Home » Zprávy ze závodů » Dobrý mistrák. Doufám, že na olympiádu pojedu já a Štybar
roman-new.jpg

Dobrý mistrák. Doufám, že na olympiádu pojedu já a Štybar

„Jsem trochu zklamaný, že jsem neskončil na pódiu, ale jinak mám ze závodu dobrý pocit. Byl jsem aktivní, tahal jsem a myslím, že jsme s dalšíma klukama z týmů proTour udělali dobrý závod. Dohodli jsme se na nějaké spolupráci se závodníky Quick Stepu i se Saganem. Po sto kilometrech bylo vidět, že někteří další závodníci začínají vadnout a zhruba osmdesát kilometrů před cílem jsme za to vzali. Točili jsme se, aby se unavilo co nejvíc lidí. Jeli jsme takhle dva okruhy, a zůstalo nás tam asi jen třicet. Z toho už se líp závodilo,“ popsal Roman. Rozhodující únik přišel kolo a půl před cílem, kdy odjeli Raboň, Kadlec a Polnický a mírný náskok udrželi do cíle. Ve spurtu měl nejvíc sil Kadlec. „Jednu chvíli se dostali až na dvě minuty. Už jsem si myslel, že ne nedojedeme. Nakonec to bylo o kousek. Jen mě mrzí, že to nevyšlo na titul Ferymu Raboňovi,“ dodal Roman. A doufá, že při sestavování olympijské nominace zvítězí zdravý rozum. Kromě něj jsou na dvě místa dalšími kandidáty ještě Štybar, Bárta a Novák. „Snad bylo během závodu vidět, kdo s kým je schopen si pomoci a kdo ne. Doufám, že je silniční komise rozumná a vyšle mě a Štybyho. Já jsem se o to snad trochu zasloužil, když jsem desátý v ProTour. Nejradši bych jel do Londýna  se Štybym. I když je na silnici krátce, má v balíku veliký přehled a my dva bychom si určitě pomohli. S Bártou je pomoc nemožná.“

15 comments

 1. to Rony: mě by jen zajímalo co tu pak Roman napíše, až skončí Bárta před ním. Nevím jestli si Roman myslel, že tím jak se bude vyjadřovat ke spolupráci s Bártou ovlivní výsledek nominace, ale tímhle si to tak trochu pokonil. Osobně si neumím představit to, že pojedu na někoho kdo o mě takto mluví. Spíš bych to teď viděl na menší rivalitu. Uvidíme jak se hoši dohodnou. Osobně bych na OH také viděl raději Štybyho, ale musím říct, že to rozhodnutí vyslat Bártu je asi v pořádku kvůli výsledkům. Neumím si představit, jakou demotivaci by to mohlo mezi ostatními závodníky přinést, že byl někdo nominován jen jako „osobnost“. Štybymu moc fandím a věřím, že do 2 let bude prohánět ty nejlepší závodníky. Už se na to fakt těším :)

 2. To je právě ten problém. Bárta je prostě individualista, který jede především na sebe, hrne se do úniku, bojuje, ale v pelotonu nespolupracuje. Proto by byl Roman radši za Štybyho, protože by si v případě potřeby mohli vzájemně pomoci. Od Bárty se to prostě čekat nedá, on to zkrátka nemá v povaze.Holt ale víc míst v nominaci není a přeci jen měl letos Bárta zatím o něco lepší výsledky než Štyby.

 3. A navíc Bárta tady vyhrál mistrovství ČR v časovce před Štybarem a Raboněm. Proč nestartoval RK? Myslím, že nominace dopadla spravedlivě. Časovka je závod pravdy.

