Home » Soustředění » Poznávání etap Tour: Poslední týden bude šílený
Foto Saxo-Tinkoff

Poznávání etap Tour: Poslední týden bude šílený

Kromě něj a lídra Alberta Contadora tam byli Nicolas Roche, Jesus Hernandez a Chris Anker Sörensen. „Projížděli jsme úseky 16.-20. etapy. Jen tu v Annecy jsme na kole nejeli vůbec, protože celý den sněžilo, ale viděli jsme jí aspoň z auta,“ prozradil Roman po návratu. „Sice bylo špatné počasí, některé kopce byly kvůli sněhu zavřené, ale splnilo to určitě svůj účel. Ty nejdůležitější pasáže jsme projeli. Podle toho, co jsem viděl, tak se dá říct, že to bude jedna z nejnáročnějších Tour. Poslední týden bude šíleně těžký, není tam jediný jednoduchý den,“ řekl Roman. Z pěti borců, kteří do Francie zamířili, má podle něj jistou nominaci na Tour jediný: Alberto Contador. „My ostatní jsme v širší nominaci čtrnácti lidí, ze které vyberou tým po červnových závodech Kolem Švýcarska a Critérium du Dauphiné,“ dodal Roman, který pojede od 8. do 16. června Kolem Švýcarska.

27 comments

 1. prej porda má jet Švýcarsko jako lídr Saxa, tak asi jemu

 2. čtyřkolečko

  Na oba etapáky před Tour se už třeseme, věřím, že Saxu se tam i tam bude dařit. Nerad bych ovšem viděl, kdyby Froome už nyní jasně dominoval.
  Vám, Romane, přeju klidné Švýcarsko, jehož trasa je pro přípravu na TdeF docela příjemná, na Dauphiné zafandíme Königovi s Bártou a Raboněm.
  ad KKarel – máte pravdu, Škoda byl fakt stylový jezdec, já jakožto starý muž si však ještě raději vybavuji jezdeckou elenganci Jana Smolíka, a rovněž Vlastu Moravce, o jehož sjezdařském umění se vyprávějí legendy… Ze starých borců profíků jsem obdivoval Poulidora a jeho styl.

 3. Zdravíčko všem, mimochodem, nevíte komu bude dělat Romča na Švýcarsku domestika?

 4. Názory se tady jen hemžíme a to je dobře. Díky všem, že je to tady v pohodě. Každopádně se všichni mimo silnici sejdeme u bedny a budeme sledovat barvy Saxo …. a hlavně Romana.
  Dneska ale už pláštěnky a ven … ať víme jak těm klukům je… {thumbup}

 5. Nejlepší cycklista dle definice Kkarla (a jakékoliv jiné) je jen jeden: Eddy Merckx.

 6. @KKarel {thumbup} Jirka Škoda (a Michal Klasa) byli moji oblíbenci. Pokud se Ti líbil Škodův styl, tak řadíš asi i Romana dost vysoko, ne?

 7. Omlouvám se za ten proslov, jinak ale samozřejmě velmi dobře chápu, proč má právě A.Contador účast na TDF jistou..

 8. Nevím, co mne to popadlo, ale musím přidat i svůj názor na téma „nejlepší cyklista na světě“.
  Vždy jsem obdivoval především ty, kteří odjedou náročný kopcovitý závod s nejlepšími, v cíli jsou u toho a famozně zašpurtujou a je jim fuk jestli silnice vede nahoru, rovně nebo z kopce a druhý den jsou schopní prát se o vítězství v časovce. Nepodceňoval bych ty, kteří nasbírají hodně bonifikačních bodů. Ty se nedávají všem, je potřeba si pro ně přijet. Když jich má někdo hodně, svědčí to o jeho univerzálních kvalitách.
  Důležité, myslím, také je, jak dotyčný tzv. sedí na kole. Všichni dobře víte, že i mezi „nejlepšími“ se najdou ti, co jedou jako Pan cyklista, ale i ti, co i po těch letech dřiny vypadají jako Nkudu z Pobřeží slonoviny, který se to teprv učí. Při vší úctě, kdyby mi někdo poprvé v životě a bez komentářů ukázal záznam jedoucího Jirky Škody a A.Contadora, nebo např. T.Voeclera, určitě bych prohlásil, že nejlepší cyklista světa musí být jedině Jirka Škoda…

 9. Body se počítají Contadorovi, ale ne Saxu. Takže je třeba odečíst, jak píší jiní níže.

 10. rohlik
  Loni se Contadorovi body do týmového žebříčku nepočítali a stejně je tam Saxo má za lonskou sezonu započítané. To samé funguje i letos. Jeho body si musíš jednoduše odečíst sám

Leave a Reply