Home » Zprávy ze závodů » Defekt v nejhorší chvíli
roman-unik-tirreno.jpg

Defekt v nejhorší chvíli

„První problém přišel 45 kilometrů před cílem, ale ještě jsem dokázal dojet zpátky. Podruhé už bohužel ne. Spadl mi řetěz, jakmile jsme najeli na kopec. Ztratil jsem kontakt s nejlepšími, navíc jsem neměl tak silné nohy jako včera. Mrzí mě to, protože kdybych vpředu vydržel s Albertem, mohlo to být o něčem jiném. Ve dvou bychom tam něco mohli zkusit. On mohl dopadnout líp v etapě a polepšit si i celkově, já mohl zůstat v desítce. Ale nedá se nic dělat,“ řekl Roman. „Byla to nejtěžší etapa, jak jsem předpovídal. Kopců bylo asi osmnáct a ta poslední stojka, co se jela třikrát, byla hrozně náročná. Navíc bylo mokro a ten kopec vůbec nešel jet ze sedla, jak to klouzalo. Nezbývá než pogratulovat Saganovi, který si o vítězství svým výkonem ¨důrazně řekl. Nebál se a byl z těch tří podle očekávání nejrychlejší.“

12 comments

 1. zdenda_hobík_

  Osobně mám pocit, že k hodnocení přistupuje Roman věcněji, než možná bylo dříve zvykem, obviňování z fňukání opravdu tentokrát není na pořadu dne.

 2. Doufám že si jedinci, kteří Romanovi přičítají tendence se vymlouvat a fňukat, všimli hodnocení etapy od ostatních. Twitter je plný komentářů (závodníků) ve smyslu že takové etapy do silničních závodů nepatří. Roman napsal, že poslední kopec byl strašně těžký a lituje defektu, protože chtěl bojovat vpředu. {thumbup}

 3. @čtyřkolečko Jo, vidím šanci na to na 10.místo. Tak snad to vyjde, po včerejšku to asi nebude jen o časovkářských schonostech.

 4. čtyřkolečko

  Nabenecko – kouknul jsem se na výsledky loňské časovky na due mare, Roman najel na Niemce přes dvacet vteřin, s Pozzovivem byl vyrovnaný, prohrál s ním o dvě vteřiny. Trasa bude totožná, Roman tam prý tehdá zkoušel nový posed, letos mu to půjde určitě lépe!

 5. čtyřkolečko

  Jen aby to nebyl Roman, říkal jsem si, když v přenosu ukázali jezdce v tmavé bundě s nepojízdným kolem v tom strašném kopci … Smůla, ale zítra se zpět do desítky dá dostat, bylo by to skvělé.
  Tipuju, že Froome už první nebude.

 6. zdenda laik hobík – áááá češi už zase vyučujou profíky jak a co dělat, aniž by u toho byli, klasika

  roman – celkově dobrá práce, hodně solidní vystoupení, které dává naději do budoucna, i bez velké cílené formy to bylo aktivní!

 7. Zítra zkus udělat Pozzoviva s Niemiecem, WT body se budou hodit {thumbup}

 8. zdenda_hobík_

  jsem laik, ale spadnutý řetěz – to zavání podceněním nutnosti přehodit včas na zoufalce

 9. Smůla no…stane se. I tak paráda, jen tak dál! Tohle pro tebe není nejdůležitější závod sezóny (a ani pro Alberta ne).

 10. Díky za rychlou zprávu {thumbup} Smůla, ale toto není nejdůležitější závod roku. Hlavně ať drží zdraví a forma stoupá

Leave a Reply