 4. Jen připomínám na letošním Giru fantastický útok Jana Bárty a jeho těsné 2.místo ve 14.etapě. RK toto vůbec na svém webu nekomentoval. Asi je zde nějaký problém. Spekulace ohledně toho, kam RK by asi mohl přestoupit nechávám stranou, ale do NetApp to asi nebude.
  A poslední info : http://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/429035-kreuziger-chtel-na-olympiadu-stybara-ale-jede-barta-oba-se-do-nominovaneho-pustili.html#hp-sez
  Nominován je Bárta. Skvělé. Ale kde je pravda? Nakonec podle mě jeden závod nominaci nedělá.
  Citace z článku:
  Bárta z druhodivizní německé formace má zase nejlepší postavení v klasifikaci Europe Tour (8.)
  Štybar přijal verdikt s rozpaky, olympiáda byla jeho velkým snem. „Hodně to bolí. Věděl jsem, že bych potřeboval skončit v top 3, což se nepovedlo. Myslím, že jsme s Kreuzigerem, Raboněm, bratry Velitsovými a Saganem udělali skvělý závod. Ale mrzí mě, že tam byli i takoví, kteří se mi smáli do tváře a vůbec o nic se nesnažili. Mám na mysli pana Bártu, který jede na olympiádu,“ pustil se do Bárty i Štybar. „Zažívám velké zklamání, musím prostě na svůj velký sen zapomenout,“ dodal.

 5. Na OH jedou Roman a Bárta. Za mě správné rozhodnutí, Bárta si to zasloužil jak svými výkony a výsledky, tak splněním nomin. kritéria.

 6. Taky by se mohlo stát že pojede třeba Štyby s Bártou . . .

 7. Jestli je to tak, jak říkáš tak bych dal radši k ruce romanovi štybyho, kromě toho štyby umí také zaspurtovat ne?

  Mimochodem na RoadCycling jsem se dozvěděl, že nominaci na OH určuje komise tzv odborníků, a ty prý moc Romanovi nefandí , ale třeba se pletu.

 8. vyjmuto: Má náturu cyklisty, který se raději hrne do úniku, než aby se skrýval a taktizoval v pelotonu. „S vyčkáváním v balíku mám problém. Radši útočím. Je to ve mně,“ povídá Jan Bárta.
  Tenhle člověk přece nemůže pomoci Romanovi, co je špatného na tom, že ho na olympiádě nechce ? Anglie taky pojede na Cavendishe a nepočítají s tím, že by někdo z jejich dalších nominantů dělal něco jiného…
  Pokud bude nominován Štyby je to správné rozhodnutí svazu.

 9. vyjmuto: Má náturu cyklisty, který se raději hrne do úniku, než aby se skrýval a taktizoval v pelotonu. „S vyčkáváním v balíku mám problém. Radši útočím. Je to ve mně,“ povídá Jan Bárta.
  Tenhle člověk přece nemůže pomoci Romanovi, co je špatného na tom, že ho na olympiádě nechce ? Anglie taky pojede na Cavendishe a nepočítají s tím, že by někdo z jejich dalších nominantů dělal něco jiného…
  Pokud bude nominován Štyby je to správné rozhodnutí svazu.

 10. Tak zase další šestý umístění, snad to takhle (přinejmenším) dopadne na Olympiádě i Vueltě

 11. mě nejde o to, proč by to bylo se Štybarem lepší, ale proč by to nešlo s Bártou? Roman ho nemá rád nebo jak?

 12. zdenda_hobík

  to andy
  no, Roman to asi nevysvětlí, můžeme tedy povolit uzdu fantazii.
  Ten závod jsem mimochodem neviděl.
  Ale kam se spekuluje, že by mohl Roman odejít a který to tým o něj projevuje zájem? Není v něm náhodou Štybar?
  Mohou v tom být i prastaré reminiscence, třeba že rodina Kreuzigerů tíhne ke cyklokrosu.
  A nebo je to opravdu o tom, že Štybar je asi schopen v důležité chvíli vzít za plyn.Doporučuji podívat se tuším na 3. etapu v Dunkerque, kdo si ji ještě nevychutnal {beer}

 13. prosím vyvětlit: „S Bártou je pomoc nemožná.“ díky {thumbup}

Leave a Reply