Home » Zprávy ze závodů » Končím po dohodě s týmem
img-3886.jpg

Končím po dohodě s týmem

„V průběhu sobotní etapy jsem se cítil hodně špatně, a kdy jsem věděl, co nás čeká v dalších dvou dnech, vyhodnotili jsme to s týmem tak, že nemá cenu, abych se trápil až do cíle,“ řekl Roman, který se dnes ráno přesouval ze Španělska domů. „Na Vueltu jsem nepřijel úplně stoprocentní a když si k tomu člověk každý den dává, moc mi to nepomohlo. Věděli jsme, že tahle situace může nastat. Držel jsem se jen kvůli Nicovi Rochovi. On sám moc chtěl, abych tam byl a dodával mu svou přítomností klid, i když třeba jen v první polovině etapy. Jenže taky dobře věděl, jak na tom jsem, že jsem úplně vyždímaný a zesláblý. Viděl, že je pro mě ubíjející dojíždět v grupettu. A když jsme se spolu bavili, říkal, že to chápe. Stejně se na to dívá i tým,“ prozradil Roman. Poslední dny bylo vidět, že se mu ideálně nejede. „Ale mám čistý svědomí, že jsem byl týmu hodně platný aspoň zkraje etap, kdykoliv to bylo zapotřebí. Klukům budu teď alespoň držet palce u televize a dál s nimi budu v kontaktu. S Nicem jsme si psali už dnes ráno, když jsem jel na letiště,“ přiznal Roman. Kromě jeho odstoupení si v sobotu vybrali slabší chvilku i oba lídři Saxo-Tinkoff Roche a Majka. „Nicolas něco ztratil, ale pořád je šestý a jeho původní cíl být v top 5 je pořád reálný, pokud se dnes něco nestane. Rafa trochu podcenil počasí, ale ono není jednoduché srovnat se s tím, když člověk jezdí dva týdny v pětatřiceti stupních a pak přijede na kopec, kde jsou čtyři. Přesto si myslím, že je na tom Rafa v horách hodně dobře a mohl by třeba vyhrát etapu.“ Romana teď čeká pár dní volna, aby se dostal z nachlazení i únavy. „Do pátku budu mít pauzu bez kola a uvidíme, jak na tom budu pak. S týmem se budeme bavit, jestli by byla šance, abych jel na mistrovství světa. Uvidíme, mělo by se to rozhodnout během nekolika dalších dnů,“ dodal Roman.

23 comments

 1. ahoj všichni na tomto webu,
  můj komentá k současné situaci:
  1.na Vueltě Leo úplně super, to asi nikdo z nás nečekal boj o top ten. {thumbup} Je to dobře také směrem k MS.
  2. Doufám, že štyby si spravý chut před MS na Bohemia Tour a vyhraje a pak se bude rvát na MS.
  3. k romanovi: Myslím, že opravdu neměl jet Vueltu a radši se vklidu připravovat na MS někde jinde. Doufám,že na MS pojede a porve se tam s nejlepšími.
  4. nominaci a určení lídrů pro MS naprosto schvaluji.

 2. Díky Romane za super zážitky a taky za motivaci trénovat a závodit. Ten kdo kritizuje a napadá asi nikdy neseděl na kole a nejel na krev. Díky taky všem normálním lidem tady.
  Těšíme se na další boje. {thumbup}

 3. čtyřkolečko

  Věřím, Romane, že se z toho zeslábnutí brzy vyhrabete a na MS si to rozdáte o ta nejvyšší místa, ta pěkná trať vás musí jistě lákat.

 4. @Ciba Tomu se říká „dobře umístěný link“ {thumbup}

 5. vlcisko: http://romankreuziger.com/cs/novinky/zacina-priprava-na-vueltu-c349.htm. Kdyby pro tebe nebylo únavné číst, možná bys ses nemusel zbytečně ztrapňovat. Není nic jednoduššího a trapnějšího než shodit jakékoliv vyjádření tím, že je to „výmluva“.

 6. pro vlcisko a podobné

  Proč to tedy čteš, když tě to unavuje? Rada – nečti to.
  Ale k tomu jsi došel i sám.
  Nebo možná se tu chceš pohádat a tak nahodíš takový příspěvek.
  Rozhodně nejsem nekritický vůči Romanovu vyjadřování, obzvláště minulé sezóny ve mě vyvolávaly rozpaky (ve smyslu jeho příspěvku a hodnocení situací – občas to na mě působilo dětsky).
  Myslím však, že tento rok se Roman vyjadřuje a hodnotí své výsledky celkem dobře – staví se k tomu jako chlap.
  Je to jeden z nejlepších českých současných cyklistů
  (to je objektivní fakt) a stejně na něm budeme hledat chyby
  místo, abychom se těšili z toho dobrého co se mu povedlo
  a že české cyklistice dělá v rámci svých možností čest.
  Jak typicky „československé“, zamysleme se sami nad sebou.
  Těžko někoho hodnotit, když nejsme v jeho situaci ať už duševně nebo fyzicky v sedle.

  Zkus se na to podívat trochu optimističtěji. Měj se pěkně a hezký den . Pokud u Vás neprší sedni do sedla a příjdeš na lepší myšlenky.

  Martin

Leave a Reply