Home » Zprávy ze závodů » Pátý na Lutychu: Nic bych neudělal jinak
roman strade

Pátý na Lutychu: Nic bych neudělal jinak

Roman předvedl na klasice Lutych-Bastogne-Lutych velmi dobrý výkon. Atakoval 19 kilometrů před cílem spolu s Carusem, později se k nim připojil Fuglsang. A i když byli 6 km před cílem dojeti, Roman ještě fantasticky zabojoval, udržel se s nejlepšími a ve spurtu obsadil 5. místo. Vyhrál Španěl Alejandro Valverde.

„Páté místo není úplně to, s čím jsem do závodu šel. Tajně jsem doufal v pódium, ale byl jsem k němu blízko a udělal jsem závod. Energie, kterou člověk tím nástupem utratí, pak trošku chybí, ale neudělal bych nic jinak,“ popsal Roman.

Jeho atak 19 km před cílem byl promyšlený. „Viděl jsem, že nikdo moc nechtěl jet. Všichni měli poměrně unavené nohy, protože když odjela skupina, začal tahat Europcar a jel tak ostře, že to mnoho lidí v balíku překvapilo. Pro nás to ale bylo dobré, protože jsem si přál, aby byl závod co nejtvrdší a v závěru byla šance něco zkusit,“ řekl Roman.

Když na Roche-aux-Faucons atakoval, pověsil se za něj jen Caruso. „Přišlo mi, že se nikdo nechtěl vyprášit takhle brzy, ale já cítil, že je to ta správná chvíle. Byla jen smůla, že nám foukalo proti. Pak nás dojel Fuglsang, ale Caruso netahal. Takže jsem věděl, že to nevydrží. Snažil jsem se v rámci možností něco pošetřit, ale první kilometr Saint-Nicolas jsem chtěl ještě přejet sám, protože je to ta nejprudší pasáž. Když nás dojeli, už se tam dalo vydržet v háku,“ prozradil Roman.

„Závěr už byl jen o tom, komu co zůstalo v nohách. Valverde vyhrál naprosto zaslouženě. Sjel Morena a ještě dokázal zaspurtovat. Velké překvapení je druhý Alaphilippe, který ukázal, že jeho druhé místo na Valonském šípu rozhodně nebyla náhoda. Svědčí to o tom, že se ve Francii začíná blýskat na lepší časy a mají dobré mladé závodníky,“ dodal.

9 comments

 1. Romane díky za krásnej zážitek! Gratuluju!

 2. barrachson_is_back

  Připojuji se ke gratulacím, super Romane {good}

 3. Romane, díky za nádherný závod! Opravdu nemusíš litovat, vítězství bylo hodně blízko a udělal jsi pro to vše. A bylo to pořádně vidět {devil}

  Teď přeji hlavně pohodu a zdraví, forma před Girem očividně je {thumbup}

 4. Gratulace! Skvělý výkon, dobrý výsledek a příslib do závodů příštích. Držíme palce!!!

 5. Dnes to bol zážitok, veľká gratulácia a držíme palce do ďalších pretekov Romane {good} {bye}

 6. Roman, dnes to bola paráda! Teším sa na Giro a držím palce na všetkých frontoch!

  DÍKY za dnešok! :-)

 7. zdenda_hobík_

  Díky za krásný výkon a rychlé vyjádření {good}
  Škoda, že na webu Saxa už mají půlnoc {negative}

 8. Paráda, Romane! Však ono to jednou vyjde!

Leave a Reply