Home » Zprávy ze závodů » Mistrovskému dresu bych se nebránil
romča podpis

Mistrovskému dresu bych se nebránil

V neděli se Roman poprvé od Gira představí v závodě. V Žilině se postaví na start silničního závodu na společném mistrovství SR a ČR. Naposledy jel mistrák v roce 2012 v Púchově a skončil tam šestý.

„Od Gira jsem nezávodil, jen jsem trénoval. Mistrák je pro mě poslední závod před tím, než tým oznámí nominaci na Tour. Řekli nám, že to bude až v pondělí, tak uvidíme. Zatím je ve hře pořád dvanáct lidí,“ prozradil.

„Každopádně to bude dobrý test vyzkoušet si, jak na tom po pauze jsem. Z týmu pojedeme ve čtyřech, což už má smysl. Když člověk bojuje sám proti přesile, je to daleko horší,“ řekl Roman. V dresu Tinkoff-Saxo pojedou ještě jeho slovenští kolegové, bratři Saganové a Michael Kolář.

„Bude to dobrých 200 závodních kilometrů a doufám, že vydržím až do konce s Peterem. Pokud by byla možnost získat dres českého mistra, určitě bych se tomu nebránil,“ podotkl ke svým ambicím.

„Uvidíme, jak se bude závod vyvíjet. Měly by ho tvořit silné týmy jako Whirlpool nebo Dukla Praha, s nimi Dukla Trenčín. My si na tu jejich početní převahu musíme dát pozor,“ řekl Roman.

Za největšího favorita česko-slovenského pelotonu považuje Petera Sagana. „Poslední roky vyhrává slovenský mistrák skoro pořád a nepředpokládám, že by zrovna doma chtěl o ten dres přijít.“

Do Žiliny odjel už v pátek. „V sobotu si chci v klidu projet okruh, abych byl na závod co nejlíp připravený,“ dodal Roman.

Leave a Reply