Home » Zprávy ze závodů » Práce pro Brajka a pěkný závod v Coloradu
Foto Astana cycling team

Práce pro Brajka a pěkný závod v Coloradu

Ten Romana za práci neustále chválil, protože byl jediný, kdo s ním byl schopen vydržet v nejtěžších kopcích. „Už před startem jsem říkal, že chci Brajkovi co nejvíc pomoci a že bych se rád pokusil sám o nějakou etapu. Ten druhý cíl nakonec nevyšel. Měl jsem vytipovanou jednu etapu, kterou jsem chtěl jet na sebe, ale byl jsem dost vyždímaný. Zůstával jsem s Brajkem v kopcích sám, což mě stálo spoustu sil. Brajka jsem měl prakticky celý týden hned za sebou, ale vůbec toho nelituju. Je to fajn kluk a já mu strašně rád pomohl. Jako tým jsme fungovali dobře,“ řekl Roman. Brajkovič skončil v nabité konkurenci pátý. „Všichni včetně jeho jsme doufali, že bude o kousek výš, to znamená na pódiu. Ale v předposlední etapě malinko na nejlepší ztratil a v té časovce už to dohnat nešlo, i když ji zajel dobře,“ přiznal Roman. Sám byl se svou formou spokojen. „Cítil jsem se den ode dne líp, což je pozitivní směrem k mistrovství světa. Teď po návratu domů na to chci navázat, budu se pohybovat mezi Plzní a Itálií a počítám s nějakým kratším soustředěním. Čeká mě hodně práce za motorkou nebo za autem, abych neztratil rychlost,“ prozradil. Závod USA Pro Cycling Challenge Romana hodně příjemně překvapil. „Pořádá ho skoro stejná organizace, která dělala závod Kolem Missouri. Já ho jel v roce 2007, ale po nějakých třech ročnících padl kvůli problémům s financemi. Tady bylo vše na úrovni. Od startovního pole až po perfektní organizaci. Jelo se po pěkných cestách v nádherné krajině, nemuseli jsme absolvovat žádné dlouhé přesuny. Měli jsme pěkné ubytování, prostě fakt dobrý závod,“ pochválil organizátory. Nadchla ho i krajina Colorada. „Projeli jsme tamní slavná lyžařská střediska. Byli jsme třeba v Aspenu, ale mně se nejvíc líbil Beaver Creek. Ten je fakt nádherný.“ Na setkání s medvědy, kteří v tamních horách žijí, prý nedošlo. „Všude byly cedule, ať nic nenecháváme v autech právě kvůli medvědům, ale žádného jsem neviděl.“ Na kochání se krajinou závodníci moc času neměli. „Přiletěl jsem tam dva dny před závodem a hned v pondělí ráno jsme se vraceli. Ten příjezd byl dost na hraně, protože kromě posunu se člověk musel rychle srovnat i s tou výškou. Hned první den jsme bydleli ve 2500 metrech,“ dodal Roman.

72 comments

 1. Podle dnešního tisku by se měl Roman zůčastnit nedělní Bohemia Tour (Karlovy Vary – Praha pořádané českým svazem cyklistiky jako UCI 1.2)

 2. @scarfus: Tady mas link
  http://www.nytimes.com/2010/10/05/sports/cycling/05cycling.html
  http://articles.nydailynews.com/2010-10-01/sports/27076906_1_alberto-contador-clenbuterol-tour-de-france-title/2

  If a cyclist had been transfusing their own blood then that might explain a sudden, mysterious spike in the amount of a substance that they might not have used weeks or months earlier. Since 2006, a theory has circulated that this explained why Floyd Landis tested positive for testosterone at that years Tour de France (Landis has confessed to blood doping).

  Contadoruv doping z roku 2010 znaci, ze i pres kontroly jezdci behem priprav mimo zavody berou ruzne steroidy nebo latky na odvodneni a snizeni vahy a porad funguje krevni doping. Nebo jak si asi myslis, ze se u Schlecka objevil letos Xipamid? Myslis, ze ho bral na snizeni vahy az behem TdF? Myslim, ze to bylo uplne stejne jako u AC nebo Landise.

 3. Ale tady má davelmn hodně pravdy.
  Hlavním „zdrojem potíží“ v případě dopingu AC byly právě ty plastifikátory, které jsou znakem trasfuze (viz například CN z podzimu 2010). Proto je ta obhajoba „nacpal jsem se steaky“ hodně nedůvěryhodná. A proto si taky myslím, že by se Contador měl projevovat pokorně až nenápadně a měl by být rád, že vyvázl se spíše symbolickým trestem.

 4. Scarfus
  to chce klííííííííííííííííííííííííííííííííííííd,cožpak neznáš značku Davelmn?

 5. davelmn: možná kdyby si uváděl zdroje, tak by se to dalo považovat za něco víc než tvé spekulace, zejména ta nová metoda na odhalení krevního dopingu by mne zajímala. Stejně tak jako kde jsi viděl ofciální prohlášení, že Roman je v Saxu..Nikdo zatím tu riisovu tiskovku neviděl..

 6. Jo, mas pravdu, to beru zpet, ja mel za to ze uz 2010 jel za Saxo. Za Saxo jel vlastne az potom na Giru2011.

 7. davelmn:Contadora chytili, když jezdil za Astanu.

Leave a Reply