Home » Zprávy ze závodů » Dobrý trénink
Foto Astana cycling team

Dobrý trénink

„Takhle dlouhou etapu jsem přesně potřeboval. Byl to ideální dlouhý trénink, seděli jsme šest hodin na kole. Jsem přesvědčený, že mi Polsko pomůže. Rozjíždím se pomalu, ale já sem nejel bojovat o celkové pořadí. Když to vyjde, zkusím něco o víkendu,“ prozradil Roman. „Posledních 19 kilometrů představovaly okruhy a bylo to tam docela nebezpečné. Peloton se nadělil, já byl ve druhé skupině a na konci jsem ještě zvolnil,“ dodal. 2. etapa (239,4 km): 1. Swift (Brit./Sky) 5:49:57, 2. Viviani (It./Liquigas), 3. Boonen (Belg./Omega Pharma-Quick Step), 4. Degenkolb (Něm./Argos Shimano), 5. Modolo (It./Colnago) všichni stejný čas, … 175. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +3:05. Průběžné pořadí: 1. Moser (It./Liquigas) 10:22:40, 2. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick Step) +4, 3. Boom (Niz./Rabobank) +6, 4. Wegmann (Něm./Garmin), 5. Gerdemann (Něm./RadioShack) oba +10, … 102. Roman Kreuziger +7:06.

22 comments

 1. Jo dneska si Roman nikam nevystupoval, 6km před cílem byl v úniku i se Zdendou , který peloton sjel….

 2. Dnes okolo Polska byly české barvy vidět a nejvíc vítěz Zdenda Štybar.

 3. NOSTRADAMUS – souhlas. Pro mne je cyklistická Olimpiáda TDF.
  ,,,,,,,,Výborný tréning, šetřím se na něco, vystoupil jsem si, to jsem zrovna potřeboval¨´´´´´´´ TAK TOTO UŽ NESNÁŠÍM.

  Dívám se na TDF a to jak výborně Roman pomáhal Bazayevovi v Polsku mě NEZAJÍMÁ. Roman má na OH šance být do 20. místa.

 4. zdenda_hobík

  od OH si neslibuji nic, ikdyž samozřejmě budu Romanovi či Bártovi fandit. Na druhou stranu – když bychom se podívali do minulosti, tak už Roman na některých jednorázových závodech výsledky udělal. Samozřejmě – musel útočit, ne všichni soupeři jeli naplno apod. Ale o tom už bylo napsáno zde mnoho. Mezi favority bych ho jistě neřadil. Budu se raději ukájet výhledem na Vueltu.

 5. Třeba to nebyl jen Roman kvůli komu ČT koupila práva, ale možná taky účast Zdendy Štybara, kterému o nic nejde a může tady ject naplno a udělat nějaký dílčí výsledek.
  Jinak si myslím, že důvod koupě byl úplně jiný, jak se blíží olympiáda, je toho k vysílání čím dál míň a tak se hodila akce, která vyplní odpoledne na ČT po dobu jednoho týdne

 6. Řekl bych že kdo nejede Tour nemá na olympiádě šanci.

Leave a Reply