Home » Zprávy ze závodů » V závěru jsme měli smůlu
se sag

V závěru jsme měli smůlu

Roman obsadil při 106. ročníku Milán-San Remo 29. místo, jeho slovenský kolega z týmu Tinkoff-Saxo Peter Sagan skončil čtvrtý.

„Bohužel jsme měli v závěru trochu smůlu. Nejdřív jsme přišli o Juula-Jensena, který ošklivě spadl. Před Cipressou navíc píchnul Bodnar, který pro nás byl důležitým mužem na úsek mezi Cipressou a Poggiem. Pak už se tam zpátky nedostal, tak jsem musel jet víc já a držet tam Sagana na dobré pozici,“ popisoval Roman.

„Na Poggiu jsem se dostal dopředu, ale kvůli pádu se to nadělilo. Natáhlo se to, jelo se hrozně rychle a my už se nedokázali vrátit úplně do špičky k Saganovi. To mě mrzí, protože má fantastickou kondici a kdyby tam měl někoho z nás a byl o dvě pozice vpředu, tak podle mě vyhrál,“ řekl Roman.

„V balíku byla posledních 60 kilometrů veliká nervozita. Pořád se to strkalo, až jsem měl trochu strach. V úplném závěru se jelo strašně rychle a já už neměl na to, abych Saganovi víc pomohl. Přesto jsem se celkově cítil fyzicky dobře. Jen tomu ještě chybí trochu jiskra. Ale San Remo pro mě skončilo líp než vloni, kdy jsem zabalil, když jsem totálně promrznul,“ přiznal Roman, jehož nyní čeká od pátku soustředění ve vysoké nadmořské výšce.

One comment

  1. Tak ode dneška se Leo a Hirťák můžou předvést, konkurence jako hrom, tak se těšíme :) a doufáme že forma jde nahoru.

Leave a Reply