že kůstka v zápěstí zlomená není, ale bolelo to příšerně. Mám to oteklé, v noci jsem pořádně nespal. Vůbec jsem nemohl ze sedla, kolo jsem řídil prakticky jednou rukou. Tu druhou jsem měl jen tak přiloženou. Kvůli tomu jsem seděl nakřivo a strašně mě bolí záda. Masér bude mít co dělat. Jel jsi s nějakou dlahou? Měl jsem takovou speciální bandáž a každou hodinu jsem to jezdil ledovat k autu doktora. Kdy ruka nejvíc bolí? V kopcích to ještě jde, ale při sjezdech je to děs. A pak když se jede po úzkých cestách, kde to dost drncá.   Nenapadlo tě, že to zabalíš? První myšlenky jsem měl už před etapou, když jsem se šel podepsat a zjistil jsem, že s tou rukou pořádně nemůžu hnout. Ale jsem bojovník a chtěl jsem to dneska zkusit i přes klapku. Když jsem odpadl asi těch čtyřicet kilometrů před cílem, chytil jsem se skupinky lidí na konci balíku a věděl jsem, že mě tam dotáhnou.   Jak vidíš zítřek? Pokud by to mělo být tak strašně jako dneska, tak nevím, jestli bych dojel do konce. Ale motivuje mě pondělní den volna, třeba by to mohlo splasknout. Prostě záleží, jak se budu cítit, ale vzdávat závod Grand Tour se mi nechce. Pořád mě láká dojet do Paříže.   8. etapa (Aigurande – Super-Besse Sancy, 189 km): 1. Rui Da Costa (Port./Movistar) 4:36:46, 2. Philippe Gilbert (Belg./Omega Pharma-Lotto) +12, 3. Cadel Evans (Austr./BMC), 4. Samuel Sánchez (Šp./Euskaltel), 5. Peter Velits (SR/HTC-Highroad), 6. DFrues Devenyns (Belg./Quick Step) všichni +15, … 186. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +20:07. Průběžně: 1. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo) 33:06:28, 2. Cadel Evans +1, 3. Fränk Schleck (Luc./Leoprad-Trek) +4, 4. Andreas Klöden (Něm./RadioShack) +10, 5. Jakob Fuglsang (Dán./Leopard-Trek), 6. Andy Schleck (Luc./Leopard-Trek) oba +12  … 111. Roman Kreuziger +25:27.

30 comments

 1. Nepřeju nikomu nic špatného,ale vedení Astany si o to volalo.Podle mne Vino není lídr na celkové pořadí a byl to typ závodníka co dokáže utočit a dobře se na to kouká ,ale pak to teda není na celkové pořadí ,protože většinou někde výrazně rupne.(já tedy na něj rád koukal do té doby než byl usvědčen z dopování)To auto jak srazilo ty kluky tak to už je fakt vyrchol.Myslím,že Roman by měl jet,když to půjde a uvidí za 2 dny.Třeba pak zkusit možná tu etapu,Pravděpodobně takovou šanci na odjetí díky odstupu už mít snad příště nebude.Jinak já pevně věřím,že přestoupí jinam.Astana fakt špatný,ale tam to bude asi i tím vedením.

 2. Dneska to byo šílené.Vino vlastně ukončil kariéru,doufám,že team bude mít nadále podporu mecenášů,teď už jen jet na tu etapu,když to půjde,když ne,je lepší to zabalit.Ta vuelta by mohla spíš vyjít,navíc by to bylo v pozici jasného lídra.Ale na druhou stranu-dokončit tour je dobré-kvalitní kilometry-zkusit si únik a tak.

 3. Pokud bude do čtvrtka Roman vpořádku, tak vše není ještě tak špatný, při vší úctě k Vinovi, tak domestika dělat už nemusí a 40 minut stačí na to aby na něj lídři kašlali a má o to větší šanci na výhru. Tak teď hlavně to zdraví a štěstí.

 4. to heli: S posledním místem je spojená slušná finanční odměna.

 5. Dnes když jsem viděla Vinokurova, jak se v bolestech sbírá se zlomenou nohou obklopen týmovými jezdci včetně Romana , tak první co mne napadlo bylo to o božích mlýnech….Ale jak hovořil Roman Kr.. st. – to jsem mu nevěřila, že si to myslí, ale že to musí říkat a být zatraceně loajální i když ho pan Bakalář ujišťoval, že Astana to neslyší.No nevím, teď už je to 40 minut , Astana nemá lídra a neví jak dál. Co mne naštvalo, byla neurvalá brutální jízda doprovodného TV vozu, je tohle vůbec možné? Oba jezdci jsou opravdovými hrdiny, vždyť je mohl ten pirát přejet.Potěšilo mne , jak dojeli Kulhavý a Leopold König, je vidět, že talentů je víc.
  Romane zvaž další pokračování, narozdíl od Vina to není Tvoje poslední TdF. Jsou nějaké bonusy za poslední místo v Paříži?

 6. Jestli to moc bolí, tak to zabalte a jeďte na Šumavu – Horská Kvilda, Prášily a taky na Modravu (p. Bakala) k budoucímu zaměstnavateli. Parťák Zdeněk Štybar by byl lepší než Vino.

 7. má roman ještě na Elit 10 ? :(((((((((((((((((((((

 8. Gr.St.Bernard

  Astana je parta zoufalců krom Romana. Lidi tady berou Vina pomalu za boha, asi by brali i Ricca nebo Landise, kdyby byl ve stáji s Romanem. Nezapomeňte, že Vino je usvědčený feťák, kterýmu platí Astanu jako hračku diktátor. A navíc v Astaně dělaj z Romana ještě větší ořezávátko než v Liquigasu. Doufám, že Astana to letos zabalí a začnou dělat třeba ping-pong a Roman půjde na trh a někam, kde rozhodují dle zdravého rozumu.
  Včera Rabobank ukázal, jak se starat o leadera. To ale manažeři Astany nejsou s to ve své honbě za bonusy od diktátora neviděli a teď mohou jen litovat.

 9. doufam, ze snad roman dneska dojede do cile a pro dalsi dny se da do kupy. malokdy se mu povede mit takovou ztratu (kdyz jede na poradi) a navic po odstoupeni lidra snad podporu teamu k individualnimu visteztvi na TdF.

 10. A Vino odstoupil, to je tragedie. Tak to jsem zvědav co bude dál

 11. Dobře Romane, jsi bojovník! Takhle makat i přes bolest…toho si vážím i více jak skvělého 6. místa na Giru. Jen tak dále! Bolest přejde a už tě vidím jak útočíš v nějaké horské etapě na vítězství. Máš na to!

 12. Žádný závod nestojí za zdraví Romane,ale to je tvé rozhodnutí.
  Přeji,aby ses rychle zotavil-příští týden bude pro tebe těžký a pokud to bude možné zkusit ukázat své schopnosti v Pyrenejích.
  Vino,včera vytuhl v posledním kilometru a i když jeho únik byl fantastický,ale zěvěr nevyšel.Bylo by asi vhodné jezdit agresivněji,protože tvé pády s tímto souvisí.Mnoho šrěstí.

 13. Co tě nezničí,to tě posílí.Dokud to jen trochu půjde,je potřeba jet.Tahle zkušenost bude příští rok velmi užitečná.Držím palce ať bolest ustoupí.

Leave a Reply