Home » Zprávy ze závodů » Přichází první vrchol sezóny. Chci prodat formu
Foto Saxo-Tinkoff Team

Přichází první vrchol sezóny. Chci prodat formu

Na klasiky ses těšil, jak k nim vzhlížíš? Už před sezónou jsem říkal, že to pro mě budou hodně důležité závody, první hlavní cíl sezóny. Věřím, že budu v pohodě a prodám formu. Už se nemůžu dočkat. Připravený jsem výborně, s trenérem jsme v týdnu ještě některé věci dolaďovali. Víc jsem udělat nemohl, nic jsme nezanedbali. Musím doufat, že se i štěstí trochu pootočí na mou stranu, stejně jako na stranu celého týmu. Konečně by mělo být teplo, tak snad zažijeme normální cyklistiku. Budeš na všechny tři klasiky lídrem? Amstel se pojede na mě, na Šíp a Lutych přibude do sestavy i Alberto Contador. Během závodu uvidíme, kdo z nás na tom bude líp. Nemáme problém se spolu dohodnout. Který z těch závodů by ti měl nejvíc sedět? Nejtěžší je Lutych, to je závod pro vrchaře. Amstel se mi hodně líbí, je to pořád doleva, doprava, hodně kopců. Už jsem tam byl před třemi lety pátý. Konec závodu dobře známe z loňského mistrovství světa, ale ten okruh je lehce změněn. Cíl není úplně na kopci na Caubergu, ještě to trochu natáhli. V sobotu si půjdeme nějaké klíčové pasáže s týmem projet. A co Valónský šíp? Ten se mi líbí asi nejmíň z těch tří, protože je tam dojezd na prudkou stěnu, což není úplně pro mě. Ale i na tomhle jsme se v tréninku snažili zapracovat. Budeš v neděli jako lídr týmu Saxo-Tinkoff pod hodně velký tlakem? S tím se člověk musí naučit žít. Za ty roky, co se v cyklistice pohybuju, pod tlakem jezdím dost často. Vím, že jsem v tréninku udělal maximum. Chce to být v klidu a zbytečně si nějaký přehnaný tlak nepřipouštět. Koho považuješ za největší favority Amstelu? Teď vystrčil růžky Gilbert, Sagan má výbornou formu, ale těžko se to dopředu říká, protože tyhle klasiky může vyhrát dvacet lidí. Můžeš se ještě trochu ohlédnout za etapákem Kolem Bakicka, který ti nevyšel úplně podle představ? Kde se stala chyba? Když jsem viděl startovku, říkal jsem si, že bych mohl být v deseti. Nemůžu říct, že bych se nějak trápil, všechno postupuje dobře. Ale ve čtvrté etapě jsem udělal chybu. Málo jsem se oblékl a podchladil jsem se. Chytil jsem ztrátu a bylo jasné, že už nemám šanci na výsledek v celkovém pořadí. Tak jsem se soustředil spíš na pomoc Albertovi. Takže tě to nijak nerozhodilo.Nebyla to tragédie. Už jsem vyrostl z toho, abych si dělal hlavu z každého nezdaru. Vím, kde jsem chyboval, zaplatil jsem za to, ale celkově mi Baskicko pomohlo k dalšímu růstu.

19 comments

 1. První letošní závod s Romanem, který jsem neviděl. Asi se budu muset po zbytek sezóny dívat jen na záznamy

 2. Romane bylo to úžasné, v to první místo jsem začala věřit až těch 5 km před cílem. Bravo, tentokrát ani Gilbert na Tebe nestačil!!!
  Velká gratulace {thumbup} {rose}

 3. pajamikyska:Tak že bude vepředu, to jsem věřil, ale nedoufal jsem, že všechny orve a dojede sám. :)

 4. pajamikyska

  tak jsem měl recht {beer} „to Divac: přece podium na Amstlu, to je jasná věc “

 5. Nádhera, jsem rád, že jsem stihl posledních 25 km. {thumbup}

  Super výhra.

 6. Velká gratulace Romane. Prostě bomba. {bomb} Super výsledek, ale hlavně v tvém provedení překrásný závod. {thumbup} {thumbup} {thumbup}

 7. pajamikyska

  to Divac: proč by ses nedostal k přenosu? budeš někde na švihu? tak to udělej jak já, brzký oběd a ve 3 seš doma {thumbup}

 8. Tak už je jasné, proč byl Roman v klidu :)

  Doufám, že se dostanu někde k přenosu, protože dle profilu trasy to žádná projížďka po rovince nebude a jestli má Roman formu, tak určitě bude na co koukat.

  Tak hodně zdaru! {thumbup}

 9. Držím palce, teplo, optimismus, odhodlání = snad to klapne!

 10. Dobrý přístup {thumbup} Teplo+forma+dobrá nálada+trocha štěstí=pořádný výsledek {devil} Držím palce!

 11. zdenda_hobík_

  Konečně informace {rose}
  Roman hovoří o dobré formě, takže uvidíme, co si pod tímto termínem momentálně představovat. Pokud skončí alespoň na dvou závodech do deseti, bude to v mých očích velký úspěch, pokud v jednom, tak úspěch.

Leave a Reply