Home » Zprávy ze závodů » Chceme Albertovi pomoci k vítězství
Foto Saxo-Tinkoff Team

Chceme Albertovi pomoci k vítězství

Romane, co pro tebe znamená stá Tour? Je to hezké číslo, ale spíš pro organizátory a lidi kolem. My závodníci k tomu přistupujeme úplně stejně, jako ke každému jinému ročníku. Dá se předpokládat, že všechno kolem bude velkolepé, ale závod jako takový to nijak nezasáhne. Jaký je cíl týmu a tvůj osobně? Úplně stejný. Pokusit se pomoci Albertovi k co nejlepšímu výsledku, pokud možno k vítězství. To je jediný cíl nás všech. Že to tak bude, víme delší dobu. Ty jsi ale většinou jel Tour jako lídr. Nebudeš s tím mít problém? Rozhodně ne. Když člověk jede v jednom týmu Tour se závodníkem, jakým je Alberto, tak snad ani jiný lídr být nemůže. Je nejlepší z nás, tak je jasné, že se pojede na něj. Už víš, jaké budeš mít úkoly? Už jsme dostali nějaké rozepsané plány, dnes večer ještě budeme mít poradu. Ale prioritou pro mě bude být Albertovi nablízku v závěrech nejtěžších horských etap. Takže ti nevadí, že budeš v první řadě pomáhat? Není to pro mě nic nového, takhle to bylo nastavené od začátku sezóny. Já jsem svou šanci dostal na klasikách nebo na Švýcarsku. Co všechno už jsi na Korsice stihl? Dorazil jsem sem ve středu večer, cestování bylo poměrně komplikované. Ve čtvrtek jsme měli vstupní kontroly, tiskovku, objeli jsme trénink, při kterém jsme zkoušeli časovku družstev. Potom masáž, týmový brífink, večeře, týmová prezentace. Dnes máme taky trénink a pak už bude jen spíš relax do startu. Jak se ti líbila prezentace? Byla zajímavá tím, jak jsme tam každý tým přijížděli na malé jachtě. Pak jsme sedli na kola a dojeli jsme k pódiu. A přišlo i dost fanoušků, i když v těchto dnech není úplně jednoduché se na Korsiku dostat. Co očekáváš od úvodních etap na Korsice? První by mohla být snad ještě v klidu, ale další dvě budou hrozně těžké. Je to pořád nahoru, dolů, jede se po strašně úzkých cestách. Bude tam velké riziko pádu.

8 comments

 1. 1. etapa za námi. Díky bohu, Roman je ok, Alberto snad také, alespoň nebyl na seznamu zraněných. Dnes alší nervy.
  hodně štěstí…………………… {thumbup}

 2. Divac: Psal jsem to na mobilu a tak mi snad Král promine

  Roman zatím nemluvil o tom, že si bude v závěrech etap vystupovat, tak doufám, že ho nechají první 2 týdny jet..

 3. čtyřkolečko

  Saxo vypadá nadupaně, tak věřím, Romane, že vám to vyjde. Nejlepší by bylo, kdybyste Contadora v horách dovážel až do cíle… Hodně štěstí!

 4. Romane, hodně štěstí, dobré nohy a stoupající formu na třetí týden přeji {devil}

 5. Hladak: Bylo by to moc fajn.

  Jinak já vim, že na klávesnici každý nemá ö, ale tohle si Král nezaslouží.

 6. Koenig psal, ze každý top tým musí mít záložní variantu, tak doufejme, že to tak bude. Štybar Romana tipuje do top 5, bylo by to hezké.

 7. Zdá se, že rozkaz zní jasně… Alberto musí vyhrát, takže hodně štěstí a vzhledem k tomu, že je třeba pomáhat Albertovi co nejvíce, tak i boj o TOP10. {thumbup}

Leave a Reply