Home » Zprávy ze závodů » Start sezóny na Ruta Del Sol
Tinkoff - Saxo  2015 - Training Camp - Gran Canaria - 10/12/2015 - Roman Kreuziger (Tinkoff - Saxo) - foto Ilario Biondi/BettiniPhoto©2015
Tinkoff - Saxo 2015 - Training Camp - Gran Canaria - 10/12/2015 - Roman Kreuziger (Tinkoff - Saxo) - foto Ilario Biondi/BettiniPhoto©2015

Start sezóny na Ruta Del Sol

Sezónu 2016 startuje Roman na 62. ročníku závodu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol, který se jede od středy do neděle. Absolvuje ho poprvé v kariéře a spolu s Polákem Majkou bude lídrem sestavy týmu Tinkoff.

„Mám za sebou dlouhé období tréninku. Přes měsíc jsem teď byl na Kanárských ostrovech. Nejdřív nás tam z týmu bylo osm, pak pět, na závěr jsem zůstal sám. Nejvíc času jsem trávil s trenérem, který tam se mnou byl přes tři týdny,“ prozradil Roman, který měl na soustředění i manželku s dcerou.

„Udělal jsem tam spoustu práce. Podle kilometrů, hodin v sedle i výškových metrů, jsem objel jednu celou Grand Tour. Vím, že jsem na tom dobře a už se moc těším na první závod. Uvidíme, jak dopadne první měření sil s ostatními, ale věřím, že se náme jako týmu nějaký pěkný výsledek povede,“ řekl Roman.

V Andalusii se z velkých jmen představí kromě bodců z Tinkoff mj. Valverde, van Garderen, S. Sánchez, Roche, Poels, Mollema, Kelderman a další. „Konkurence tam bude slušná, i když se souběžně jedou tři velké závody a je to rozdělené,“ dodal Roman.

Taktiku dvou lídrů přivítal. „Už jsme si to s Rafou takhle zkusili vloni v Ománu a vyhovovalo nám to. Jsou tady dvě těžké etapy s dojezdem na kopec, jedna časovka. Na start sezóny je to perfektní závod a měl bych se na něm výborně rozjet směrem k Tirrenu, které by mělo být takovým prvním vrcholem sezóny,“ přiznal Roman.

Jeho program na první část sezóny 2016 je následující:

Ruta Del Sol

Strade Bianche

Tirreno-Adriatico

Milán-San Remo

Kolem Bakicka

Amstel Gold Race

Valonský šíp

Lutych-Bastogne-Lutych

vysokohorské soustředění

Kolem Švýcarska

mistrovství republiky

Tour de France

OH v Riu.

Leave a Reply