Home » Zprávy ze závodů » Osmý v etapě: velká spokojenost
Foto proteam-astana.com

Osmý v etapě: velká spokojenost

„Posledních sto kilometrů bylo hodně kopcovitých. Etapu navíc byla delší o 15 kilometrů, protože jednu cestu nestihli opravit a byl na ní štěrk. Museli jsme ji objíždět. Závodit se naplno začalo od bufetu na 120. kilometru. Pod kopec nás přijelo asi jen sedmdesát. Měl jsem k ruce tři lidi z týmu, což bylo fajn. Nemuseli jsme nijak moc tahat, o to se staraly hlavně Saxo Bank a RadioShack,“ řekl Roman. „V cílovém kopci nastoupil nejdřív Contador, ale to jsem si hned sjel. Pak se zvedl Taaramae, udělal malou díru a už jsem to nedokázal zlikvidovat. Jel jsem si nahoru svoje tempo, byla to taková malá časovka. Dá se říct, že jsem tu naší skupinku pořád tahal já. Byl v ní u Cummings, který nastoupil asi 600 metrů před cílem a ještě vyhrál spurt,“ popsal. Sám byl ve svým výkonem maximálně spokojen. „Jelo se mi dobře a myslím, že jsme se neztratili. Už jsem avizoval, že závod nejedu na pořadí, ale v první řadě je to pro mě dobrý trénink,“ dodal Roman. V dnešní etapě skončil těsně druhý Španěl Contador. „Saxo Bank se ukázal jako silný tým, hodně ho podrželi. Pro něj je to první závod, dokázal bojovat o vítězství a nakonec ho může díky závěrečné časovce urvat.“ 3. etapa (Tavira-Malhao, 192 km): 1. Cummings (Brit./Sky) 4:56:19, 2. Van Garderen (USA/HTC-Highroad), 3. Contador (Šp./Saxo Bank Sungard), 4. Taaramae (Est./Cofidis), 5. Martin (Něm./HTC-Highroad) všichni stejný čas, 6. Machado (Port./RadioShack) +6, 7. Gerrans (Austr./Sky), 8. Roman Kreuziger (ČR/Astana), 9. Klöden (Něm./RadioShack), 10. Hesjedal (Kan./Cervélo) všichni +16. Průběžné pořadí: 1. Cummings 14:30:47, 2. Contador +6, 3. Martin +10, 4. Van Garderen +12, 5. Taaramae +18, 6. Klöden +26, 7. Hesjedal, 8. Gerrans oba stejný čas, 9. Poels (Niz./Vacansoleil) +30, 10. Machado +31, 11. Roman Kreuziger +34.

9 comments

 1. A to íš,že mi to taky štve,maji holt fotbal a hokej.V tomhle pak maj hokej taky a zesměšňujou,neví co to je za dřinu,tenhle sport.

 2. Antiskiller

  Snad si každý dokáže logicky vysvětlit, že bez týmu je bez šance A ten kdo ne, tak u něho platí, to co jsem napsal dřív {laughing}

 3. Ber to tak,že tomu nerozumí,neví proč někdo jede tak jak jede.U jiných sportů je to jasné-body gol a tak.Hlavně aby zajel tam,kde má a tým opravdu jel na něho-to dřív nebylo.No a to taky běžný divák u tel.nebo čtenář výsledků neví,co se děje v pozadí a proč bez týmu je malá šance.

 4. Antiskiller

  Magoři toho nakecají…
  víš jaký je rozdíl mezi genialitou a stupiditou?
  genialita má své meze {devil}

 5. Držím palce,doufám,že skutečně bude tým pomahat.Jenže zase slyším ty řeči neznalých cyklistiky-no jo,byl v etapě až……..

 6. Pro začátek sezóny pěkný a optimistický výsledek, Romanovi dává ten nový pocit lídra, kterému zbytek týmu pomáhá, dosud v Liquidas tomu bylo naopak…tak uvidíme, Contador má asi ohromnou motivaci všem ukázat a pro Giro hlavní favorit!

 7. Jen at Krizak taha a jede si svoje a trenuje,jak uzna.Teamovou taktiku a jeti na nej si uzije na velkejch zavodech.Drzim palce a uz se zase tesim,az ho tady ve Spanelech uvidim na zivo!

 8. Antiskiller

  By mě zajímalo, proč ostatní netahali

Leave a Reply