Home » Zprávy ze závodů » Roman jde do boje, chce se rvát o etapové vítězství
romca-astana.jpg

Roman jde do boje, chce se rvát o etapové vítězství

Jak se cítíš? Je to lepší. Mám zápěstí silně naražené, šlachy jsou napnuté, ale ruka nebolí tolik jako v sobotu a v neděli. S tou speciální dlahou by se to mělo zlepšovat, abych byl schopen tady ještě něco ukázat. Budeš bojovat o etapové vítězství? Věřím tomu. Neříkám, že hned zítra. Potřebuju ještě tak dva dny, abych se dal dohromady. Do úniku půjdu, až se budu cítit stoprocentně silný. Byl bych rád, kdybych zkusil něco vymyslet už v Pyrenejích. Tvoje ambice na celkové pořadí po pádech vzaly za své. Mrzí to hodně? S tím se nedá nic dělat. Věřím, že dnešním dnem volna negativní stránka na Tour končí a otočí se to k lepšímu. Chci vyhrát etapu a kdyby byla možnost, pokusil bych se o dres nejlepšího vrchaře. Ten jediný je pro mě aspoň trochu reálný. Na programu je ještě dost horských etap a chtěl bych to zkusit. Měl jsi možnost hovořit s Vinokurovem? Psali jsme si, dnes už komunikoval v pohodě. Byl by rád, abychom nějakou etapu vyhráli, tak se o to pokusíme. Čím si vysvětluješ to velké množství pádů? To se prostě vysvětlit nedá. Je fakt, že je to za poslední roky extrém. Padalo se vždycky, ale ne tolik. Říká se, že pádu se dá předejít, když jezdíte vpředu, ale včera to lehlo na prvních deseti pozicích, a když jsem spadl já, byl jsem vpředu vždycky. Určitě do čtyřicátého místa. Ovlivnit se to nedá, je to o štěstí. Jak jsou na tom ostatní členové Astany? Pomlácení jsme skoro všichni. Byl jsem na rentgenu s Fofonovem, ten má mikrofrakturu zápěstí, ale s dlahou bude moci jet. Spadl s Vinokurovem, ale vyšel z toho ještě dobře. V neděli byli všichni hodně dole po tom, co se stalo Vinovi. Ale každý se z toho vyspal a už je zase bojovná nálada.

25 comments

 1. Roman v puntíkovaným, tak to je výzva… VAMOS CHLAPE {thumbup}

 2. Tak dneska to byl strhující finiš dvou, kteří se nemusí, ale Cavendishe pro dnešek už všichni zasvěcení odepsali a on překvapil na pásce… 2. místem. Roman opět kolem 111. místa + 6 dalších minut. Doufám, že ve čtvrtek už by se mohl cítit líp a by to zkusil vepředu zabodovat, a když to nepůjde – Romane tentokrát bude velkým úspěchem, kdybys dojel do Paříže. Moc bych Ti to přála.
  Hlavně, že nemáš nic zlomené!!!

 3. Vůbec mi nechybí sypající lídr Astany, i když důvod proč už nejede mu nepřeju. Nechápu proč ho (skoro) všichni tady tak žerou (aha, jezdí s RK ve stáji…- dost chabý důvod). Vůbec ta Astana není příliš košer – škoda, snad RK časem dostane lepší nabídku, teď se musí tvářit loajálně, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

 4. zdenda_hobík

  to ondrys
  Jasně, že ty komentáře vždy pracují s nějakou nadsázkou, ale jak krásně popsal včera milánek, je to celé až anticky tragikomické. To, jak Romanovi nikdo nepomohl či jak se celý mančaft vrhá do strže. Prostě Vino je ikona ( skvělý cyklista usvědčený z dopingu) a ( mimochodem ) asi i živitel těch cyklistů.
  Ale už je to pryč, pachuť lze odčinit v dalších etapách. Tiralongo vyhrál di Giru, když ho Contador nechal, třeba teď nějak pomůže Romanovi.
  K možnosti zajet opět dobrý výsledek po Giru – Roman není solitér, ale je za něco placený. Po všech pádech je pravděpodobné, že on sám bez pádů mohl jednoznačně pomýšlet na zopakování výsledků z minulých let, protože Astana by nyní jistě měla zájem, aby to zkusil. Prostě by zkusil závodit proti Bassovi, Cunegovi apod., když na Evanse, Schlecky a Contadora by prostě nestačil a nikdo by se nedivil.

 5. Romane,
  výborné zprávy, jedeš podle hesla, že „Bolest je slabost, která opuští tělo.“ a proto věřím, že nyní budeš ještě silnější. Díky za možnost fandit českému top cyklistovi na TdF. Hodně štěstí a síly, morál už jsi prokázal. Držíme palce. {thumbup}

 6. Dnes mě chytla titulní strana Sportu s titulkem “ Letošní Tour je brutální, jezdci riskují životy, trpí v bolestech, ale rvou se dál.“ A jako ilustrace fotografie Johnnyho Hoogerlanda po sestřelení do ostnatého drátu a při včerejším tréninku na puntíkatém kole v puntíkatém dresu a s obvázanýma nohama( 33 stehů). a dále“ Cyklisté ve slavném závodě připomínají spíš gladiátory, kteří se po těžkých pádech zvednou a bojují dál“. K tomu komentář Pavla Padrnose “ To, co vás vede k cíli , je silnější než bolest“. Jak výstižné…. Takže Romane, bojuj, jsme s Tebou. To Pekos – souhlas. {thumbup}

 7. Romane, přeju Ti, aby se Ti Tvoje předsevzetí splnilo. Klobouk dolů, dáváš si za současné situace cíl, který se v této chvíli zdá téměř nesplnitelný. Hodně zdraví a zkus tedy znovu roztočit pedály a zabojovat.

 8. jsem nově přihlášený a chtěl bych reagovat na spoustu nesmlsných výtek ohledně Astany..Roman měl absolutní podporu na Giru, to přeci nikdo nemůže popřít, to co tam dokázal je fantastický..ukažte mi jediného cyklistu který soutěžil o absolutní pořadí na Giru a ted je na Tour, kromě Contadora..nikdo..příjde mi nesmyslný jak všichni chtějí aby Roman jezdil v popředí ve všech Gran Tour..je obdivuhodný jakým způsobem jezdí a jak bojuje..zkrátka to jak všichni odsuzujou stáj , že preferuje Vinokurova mi příjde fakt nesmyslný..i když bych samozřejmě taky rád viděl romana v popředí na všech závodech, ale to asi fakt nejde :)

 9. Romane co tě nezabije to tě posílí a věřím tomu, že tě to určitě posílilo a vyhraješ nějakou tu etapu. Přeju hodně štěstí {rolleyes}

Leave a Reply