Home » Zprávy ze závodů » Na Baskicku vše pro Alberta
ad

Na Baskicku vše pro Alberta

Od pondělka se Roman v dresu Tinkoff představí na závodě Kolem Baskicka, který jede počtvrté v kariéře. Poprvé se letos na etapáku potká s lídrem svého týmu Albertem Contadorem, jemuž by měl být velkou oporou na letošní Tour de France.

„Je dobré se před Tour aspoň na jednom etapáku vidět. My se za ty roky známe hodně dobře a on ví, co ode mě může čekat, proto není důvod, abych s Albertem jel před Tour řadu závodů. Tady si můžeme nějaké věci zkusit a věřím, že to bude fungovat dobře,“ uvedl Roman.

Počítá s tím, že Contador bude jednoznačným lídrem. „Dá se říci, že do závodu jdeme se strategií „vše pro Alberta“. Sejde se tu skvělá konkurence a my se chceme pokusit, aby Baskicko vyhrál. Má super formu a všichni mu musíme co nejvíc pomáhat. Taktika je proto jasná,“ prozradil Roman.

Sám se cítí poměrně dobře. „Po San Remu jsem si pár dní orazil. Absolvoval jsem jeden tréninkový blok s trenérem v Toskánsku, kde jsme zkoušeli i nějaké věci v intenzitě. Odtrénoval jsem všechno, co jsem potřeboval.“

Romanův poslední etapový závod před Baskickem bylo Tirreno-Adriatico, kde skončil desátý. „Bohužel nám zrušili tu nejtěžší etapu, což bylo vzhledem k počasí a případnému riziku asi správné. Samozřejmě se ten systém musí ještě vypilovat, ale je dobře, že se začíná na zdraví závodníků víc dbát,“ přiznal Roman.

Díky zrušení královské etapy se tak o čelní příčky v pořadí neprali nejlepší vrchaři, ale spíš klasikáři. „Proto jsme se snažili zabojovat o vítězství pro Petera Sagana a zkoušeli jsme se rvát třeba i o bonusové vteřiny. Nakonec to o kousíček nevyšlo, ale i tak můžeme být spokojeni. Mně osobně tam chyběla tak těžká etapa, abych se utvrdil, jak na tom jsem. Věřím, že teď na Bakicku odvedu co nejlepší práci pro Alberta a rozjedu se směrem k ardenským klasikám, která pro mě budou prvním vrcholem sezóny.“

 

Leave a Reply