Home » Osobní blog » Roman hodnotí sezónu: Byla spíš průměrná a přechodová
roman s albertem casovka TTT

Roman hodnotí sezónu: Byla spíš průměrná a přechodová

Silniční závod na mistrovství světa v Richmondu byl nakonec posledním Romanovým startem v sezóně 2015, kterou označuje za přechodovou a z osobního pohledu za průměrnou. Měl jet ještě Lombardii, ale po dohodě s týmem start nakonec odřekl.

„Po návratu z USA jsem nebyl úplně v pohodě. Přece jen jsem toho cestování měl v posledních týdnech dost a teď jsem trochu víc bojoval s časovým posunem. Vyhodnotili jsme to tak, že jsem měl hodně závodů a bude lepší už další nejet,“ řekl Roman.

Volno však ještě nemá. „Do půlky října se budu lehce vozit, pak mě čeká asi měsíc bez kola. Pár dní si dám úplné volno, ale pak začnu trochu něco dělat v posilovně a přidám i nějaké túry,“ prozradil.

Na konci října má stáj Tinkoff-Saxo čtyřdenní mítink v Chorvatsku. „Tam už bychom měli řešit program. Trenéři a sportovní ředitelé se nás ptají už teď a tam bychom to měli doladit,“ přiznal Roman. Začátkem listopadu chce s rodinou odletět na dovolenou a v prosinci už ho s týmem čeká první soustředění na Kanárských ostrovech.

Sezónu 2015 označuje jako přechodovou. I proto, že neměl dlouho jistotu kvůli táhnoucí se kauze s biologickým pasem. Nakonec se vše vyřešilo začátkem června, kdy UCI stáhla obvinění a finální arbitráž se neuskutečnila. „Bylo důležité, že se očistilo moje jméno a ten případ jsme vyhráli,“ řekl Roman.

„S první půlkou sezóny můžu být poměrně spokojený. Byl jsem zhruba tam, kde jsem chtěl, ale někdy, jako třeba na Lutychu, mi chybělo víc štěstí. Giro bylo hodně náročné, v dlouhých kopcích jsem se trošku trápil, ale nejdůležitější bylo, že se nám ho s Albertem podařilo vyhrát,“ hodnotil Roman.

„Druhá půlka sezóny už z mé strany byla o trochu horší, takže celkově to byl průměr. Spíš slabší průměr. Ale ve sportu to tak chodí, že přicházejí lepší i horší momenty. Ke spokojenosti mi chybí nějaké velké vítězství, ale říkám si, že je potřeba koukat dopředu,“ dodal Roman, který v srpnu ovládl jednu z etap v závodě USA Pro Challenge.

Co se týče příštího roku, program už má v hlavě, ale protože ho ještě musí schválit tým, zatím nechce cokoliv prozrazovat. „Mám pár oblíbených závodů, které bych rád jel, ale hlavním cílem by asi měla být Tour s Albertem. Zatím netuším, jestli bych jel ještě nějakou další Grand Tour. Uvidíme, jak to bude zapadat do sebe,“ prozradil Roman.

3 comments

 1. Romane jsi zbytečně kritický jezdil jsi dobře. {good}

 2. Počítají se nejen cyklistická vítězství. Díky Romane za tuto sezónu, příští rok opět budeme fandit.

  • zdenda_hobík_

   správně jsi to zdůraznil. Toto vítězství se nedá vyvážit ničím na poli sportovním, snad jen vítězstvím na GT, po němž se můžeš odebrati rovnou do síně slávy a důchodu.
   Opravdu hrozilo, že Roman bude finančně i lidsky zničen.
   Osobně věřím, že příští rok se vyrovná roku 2013 {good}

Leave a Reply