Home » Zprávy ze závodů » Osmý na Valonském šípu a radost z Rogerse
roman valonsky sip

Osmý na Valonském šípu a radost z Rogerse

Roman dnes zajel svůj nejlepší výsledek na klasice Valonský šíp, když skončil při šestém startu osmý. Vítězství vybojoval Španěl Alejandro Valverde.

„Bylo to lepší než na Amstelu. Jak týmově, tak můj výkon. Kluci mě drželi celý závod dobře schovaného, skvělou práci odvedli hlavně Karsten (Kroon), Rory (Sutherland), Chris Anker (Sörensen) a Bruno (Pires). Já chtěl v závěru dokonat tu práci týmu nějakým slušným výsledkem. Sice se říká, že mi dojezdy typu Mur de Huy nesedí, ale oproti jiným rokům se jel ten cílový kopec zespoda rovnoměrně. Mně to vyhovovalo a dost lidí to eliminovalo,“ popsal Roman.

V posledních stovkách metrů už na žádnou taktiku nebyl prostor. „Člověk jede, na co má. Osmé místo pro mě osobně špatné není, ale na druhou stranu to není výsledek, kvůli kterému by někdo skákal radostí. Na klasikách se počítají hlavně vítězství a umístění na pódiu. Přesto jsem se cítil líp, pomohly mi dva volnější dny,“ řekl Roman a už se díval k poslední ze tří ardenských klasik, nedělnímu Lutychu.

„Tyhle klasiky jsou mým prvním cílem v sezóně a od Lutychu čekám ještě víc. Nechci se spokojit jen s osmým místem, to by bylo málo. Uvidíme, jak to půjde. Teď si chci ještě odpočinout, v pátek si pojedeme projet kus trasy závodu a v neděli jdeme na to,“ přiznal Roman.

Kromě solidního výkonu v závodě mu rovněž udělalo radost, že UCI dnes zrušila suspendaci jeho týmového kolegy Michaela Rogerse, který může po vyřešení jeho případu opět začít závodit. „Je to výborná zpráva pro celý tým. Z jeho zkušeností můžeme hodně těžit a jsme rádi, že je zpátky,“ komentoval návrat Australana Roman.

3 comments

  1. Romane, z pohledu gaučáka vypadáš v klidu a neskutečně silně. Při Amstelu asi trochu chyběla rychlost, ale včera už to bylo hodně s přehledem až do povedeného závěru.

    Věřím, že Ti to nestačí, a držím strašně moc palce na neděli. Udělej pořádný výsledek, mj. tak otestuješ své webovky a zklidníš Olega před nástupem na krátkou „otcovskou“ dovolenou ;-) Hodně štěstí {thumbup}

  2. hitboycolor

    Super, ukazal jsi silu a paradni vykon B-) . Jen tak dal!!Na Lutychu budem drzet pesti!

  3. Dobrá práce Romane chyběl opravdu jen malý kousek.
    {good}

Leave a Reply