Home » Zprávy ze závodů » Druhý v etapě, druhý celkově!
Foto Astana cycling team

Druhý v etapě, druhý celkově!

Romane, co pro tebe tenhle výsledek znamená? Myslím, že já i tým můžeme být spokojeni. Sice to není vítězství, ale Tirreno je rozjeté hodně dobře. Zítra bude rozhodující etapa, v závěru jsou dva těžké kopce. Otázkou je, zda se ten předposlední pojede, protože tam mají taky problémy se sněhem. Ale rozhodne se to asi až v neděli. Koho teď považuješ za největší soupeře? Hornera rozhodně nepodceňuju a stejně tak ty další kluky, kteří jsou tam o pár vteřin za mnou. Zítra to chce vydržet, tahle etapa pravděpodobně rozhodně o závodě. V pondělí přijede podle mě do cíle pohromadě čtyřicet lidí a úterní časovka je hodně krátká, ta už pořadím moc nezamíchá. Pomohlo dnešní etapě zrušení stoupání na vrchol Passo Lanciano kvůli sněhu? I tak to byl strašně dlouhý den. Sice se nejel ten kopec, ale délka zůstala stejná. Foukal silný protivítr a jeli jsme skoro sedm a půl hodiny. Spousta lidí není zvyklá jezdit takhle dlouho, ale já v přípravě absolvoval i tréninky přes sedm hodin. Proto jsem si věřil i na ten cílový kopec, i když mi jako takový neseděl. Byl krátký a hodně prudký, stoupání 15-20 procent. Jede se jinak, když tam přijedeš po pěti hodinách nebo po sedmi a půl. Jaká byla tvoje taktika? Kluci z týmu dobře pracovali, posledních třicet kilometrů už se letělo hodně ostře. Věděl jsem, že do toho kopce musím najet z předních pozic. To se povedlo. Ze začátku se trošku vyčkávalo, ale pak se jel doraz. Nejsilnější z nás byl v té stěně Sagan, tyhle krátké stojky on umí, využije na nich svou sílu. A ukázal, že je na tom teď hodně dobře. V závěru jsi zkusil odjet… Protože tam byli dva kluci z Liquigasu. Čekal jsem, že něco vymyslí. Tak jsem nastoupil, jenže mě dojel ten, od kterého bych to čekal nejmíň: Horner. Sagan už si to pak pohlídal, já jsem spokojen i s tím druhým místem. 4. etapa (Amelia-Chieti, 252 km): 1. Peter Sagan (SR/Liquigas) 7:24:50, 2. Roman Kreuziger (ČR/Astana), 3. Vincenzo Nibali (It./Liquigas), 4. Danilo Di Luca (It./Acqua e Sapone), 5. Chris Horner (USA/ RadioShack-Nissan) všichni stejný čas, 6. Johny Hoogerland (Niz./ Vacansoleil) +8.  Průběžně: 1. Horner 19:01:54, 2. Roman Kreuziger +7, 3. Cameron Meyer (Austr./GreenEdge) +13, 4. Sagan +21, 5. Di Luca +22, 6. Cancellara (Švýc./ RadioShack-Nissan) +30.

9 comments

 1. Romane, super výsledek a krásný závod. Dnes další etapu sledovat nemohu, ale i tak budu fandit a věřit, že jak večer pustím net, bude tam super výsledek.

 2. Romane posílám gratulaci z domova (Plzeň), myslím , že to letos bude plánovaný posun v tvé výkonosti do oblasti TOP.
  Už si organizuji volno na Giro.
  děkuji

 3. Bylo skvělé to sledovat. Vrátil sem se ze švihu dřív díky větru v zádech,tak sem mohl vidět posledních pár km live. Gratulace k druhému místu. Stejně je fantazie když na prvních dvou místech figurují slováci a češi.

 4. Gr.St.Bernard

  Fakt super, hlavně to měl Roman posledních 10 km totálně pod kontrolou a přišlo mi, že se děje přesně to, co chce. To je posun jako hrom, hlavně aby to tak bylo odteď až do konce kariéry.

 5. Dík za krásný pokoukání,jen tak dál,ať se daří.

Leave a Reply