Home » Soustředění » Vzhůru na ardenské klasiky
roman strade

Vzhůru na ardenské klasiky

Roman má za sebou dvoutýdenní tréninkový kemp ve vysoké nadmořské výšce na Tenerife a nyní se znovu vrací do kolotoče závodů. Čekají ho oblíbené ardenské klasiky.

Už zítra startuje na Amstel Gold Race – závodě, který v roce 2013 vyhrál. Pak následuje Valonský šíp a Lutych-Bastogne-Lutych. „Uvidíme, jak na tom budu, protože jsem byl skoro měsíc bez závodu. Je to směřované hlavně k Lutychu, kde bych chtěl uspět. Ale důležité jsou pro mě všechny ty klasiky. Máme silný tým a věřím, že budeme hodně dobří,“ uvedl Roman.

Na Amstelu by měl být jedním z lídrů Tinkoff-Saxo spolu s mladým Dánem Michaelem Valgrenem. „Je to rychlý závodník a hodně vyspěl. Je třeba mu dát příležitost, aby si taky zkusil být jedním z lídrů. Do budoucna se s ním na takových závodech, jako je Amstel, bude muset hodně počítat,“ přiznal Roman.

Věří, že mu trénink ve vysoké nadmořské výšce na sopce Mount Teide směrem k dalším startům hodně prospěje. „Byli jsme tam jen v malé skupině, ale odtrénoval jsem všechno, co bylo potřeba. Příprava to byla hodně kvalitní. Po návratu domů z té výšky jsem se necítil moc dobře, ale s tím mívám problémy vždycky. Teď už mám za sebou pár kvalitních tréninků na Gardě a uvidím, jak to bude vypadat v závodech. Doufám, že dobře.“