Home » Zprávy ze závodů » Baskicko jsme zvládli, teď příprava na Amstel
Tinkoff - Saxo 2014

Baskicko jsme zvládli, teď příprava na Amstel

Alberto Contador vyhrál a Roman jako kapitán týmu Tinkoff-Saxo na závodě Kolem Baskicka byl z tohoto pohledu spokojen. Teď už je doma a začíná trénovat na nedělní Amstel Gold Race, který před rokem vyhrál.

„Přiletěl jsem ze Španělska, v neděli jsem si dal úplné volno a koukal jsem na Paříž-Roubaix. V pondělí jsem se byl jen protočit na ergometru, dnes si dám kombinovaný trénink a další dva dny už by měly být trochu intenzivnější. Ale Baskicko bylo hodně náročné a vím, že si potřebuju i orazit, abych byl čerstvý na další závody,“ řekl Roman.

Na Baskicku sám skončil sedmnáctý. „Trochu nám na těchto závodech chybí Rogers, který odváděl mojí práci a já mohl být s Albertem skoro až do konce. Takhle jsem nastupoval o něco dřív a pak už logicky ty síly chyběly. Ale myslím si, že jsme to celkově zvládli dobře,“ hodnotil Roman.

„Jako kapitán jsem měl na starost, abychom to se sportovními řediteli ohlídali. S klukama jsme si občas museli pár věcí vyjasnit, protože to z naší strany někdy bylo trochu hektické, ale z chyb jsme se poučili a máme radost, že Alberto vyhrál. Nebylo jednoduché to kontrolovat od prvního do posledního dne,“ prozradil Roman.

Leave a Reply