Home » Zprávy ze závodů » Nejdelší etapa byla dost vlhká :-)
Foto proteam-astana.com

Nejdelší etapa byla dost vlhká :-)

„Jaká byla nejdelší etapa? Hlavně dost vlhká,“ řekl Roman s úsměvem v narážce na mizerné počasí. „Chvíli padaly i kroupy, bylo to dost nepříjemné, ale pro všechny stejné. Člověk na tom mokru musí víc dávat pozor, ale zas se to nedá přehánět, aby ho všichni nezmastili,“ přiznal po etapě.„Jen mě trošku mrzí ten závěr. Najel jsem tam dost zezadu, přitom dojezd byl takovej, že se tam dalo něco vymyslet. Bohužel to dnes nevyšlo, ale nic se neděje. Ještě bude spousta možností, kdy se můžu ukázat. Důležité bylo, že jsme noc neztratili a nikdo nespadl.“Ve žlutém dresu dál zůstává Nor Hushovd a Roman k němu má jen slova chvály. „Zaslouží si ho. V některých dojezdech určitě překvapuje, ale přeju mu to. Je dobré, že ten dres má on a nám to docela vyhovuje. Tahá hlavně jeho tým, my můžeme zatím v rámci možností trochu pošetřit síly. Ale jen trochu, protože stejně musíme ty etapy jezdit zepředu, být vzadu může být často dost nevýhodné,“ dodal závodník Astany.6. etapa (Dinan – Lisieux, 226,5 km): 1. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky) 5:13:37, 2. Matthew Harley Gos (Austr./HTC-Highroad), 3. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo), 4. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil), 5. José Joaquín Rojas (Šp./Movistar), 6. Artur Vichot (Fr./FDJ), … 42. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Thor Hushovd 22:50:34, 2. Cadel Evans (Austr./BMC) +1, 3. F. Schleck (Luc./Leoprad-Trek) +4, 4. David Millar (Brit./Garmin-Cervélo) +8, 5. Andreas Klöden (Něm./RadioShack), 6. Bradley Wiggins (Brit./Sky) oba +10, … 47. Roman Kreuziger +2:29.

4 comments

  1. Dnes jste zajel opět výtečně, ten konec byl hodně hustej. Však taky někteří dobří borci v něm nestačili – Taaramae, LL Sanchez atd… Škoda že Astana měla v první části pole jen vás a Vina, na družstva to tedy asi nevypadá. I když v horách asi ta potřebná trojice pro soutěž týmů vpředu dojíždět bude. Tiralongo (a třeba i Bassův Szmyd, Contiho Porte atd) se dnes šetřil již na Pyreneje? Dobře dělá!
    Přeju hodně štěstí a těšíme se s kamarády fandy na sobotu, na etapu do krásného kraje Auvergne, kde jste se na témže cílovém kopci při své prémiéře na Tour poprvé dostal mezi první desítku a po diskvalifikacích vás nyní v té etapě vedou na pátém místě.

  2. Romane,
    držíš se výborně. Věříme, že Top10 bude zase tvoje. Zdržíme pěsti a přejeme hodně zdaru. {thumbup}

  3. Romane,
    hlavně žes nespadl, dojel v hlavním balíku a zase o něco celkově postoupil. Zasloužíš pochvalu za etapu! Držím palce a nadále obdivuju Thora.Měj se krásně {rolleyes}

  4. No,taky jsem si říkal,že by to určitě stálo za pokus,škoda,ale ještě je pár etap,že?

Leave a Reply