Home » Zprávy ze závodů » Neskládáme zbraně. Tour ještě zdaleka nekončí
Foto Saxo-Tinkoff Team

Neskládáme zbraně. Tour ještě zdaleka nekončí

Jak si volno prožil? Podobně jako ten první den. Spal jsem asi do devíti, šli jsme se na hodinu a půl zlehka projet na kole. Dali jsme si oběd, jen salát a amoletu, abysme se moc nenafoukli… Pak jsme měli setkání s novináři, odpočinek, masáž, v osm je večeře a zítra zase závodíme. Co únava? Minulý týden byl hodně těžký, etapy se jezdily rychle a je normální, že po dvou týdnech závodu přichází únava. Den volna každý přivítal, ale já se pořád cítím docela silný. Jak vidíš poslední týden v Alpách? Bude hodně těžký, už ta zítřejší etapa se rozhodně nesmí podcenit. Může být zrádná. Pak je časovka, kterou pojedeme nadoraz a tři těžké dny v horách. Dvakrát je dojezd na kopec a jednou je tam po kopci jen deset kiláků sjezd. Zkusíte něco vymyslet na Frooma? Rozhodně nic nevzdáváme. Už několikrát jsem říkal, že pro nás končí Tour v Paříži a do té doby budeme něco zkoušet. Uděláme všechno pro to, abychom Alberta dostali na první místo. Buď to vyjde, nebo ne. A co tvoje umístění? Už několikrát jsem říkal, že prioritou je Alberto. Tak to máme od začátku nastavené. Je nás tam dost v malých odstupech, zezadu se blíží Quintana. Nic se nedá plánovat, bude to boj až do konce. Kdy ti přijede fandit rodina? Dorazí do Alpe d´Huez.

11 comments

 1. (Omluvte prosím překlepy)
  Moc se těším na Romanův dnešní komentář – mimochodem nevšiml jsem si , že by nějaký sportovec tak svědomitě pečoval o své webové stránky a dělil se s fanoušky o své bezprostřední pocity po jednotlivých výkonech s takovou pravidelností. I tento zdánlivý detail svědčí o Romanově přístupu k věcem,které dělá. {thumbup}

 2. xpavel jasně,že jsem,myslel Rogerse, Porte se mě nějak ´dostal do klovesnice omylem (asi proto, že je to po Saxo tvrdej oříšek k rozlousknutí. Dneska ho třeba setřásli a on se ten nezmarč zase vrátil, aby chránil Frooma.)..
  Jinak i dnes pěknej výkon a slušný pokusy (nemyslím,že až !na krev“ před zítřejší časovkou. Dokonce i ten zmiňovaný Rogers si udržel celk. pořadí a podařilo se trochu „sklepnout““Ten Dama, který znervózňoval Romana zezadu.

 3. @nabenecko: samo. Hned jak jsem to odklikl, jsem si toho vsiml

 4. @xpavel A Ty zase myslíš Rogerse, že Hlavně, ať to Romanovi šlape {beer}

 5. @KajaD asi myslis Rodgerse vid? Porte jezdi dost jinde (i v poradi i v tymu

 6. Kluci, ať vám to šlape. Ta tu bednu už vám to musí vyjít. Hezky se na to kouká, děláte nám všem velkou radost.

 7. Je to neskutečná podívaná letos! I motorka se ještě může „kousnout“! Nějaký cyklistický komentátor naznačil, že by mohl Roman udělat i „carrot“ (mrkev), tedy jakousi návnadu….
  Myslůím, že v Saxo ještě něco pěkného připraví….a mají tam ještě Porta na dvanáctém místě v necelých desíti minutách, nemají ještě zdaleka tak špatně rozdané karty před finálními dny… a myslím, že je v zájmu Movistar i Belkinu nedat to zadarmo tomu motocyklu.

 8. čtyřkolečko

  Dnešní etapa může být fakt zrádná, prý by mohlo i zapršet. Posledních padesát kiláků je myslím totožných s předloňskou etapou do Gap, kdy v kopci i ve sjezdu (je to ten sjezd, kde se zranil Beloki a předloni tam tápal Andy Schleck) do cíle se náramně útočilo, takže kdyby to proběhlo podobně a hlavní roli hrálo Saxo, měli bychom radost. Tak hodně štěstí vám přeju a držte se, Romane!

 9. Romane, je pravda, že jsem do loňského roku neměl moc rád Tvůj „vyčkávací“ styl závodění, ale letos musím smeknout. Skvělá práce a obdivuhodné výkony. Už teď blahopřeji ke skvělé Tour a věřím, že Bjarne Rijs Vás bude chtít na bedně oba. Přeji hodně sil do posledního týdne. R.U. – PLZEŇ {beer}

 10. Romane moc Ti přeju bednu v Paříži! Doufám že taktika pro jedničku týmu Contadora nebude proti! Co kdyby jste tam dorazili v závěsu a Froome doufám, že to jede jako motorka čistý a bez dopingu!.. {thumbup}

 11. Romane, teď už je to hop nebo trop. Musíte to prostě zkoušet už od zítřka. Variant je určitě hodně – od domluvy s Canondale až po nějaké totální vyšťavení těch ostatních ve Vámi (TST) vybraném kopci – tam jsou však kluci ze Sky pořád dobří a to Vaši sportovní ředitelé vědí lépe než já. Opticky však máte pořád silnější tým než je Sky, Movistar i Belkin. Všichni Tvoji fanoušci věříme, že to zkusíte, a to nejenom jednou. Tobě osobně přeji pevné nervy a hlavně skvělé nohy od zířka až do Paříže. Až budeš stát na bedně v Top 3 GC, na dálku Ti přiťuknu šampaňským.

Leave a Reply