Home » Zprávy ze závodů » Na nejlepší mi ještě něco chybí
Foto proteam-astana.com

Na nejlepší mi ještě něco chybí

„Z pohledu týmu to dopadlo výborně, to je nejdůležitější. Vino přijel třetí, nic neztratil. Z mé stránky to je zatím takové, co jsem tušil od začátku. Cítím se líp než první dny, ale na ty nejlepší mi ještě trocha chybí. Věřím, že se rozjedu a bude to lepší. Nebýt prvního dne, pádu a té ztráty, mohl bych být zatím s Tour spokojenej,“ uvedl Roman. V dnešní etapě byl největším nepřítelem závodníků déšť. „Třicítky vystřídala teplota kolem šestnácti stupňů, ale když v závěru přestalo pršet, zase se trochu oteplilo,“ popsal Roman. V závěrečném stoupání se necítil špatně. „Ten kopec byl krátký, ale intenzivní. Chtěl jsem tam v jednu chvíli nastoupit, jenže Rabobank to rozjížděl pro Gesinka a nasadili takové tempo, že nemělo cenu něco zkoušet. Taky na to ve finále doplatili a uvařili se. Já to zvládl celkem slušně, jen mi prostě ještě něco chybí.“ 4. etapa (Lorient-Mur-de-Bretagne, 172,5km): 1. Cadel Evans (Austr./BMC) 4:11:39, 2. Alberto Contador (Šp./Saxo Bank-Sungard), 3. Alexandr Vinokurov (Astana), 4. Rigoberto Uran (Kol./Sky), 5. Philippe Gilbert (Belg./Omega Pharma-Lotto), 6. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo) všichni stejný čas, … 15. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +8. Průběžně: 1. Hushovd 13:58:25, 2. Evans +1, 3. F. Schleck (Luc./Leoprad-Trek) +4, 4. David Millar (Brit./Garmin-Cervélo) +8, 5. Andreas Klöden (Něm./RadioShack), 6. Bradley Wiggins (Brit./Sky) oba +10, … 55. Roman Kreuziger +2:29.

4 comments

  1. Ten závěr fakt drtily podle mě jsi jel dobře.Ještě je dost času jim to ukázat v delších kopcích

  2. Já myslím, že vám moc nechybělo. A úplný konec jste musel zajet výtečně : na cyclingnews je fotka té již vaší odpojené skupiny, Cunego na jejím čele, pak Rabobank atd., vy asi na desáté pozici. Nu, a v cíli byl z nich před vámi jen Damiano…

    Gilbert dnes myslím doplatil na jalovou aktivitu při interspurtu. I on má své limity – např. letos na Tirreno-Adriatico v tvrdém závěru etapy do Chieti, který taky vypadal, že je pro něj jak dělanej, mu opravdová etapácká esa nedala šanci.

  3. Bude líp!!!!Ale nějak se mi zdá,že Evans má laufa letos a může možná vyhrát Tour-přál bych mu to.No samozřejmě,že Vinovi taky.No hin sa hukáže.

  4. Romane, dnes to bylo výborné, a ten pocit, že ještě na ty nejlepší něco chybí je taky trochu dán faktem, že v závěru některé týmy působí sehraněji , když vytváří lídrům tu nejlepší pozici na čele – viz BMC jak vytáhli Evance zpět dopředu balíku po defektu, nebo jak pracuje Garmin a také Thor Hushovd na žlutý trikot. Dneska jste byli v závěru s Vinokurovem z Astany sami.Ale pustil se do boje o vteřiny Contador a bylo vidět, že Gilbertovi došli před cílem síly, i když se spolujezdci snažili. Ten déšť a vítr byl nepříjemný, tak snad zítra bude přát i počasí…Hodně štěstí! {thumbup}

Leave a Reply