Home » Zprávy ze závodů » Opět skvěle! Čtvrtý na Lutychu!
Foto proteam-astana.com

Opět skvěle! Čtvrtý na Lutychu!

„I když mi těsně utekla bedna, tak myslím, že můžu být maximálně spokojen. Když odjeli Schleckové s Gilbertem, najel jsem tam trochu zezadu a bohužel jsem to už nedocvaknul. Ale je to sport a musím si z toho brát to dobré. A já jsem rád, že se mi konečně začíná jezdit líp,“ popsal Roman. Mrzelo ho, že dnes nevyšla taktika na lídra Astany Vinokurova. „Bohužel měl problém se zadním kolem. Stalo se to v kopci, kdy nastoupili Schleck s Gilbertem. Taktika mohla být jiná. Takhle jsme měli vpředu Gasparotta, počkal na mě a zkusili jsme to,“ prozradil Roman a vysekl poklonu Gilbertovi, který po Amstelu a Valónském šípu završil vítězstvím na Lutychu obdivuhodný hattrick. „Klobouk dolů, v tomhle období je k neporažení.“ Ještě dnes Roman letí z Belgie do Milána. „Přespím tam a ráno jedeme s masérem autem na start Romandie. Je to jen 250 kilometrů,“ řekl lídr Astany. Spolu s ním na Romandii jedou Vinokurov, Stangelj, Kiserlovski, Gasparotto, Tiralongo, M. Iglinskij a Lorenzetto. „Vino je v dobré formě, určitě bude bojovat o celkové vítězství. Já to pojedu v klidu.“ Výsledky (257,5 km): 1. Philippe Guilbert (Bel./Lotto) 6:13:18, 2. Fränk Schleck, 3. Andy Schleck (oba Luc./Leopard) oba stejný čas, 4. Roman Kreuziger (ČR/Astana), 5. Rigoberto Uran (Kol./Sky), 6. Chris A. Sörensen (Dán./Saxo Bank) všichni +24.

7 comments

 1. Osobně se mi z televize zdálo, že v kopci, kde se urvali Schleckové a Gilbert, se Roman pořád ohlížel po Vinokurovi a nezačal za nimi jet hned v momentě, kdy se odlepili.
  Nevím, zda by Astana při současné Romanově formě neměla na Romandii jet spíše na něj… {rolleyes}
  Každopádně gratulace ke krásnému 4. místu.

 2. Antiskiller

  Gilberta neměli šanci porazit {rolleyes} Vždyť Schlekům nastoupil, Andy musel dojíždět a Frank byl rád, že se za ním udržel

 3. Romane je úplně skvělé tě vidět takhle vepředu {devil} {thumbup}
  GO ROMAN GO!!!!!!!

 4. super! škoda že ujeli Schleckové s Gilbertem. Myslím, že kdyby Schleckové nastupovali, tak by Gilberta setřásly, ale ve spurtu neměli šanci.

 5. Že by už taky nevadil den volna?To je dobrá zpráva!!!!! {thumbup}

 6. jen takdal romane konecne ses odhodlal zautocit!!! skvele!jsi vybornej cyklista a mas nato!!!GIRO je tvuj zavod tak vnut svoje pravidla kazdymu!! {thumbup} preju ti hodne stesti!!:D

 7. Romane-paráda!!!!!!Líbí se mi,že konečně máš sebedůvěru k akci-paráda.Gratuluji {beer}

Leave a Reply