Home » Soustředění » Ve Švýcarsku chci něco zajet
Foto Saxo-Tinkoff Team

Ve Švýcarsku chci něco zajet

„Uvidíme, jak na tom budu po prvních třech až čtyřech dnech. Přece jen jsem dost dlouho žádný závod nejel, ale věřím, že se do tempa rychle dostanu,“ řekl Roman, který Švýcarsko v roce 2008 vyhrál a o rok později skončil třetí. „Švýcarsko a Romandie jsou závody, které mám rád. Dobře znám ty trasy, i když se pokaždé trochu mění, jezdí se po pěkných silnicích. Švýcarsko bývá oproti Dauphiné takové klidnější,“ přiznal Roman, který bude na nadcházejícím etapáku kapitánem a lídrem týmu Saxo-Tinkoff. „Chtějí vidět, jak na tom budu i s výhledem na Tour, kam kromě Alberta Contadora nemá pořád nikdo z nás jistou nominaci.“ Švýcarsko začíná v sobotu prologem a končí příští neděli časovkou na 27 kilometrů. „V tréninku jsem se zaměřil i na časovky, tak doufám, že to bude dobré. Myslím si, že stejně všechno rozhodne právě až ta závěrečná časovka,“ prohlásil Roman. „Chci se pokusit o co nejlepší výsledek, ale jednoduché to nebude. Na startu bude řada kvalitních závodníků včetně loňského vítěze Ruie Costy, Hesjedala nebo Scarponiho,“ dodal Roman, Během závodní pauzy se kromě projíždění horských etap Tour věnoval přípravě v Itálii. „Nejel jsem na Dauphiné, abych měl víc času na trénink. Snažil jsem se pilovat úplně všechno: časovku, tréninky na sílu v kopcích. Prostě od každého trochu. Vše bylo nastavené tak, abych šel v nadcházejících týdnech výkonnostně nahoru.“

15 comments

 1. Wigo Tour urcite nepojede a ani nema neco s kolenem. Froome si jednoduse pri podpisu smlouvy na tento rok se Sky podminil, ze bude leader. Proto Wigo nejede.

 2. Tak už to vím {devil} , romča bude vozit vodu majkovi a v posledním kopci si vystoupí, aby pošetřil síly {beer}

 3. martykula@seznam.cz

  Neví někdo jestli nějaká tv dává přenos ze Švýcarska? Dík.

 4. barrachson

  Dick Richards – Wiggins Tour jet nemá, odřekl kvůli zranění kolene. Nebo jsou nějaké nové informace?

  Mimochodem je mi celkem jedno, jestli Roman zajede veverku, nebo třeba slepýše, hlavně když se vyšplhá na bednu

 5. Dick Richards

  Hodně zdaru, konečně zase Roman v akci….. á propos na Tour se schyluje k velkému boji dvorních domestiků = Wiggins vs. Kreuziger…. .

 6. Přeji též hodně štěstí v závodě i další nominaci-mimochodem když jsem včera viděl jak Froome v závěru utřel vašeho božského lídra tak to na Tour nebude lehké!!

 7. barrachson

  Ve Švýcarsku by Roman mohl zajet třeba sviště

 8. Připojuji se k přání co nejlepšího absolvování távodu. Přeji Romanovi co nejvíce sebedůvěry a také hlavně zdraví.
  Tak ať to vyjde {thumbup}

 9. čtyřkolečko

  Před pěti lety jste, Romane, vyhrál Švýcarsko časovkou do vrchu, tak ať se vám něco podobného povede letos i na Flumserbergu! Ať se vám i týmu daří!

 10. zdenda_hobík_

  po poslední pauze přišel Amstel, tak ať to opět vyjde {rose}

 11. Zní to nadějně, tak ať vydrží zdraví a forma jde nahoru! Ta nominace na Tour „snad“ vyjde

Leave a Reply